[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Дізнайтеся, як зрозуміти носіїв англійської мови

Як покращити розуміння вашого слухання англійською мовою 👂

Потрібна допомога з навичками розуміння аудіювання? Давайте нарешті навчимось розуміти носіїв англійської мови!

Ви напевно вивчаєте англійську мову вже багато років, і все ж, ви все ще не можете чітко розуміти англійську, коли розмовляєте з носієм мови?

Це засмучує, але це не ваша вина! Сьогодні я поділюся з вами найкращими методами вирішення цієї проблеми та покажу вам, як ви можете почати чітко розуміти розмовну англійську мову.

Чому англійську так важко зрозуміти?

Це нормально, якщо у вас є проблеми з розумінням розмовної англійської мови, і це не ваша вина. Швидше, це, мабуть, результат одного з таких питань:

Недостатньо практики

Учні, як правило, говорять лише одну годину протягом 10 років у школі. Іншими словами, це приблизно 6 хвилин на рік на студента! Не кажучи вже про те, що лише слухати вчителів із сильним іноземним акцентом не дуже корисно для розуміння тубільців .

Основною причиною того, чому вам не вдається вивчити англійську, є відсутність практики . Цілком природно, що якщо у вас немає досвіду робити щось (слухати носіїв англійської мови зі звичайною швидкістю), у вас будуть проблеми з цим (їх розуміння).

Англійська мова вимовляється не так, як написана

Англійська мова не є фонетичною мовою, що стосується правопису, або ми також можемо сказати, що вона не має прозорої орфографії. Іншими словами, знання того, як написати слово, не означає, що ви будете знати, як його правильно вимовляти, і навпаки - якщо ви знаєте, як вимовляти слово, це не обов’язково означає, що ви можете правильно його написати.

Існує багато відмінностей між письмовою та розмовною англійською мовами .

Ось кілька статистичних даних для ілюстрації:

 • В італійській мові 33 звуки та 25 способів їх написання.
 • В іспанській мові існує більше 35 звуків і лише 38 способів їх написання.
 • Французькою мовою є 32 звуки та понад 250 способів їх написання.
 • В англійській мові існує понад 44 звуки (залежно від діалекту) та понад 1100 способів їх написання! Так!

Джерело: Як навчається мозок ELL , Девід А. Соуза

Коротше кажучи, англійська орфографія хаотична, навіть гірша за мови, які мають репутацію важких для написання, як, наприклад, французька. До тих пір , поки ви задоволені тільки уявити , як слова можуть бути виражені в той час як ви читаєте, а не насправді , знаючи , як вони вимовляються насправді, ви не зможете зрозуміти розмовну англійську. Крім того, іншим буде важко зрозуміти вас, коли ви розмовляєте англійською мовою!

Якщо ви дотримуєтесь лише письмової мови, ви будете намагатися зрозуміти усну . Має сенс, так?

Англомовні говорять занадто швидко (?)

Однак говорять англійська швидко? Чи насправді він відрізняється від носіїв будь-якої іншої мови?

У будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте, що англомовні говорять занадто швидко, це ваша проблема, а не їхня! Наприклад, французькі говорять швидко, англомовні говорять швидко ... і всі думають, що іспаномовні говорять шалено швидко! Я впевнений, що ви також швидко говорите, коли говорите рідною мовою! І люди у великих містах розмовляють швидше, ніж люди на селі, це природно.

І, очевидно, все це суб’єктивно - якщо ви все ще вивчаєте мову і чуєте, як хтось говорить зі звичайною швидкістю, ви відчуєте, що вони говорять набагато швидше!

Подумайте про великі міста, де говорять на вашій рідній мові - Мадрид, Москва, Токіо тощо. Люди у більших містах говорять швидше, без сумніву, але оскільки вони все ще говорять на вашій рідній мові, вам не проблема їх зрозуміти . Єдина різниця між цим і розумінням когось із Нью-Йорка чи Лондона, наприклад, полягає в тому, що вони говорять іноземною мовою, крім усього іншого!

