[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kā izvēlēties dziesmas angļu valodas uzlabošanai

Kā mācīties angļu valodu ar mūziku 🎵

Read this article in English: How to learn English with music 🎵.

Kā mācīties angļu valodu ar mūziku - pilnīga metode ar labākajām dziesmām, lai uzlabotu angļu valodu!

Cilvēki, kuriem ir labas angļu valodas zināšanas, bieži vien ir tie, kuri ir ļāvušies daudz klausīties mūziku ar angļu valodas tekstiem. Tā vietā, lai visu atstātu nejaušības ziņā, pārņemiet kontroli pār savu izglītību un iemācieties, kā izmantot mūziku un dziesmas angļu valodā, lai, pateicoties manai metodei, uzlabotu savas valodas prasmes, vienlaikus izklaidējoties.

Mans personīgais stāsts

🎵 Izlauzies uz otru pusi...

Šie, bez šaubām, ir dziesmu teksti, kas man palīdzēja sākt "runāt angliski". Aizrautīga dziesma plus ziņkārība uzzināt, ko nozīmē vārdi, kurus es mēģināju dziedāt līdzi, pat nesaprotot tos, bija jautrs un motivējošs sākums manam angļu valodas apguves ceļojumam.

Nejauši izrādījās, ka man bija visi grupas Doors dziedātāja Džima Morisona (Jim Morrison) teksti un dziesmu vārdi, un šie resursi bija rakstīti gan angļu, gan franču valodā (manā dzimtajā valodā). Katra oriģinālteksta priekšā man bija arī tulkojums franču valodā, kas atbilda angļu teksta lappušu izkārtojumam.

Ja es nesapratu kādu dziesmas rindiņu, man vajadzēja tikai ielūkoties šajā grāmatā, un tā man palīdzēja saprast visas frāzes būtību, pat ja ne vienmēr varēju saprast visu vārdu pa vārdam. Un tā jau ir angļu valodas prasme - saprast lasītā vai teiktā ideju.

Un tās nebija vienīgās priekšrocības:

 • Izruna. Katru reizi, kad es nebiju pārliecināts par kāda vārda izrunu, Džims Morisons nāca palīgā, lai parādītu, kā izrunāt.
 • pareizrakstība. Es nebiju tur, lai to mācītos, es vienkārši baudīju dziedāšanu, uztvēru to vairāk vai mazāk nopietni, un dziesmas man vienkārši iepatikās. Tomēr, tā kā es nemitīgi lasīju vienus un tos pašus dziesmu tekstus atkal un atkal, pareizrakstība man iestrēga.
 • Vārdnīca. Es to iemācījos gandrīz zemapziņā, viegli un jautri pavadot laiku. Vai varat iedomāties dabiskāku veidu, kā iegaumēt vārdu krājumu, nekā šis? Ja jums ir kāda dziesma, kas jums patīk, kas iestrēgusi galvā, kuru jūs skandējat, kas vienmēr ir lieliska iespēja to atkārtot, pat ja tā ir tikai prātā, jūs atgādināt sev teksta nozīmi.

Dārgie angļu valodas skolotāji, dariet sev pakalpojumu un pajautājiet saviem labākajiem skolēniem, ko viņi izmanto, lai sasniegtu augstāku līmeni, nekā no viņiem tiek gaidīts, un visbiežāk jūs atklāsiet, ka mūzika ir viņu slepenais ierocis.

Visu šo iemeslu dēļ, manā pieticīgajā vērtējumā, angļu valodas mācīšanās ar dziesmām ir labākais veids, kā sākt vai atsākt angļu valodas apguvi.

Angļu valodas mācīšanās ar mūziku ļauj atgūt motivāciju, izklaidēties un regulāri labot mācību vielu. Visas trīs šīs lietas ir daļa no veiksmīgas angļu valodas apguves pamatiem.

Dziesmas angļu valodas apguvei

Kad publicēju savu bestselleru Comment devenir bilingue en anglais 2007. gadā (šis raksts ir adaptēts no šīs grāmatas), mani ierobežoja grāmatas formāts. Šodien es vēlētos to kompensēt, izbaudot šī interaktīvā bloga un tīmekļa formātu kopumā. Ja jūs interesē atklāt vairāk veidu, kā intuitīvi praktizēt angļu valodu, vienlaikus izklaidējoties, iepazīstieties ar manu otru grāmatu How to Learn English.

Esmu jums sagatavojis sarakstu ar izpildītājiem un populārām angļu valodas dziesmām, kas palīdzēs jums piemērot šo metodi.

Ja esat kāda konkrēta mākslinieka fans un vēlaties izprast kādas viņa dziesmas tekstu, tad pamazām izpētiet VISAS viņa dziesmas. Jūs gūsiet milzīgu progresu. Pinky zvēru!

