[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Õppige, kuidas inglise keelt emakeelena rääkivatest inimestest aru saada

Kuidas parandada inglise keele kuulamist 👂 Kuidas parandada inglise keele kuulamist 👂

Kas vajate abi oma kuuldu mõistmise oskusega? Õpime lõpuks, kuidas inglise keelt emakeelena kõnelevatest inimestest aru saada!

Te olete kindlasti juba aastaid inglise keelt õppinud, kuid siiski ei saa te inglise keelest selgelt aru, kui räägite emakeelega?

See on frustreeriv, kuid see ei ole sinu süü! Täna jagan teiega parimaid tehnikaid selle probleemi lahendamiseks ja näitan teile, kuidas te saate hakata räägitavat inglise keelt selgelt mõistma.

Miks on inglise keelt nii raske mõista?

See on normaalne, kui sul on probleeme räägitava inglise keele mõistmisega ja see ei ole sinu süü. Pigem on see tõenäoliselt tingitud ühest järgmistest probleemidest:

Ebapiisav harjutamine

Õpilased räägivad koolis tavaliselt vaid ühe tunni jooksul 10 aasta jooksul. Teisisõnu, see on umbes 6 minutit aastas ühe õpilase kohta! Rääkimata sellest, et ainult tugeva võõrkeelse aktsendiga õpetajate kuulamine ei ole väga kasulik emakeelsete keelte mõistmiseks.

Peamine põhjus, miks teil ei õnnestu inglise keelt õppida, on praktika puudumine. On loomulik, et kui sul ei ole kogemust millegi tegemisel (inglise keelt emakeelena kõnelejate kuulamine normaalses tempos), siis on sul raskusi selle tegemisega (nende mõistmisega).

Inglise keelt ei hääldata nii, nagu seda kirjutatakse

Inglise keel ei ole õigekirja osas foneetiline keel, või võiks ka öelda, et tal puudub läbipaistev ortograafia. Teisisõnu, kui te teate, kuidas sõna kirjutada, ei tähenda, et te oskate seda õigesti hääldada, ja vastupidi - kui te teate, kuidas sõna hääldada, ei tähenda see tingimata, et te oskate seda õigesti kirjutada.

Kirjaliku ja suulise inglise keele vahel on palju erinevusi.

Siin on mõned statistilised andmed, mis illustreerivad seda:

 • Itaalia keeles on 33 häälikut ja 25 viisi nende kirjutamiseks.
 • Hispaania keeles on rohkem kui 35 häält ja ainult 38 viisi nende kirjutamiseks.
 • Prantsuse keeles on 32 häält ja rohkem kui 250 viisi nende kirjutamiseks.
 • Inglise keeles on rohkem kui 44 häält (sõltuvalt dialektist) ja rohkem kui 1100 viisi nende kirjutamiseks! Juku!

Allikas: David A. Sousa:Kuidas ELL aju õpib, David A. Sousa

Lühidalt öeldes on inglise keele õigekiri kaootiline, isegi hullem kui keeled, millel on raske õigekirja maine, nagu näiteks prantsuse keel. Niikaua kui te rahuldute vaid sellega, et kujutate lugedes ette, kuidas sõnu võiks hääldada, selle asemel, et tegelikult teada, kuidas neid tegelikkuses hääldatakse, ei saa te räägitust inglise keelest aru. Pealegi on teistel raske sind mõista, kui sa inglise keeles räägid!

Kui te jääte ainult kirjakeele juurde, siis on teil raske mõista räägitavat keelt. Mõistlik, eks?

Inglise keele kõnelejad räägivad liiga kiiresti (?)

Kas inglise keele kõnelejad räägivad siiski kiiresti? Kas see on tegelikult erinev mõne teise keele kõnelejatest?

Igal juhul, kui sulle tundub, et inglise keele kõnelejad räägivad liiga kiiresti, on see sinu probleem, mitte nende! Näiteks prantsuse keele kõnelejad räägivad kiiresti, inglise keele kõnelejad räägivad kiiresti... ja kõik arvavad, et hispaania keele kõnelejad räägivad hullult kiiresti! Ma olen kindel, et ka sina räägid kiiresti, kui räägid oma emakeeles! Ja inimesed suurlinnades räägivad kiiremini kui inimesed maal, see on loomulik.

Ja ilmselgelt on see kõik subjektiivne - kui sa alles õpid keelt ja kuuled kedagi normaalse kiirusega rääkimas, siis sulle tundub, et ta räägib palju kiiremini!

Mõelge suurematele linnadele, kus räägitakse teie emakeelt - Madrid, Moskva, Tokyo jne. Suuremates linnades räägivad inimesed kahtlemata kiiremini, kuid kuna nad räägivad ikkagi teie emakeelt, ei ole teil probleemiks neid mõista. Ainus erinevus näiteks New Yorgi või Londoni inimesest arusaamisega on see, et nad räägivad lisaks kõigele veel võõrkeelt!

Oluline on see, et kui sa pidevalt harjutad aeglase materjaliga, mis on kohandatud sinu tasemele, siis lõpuks saad inglise keelest aru ainult siis, kui seda räägitakse sloooow-ly. See on kahjuks enamiku inglise keele kursuste ja meetodite probleem - need õpetavad kohandatud versiooni inglise keelest, mis on aeglane ja kunstlik, ega valmista teid ette mõistma päris inglise keelt, mida räägivad pärismaalased.

How to better understand spoken English
Inglise keele kõnelejad räägivad liiga kiiresti? Õppige kohanema nende kiirusega.

