[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Išmokite suprasti gimtakalbius

Kaip pagerinti klausymo supratimą anglų kalba 👂

Reikia pagalbos klausymo supratimo įgūdžiams lavinti? Išmokime pagaliau suprasti gimtakalbius!

Jau daug metų mokotės anglų kalbos, tačiau vis dar negalite aiškiai suprasti anglų kalbos, kai kalbate su gimtakalbiu?

Tai vargina, bet tai ne jūsų kaltė! Šiandien pasidalysiu su jumis geriausiais šios problemos sprendimo būdais ir parodysiu, kaip galite pradėti aiškiai suprasti šnekamąją anglų kalbą.

Kodėl taip sunku suprasti anglų kalbą?

Normalu, jei jums sunku suprasti šnekamąją anglų kalbą, ir tai nėra jūsų kaltė. Greičiau tai greičiausiai yra vienos iš toliau išvardytų problemų rezultatas:

nepakankamai praktikos

Per 10 metų mokykloje mokiniai paprastai kalba tik vieną valandą. Kitaip tariant, tai yra maždaug 6 minutės per metus vienam mokiniui! Jau nekalbant apie tai, kad tik klausytis mokytojų su stipriu užsienio kalbos akcentu nelabai padeda suprasti vietinius gyventojus.

Pagrindinė priežastis, kodėl jums nesiseka mokytis anglų kalbos, yra praktikos trūkumas. Natūralu, kad jei neturite patirties ką nors daryti (normaliu greičiu klausytis gimtakalbių angliškai kalbančių žmonių), jums bus sunku tai daryti (juos suprasti).

Anglų kalba tariama ne taip, kaip parašyta

Kalbant apie rašybą, anglų kalba nėra fonetinė kalba, arba dar galima sakyti, kad ji neturi skaidrios ortografijos. Kitaip tariant, žinodami, kaip parašyti žodį, dar nereiškia, kad žinosite, kaip jį teisingai ištarti, ir atvirkščiai - jei žinote, kaip ištarti žodį, tai nebūtinai reiškia, kad galite jį teisingai parašyti.

Yra daug skirtumų tarp rašytinės ir šnekamosios anglų kalbos.

Štai keletas statistinių duomenų, iliustruojančių šį pavyzdį:

 • Italų kalboje yra 33 garsai ir 25 jų rašybos būdai.
 • Ispanų kalboje yra daugiau kaip 35 garsai ir tik 38 jų rašybos būdai.
 • Prancūzų kalboje yra 32 garsai ir daugiau kaip 250 jų rašybos būdų.
 • Anglų kalboje yra daugiau nei 44 garsai (priklausomai nuo tarmės) ir daugiau nei 1100 jų rašybos būdų! Yikes!

Šaltinis: David A. Sousa, "Kaip mokosi ELL smegenys".

Trumpai tariant, anglų kalbos rašyba yra chaotiška, net blogesnė nei kalbų, kurios garsėja kaip sunkiai rašomos, pavyzdžiui, prancūzų. Kol skaitydami pasitenkinsite tik įsivaizduodami, kaip žodžiai gali būti tariami, o ne žinodami, kaip jie tariami iš tikrųjų, tol negalėsite suprasti šnekamosios anglų kalbos. Negana to, kitiems bus sunku jus suprasti, kai kalbėsite angliškai!

Jei laikysitės tik rašytinės kalbos, sunkiai suprasite šnekamąją. Prasminga, tiesa?

Angliškai kalbantys žmonės kalba per greitai (?)

Ar vis dėlto anglakalbiai kalba greitai? Ar iš tikrųjų jie skiriasi nuo kalbančiųjų bet kuria kita kalba?

Bet kuriuo atveju, jei manote, kad anglakalbiai kalba per greitai, tai jūsų, o ne jų problema! Pavyzdžiui, prancūzakalbiai kalba greitai, anglakalbiai kalba greitai... ir visi mano, kad ispanakalbiai kalba beprotiškai greitai! Esu įsitikinęs, kad ir jūs kalbate greitai, kai kalbate savo gimtąja kalba! Ir didmiesčių gyventojai kalba greičiau nei kaimo žmonės, tai natūralu.