Lūk, daži no maniem ieteikumiem:

 • Mācīties angļu valodu ar Queen
 • Mācīties angļu valodu ar Maiklu Džeksonu
 • Mācīties angļu valodu ar Eminemu

(Par dziesmu tekstu atrašanu es jums pastāstīšu sīkāk vēlāk šajā rakstā.)

Man bija jāizvēlas labākie mākslinieki, ar kuriem mācīties angļu valodu, bet es varēju iekļaut arī The Doors, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, U2, Muse, Nirvana, David Bowie, ABBA vai Rage Against The Machine. Bet kas šiem māksliniekiem ir kopīgs? Viņiem visiem ir bagātas diskogrāfijas ar kulta dziesmām. To es ieteiktu, lai sāktu darbu.

Muzikālās komēdijas ir vēl viens lielisks veids, kā uzlabot angļu valodu. Kad man bija 16 gadi, es zināju visas dziesmas no mūzikla Hair no galvas, un, pateicoties tam, es biju iemācījies tonnu angļu valodas - mana angļu valoda bija ceļā uz to, lai kļūtu perfekta!

Ja ir kāda grupa, kuru esat iemīļojis un kura ir ļāvusi jums gūt lielus panākumus angļu valodā, atstājiet tās nosaukumu komentāros. Varbūt arī citi lasītāji būs priecīgi tos atklāt.

Kur atrast dziesmu tekstus

Atbilstoši savam līmenim jūs vēlēsieties apgūt angļu valodu ar dziesmu tekstiem, ar vai bez tulkojumiem.

Ar tulkojumiem

Kur jūs varat atrast dziesmu tekstus ar tulkojumiem saviem iecienītākajiem angliski runājošajiem māksliniekiem? Ideālā gadījumā jūs vēlētos atrast bilingvālu izdevumu, kurā lapas izkārtojumā ir ievērots oriģinālteksts, kā tas ir, piemēram, piemērā ar Džimu.

Diemžēl šādas bilingvālās versijas ir diezgan retas, un, ja nav pieejams jūsu iecienītā izpildītāja bilingvāls izdevums, labākais risinājums būtu vērsties tīmeklī, lai atrastu dziesmu tekstus un tulkojumus dzimtajā valodā, un pēc tam tos izdrukāt.

Uz papīra vai digitāli? Papīra versijas priekšrocība ir tā, ka to var nēsāt līdzi jebkur. Varat arī izgatavot kopijas, pievienot piezīmes un salocīt tās kabatā. Jūs varat nēsāt līdzi arī tālruņus, taču, ņemot vērā traucējumus, ko rada paziņojumi, acīmredzot ir grūtāk anotēt dziesmu tekstus telefonā.

Līdz šim **labākā vietne, kur meklēt dziesmu tekstus angļu valodā ar tulkojumiem, ir šāda. Musicmatch. Tā parāda dziesmu tekstus angļu valodā kreisajā pusē un, kad vien tas ir pieejams, tulkojumu dažādās valodās labajā pusē, paralēli, saskaņoti ar oriģinālo tekstu, ar pārskatāmu saskarni:

Learn English with music
Atrodiet dziesmu tekstus angļu valodā ar tulkojumiem

Tas nenozīmē, ka vietne ir perfekta (tulkojumu kvalitāte atšķiras, vietnē ir daudz reklāmu), bet, runājot par tulkojumiem, neesmu redzējis labāku vietni.

Ja nevarat atrast izvēlēto dziesmu (dažas dziesmas nav pieejamas mākslinieku tiesību dēļ), varat veikt vienkāršu Google meklēšanu ar dziesmas nosaukumu + "tulkojums", un jūs, bez šaubām, nonāksiet pie kāda no Musixmatch konkurentiem.

Pārliecinieties, ka izmantojat Adblock lai atbrīvotos no uznirstošajām reklāmām šajās vietnēs.

Angļu valodā

Tīmeklī ir ļoti viegli atrast vietnes, kas piedāvā dziesmu tekstus tikai angļu valodā. Šīs ir tās vietnes, kurās vēlaties vērsties, tiklīdz jūsu līmenis to atļauj, jo, lai gan tas var šķist pašsaprotami, ir svarīgi paturēt prātā, ka, jo vairāk jūs spējat pārvaldīt saturu angļu valodā bez dzimtās valodas palīdzības, jo labāk.

Lai jums palīdzētu, šeit atradīsiet dažus mūzikas vārdiņus angļu valodā, kurus vērts atcerēties:

 • lyrics
 • Lai atrastu dziesmas tekstu angļu valodā, varat vienkārši meklēt dziesmas nosaukumu + vārdu lyrics. Piemēram, who let the dogs out lyrics.
 • song
 • track
 • LP (Long Playing) 33 apgriezienu disks un līdz ar to arī albums.

Labāk meklēt dziesmu vārdus angļu valodā, jo tie mēdz būt pareizāki.

