[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Oficialių ir neoficialių el. laiškų pavyzdžiai anglų kalba ✍️

Kaip rašyti elektroninį laišką anglų kalba 💻

Read this article in English: How to write an email in English 💻.

Čia rasite pavyzdžių ir žodžių, kaip rašyti oficialų elektroninį laišką anglų kalba ir kaip rašyti elektroninį laišką draugui.

Per daugelį metų buvo naudojama daug įvairių bendravimo formų, o viena iš jų, be abejonės, yra elektroninis paštas. Šiais laikais tapo labai svarbu mokėti aiškiai ir informatyviai parašyti elektroninį laišką anglų kalba. Žinodami, kaip parašyti gerą elektroninį laišką, ne tik gausite darbą ar išlaikysite egzaminą, bet ir palaikysite ryšį su angliškai kalbančiais draugais.

Elektroniniai laiškai dažnai būna pirmasis kontaktas su būsimu darbdaviu, todėl svarbu sudaryti gerą pirmąjį įspūdį. Elektroniniuose laiškuose reikia laikytis tam tikrų kodų ir tam tikro oficialumo lygio. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip rašyti elektroninį laišką anglų kalba, pateikdami keletą elektroninių laiškų anglų kalba pavyzdžių.

Taip pat rasite keletą patarimų ir gudrybių, kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį, ir naudingų žodžių, susijusių su elektroniniais laiškais.

Elektroninio laiško rašymas anglų kalba - žingsnis po žingsnio vadovas

Norėdami parašyti gerą elektroninį laišką, turite laikytis tos pačios struktūros, kaip ir rašydami disertaciją. Turite pristatyti el. laiško temą, pateikti informaciją įvairiais klausimais, o tada užbaigti. Nors elektroniniai laiškai yra daug trumpesni nei disertacijos, ši logika leis jums gerai juos parašyti.

Pradėkime rašyti profesionalų el. laišką. Formaliu tonu prašysime stažuotės anglų kalba. Šį pavyzdį galima naudoti ir tada, kai rašote įmonei dėl darbo pokalbio. Antrame pavyzdyje sužinosite, kaip parašyti elektroninį laišką draugui anglų kalba.

Laikykitės šio formato, kad elektroninis laiškas būtų efektyvus:

 1. Sveikinimai
 2. Pristatymas
 3. Pagrindinio tikslo ir žinutės pristatymas
 4. Išvados
 5. Baigiamieji sveikinimai

Sveikinimai

Norint pradėti elektroninį laišką anglų kalba, po įžanginės frazės reikia rašyti kablelį ir palikti vieną tuščią eilutę. Čia nustatomas oficialumo lygis. Įsitikinkite, kad vartojate tinkamą toną ir pasisveikinimą. Rašydami elektroninį laišką nežinomam gavėjui, galite naudoti: To Whom It May Concern arba Dear Sir or Madam.

Formalus :

 • Dear [Name of recipient],
 • Good morning,
 • Good afternoon,
 • Good evening,

Neformalus:

 • Hi,
 • Hello,
 • Greetings,

Pristatymas

Pradėdami rašyti elektroninį laišką anglų kalba, pradėkite nuo trumpos frazės, kuria pradedate pranešimą. Jei rašote profesionalų el. laišką, galite rašyti I hope this message finds you well.. Kai rašote el. laišką draugui angliškai, galite tiesiog parašyti How are you?.

Vėliau trumpai prisistatykite, jei gavėjo dar nepažįstate. Pavyzdžiui, darbo kontekste galite rašyti This is (Your name) from (Your Company) writing regarding... Jei kontaktą jums davė draugas, galite rašyti (Person's Name) recommended I get in touch with you arba, oficialiau, I was referred to you by (Mutual Contact's Name). Štai formalaus elektroninio laiško anglų kalba pavyzdys:

Formalus:

Good morning,

I hope this message finds you well. My name is (Your Name), I am a business student in > my final year of an MBA degree interested in obtaining an internship at your company.

O dabar pažvelkite į šį neformalaus elektroninio laiško anglų kalba pavyzdį:

Hi there,

How are you? This is (Your Name), we met at the hostel last week in Rome.

Pagrindinio tikslo ir žinutės pristatymas

Po įžangos reikia keliais sakiniais paaiškinti savo el. laiško tikslą. Šioje vietoje, jei jau parašėte laiško temą, gavėjas jau numano, dėl kokios priežasties jam rašote. Eikite tiesiai prie reikalo ir būkite aiškūs rašydami trumpus ir glaustus sakinius.

Profesionaliame el. laiške galite pridėti, pavyzdžiui, The purpose of this email is... Jei tai neoficialus el. laiškas anglų kalba, I just wanted to know if.... Tai nebūtina, bet dėl aiškumo būtų gerai.

Paaiškinę savo tikslą, galite pereiti prie pagrindinės žinutės. Čia tiksliai paaiškinsite, ko jums reikia ir ko tikitės iš kito asmens. Aiškiai organizuokite savo žinutę ir suskirstykite ją į pastraipas, jei žinutė per ilga.

Formalus: I have read in Business for Students that you are looking for interns over the summer months. I would be interested in such a position and would like to request an interview at your convenience.

Neoficialus: Neformalus: I remember you said you would be traveling to Florence next week. If you are still going, would you like to meet up?