Ключовим виводом тут є те, що якщо ви постійно тренуєтесь із повільними матеріалами, які адаптуються до вашого рівня, ви в кінцевому підсумку розумієте англійську лише тоді, коли на ній говорять слооооу-ли . Це, на жаль, проблема більшості курсів та методів англійської мови - вони викладають адаптовану версію англійської мови, яка є повільною та штучною, і не готує вас до розуміння справжньої англійської, якою розмовляють тубільці.

Як краще зрозуміти розмовну англійську
Англомовні говорять занадто швидко? Навчіться пристосовуватися до їх швидкості.

Відсутність словникового запасу

Очевидно, важко (але не обов'язково неможливо) зрозуміти словниковий запас, якого ви не знаєте. Але це правда , що чим багатша ваш словниковий запас, тим більше ви будете в змозі зрозуміти.

Однак не забувайте, що для того, щоб по-справжньому знати слово, потрібно вивчити всі його форми.

Для того, щоб добре розуміти розмовну англійську, ви повинні знати, як вимовляється кожне слово, в тому числі, на якому складі наголошено . Поки ви цього не дізнаєтесь, ви не можете сказати, що освоїли це слово, навіть якщо це основне слово, яке ви «знаєте» роками.

До речі, якщо ви хочете бути повністю незалежним в англійській мові, вам потрібно вивчити 5000 слів, які охоплюватимуть 96% щоденного словникового запасу. (Докладніше про це пізніше!)

Методи та поради щодо вдосконалення навичок слухання англійської мови

Тепер, коли ми виявили проблему, нам потрібно її вирішити! Ось як:

Вивчайте англійську фонетику

Не тікай! Я знаю, що слово "фонетика" іноді може лякати - це звучить настільки складно і технічно ... Однак, якщо ви маєте правильний підхід, вивчення англійської фонетики стане веселим, легким та корисним.

Завдання стає дуже цікавим дуже швидко, адже замість того, щоб постійно використовувати нудні тексти, ви зможете пограти зі звуками та музикою англійської мови . Для мене це та сама різниця, що вивчати теорію музики (традиційні курси англійської мови) і насправді грати на музичному інструменті (отримувати задоволення від звуків мови).

Але як ви вивчаєте фонетику англійської мови? Є кілька способів, і я б порадив вам протестувати їх усі і подивитися, який із них найкраще підходить для вас .

Курс з англійської фонетики

Для початку ви можете переглянути це безкоштовне відео:

https://www.youtube.com/watch?v=9E6F57s-V7U&ab_channel=Accent%27sWayEnglishwithHadar
Безкоштовний курс з фонетики англійської мови

Використовуйте матеріали із фонетичною транскрипцією англійською мовою

Хороший курс англійської мови ПОВИНЕН мати скрізь фонетичну транскрипцію! Це дозволить побачити вимову ВСЕГО, що ви чуєте, представлене візуально.

Майте на увазі, що поки ви не засвоїте розмовну англійську, ви не зможете довіряти своєму вуху . Навіть якщо ви слухаєте те саме 15 разів, це допоможе вам лише певною мірою. Використовуючи фонетичну транскрипцію, ви зможете візуально вивчити правильну вимову всього, що чуєте. Це дозволить вам потренувати своє вухо і розум і звикнути до звуків англійської мови.

Найкращий підхід - використовувати фонетичні транскрипції, написані Міжнародним фонетичним алфавітом (IPA), оскільки це є стандартною системою для написання слів фонетично. (це означає, щоб писати звуки цього слова)

Нарешті, якщо все аудіо, яке ви маєте, постачається з фонетичною транскрипцією, ви зможете звикнути до різних фонетичних символів. Це дозволить вам краще розрізняти різні звуки англійською мовою. Через деякий час ви дізнаєтесь, як правильно вимовляти слово англійською мовою, просто прочитавши фонетичну транскрипцію у словнику, як професіонал!

Використовуйте AudioContrast

AudioContrast - це безкоштовна веб-програма, яку я розробив, щоб допомогти вам почути типові для англійської мови звуки . Додаток фокусується на звуках, які іноземцям важко розрізнити.

В ідеалі вашою метою було б регулярно досягати 10 і більше балів для кожного звуку.