Genius Šī ir lieliska vietne, ko varat izmantot, jo tā piedāvā arī tekstu skaidrojumus (angļu valodā). Interfeiss ir labs, patīkams, ar dziesmas audio un dziesmas ir sakārtotas pa albumiem. Vietne sāka ar repa dziesmu tekstu skaidrojumiem, bet tagad aptver visus mūzikas stilus.

Automātiski

Musixmatch, ko redzējām iepriekš, piedāvā dažas foršas lietotnes. Varat instalēt to datorprogrammu (OS X vai Windows) vai tālruņa aplikāciju (iOS, Android ), lai automātiski parādītu dziesmu vārdus, kad atskaņojat dziesmu Spotify vai iTunes. Diemžēl lietojumprogramma nepiedāvā tulkojumus (tos joprojām varat atrast viņu vietnē) un ir ierobežota tikai ar Spotify un iTunes.

Ja jums patīk klausīties mūziku pakalpojumā YouTube, izmantojiet spraudni Lyrics Here pārlūkprogrammai Firefox vai spraudni Musixmatch Lyrics pārlūkprogrammai Chrome. Šie paplašinājumi automātiski parāda dziesmu tekstus angļu valodā, kad esat YouTube .

Learn English with music
Spraudnis Lyrics Here par Firefox

Vietnē Lyrics Here (Firefox), poga, ar ko atkārtoti atvērt dziesmu tekstu (ja jūs kādreiz aizverat logu), atrodas adreses joslā (tikai tad, ja jūs atrodaties YouTube videoklipā). Programmā ^Musixmatch Lyrics^(Chrome) dziesmu vārdi tiek parādīti uz faktiskā videoklipa.

Vēl viena iespēja: ja izmantojat Shazam (programma dziesmas nosaukuma identificēšanai), noklikšķiniet uz dziesmas nosaukuma, un tā jūs pārvedīs uz lapu ar sīkāku informāciju, tostarp dziesmu tekstiem.

Visbeidzot, Genius (kuru jau minējām iepriekš) piedāvā iPhone lietojumprogrammu, kas ļauj klausīties mūziku, vienlaikus lasot dziesmu vārdus, pat ar paskaidrojumiem!

Metode

Izvēlieties dziesmu, kas jums patīk, ko izpildījis jums mīļš, apbrīnots vai cienīts mākslinieks. Vēlams, lai tas būtu mākslinieks, kuram ir bagāta diskogrāfija ar daudziem dziesmu tekstiem. (Ja esat psy trance electro-neurofunk drum & bass instrumental acoustics fans , jums būs jāatstāj sava aizraušanās!).

Ja nevarat izlemt, vienkārši izvēlieties kādu no maniem iepriekš minētajiem ieteikumiem.

Vai esat atraduši savu izvēli? Labi! Atskaņojiet dziesmu un atveriet dziesmas tekstu. Apskatīsim metodi un to, kā mācīties angļu valodu ar mūziku.

Ar ko sākt

Šīs angļu valodas apguves ar dziesmām metodes būtība ir būt zinātkāram!

Tas, cik lielā mērā jūs ļausiet savai zinātkārei izpausties, būs atkarīgs no jūsu pašreizējā angļu valodas līmeņa. Metode, vispārīgi runājot, visiem ir vienāda:

METODE NR. 1

1. Klausieties dziesmu bez teksta.

 • Angļu valodas pareizrakstība ir katastrofa, un uz to nevar paļauties. Tāpēc sāciet ar angļu valodas klausīšanos.
 • Mēģiniet atšķirt, ko varat - atsevišķus vārdus, tad frāzes segmentus, tad veselus teikumus.

2. Vēlreiz noklausieties dziesmu, bet šoreiz sekojiet līdzi tekstam.

 • Mērķis šeit ir labot saikni starp to, kā vārdi ir uzrakstīti, un to, kā tie tiek izrunāti īstenībā.
 • Grūtākais ir tas, ka mēs mēdzam domāt, ka teksts ir pareizs, bet skaņa - nepareiza. Tā ir kļūda. Angļu valodā tiek runāts tā, kā tas ir. Rakstībai ir jāatspoguļo teksts, taču praksē tā neveic savu darbu labi.
 • Atkārtoti iemācieties, kā izrunāt tekstus, izmantojot dziesmu tekstus. Uzticieties tekstiem, kurus klausāties.

3. Mēģiniet saprast teksta nozīmi.

 • Vispirms mēģiniet saprast bez tulkojuma un pajautājiet sev, ko varētu nozīmēt teksts. Iedomājieties, ka esat detektīvs - jūs mēģināt uzminēt, ko varētu nozīmēt valoda, un tieši tas padara valodu mācīšanos tik aizraujošu - tā ir kā spēle!
 • Pēc tam pārbaudiet tulkojumu, lai pārliecinātos, vai esat sapratis, un pa ceļam apgūsiet jaunus vārdus un izteicienus.