Išvada

Norint užbaigti elektroninį laišką anglų kalba, svarbu pakartoti savo tikslą ir padėkoti gavėjui išvadoje. Tai momentas, kai reikia apibendrinti, ko jums reikia, ir kartu parodyti padėką. Kaip ir jūsų tikslo išdėstymas, tai turi būti trumpa ir tiesmuka. Profesionaliu el. laišku padėkokite gavėjui adresu Thank you for your time.. Jei rašote draugui, galite tiesiog užbaigti Hope to see you soon.

Formalus: I would be very happy to come in for an interview at your convenience.

Neformalus: It would be great to see you. Hope to travel together again soon!

Baigiamasis pasveikinimas

Kaip baigti elektroninį laišką anglų kalba? Laišką visada užbaigkite pasisveikinimu ir parašu. Norėdami baigti elektroninį laišką anglų kalba, po baigiamojo pasisveikinimo padėkite kablelį ir baigdami parašykite savo vardą ir pavardę.

Rašydami profesionalų el. laišką, pasirašykite visu vardu ir pavarde, o po to nurodykite kitus duomenis, pavyzdžiui, savo įmonę, interneto svetainę, el. pašto adresą ir (arba) galbūt telefono numerį. Jei esate studentas, taip pat galite nurodyti savo statusą ir universiteto diplomą.

Formalus:

 • Sincerely,
 • Kind regards,
 • Cordially,

Neformalus: Neformalus:

 • Thanks,
 • Best wishes,
 • Talk soon,

Po vardo ir pavardės.

Elektroninių laiškų pavyzdžiai anglų kalba

Šioje straipsnio dalyje rasite profesinio elektroninio laiško anglų kalba pavyzdį, taip pat neformalaus elektroninio laiško, rašyto žmogui, su kuriuo susipažinote kelionėje, pavyzdį. Juos galite naudoti kaip įkvėpimą rašydami savo elektroninius laiškus.

Oficialus

Oficialaus elektroninio laiško anglų kalba pavyzdys:

Good morning,

I hope this message finds you well. My name is (Your Name), I am a business student in my final year of an MBA degree interested in obtaining an internship at your company.

I have read in Business for Students that you are looking for interns over the summer months. I would be interested in such a position and would like to request an interview at your convenience. Please advise your availability and to whom I can send my resume.

I would be very happy to come in for an interview at your convenience. Thank you for your consideration, I look forward to hearing from you.

Regards,
(Your Name)
MBA Student
Florida International University, 2018

Neoficialus el. laiškas: Neoficialus el. laiškas: neoficialus el. laiškas.

Neformalaus elektroninio laiško anglų kalba pavyzdys:

Hi there,

How are you? This is (Your Name), we met at the hostel last week in Rome.

I remember you said you would be traveling to Florence next week. If you are still going, would you like to meet up? I have some plans set up, but I am pretty open to other options. I would love to explore a bit and take some day trips, too. We could even visit that museum you mentioned.

It would be great to see you. Hope to travel together again soon!

Best wishes,
(Your Name)

Žodynas, susijęs su elektroniniais laiškais anglų kalba

Prie anksčiau minėto žodyno pridėkime keletą naudingų žodžių ir posakių, susijusių su elektroniniais laiškais anglų kalba:

 • attachment arba attached document
 • inbox arba mailbox
 • subject line
 • e-mail address
 • recipient
 • sender
 • CC arba carbon copy, kuris leidžia įdėti kam nors skirtą kopiją
 • BCC, kuris reiškia blind carbon copy, leidžiantis siųsti žinutę kam nors, kad kiti gavėjai jos nematytų.
 • Draft

Keletas naudingų frazių, skirtų profesionaliems elektroniniams laiškams:

 • I look forward to your email
 • I hope this message finds you well
 • Thank you for your time
 • Do not hesitate to contact me by e-mail or telephone

Išvada

Dabar, kai jau žinote, kaip rašyti elektroninį laišką anglų kalba, reikia prisiminti keletą detalių. Dažna klaida - prieš siunčiant tekstą jo dar kartą nep erskaityti. Tačiau tai yra geriausias būdas išvengti rašybos klaidų ar nesusikalbėjimo.

Jei reikia, kad kas nors kitas perskaitytų jūsų tekstą, nedvejodami paprašykite pažįstamų arba ko nors internete.

Įsitikinkite, kad jūsų žinutė yra aiški ir kad joje pateikta visa būtina informacija. Tikslas, kurį ištarėte, ir pranešimas turi būti nuoseklūs. Patikrinkite, ar jūsų pagrindinė žinutė ir ar jūsų prašymai yra tiesioginiai ir aiškūs. Galiausiai apsvarstykite galimybę pridėti failą, jei apie jį užsiminėte el. laiške.

Turėdami visą šią informaciją, dabar esate pasirengę rašyti gerus elektroninius laiškus anglų kalba.

Happy writing!

Taip pat žr.

 • Ar prieš siųsdami el. laišką anglų kalba turite su kuo nors pasipraktikuoti? Pažiūrėkite, kaip galite susirasti angliškai kalbančių draugų su paruoštų išsiųsti laiškų pavyzdžiais.
 • Ar prieš kalbėdami su kitais angliškai turite praktikuotis savarankiškai? Atraskite mūsų internetinį kursą Click & Speak kuris leis jums išmokti 96 % anglų kalbos.
Profile picture for Alejandra Beck

Alejandra Beck

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:58 pm