Ir, aišku, visa tai subjektyvu - jei dar tik mokotės kalbos ir girdite ką nors kalbant įprastu greičiu, jums atrodys, kad jis kalba daug greičiau!

Pagalvokite apie didesnius miestus, kuriuose kalbama jūsų gimtąja kalba - Madridą, Maskvą, Tokiją ir pan. Didesniuose miestuose žmonės, be abejo, kalba greičiau, bet kadangi jie vis dar kalba jūsų gimtąja kalba, jums nekyla problemų juos suprasti. Vienintelis skirtumas tarp to, kaip suprasti žmogų, pavyzdžiui, iš Niujorko ar Londono, yra tas, kad jis, be viso to, dar kalba ir užsienio kalba!

Svarbiausia išvada yra ta, kad jei nuolat praktikuositės naudodami lėtą medžiagą, pritaikytą jūsų lygiui, galiausiai suprasite anglų kalbą tik tada, kai ja bus kalbama sloooow-ly. Deja, tai yra daugumos anglų kalbos kursų ir metodų problema - jie moko adaptuotos anglų kalbos versijos, kuri yra lėta ir dirbtinė, ir neparuošia jūsų suprasti tikrosios anglų kalbos, kuria kalba vietiniai gyventojai.

How to better understand spoken English
Angliškai kalbantys žmonės kalba per greitai? Išmokite prisitaikyti prie jų greičio.

Žodyno trūkumas

Akivaizdu, kad sunku (bet nebūtinai neįmanoma) suprasti žodyną, kurio nežinote. Tačiau tiesa ,

kad kuo turtingesnis jūsų žodynas, tuo daugiau galėsite suprasti.

Tačiau nepamirškite, kad norėdami iš tikrųjų pažinti žodį, turite išmokti visas jo formas.

Norėdami

gerai suprasti šnekamąją anglų kal

bą,

turėsite žinoti, kaip tariamas kiekvienas žodis, įskaitant tai, kuris skiemuo yra pabrėžtas

. Kol to neišmoksite, negalėsite sakyti, kad įvaldėte žodį, net jei tai pagrindinis žodis, kurį "žinote" jau daugelį metų.

Beje, jei norite visiškai savarankiškai kalbėti angliškai, turite išmokti 5 000 žodžių, kurie apims 96 % kasdienio žodyno. (Apie tai vėliau!)

Technikos ir patarimai, kaip pagerinti anglų kalbos klausymo įgūdžius

Dabar, kai nustatėme problemą, turime ją išspręsti!

Štai kaip:

Studijuokite anglų kalbos fonetiką

Neišsigąskite! Žinau, kad žodis "fonetika" kartais gali gąsdinti - skamba taip sudėtingai ir techniškai... Tačiau jei turėsite tinkamą požiūrį

,

mokytis anglų kalbos fonetikos taps smagu, lengva ir naudinga.

Užduotis labai greitai taps įdomi, nes užuot nuolat naudojęsi nuobodžiais tekstais, galėsite žaisti su anglų kalbos garsais ir muzika

. Man tai toks pat skirtumas, kaip mokytis muzikos teorijos (tradiciniai anglų kalbos kursai) ir iš tikrųjų groti muzikos instrumentu (smagiai leisti laiką su kalbos garsais).

Tačiau kaip mokytis anglų kalbos fonetikos? Yra keli būdai ir patarčiau juos visus išbandyti ir pažiūrėti, kuris iš jų jums

labiausiai tinka.