4. Atkārtojiet, atkārtojiet, atkārtojiet!

 • Atzīstiet un priecājieties par panākumiem, ko gūstat ar katru jaunu noklausīšanos.
 • Mēģiniet atcerēties vismaz tos dziesmu vārdus, kas atkārtojas visbiežāk.
 • Ja vēlaties, dziediet. Vieglākais veids, kā kaut ko atcerēties, ir padarīt to personisku.

Atvēliet laiku, lai piemērotu šo metodi savai pirmajai dziesmai. Nāc uz priekšu!


💡 Padoms

Tā vietā, lai vienmēr pārbaudītu dziesmu tekstus angļu valodā tiešsaistē, izveidojiet kolekciju savā datorā.

Tas ļaus jums labāk sakārtot sevi, atbrīvoties no reklāmām, rediģēt dziesmu tekstus, lai tos labotu (izkārtojumu, pašu tekstu, tulkojumu), un apkopot tos vienuviet. Nav svarīgi, vai to darīsiet teksta failos vai Word failos, vienkārši to dariet! Labāk organizējoties, jūs zaudēsiet mazāk laika un angļu valodas mācīšanās kļūs patīkamāka.

Par šo padomu es esmu pateicīgs kādam slavenam ģitāristam, un tas ir ļāvis man gūt lielus panākumus ģitāras spēlē. Pielāgojot to valodām, man palīdzēja apgūt vairāk valodu.


Jūsu uzdevums

Jūsu kā skolēna misija ir pārprogrammēt savas smadzenes, lai, dzirdot vai lasot kaut ko angļu valodā, saskatītu nozīmi.

Šie ir daži paradumi, kas jums palīdzēs:

 • Vairāk uzmanības pievērsiet tekstam angļu valodā, nevis tulkojumam (veltiet tam vairāk laika).
 • Kad jūs sastopaties ar kādu nezināmu vārdu, pēc tam, kad esat mēģinājis saprast tā nozīmi, izmantojot kontekstu:
  • Izmantojiet tulkojumu, lai saprastu nozīmi.
  • Noskaidrojiet, kā jūs šo vārdu iztēlojaties savā dzimtajā valodā mentāli (piemēram, vizuālam vārdam parādīsies attēls).
  • Kad vēlreiz lasāt angļu valodas vārdu, domājiet par šo mentālo priekšstatu (nevis par vārdu dzimtajā valodā).

Angļu valodas apguve ir saistīta ar angļu valodas vārda (izrunāta vai izlasīta) asociēšanu ar tā priekšstatu.

Piemērs:

Viņa dziesmā, The Show Must Go On, Fredijs Merkūrijs dzied My soul is painted like the wings of butterflies.. Kad lasāt šo dziesmas tekstu, mēģiniet iztēloties dvēseli (ne vienmēr ir viegli, es zinu) un, galvenais, mēģiniet iztēloties tauriņa spārnus (nedaudz vieglāk). Izvairieties no kļūdas, lasot butterfly, butterfly, butterfly, ko nozīmē butterfly? Savienojiet to ar tauriņa tēlu. Ir dabiski saistīt vārdu ar jēdzienu dzimtajā valodā (tas ir spontāni), un tas ir noderīgi, lai pārbaudītu, vai esat sapratuši, bet ilgtermiņā jūsu mērķis ir tieši, mentāli VĒRTĒT tauriņu, kad dzirdat vārdu butterfly angļu valodā.

Learn English with music
Vai jūs redzat butterfly?

Es runāju par redzēšanu un vizualizāciju, jo bieži vien tas ir veids, kā mēs sev reprezentējam vārdu vai ideju, bet tas var būt arī sajūta, skaņa vai kāda no mūsu citām maņām. Spēles mērķis ir saistīt angļu valodas vārdus ar jēdzieniem (idejām, atmiņām, attēliem, vizuālajiem attēliem, sajūtām, skaņām), nevis ar vienkāršiem tulkojumiem. Domāšana par jēgu, ideju ir svarīgāka par tulkojumu, jo tieši tā ļaus domāt angļu valodā tieši.

Galu galā domāšana angļu valodā ir tikai mentālu filmu veidošana, kamēr jūs lietojat angļu vārdus.

Tas ir viss par metodes būtību! Ja kaut kas nav skaidrs, atstājiet to komentāros.

Ilgtermiņā

Ja esat spēlējis spēli un piemērojis metodi ar dziesmu, jūs jau esat sācis krāt vārdu krājumu, turklāt tādā veidā, kas ir daudz jautrāks nekā klasiskie angļu valodas kursi.

Diemžēl ar vienu "darba" sesiju nepietiek.

Angļu valodas apguvē galvenais ir regularitāte!

 • Lai apgūtu angļu valodu, ir nepieciešams aptuveni 1000 stundu, un tas ir iespējams tikai tad, ja jūs darāt lietas, kas jums patīk (vai ja jums ir pienākums tās darīt).
 • Lai iegaumētu angļu valodu, ir nepieciešama pārskatīšana. Kā saka sakāmvārds: Repetition is the mother of skill.