Як краще зрозуміти розмовну англійську
AudioContrast допоможе навчити вухо краще чути типові англійські звуки

Використовуйте фонетичні таблиці

Це трохи технічніше, і це може перешкоджати початківцям, але фонетичні таблиці - це чудовий спосіб переглянути англійську фонетику, порівнявши їх із тими, що є на вашій мові .

Якщо ви все ще новачок, я рекомендую використовувати ці таблиці як доповнення до ресурсів, про які я вже згадував. Як тільки ви звикнете до англійської фонетики, ви точно знайдете ці таблиці корисними для швидкого перегляду.

Основні фонетичні таблиці:

Ось кілька фонетичних таблиць для інших мов:

(А якщо вам потрібна фонетична таблиця для іншої мови, її можна знайти в кінці цих сторінок, у розділі IPA-ключі )

Ці таблиці дають огляд звуків та важливих характеристик розмовної мови. Це допоможе вам переглянути те, що ви вже знаєте (завдяки вашій рідній мові), і те, над чим вам ще потрібно попрацювати (відкрити) на вашій новій мові.

Використовуйте аудіо скрізь

Мовою в першу чергу говорять - ми використовуємо звуки для того, щоб передати повідомлення.

Отож, через те, що ти не міг би займатись цілодобово з носієм мови, який також терплячий і добре вміє викладати, найкращий кадр - оточити себе аудіоматеріалами!

Не бійтеся проводити час без тексту або припиняйте працювати з текстами на користь аудіоматеріалів - телешоу, аудіокниг, подкастів тощо. Якщо / Коли ви це зробите, скористайтеся онлайн-словником та функцією швидкого повернення в Щоб знайти слова, які ви справді хочете зрозуміти, спробуйте виписати слова та знайти їх у словнику, трохи як диктування.

Для того, щоб вправлятись в англійській мові з аудіоматеріалами:

 • Використовуйте аудіокниги та подкасти англійською мовою.
 • Використовуйте канали YouTube для вивчення англійської мови.
 • Використовуйте канали YouTube для практики англійської мови.
 • Використовуйте Netflix або щось подібне для перегляду фільмів та телешоу (американські ситкоми, британські серіали ...)

Як краще зрозуміти розмовну англійську
Для того, щоб розуміти розмовну англійську, ви повинні використовувати аудіо скрізь!

Навчіться читати та вимовляти один і той же текст англійською мовою

Я знаю, що я просто порадив вам зосередитись на аудіоматеріалах і нехтувати текстом, однак письмові матеріали також можуть допомогти вам навчитися, якщо у вас правильний підхід .

Більш конкретно, ви хочете переконатися, що знаєте, як вимовляти всі прочитані слова .

Для цього кожного разу, коли ви не впевнені у вимові слова, шукайте його у словнику:

 • На своєму комп’ютері перейдіть на Dictionary.com або Wiktionary та знайдіть слово, у якому ви не впевнені:
  • Клацніть на піктограму динаміка, щоб почути аудіозапис слова.
  • Перевірте фонетичну транскрипцію. Переконайтеся, що IPA кнопка активована (не кнопка Spell один)
 • Якщо ви використовуєте електронний зчитувач, настійно рекомендую вибрати Amazon Kindle . Ось деякі його переваги:
  • Ви можете виділити слово, і з’явиться інтегрований словник.
  • Інтегрований словник не лише надасть вам визначення, але й вимову слова.
  • Майте на увазі, що фонетична система транскрипції цього словника є дещо незвичною, але поки ви читаєте на Kindle і шукаєте на ній слова, ви швидко звикнете.

Це надзвичайно проста, але потужна техніка. Незалежно від вашого рівня, вам слід спробувати цю техніку, тому що ви завжди хочете переконатися, що ви правильно вимовляєте словниковий запас, який ви використовуєте.

Зокрема, крім вимови, ви захочете запам’ятати, на якому складі наголошено . Як тільки ви зрозумієте, що не знаєте, на якому складі наголошувати, знайдіть його. Це матиме величезний вплив на ваше розуміння англійською мовою та покращить ваш акцент.

Як краще зрозуміти розмовну англійську
Ви хочете знати, як говорити по-англійськи І краще це розуміти? Завжди перевіряйте вимову та наголос слів у словнику.