Anglų kalbos fonetikos kursas

Pradžiai galite pažiūrėti šį nemokamą vaizdo įrašą

: Beje, jei kalbate prancūziškai, taip pat galite peržiūrėti mano

kursą

[Réussir à l'oral](https://bilingueanglais.com/reussir-a-l-oral-en-anglais/). Žmonės, kurie jį jau lankė, mano, kad jis naudingas ir informatyvus! Jame yra garso medžiaga, PDF failas ir nedidelė premija. -->

Medžiaga su fonetinėmis anglų kalbos transkripcijomis

Geras anglų kalbos kursas PRIVALO visur turėti fonetines transkripcijas! Tai leis jums pamatyti vizualiai pavaizduotą VISKO, ką girdite, tarimą.

Pamirškite, kad kol neįvaldysite šnekamosios anglų kalbos, negalėsite pasitikėti savo ausimi. Net jei 15 kartų klausysitės to paties dalyko, tai jums padės tik iš dalies. Naudodamiesi fonetinėmis transkripcijomis, galėsite vizualiai išmokti teisingai tarti viską, ką girdite. Taip galėsite lavinti savo klausą ir protą bei priprasti prie anglų kalbos garsų.

Geriausia naudoti fonetines transkripcijas, parašytas Tarptautine fonetine abėcėle (IPA), nes tai yra standartinė sistema žodžiams fonetiškai užrašyti. (t. y. rašyti žodžio garsus)

Galiausiai, jei visi jūsų turimi garso įrašai yra su fonetinėmis transkripcijomis, galėsite priprasti prie skirtingų fonetinių simbolių. Tai leis jums geriau atskirti skirtingus anglų kalbos garsus. Po kurio laiko žinosite, kaip taisyklingai ištarti žodį anglų kalba, tiesiog perskaitę jo fonetinę transkripciją žodyne, kaip profesionalas!

Naudokite "AudioContrast

AudioContrast - tai nemokama interneto programa, kurią sukūriau norėdamas padėti išgirsti anglų kalbai būdingus garsus. Programoje daugiausia dėmesio skiriama garsams, kuriuos užsieniečiams dažniausiai sunku atskirti.

Geriausia, jei jūsų tikslas būtų reguliariai pasiekti 10 ar daugiau balų už kiekvieną garsą.

How to better understand spoken English
"AudioContrast" padės lavinti jūsų ausį, kad geriau girdėtumėte tipiškus anglų kalbos garsus.

Naudokite fonetines lenteles

Tai šiek tiek techniškesnis metodas, kuris gali atbaidyti pradedančiuosius, tačiau fonetinės lentelės yra puikus būdas apžvelgti anglų kalbos fonetinius garsus, lyginant juos su gimtosios kalbos fonetika.

Jei vis dar esate pradedantysis, rekomenduočiau naudoti šias lenteles kaip priedą prie jau minėtų šaltinių. Kai jau įsisavinsite anglų kalbos fonetiką, šios lentelės jums tikrai pravers greitam peržiūrėjimui.

Pagrindinės fonetinės lentelės:

O čia rasite kitų kalbų fonetines lenteles:

(Jei jums reikia kitos kalbos fonetinės lentelės, ją rasite šių puslapių pabaigoje, IPA raktų skiltyje).

Šiose lentelėse apžvelgiami šnekamosios kalbos garsai ir svarbios ypatybės. Tai padės apžvelgti, ką jau žinote (dėka gimtosios kalbos) ir ką dar reikia tobulinti (atrasti) naujoje kalboje.

Visur naudokite garso įrašus

Kalba visų pirma yra šnekamoji - norėdami perduoti žinią, naudojame garsus.

Taigi dėl to, kad negalėtumėte 24 valandas per parą praktikuotis su gimtakalbiu, kuris dar ir kantriai bei gerai moko, geriausia galimybė - apsupti save garsine medžiaga!

Nebijokite praleisti laiko be teksto arba visiškai nustokite dirbti su tekstais, pasirinkdami garsinę medžiagą - televizijos laidas, garsines knygas, podkastus ir pan. Jei / Kai tai darysite, naudokitės internetiniu žodynu ir greitojo grąžinimo funkcija, kad galėtumėte susirasti žodžius, kuriuos tikrai norite suprasti, pabandykite užrašyti žodžius ir rasti juos žodyne, šiek tiek panašiai kaip diktantą.