Ir daudz vieglāk iemācīties angļu valodu un sākt to iecienīt, ja mēs regulāri darām kaut nedaudz, nevis laiku pa laikam darām tonnu.

Liela priekšrocība, ka, sākot apgūt angļu valodu ar mūzikas palīdzību, jums nav nepieciešams augsts angļu valodas līmenis, lai varētu izmantot šo metodi. Pietiks ar iesācēja līmeni, ja jūs to izmantosiet ar mūziku angļu valodā, kas jums patīk (lai sevi motivētu).

Angļu valodas apguve ar mūzikas palīdzību ir laba iespēja, bet, lai gūtu panākumus, vēlaties, lai tā kļūtu par ilgtermiņa ieradumu. Lai to izdarītu:

METODE NR. 2

1. Turpiniet piemērot pirmo metodi ar noskatīto dziesmu, lai to pārskatītu un ilgtermiņā atcerētos tajā iekļautos jaunos vārdus un izteicienus.

 • Bez atkārtošanas nav ilgtermiņa atmiņas. Bez ilgtermiņa atmiņas jūs veltīgi tērējat savu laiku.
 • Vispārīgi runājot, ja pārskatāt jaunu informāciju piecas dienas pēc kārtas, jūs ilgtermiņā atceraties redzēto.

2. Turpiniet klausīties sava iecienītā izpildītāja dziesmas.

 • Izvairieties no tā, ka kāda dziesma apnīk un klausāties to visu laiku pārāk ilgi. Mainiet lietas, lai ar prieku atgrieztos pie savas pirmās dziesmas.
 • Priekšrocība ir tā, ka jūs vienmēr varat izmantot to pašu izpildītāju, pie kura akcenta un izrunas jau esat pieradis. Turklāt tas padarīs tos jums pazīstamus (tāpat arī dziesmas teksts un angļu valoda kļūs pazīstamāka, kā rezultātā jūs nebaidīsieties runāt angliski).
 • Kad klausāties dziesmu, mēģiniet iztēloties sev teksta sajūtu, kā mēs to redzējām iepriekš (idejas, atmiņas, priekšstati, vizuālie tēli, sajūtas, skaņas utt.), lai nostiprinātu asociāciju starp skaņām (izrunātajiem vārdiem) un nozīmi (nodoto vēstījumu). Jūsu iztēle ir jūsu sabiedrotais.

3. Regulāri izmantojiet pirmo metodi ar jaunām izpildītāja dziesmām.

 • Esiet ziņkārīgi, lai noskaidrotu, kāda ir dziesmas teksta nozīme.
 • Runājot par daudzumu, tas būs atkarīgs no jūsu pieejamības. Desmit dziesmas dienā, viena dziesma dienā, dažas dziesmas nedēļā, viena gara dziesma nedēļā. Tas ir atkarīgs no jums, kā izlemt, un godīgi nosakiet, cik daudz darba, jūsuprāt, varat paveikt. Pajautājiet sev: Cik ļoti vēlaties mācīties angļu valodu?
 • Ja iespējams, attīstiet savu zinātkāri un vēlmi vienmēr uzzināt vairāk. Piemēram, klausieties mākslinieka intervijas.

4. Izmantojiet savu brīvo laiku, lai atrastu brīžus angļu valodas apguvei.

 • Kad runa ir par jūsu mirušo laiku - atskaņojiet mūziku, kamēr atrodaties sabiedriskajā transportā, pārbaudiet dziesmu tekstus, gaidot rindā, dziediet zem dušas!
 • Nodarbību laikā, kas ļauj jums veikt vairākus uzdevumus - sportošana, ēdiena gatavošana, uzkopšana utt.
 • Jūsu uzmanības līmenis nebūs tāds pats kā tad, kad esat simtprocentīgi koncentrējies angļu valodai, bet tas ļaus jums pārskatīt visu dienu un radīt iegremdēšanās burbuli angļu valodā. Tas ir spēcīgi.

Ja jūs visu darīsiet labi, teksti sāks klejot jūsu prātā, un tas jau ir sākums domāšanai angļu valodā.

Learn English with music
Jūs esat tas, ko klausāties

Es iesaku strādāt periodos, koncentrējoties uz dažādiem māksliniekiem. Varbūt jums būs jūsu Queen periods, tad Led Zeppelin vai Maikla Džeksona periods. Strādājot šādā veidā, jūs izbaudīsiet atkārtošanos (vispirms jau mūzikas) un radīsiet patīkamas atmiņas angļu valodā.

Ja no skolas laikiem jums ir palikušas negatīvas atmiņas par angļu valodas apguvi, tad angļu valodas mācīšanās ar mūziku varētu palīdzēt jums sākt no jauna un mainīt attiecības ar angļu valodu. Mūzika ļauj izkopt prieku un nolikt malā to, kas jums angļu valodā nepatīk.

