[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Oficiālo un neoficiālo e-pasta vēstuļu piemēri angļu valodā ✍️

Kā rakstīt e-pastu angļu valodā 💻

Read this article in English: How to write an email in English 💻.

Šeit ir aprakstīts, kā rakstīt oficiālu e-pasta vēstuli angļu valodā un kā uzrakstīt e-pastu draugam, kā arī sniegti piemēri un vārdu krājums.

Gadu gaitā ir izmantoti daudzi dažādi saziņas veidi, un viens no tiem, kas ir nostiprinājies, neapšaubāmi ir e-pasti. Mūsdienās ir kļuvis ārkārtīgi svarīgi spēt skaidri un informatīvi uzrakstīt e-pastu angļu valodā. Zināšanas, kā uzrakstīt labu e-pastu, palīdzēs ne tikai iegūt darbu vai nokārtot eksāmenu, bet arī uzturēt kontaktus ar angliski runājošiem draugiem.

E-pasti bieži vien ir pirmais kontakts ar nākamo darba devēju, tāpēc ir svarīgi radīt labu pirmo iespaidu. E-pasta vēstulēs ir jāievēro noteikti kodi un zināms formalitātes līmenis. Šajā rakstā uzzināsiet, kā rakstīt e-pasta vēstuli angļu valodā, izmantojot dažus e-pasta vēstuļu piemērus angļu valodā.

Jūs atradīsiet arī dažus padomus un ieteikumus, kā radīt labu pirmo iespaidu, kā arī noderīgu vārdu krājumu, kas saistīts ar e-pastiem.

E-pasta rakstīšana angļu valodā - soli pa solim

Lai uzrakstītu labu e-pasta vēstuli, jums jāievēro tāda pati struktūra kā rakstot disertāciju. Jums ir jāievieš e-pasta temats, jāsniedz informācija par dažādiem punktiem un pēc tam jāsniedz secinājumi. Pat ja e-pasta vēstules ir daudz īsākas nekā disertācijas, šī loģika ļaus jums tās uzrakstīt labi.

Sāksim ar profesionālas e-pasta vēstules rakstīšanu. Ar formālu toni mēs pieteiksimies prakses vietai angļu valodā. Šo piemēru var izmantot arī tad, kad rakstāt uzņēmumam uz darba interviju. Otrajā piemērā uzzināsiet, kā angļu valodā uzrakstīt e-pastu draugam.

Ievērojiet šo formātu, lai e-pasts būtu efektīvs:

 1. Sveicieni
 2. Prezentācija
 3. Galvenā mērķa un vēstījuma izklāsts
 4. Secinājumi
 5. Noslēguma sveicieni

Apsveikumi

Lai sāktu e-pasta vēstuli angļu valodā, pēc ievadfrāzes ir jāraksta komats un pēc tam jāatstāj viena tukša rinda. Šeit jūs definējat formalitātes līmeni. Pārliecinieties, ka lietojat atbilstošu toni un sveicienu. Rakstot e-pasta vēstuli nezināmam adresātam, varat izmantot: To Whom It May Concern vai Dear Sir or Madam.

Formāls :

 • Dear [Name of recipient],
 • Good morning,
 • Good afternoon,
 • Good evening,

Neformāls:

 • Hi,
 • Hello,
 • Greetings,

Prezentācija:

Sākot e-pasta vēstuli angļu valodā, sāciet ar īsu frāzi, lai uzsāktu savu ziņojumu. Ja rakstāt profesionālu e-pasta vēstuli, varat rakstīt I hope this message finds you well.. Rakstot e-pastu draugam angļu valodā, varat vienkārši rakstīt How are you?.

Pēc tam īsi iepazīstiniet ar sevi, ja saņēmēju vēl nepazīstat. Piemēram, darba kontekstā jūs varat rakstīt This is (Your name) from (Your Company) writing regarding.... Ja kontaktinformāciju jums ir devis draugs, jūs varat rakstīt (Person's Name) recommended I get in touch with you vai, oficiālāk, I was referred to you by (Mutual Contact's Name). Šeit ir formāla e-pasta piemērs angļu valodā:

Formāls:

Good morning,

I hope this message finds you well. My name is (Your Name), I am a business student in > my final year of an MBA degree interested in obtaining an internship at your company.

Tagad aplūkojiet šo neformālā e-pasta piemēru angļu valodā:

Hi there,

How are you? This is (Your Name), we met at the hostel last week in Rome.

Galvenā mērķa un vēstījuma izklāsts

Pēc ievada jums ir nepieciešami daži teikumi, lai paskaidrotu sava e-pasta mērķi. Šajā brīdī, ja jūs jau esat uzrakstījis e-pasta tēmas, saņēmējam jau ir priekšstats par iemeslu, kāpēc jūs viņam rakstāt. Pārejiet tieši pie lietas būtības un esiet skaidri, rakstot īsus un kodolīgus teikumus.

Profesionālā e-pastā varat pievienot, piemēram, The purpose of this email is.... Ja tas ir neformāls e-pasts angļu valodā, I just wanted to know if.... Tas nav nepieciešams, bet skaidrības labad tas varētu būt noderīgi.

Pēc tam, kad esat izskaidrojis savu mērķi, varat turpināt galveno vēstījumu. Šeit jūs precīzi paskaidrojat, kas jums ir nepieciešams un ko jūs sagaidāt no otras personas. Skaidri sakārtojiet savu vēstījumu un sadaliet to rindkopās, ja vēstījums ir pārāk garš.

Formāls: I have read in Business for Students that you are looking for interns over the summer months. I would be interested in such a position and would like to request an interview at your convenience.