Norėdami praktikuoti anglų kalbą, naudokite garso medžiagą:

 • Naudokite garsines knygas ir podkastus anglų kalba.
 • Naudokitės "YouTube" kanalais anglų kalbai mokytis.
 • Naudokitės "YouTube" kanalais anglų kalbai praktikuoti.
 • Naudokitės "Netflix" ar kuo nors panašiu, kad žiūrėtumėte filmus ir televizijos laidas (amerikietiškus serialus, britų serialus...).

How to better understand spoken English
Kad suprastumėte šnekamąją anglų kalbą, visur turite naudoti garso medžiagą!

Išmokite skaityti ir tarti tą patį tekstą anglų kalba

Žinau, kad ką tik patariau sutelkti dėmesį į garso medžiagą ir nekreipti dėmesio į tekstą, tačiau rašytinė medžiaga taip pat gali padėti jums mokytis, jei tik turite tinkamą požiūrį.

Tiksliau, norite įsitikinti, kad mokate ištarti visus skaitomus žodžius.

Norėdami tai padaryti, kiekvieną kartą, kai abejojate dėl žodžio tarimo, ieškokite jo žodyne:

 • Jei norite, kad žodis būtų vartojamas neaiškiai, savo kompiuteryje eikite į " Dictionary.com" arba "Wiktionary" ir ieškokite žodžio, dėl kurio nesate tikri:
  • Spustelėkite garsiakalbio piktogramą, kad išgirstumėte žodžio garso įrašą.
  • Patikrinkite fonetinę transkripciją. Įsitikinkite, kad įjungtas mygtukas IPA (ne Spell ).
 • Jei naudojate elektroninę skaityklę, primygtinai rekomenduoju rinktis "Amazon" " Kindle". Štai keletas jos privalumų:
  • Galite pažymėti žodį ir bus rodomas integruotas žodynas.
  • Integruotame žodyne rasite ne tik apibrėžimą, bet ir žodžio tarimą.
  • Turėkite omenyje, kad šio žodyno fonetinės transkripcijos sistema yra šiek tiek neįprasta, bet kol skaitote "Kindle" ir ieškote žodžių jame, greitai prie jos priprasite.

Tai itin paprastas, tačiau galingas metodas. Nepriklausomai nuo jūsų lygio, turėtumėte išbandyti šią techniką, nes visada norite būti tikri, kad teisingai ištarėte vartojamus žodžius.

Be tarimo, norėsite įsiminti, kuris skiemuo yra pabrėžtas. Kai tik suprasite, kad nežinote, kurį skiemenį reikia pabrėžti, ieškokite jo. Tai turės didžiulę įtaką jūsų anglų kalbos klausymui ir pagerins jūsų akcentą.

How to better understand spoken English
Ar norite žinoti, kaip kalbėti angliškai IR geriau ją suprasti? Visada pasitikrinkite žodžių tarimą ir kirčiavimą žodyne.

Kalbėkitės su vietiniais gyventojais

Ironiška, kad kai kurie žmonės metų metus mokosi anglų kalbos, bet niekada nekalba su gimtakalbiais. Nepakliūkite į šiuos spąstus, verčiau susiraskite susirašinėjimo ar kalbų mainų partnerį ir organizuokite susitikimus su juo!

Keletas svetainių, kurias galite patikrinti:

Svarbu nepamiršti, kad visi kalba skirtingai. Žinoma, yra akcentų, kurie gali skirtis priklausomai nuo šalies, bet yra ir regioninių akcentų, ir net tame pačiame regione ar toje pačioje šeimoje žmonės gali kalbėti šiek tiek kitaip.

Kad geriau suprastumėte šnekamąją anglų kalbą, net ir viena valanda, praleista akis į akį su gimtakalbiu, dažnai daro stebuklus. Jūsų ausis turi laiko priprasti prie jų unikalaus kalbėjimo būdo, o atsižvelgiant į tai, kad tai taip pat interaktyvus pokalbis, pokalbio partneris gali jums padėti.