Поговоріть з тубільцями

Цілком іронічно, що деякі люди проводять роки, вивчаючи англійську, і насправді ніколи не розмовляють з носієм мови. Не потрапляйте в цю пастку, натомість знайдіть товариша по друзях або партнера по обміну мовою та організуйте з ними зустрічі!

Деякі сайти, які ви можете перевірити:

Щось важливе, про що слід пам’ятати - всі говорять по-різному . Звичайно, є акценти, які можуть різнитися залежно від країни, але є й регіональні акценти, і навіть у межах того самого регіону чи однієї сім’ї люди можуть мати дещо інший спосіб говорити.

Для того, щоб покращити ваше розуміння розмовної англійської, навіть проведення однієї години віч-на-віч із рідною людиною часто робить чудеса. Ваше вухо має час звикнути до їх унікального способу розмови, а враховуючи той факт, що він також інтерактивний, ваш партнер по розмові може вам допомогти.

Це також допомагає помітити різницю між тим, як, на вашу думку, вимовляється англійська (через школу, лише читання, лише знання окремих слів) та реальністю (тубільці, які говорять по-англійськи, сутички, які вони роблять тощо) - це саме те, що вам потрібно!

Вивчіть скорочення

I dunno if ya see what I wanna do but no one really pronounces e'ry sound in a sentence. You've prolly noticed there's a lil difference between what people write and what people say. Amirite??

Вам трохи важко було це все зрозуміти? Уявіть, як це в розмовній мові!

Не всі мають належну артикуляцію, яку має англійська королева. Це не просто питання освіти - добре освічені люди теж не вимовляють кожен звук. (Хоча це правда , що та сама людина , як правило, більш чітко сформулювати під час співбесіди , ніж після ночі з друзями, наприклад).

З цієї причини вивчіть поширені сутички - носії будь-якої мови, носії англійської мови ковтають склади під час розмови.

Деякі англійські скорочення (але не всі) також виражаються письмовою мовою:

 • Звичайний текст
  • "do not" стає "don't" ,
  • "cannot" стає "can't" ,
  • "I have got to go" стає "I've got to go" ,
  • "That is great news" стає "That's great news" ,
  • і, очевидно, "Let us go" стає "Let's go" .
 • Розмовна мова:
  • "I have got to go" стає "I gotta go" ,
  • "I'm going to go" стає "I'm gonna go" .

Майте на увазі, що у вищезазначених прикладах тубільці рідко вимовляють перші версії. Тубільці, як правило, віддають перевагу другій версії. Помітивши це, миттєво допоможе вам краще зрозуміти швидко носіїв англійської мови.

Однак не всі скорочення написані! Багато з них використовуються лише розмовною мовою та не транскрибуються письмово (крім, можливо, мови SMS та соціальних мереж).

Ось кілька прикладів неофіційних сутичок в американській англійській мові :

 • Додаткові сутички:
  • "What do you think?" стає "Whaddaya think?" ,
  • "He's probably right" стає "He's prolly right" ,
  • "I suppose you're right" стає "I s'pose you're right" .
  • "What are you doing?" іноді може стати "Watcha doin?" .

Висновок

Існує велика різниця між тим, як ми вважаємо, що англійська повинна вимовлятися, і тим, як насправді вимовляється .

Фонетика, аудіоматеріали, перевірка того, чи знаємо ми, як вимовляти те, що ми читаємо, розмова з тубільцями та вивчення загальних сутичок - одні з найкращих методів, які допоможуть вам краще їх помітити та заповнити величезний розрив між письмовою англійською та розмовною англійською .

Якщо ви працюєте над цим, це допоможе вам вдосконалити свої навички слухання англійською мовою. Це також допоможе вам мати кращу вимову та пом’якшити або навіть стерти свій іноземний акцент! (якщо це те, що вам цікаво робити)

Обов’язково застосуйте всю цю інформацію на практиці. Вжити заходів! Якщо ви хочете вдосконалитись, вам доведеться змінити спосіб, який ви робили до цього часу. Усі ці поради в кінцевому підсумку виявляться марними, якщо ви не застосуєте їх на практиці і не зміните спосіб спілкування по-англійськи .

Щасливих практикуючих!

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: February 22, 2021, 5:14 pm