Neformāli: I remember you said you would be traveling to Florence next week. If you are still going, would you like to meet up?

Noslēgums:

Lai pabeigtu e-pasta vēstuli angļu valodā, ir svarīgi noslēgumā atkārtot savu mērķi un pateikties saņēmējam. Šis ir īstais brīdis, kad apkopot, kas jums nepieciešams, vienlaikus parādot arī savu pateicību. Tāpat kā jūsu mērķa izklāsta gadījumā, arī šim jābūt īsam un tiešam. Profesionālā e-pasta vēstulē pateicieties saņēmējam ar Thank you for your time.. Ja rakstāt draugam, varat vienkārši noslēgt ar šādu tekstu Hope to see you soon.

Formāli: I would be very happy to come in for an interview at your convenience.

Neformāli: It would be great to see you. Hope to travel together again soon!

Noslēguma sveiciens

Kā pabeigt e-pasta vēstuli angļu valodā? Vienmēr pabeidziet vēstuli ar sveicienu un parakstu. Lai noslēgtu e-pasta vēstuli angļu valodā, pievienojiet komatu pēc noslēguma sveiciena un beigās ierakstiet savu vārdu.

Rakstot profesionālu e-pasta vēstuli, parakstieties ar pilnu vārdu un uzvārdu, kam seko cita informācija, piemēram, jūsu uzņēmums, jūsu tīmekļa vietne, e-pasta adrese un/vai, iespējams, tālruņa numurs. Ja esat students, varat norādīt arī savu statusu un universitātes grādu.

Formāli:

 • Sincerely,
 • Kind regards,
 • Cordially,

Neformāli:

 • Thanks,
 • Best wishes,
 • Talk soon,

Tālāk norādiet savu vārdu un uzvārdu.

E-pasta vēstuļu piemēri angļu valodā

Šajā raksta daļā atradīsiet profesionāla e-pasta piemēru angļu valodā, kā arī neformāla e-pasta piemēru, kas rakstīts kādam ceļojuma laikā iepazītam cilvēkam. Jūs varat izmantot šos piemērus kā iedvesmu savu e-pasta vēstuļu rakstīšanai.

Oficiālais

Oficiāla e-pasta piemērs angļu valodā:

Good morning,

I hope this message finds you well. My name is (Your Name), I am a business student in my final year of an MBA degree interested in obtaining an internship at your company.

I have read in Business for Students that you are looking for interns over the summer months. I would be interested in such a position and would like to request an interview at your convenience. Please advise your availability and to whom I can send my resume.

I would be very happy to come in for an interview at your convenience. Thank you for your consideration, I look forward to hearing from you.

Regards,
(Your Name)
MBA Student
Florida International University, 2018

Neoficiāls e-pasta vēstule:

Neformāla e-pasta piemērs angļu valodā:

Hi there,

How are you? This is (Your Name), we met at the hostel last week in Rome.

I remember you said you would be traveling to Florence next week. If you are still going, would you like to meet up? I have some plans set up, but I am pretty open to other options. I would love to explore a bit and take some day trips, too. We could even visit that museum you mentioned.

It would be great to see you. Hope to travel together again soon!

Best wishes,
(Your Name)

Vārdnīca angļu valodā saistībā ar e-pastiem

Papildus iepriekš minētajam vārdu krājumam pievienosim dažus noderīgus vārdus un izteicienus, kas saistīti ar e-pastiem angļu valodā:

 • attachment vai attached document
 • inbox vai mailbox
 • subject line
 • e-mail address
 • recipient
 • sender
 • CC vai carbon copy, kas ļauj ievietot kopiju kādam citam cilvēkam
 • BCC, kas nozīmē blind carbon copy, kas ļauj nosūtīt kādam ziņu, lai citi saņēmēji to neredzētu.
 • Draft

Dažas noderīgas frāzes profesionāliem e-pastiem:

 • I look forward to your email
 • I hope this message finds you well
 • Thank you for your time
 • Do not hesitate to contact me by e-mail or telephone

Secinājums

Tagad, kad jūs zināt, kā rakstīt e-pasta vēstuli angļu valodā, ir dažas detaļas, kas jums jāatceras. Bieži sastopama kļūda ir tā, ka pirms nosūtīšanas vēlreiz neizlasāt savu tekstu. Tomēr tas ir labākais veids, kā izvairīties no pareizrakstības kļūdām vai pārpratumiem.

Ja jums ir nepieciešams, lai kāds cits izlasītu jūsu tekstu, nevilcinieties lūgt kādu paziņu vai kādu internetā.

Pārliecinieties, ka jūsu ziņa ir skaidra un ka tajā ir iekļauta visa nepieciešamā informācija. Jūsu izrunātajam mērķim un vēstījumam ir jābūt saskanīgam. Pārbaudiet savu galveno vēstījumu un to, vai jūsu lūgumi ir tieši un skaidri. Visbeidzot, apsveriet iespēju pievienot failu, ja esat to pieminējis savā e-pasta vēstulē.

Izmantojot visu šo informāciju, jūs tagad esat gatavs rakstīt labas e-pasta vēstules angļu valodā.

Happy writing!

Skatīt arī

 • Vai pirms e-pasta nosūtīšanas angļu valodā jums ir nepieciešams ar kādu praktizēties? Skatiet, kā atrast angliski runājošus draugus, kuriem ir sagatavoti nosūtīšanai gatavi vēstuļu piemēri.
 • Vai jums ir nepieciešams praktizēties pašam, pirms runāt ar kādu citu angliski? Atklājiet mūsu tiešsaistes kursu Click & Speak kas ļaus jums apgūt 96 % angļu valodas.
Profile picture for Alejandra Beck

Alejandra Beck

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:13 pm