Ja jūs strādāsiet šādā veidā, pa grupām vai periodiem, tas ļaus jums būt pietiekami nopietniem savā darbā. Zināt visus kāda mākslinieka dziesmu tekstus, protams, ir jauki, bet tas ir arī smags darbs, būsim godīgi. Angļu valodas apguves, pateicoties dziesmām, skaistums ir tas, ka jūs uzlabojat savu angļu valodu, neradot iespaidu, ka strādājat.

Šie, protams, ir tikai mani ieteikumi, bet es tos esmu izmantojis, lai veiksmīgi apgūtu angļu, ungāru un krievu valodu, vienlaikus saglabājot labu spāņu valodas līmeni. Tās valodas, kuras es vislabāk pārzinu, ir arī tās, kuru apguvei esmu izmantojis dziesmas.

Ja jums ir atšķirīgs personības tips, kas ir licis jums izmantot dziesmas angļu valodā citādi, un jums tomēr ir bijuši panākumi, lūdzu, dalieties komentāros.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Šeit ir apkopoti jautājumi, kurus esmu bieži saņēmis par angļu valodas mācīšanos ar dziesmām kopš 2007. gada.

Ko darīt, ja es dziedāju ne tā, kā es dziedāju?

Kad man bija 16 gadi, es dziedāju neklātienē. Es neprotēju noskaņot ģitāru vai lasīt notis. Bet ziniet ko? Tā ir prakse, kas padara perfektu, jums vienkārši ir jāstrādā pie angļu valodas, lai kļūtu brīvi runājošs! Kopš tā laika ar praksi iemācījos spēlēt ģitāru, vienlaikus dziedāt, un tā es pat satiku savu sievu! Jūs varat iemācīties jebko.

Un, ja jūs nevēlaties dziedāt, jums tas nav jādara. Jūs tik un tā iemācīsieties tonnu vārdu krājuma un daudz ko sapratīsiet no sarunvalodas angļu valodā, lasot dziesmu tekstus.

Vai man ir jāsaprot visi dziesmas vārdi?

Ilgtermiņā, protams, jā. Paturiet prātā, ka, kamēr jūs vēl mācāties, jums ir jāatrod līdzsvars starp grūtības pakāpi un motivāciju:

 • Ja tas būs pārāk grūti, jūs padosieties (cietīsiet neveiksmi).
 • Ja tas būs pārāk viegli, jūs neuzlabosieties (zaudēsiet laiku).
 • Un, ja būsiet pārāk pašapmierināts (ļausiet daudz vārdiem, kurus nesaprotat, paslīdēt garām), jums būs ilūzija par mācīšanos.

Citiem vārdiem sakot, universālas atbildes uz šo jautājumu nav. Tieši jums pašiem ir jāmēra savi centieni, lai vienmēr pilnveidotos un nesaslimtu.

Dažas labas ziņas - regulāri strādājot pie savas angļu valodas, jūs sastapsieties ar vieniem un tiem pašiem vārdiem, un tad mums būs vai nu iespēja pārskatīt, ko tie nozīmē (redzams progress), vai arī ziņkārība beidzot meklēt to definīcijas. Tas ir kā sastapties ar vecu draugu, un tieši tad angļu valoda kļūst par prieku.

Kā es varu būt pārliecināts, ka ar šo metodi pilnveidosies?

Ja vēlaties uzlabot angļu valodu ar dziesmām, nepietiek tikai klausīties mūziku!

Jūsu panākumi ar dziesmām ir proporcionāli vienkāršai darbībai - cik bieži jūs meklējat dziesmu tekstus?

Jo biežāk un regulāri tos meklēsiet, jo vairāk jūsu auss atvērsies un smadzenes iegaumēs jauno informāciju. Jūs patiešām vēlaties pārvērst šo darbību par ieradumu - un ne tikai attiecībā uz dziesmu tekstiem, bet arī uz angļu valodu kopumā.

Tas ir pārāk grūti! Es neko nesaprotu!

Ja jums ir augsts līmenis (lai būtu augsts līmenis), jūs vēlaties saprast visu.

Bet, ja jūs joprojām esat iesācējs, samaziniet daudzumu, lai panāktu patīkamu līdzsvaru starp grūtībām un prieku. Piemēram, tiecieties saprast un izdziedāt visus refrēnus.

Ja strādāsiet regulāri, jūs varat pārsteigt sevi ar to, ka ik nedēļu, varbūt pat katru dienu uzlabojaties. Valodas apguve ir organisks darbs, un, ja jūs ieguldīsiet pūles, jūsu organisms pats pielāgosies (jūsu smadzenes uzlabosies un "atvērs ausis", muskuļi pielāgosies angļu valodas izrunai).

Man nepatīk dziesmas.