Tai taip pat padės pastebėti skirtumą tarp to, kaip, jūsų manymu, tariama angliškai (nes mokėtės mokykloje, tik skaitėte, žinojote tik atskirus žodžius), ir tikrovės (vietiniai gyventojai kalba angliškai, jų vartojami skiemenys ir t. t.) - tai kaip tik tai, ko jums reikia!

Mokykitės kirčiavimo

I dunno if ya see what I wanna do but no one really pronounces e'ry sound in a sentence. You've prolly noticed there's a lil difference between what people write and what people say. Amirite??

Ar jums buvo šiek tiek sunku visa tai suprasti? Įsivaizduokite, kaip tai atrodo šnekamojoje kalboje!

Ne visi turi tokią taisyklingą artikuliaciją, kokią turi Anglijos karalienė. Tai ne tik išsilavinimo reikalas - gerai išsilavinę žmonės taip pat taria ne kiekvieną garsą. (Nors tiesa , kad tas pats žmogus per pokalbį dėl darbo linkęs artikuliuoti geriau nei, pavyzdžiui, po vakaro su draugais).

Dėl šios priežasties mokykitės bendrinių skiemenų - bet kuria kalba kalbantys anglakalbiai kalbėdami taria skiemenis.

Kai kurie anglų kalbos sandūros žodžiai (bet ne visi) išreiškiami ir rašytinėje kalboje:

 • Įprastas tekstas
  • "do not" tampa "don't",
  • "cannot" tampa "can't",
  • "I have got to go" tampa "I've got to go",
  • "That is great news" tampa "That's great news",
  • ir, aišku, "Let us go" tampa "Let's go".
 • Šnekamoji kalba:
  • "I have got to go" tampa "I gotta go",
  • "I'm going to go" tampa "I'm gonna go".

Atminkite, kad minėtuose pavyzdžiuose vietiniai gyventojai retai ištaria pirmąsias versijas. Vietiniai gyventojai visada mieliau renkasi antrąjį variantą. Pastebėję tai, iš karto galėsite geriau suprasti greitakalbius gimtakalbius.

Tačiau ne visi kirčiavimai yra rašytiniai! Daugelis jų vartojami tik šnekamojoje kalboje ir nėra perrašomi raštu (galbūt išskyrus SMS kalbą ir socialinę žiniasklaidą).

Štai keletas neoficialių amerikiečių anglų kalbos trumpinių pavyzdžių:

 • Papildomi susitraukimai:
  • "What do you think?" tampa "Whaddaya think?",
  • "He's probably right" tampa "He's prolly right",
  • "I suppose you're right" tampa "I s'pose you're right".
  • "What are you doing?" kartais gali tapti "Watcha doin?".

Išvada

Yra didelis skirtumas tarp to, kaip, mūsų manymu, turėtų būti tariama anglų kalba, ir to, kaip ji iš tikrųjų tariama.

Fonetika, garso medžiaga, tikrinimas, ar žinome, kaip tarti tai, ką skaitome, pokalbiai su vietiniais gyventojais ir bendrinių kirčiavimų studijavimas - tai keletas geriausių metodų, padedančių geriau juos pastebėti ir užpildyti didžiulę spragą tarp rašytinės ir šnekamosios anglų kalbos.

Jei dirbsite ties tuo, tai padės jums pagerinti anglų kalbos klausymo įgūdžius. Tai taip pat padės jums geriau tarti ir sušvelninti ar net ištrinti užsienietišką akcentą! (jei tai jus domina).

Įsitikinkite, kad visą šią informaciją pritaikysite praktiškai. Imkitės veiksmų! Jei norite patobulėti, turite pakeisti tai, ką darėte iki šiol. Visi šie patarimai galiausiai bus beverčiai, jei jų neįgyvendinsite praktiškai ir nepakeisite savo kalbėjimo anglų kalba būdo.

Sėkmingos praktikos!

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:54 pm