Mūzika angļu valodā ir jauks veids, kā sasniegt savu mērķi, cita starpā. Vai esat izmēģinājis šo metodi nopietni? Izmēģiniet to un dodiet tai iespēju pirms atteikšanās.

Ja tiešām esat mēģinājis un tā vienkārši nav domāta jums, mēģiniet atrast kaut ko savai gaumei atbilstošu. Angļu valodas apguve ar mūzikas palīdzību ir interesanta iespēja, taču tā nav obligāta.

Vai, to darot, es nemācīšos slikti angliski?

Dziesmas, tāpat kā literatūra, ir dažādu žanru. No romantiskas atmosfēras līdz vulgārai, no izsmalcinātas līdz nepiespiestai, no formālas līdz relaksētai. Tāpēc, ja jūs uzdodat šo jautājumu (kas ir labs jautājums, ar ko sākt - kā jūs atšķirat līmeni vai valodas reģistru angļu valodā), uzdodiet sev to par visu saturu, ko izmantojat, ne tikai par dziesmām.

Ja klausāties repu, tajā būs vairāk slengu un vulgāru vārdu nekā Teletubbies tematiskajā dziesmā. Lai to noskaidrotu, pietiek ar veselo saprātu.

Pārbaudiet klausāmo dziesmu tekstu nozīmi un valodas lietojumu. Visās labās vārdnīcās ir norādīts vārda reģistrs (vulgārs, tabu u. c., ja tur nekas nav minēts, tad tas ir vārds, kas pieder pie neitrālā valodas reģistra).

Pretējā gadījumā jūs riskējat nonākt līdz šādai situācijai:

Kad jūs nesaprotat dziesmas tekstu angļu valodā, ko atskaņo radio...

Daudzās dziesmās ir žargona vārdi vai saīsinājumi, kurus cilvēki izrunā, bet neraksta. Ir labi tos zināt, jo dzimtā valoda tos lieto arī sarunvalodā. (Attiecībā uz vulgāriem terminiem un izteicieniem ir citādi. Parasti ir labi tos saprast, bet nelietot).

Nobeigumā vēlos teikt, ka dziesmas angļu valodā ir tikpat labas kā cits saturs, taču tās ir daudz pieejamākas.

Es nesaprotu, ko jūs domājat ar savu ideju par jēgas un skaņas attiecībām.

Galu galā vārds ir tikai apzīmējums, kas liek mums saistīt skaņu (izrunā) vai burtus (rakstveidā) ar kādu jēdzienu. Kamēr mums nav telepātijas, tas ir tas, ko esam izgudrojuši, lai labāk sazinātos!

Piemēram, ja jūs dzirdat sava labākā drauga vārdu, jūs iztēlojaties viņu savā galvā un jūtaties labi. Ja es teikšu vārdu "kakas", jūs, piemēram, taisīsiet pretīgu seju (vai varbūt smiesieties).

Vai arī, gluži kā Šekspīrs to pateica poētiskāk: A rose by any other name would smell as sweet.

Mācoties angļu valodu, mērķis ir radīt jaunas asociācijas starp jauniem vārdiem un jēdzieniem, kurus jūs jau zināt. Tas ir viss.

Vai ir slikti tulkot?

Nē, ne pats par sevi. Tulkošana ir lielisks līdzeklis, jo *tulkojumsļauj jums būt precīzākam un pārliecināties, ka esat visu sapratis pareizi.

Slikts ir vienmēr tulkot, kad vēlaties runāt, jo tas ir pārāk lēni. Tā vietā jūs vēlaties tieši domāt angļu valodā (to palīdz izdarīt atbilde uz iepriekšējo jautājumu).

Tas šķiet pārāk labi, lai būtu patiesība. Vai, pateicoties dziesmām, var iemācīties visu valodu?

Lūk, kādi ir angļu valodas apguves ar dziesmām ierobežojumi un trūkumi:

 • Prozodija (intonācija + ritms) ir dabiska. Balss augstums attīstās, lai pieskaņotos mūzikai, un tas nozīmē, ka normālo balss augstumu, ko cilvēki izmanto, runājot angliski, nevar atrast (vai arī to var atrast reti), klausoties dziesmu. Daži vārdi tiek izrunāti ilgāk, lai atbilstu ritmam.
 • Teksti bieži ir neskaidri, dažkārt nesakarīgi. Dziesmu autoru mērķis ir panākt, lai dziesmas teksts labi izklausītos, nevis lai tam būtu īsta nozīme (kā tas ir dzejā).
 • Instrumentācija dažkārt traucē pareizi sadzirdēt.
 • Saziņa ir savā ziņā unikāla. Nav dialoga, nav sarunu biedra, nav reālas situācijas.

Rezumējot, angļu valoda, ko var atrast dziesmās, ir mazliet nesinhronizēta salīdzinājumā ar īsto angļu valodu. Ņemot to vērā, priekšrocības (vieglums sākt un pie tās pieturēties, lielāka studentu interese un uzmanība salīdzinājumā ar angļu valodas kursiem, sarunvalodas angļu valodas praktizēšana un soļa speršana, lai beidzot runātu) krietni atsver trūkumus. Angļu valodas apguve, pateicoties dziesmām, pēc pieredzes ir labākais veids, kā sākt izbaudīt angļu valodas apguves procesu.

Mēs to varam izmantot gadiem ilgi un joprojām pilnveidoties.

Dārgie vecāki, iepazīstiniet savus bērnus ar šo metodi. Mūzika viņiem iemācīs izrunu, vārdu krājumu un viņi mācīsies gramatiku skolā (kas viņiem būs interesanta, tāpēc tā var palīdzēt saprast to, ko viņi nevarēja saprast paši). Apbruņoti ar vēlmi mācīties angļu valodu, ar simtiem vai pat tūkstošiem stundu prakses aiz muguras, viņi pabeigs skolu ar augstu angļu valodas līmeni.

Secinājumi

Ievērojot šo metodi angļu valodas apguvei ar mūziku, jums, iespējams, radīsies vairāk vai mazāk lielas šaubas par atsevišķu vārdu izrunu.

Redzot rakstīto, jūs domāsiet, ka vārds tiek izrunāts noteiktā veidā, un tad, dzirdot to dziesmā, jūs sapratīsiet, ka tiem nav nekā kopīga! Vēl ļaunāk, jums var būt grūti atšķirt dažādu vārdu griezumus, kas izrunāti vienā teikumā, pat tad, ja jums priekšā ir teksts. Esiet droši, tas viss ir tikai īslaicīgi.

Risinājums, ja jums rodas šaubas par kāda vārda vai frāzes izrunu, uzticieties tekstam, kas tiek dziedāts.

No vienas puses, ja jūs konsekventi klausīsieties dziesmas, jūsu auss (tehniski - smadzenes) pielāgosies dažādām angļu valodas skaņām un tā no jauna iemācīsies pareizi lasīt un dzirdēt.

No otras puses, jūs uzlabosiet savu rakstīto tekstu izrunu, izmantojot pārējos bloga materiālus, īpaši rakstus, kas veltīti fonētikai.

Rezumējot:

 • Izlasiet savas mīļākās angliski runājošās grupas dziesmu.
 • Iegūstiet dziesmas tekstu ar tulkojumu dzimtajā valodā, nevilcinieties to izdrukāt.
 • Dekodējiet dziesmas tekstu, koncentrējoties uz tā nozīmi - sasaistiet angļu vārdus ar tēlu, kas jums nāk prātā, domājot par to nozīmi.
 • Atkārtojiet. Klausieties, dziediet vai dariet abus vienlaikus, bet atrodiet veidu, kā gūt prieku no šī procesa!
 • Esiet zinātkāri un centieties vienmēr izprast arvien jaunu un jaunu dziesmu vārdu nozīmi.

Kā teica mans ģitāras skolotājs: "Mūzika ir prieks, kas var pavadīt jūs visu mū žu. Neatkarīgi no tā, vai klājas labi vai slikti, tā vienmēr ir izklaides vai mierinājuma avots. Mūzika palīdz mums stāties pretī un bagātina mūsu dzīvi." Tas pats attiecas arī uz dziesmām angļu valodā, neatkarīgi no tā, vai dziedat tās no visas sirds vai klusu, jūs vienmēr atradīsiet gan gandarījuma avotu, gan veidu, kā inteliģenti strādāt pie savas angļu valodas.

Skatīt arī

Šeit atradīsiet saites, lai uzzinātu vairāk par angļu valodas apguvi ar mūzikas palīdzību:

 • Genius ir lieliska vietne ar dziesmu skaidrojumiem (angļu valodā). Izlasiet dziesmu vārdus un uzziniet, kāda ir to slēptā nozīme vai izcelsme populārās vai nepopulārās dziesmās visos stilos. Tas ir lielisks resurss vidēji un vairāk pieredzējušiem skolēniem.
 • LyricsTraining patiešām jauka tīmekļa lietojumprogramma, kas liek jums diktēt dziesmas un kurai ir vairāki grūtības pakāpes līmeņi.
 • Jums varētu būt interesanti arī atklājiet kursu Click & Speak. Mana metode angļu valodas apguvei. Es mācījos angļu valodu ar mūziku, TV raidījumiem un videospēlēm. Tas bija patiešām jautri, bet ir nepieciešams laiks, lai atrastu saturu ar tulkojumiem ar vārdu krājumu šādā līmenī. Click & Speak vietnē es jau esmu paveicis smago darbu jūsu vietā, piedāvājot jums foršu saturu angļu valodas apguvei, tostarp audio, fonētiku un inteliģentu vārdu krājuma un gramatikas progresu.
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:13 pm