Sõnavara puudumine

Ilmselt on raske (kuid mitte tingimata võimatu) mõista sõnavara, mida te ei tunne. Kuid on

tõsi, et mida rikkalikum on teie sõnavara, seda rohkem saate aru.

Kuid ärge unustage, et selleks, et sõna tõesti tunda, peate õppima kõik selle vormid

. Selleks, et

rääkida inglise keeles hästi, peate

te

teadma, kuidas iga sõna hääldatakse, sealhulgas seda, milline silp on rõhutatud

. Enne kui te seda ei ole õppinud, ei saa öelda, et olete sõna omandanud, isegi kui tegemist on põhisõnaga, mida olete aastaid "tundnud".

Muide, kui sa tahad inglise keeles täiesti iseseisvalt hakkama saada, pead sa ära õppima 5000 sõna, mis katab 96 % igapäevasest sõnavarast.

(Sellest rohkem hiljem!)

Tehnikad ja näpunäited inglise keele kuulamisoskuse

parandamiseks

Nüüd, kui me oleme probleemi tuvastanud, peame selle lahendama!

Siin on, kuidas:

Õppige inglise keele foneetikat

Ärge põgenege! Ma tean, et sõna "foneetika" võib mõnikord olla hirmutav - kõlab nii keeruliselt ja tehniliselt...

Kuid

kui sul on õige lähenemine, muutub inglise keele foneetika õppimine lõbusaks, lihtsaks ja kasulikuks.

Ülesanne muutub tõesti kiiresti lõbusaks, sest selle asemel, et kasutada kogu aeg tüütuid tekste, saad sa mängida inglise keele helide ja muusikaga

. Minu jaoks on see sama erinevus kui muusikateooria õppimine (traditsioonilised inglise keele kursused) ja tegelikult muusikainstrumendi mängimine (keele helidega lõbutsemine).

Aga kuidas õppida inglise keele foneetikat? On mitmeid viise ja ma soovitan teil neid kõiki katsetada ja vaadata, milline neist sobib teile

kõige paremini.

Inglise keele foneetika kursus

Alustuseks võid vaadata seda tasuta videot:

Tasuta kursus inglise keele foneetikast

Kasutage foneetiliste ingliskeelsete transkriptsioonidega materjale

Hästi hea Inglise keele kursus PEAB igal pool olema foneetilised transkriptsioonid! See võimaldab teil näha KÕIKIDE kuuldud sõnade hääldust visuaalselt kujutatuna.

Pidage meeles, et mitte te valdate kõnekeelset inglise keelt, ei saa te oma kõrva usaldada. Isegi kui te kuulate ühte ja sama asja 15 korda, aitab see teid ainult teatud määral. Kasutades foneetilisi transkriptsioone, saate visuaalselt õppida kõike kuuldut õigesti hääldama. See võimaldab teil treenida oma kõrva ja meelt ning harjuda inglise keele helidega.

Parem lähenemisviis on kasutada foneetilisi transkriptsioone, mis on kirjutatud Internatsionaalses foneetilises tähestikus (IPA), sest see on standardne süsteem sõnade foneetiliseks kirjutamiseks. (see tähendab, et kirjutada sõna helisid)

Kui kõik teie käsutuses olevad helid on varustatud foneetiliste transkriptsioonidega, suudate harjuda erinevate foneetiliste sümbolitega. See võimaldab teil paremini eristada inglise keele erinevaid helisid. Mõne aja pärast oskate inglise keeles sõna õigesti hääldada, lugedes selle foneetilist transkriptsiooni sõnaraamatust, nagu profi!

Kasutage AudioContrasti

AudioContrast on tasuta veebirakendus, mille ma töötasin välja selleks, et aidata teil kuulda inglise keelele iseloomulikke helisid. Rakendus keskendub helidele, mida välismaalastel on tavaliselt raske eristada.

Ideaalis oleks teie eesmärk saavutada iga heli puhul regulaarselt 10 või rohkem punkti.

How to better understand spoken English
AudioContrast aitab treenida teie kõrva, et kuulda paremini inglise keele tüüpilisi helisid.

Kasutage foneetilisi tabeleid

See on veidi tehnilisem ja võib algajatele heidutada, kuid foneetilised tabelid on suurepärane viis inglise keele foneetika läbivaatamiseks, võrreldes neid oma emakeele häälikutega.

Kui olete veel algaja, soovitan teil kasutada neid tabeleid täiendusena juba mainitud allikatele. Kui olete inglise keele foneetikaga harjunud, on need tabelid kindlasti kasulikud kiireks kordamiseks.

Olulised foneetilised tabelid:

Ja siin on mõned foneetilised tabelid teiste keelte jaoks:

(Ja kui teil on vaja mõne teise keele foneetilist tabelit, leiate selle lehekülje lõpus, IPA võtmete rubriigis)

Need tabelid annavad ülevaate kõneldava keele häälikutest ja olulistest omadustest. See aitab teil üle vaadata, mida te juba teate (tänu oma emakeelele) ja mida peate oma uues keeles veel töötama (avastama).

Kasutage kõikjal heli

Keel on eelkõige kõnekeel - me kasutame sõnumi edastamiseks helisid.

Seega, kuna te ei saa 24 tundi päevas harjutada emakeelekõneleja juures, kes on ka kannatlik ja hea õpetaja, on teie parim võimalus ümbritseda end audiomaterjalidega!

Ärge kartke veeta aega ilma tekstita või loobuda täielikult tekstidega töötamisest audiomaterjalide - telesaated, audioraamatud, podcastid jne - kasuks. Kui/ Kui teete seda, kasutage internetisõnaraamatut ja funktsiooni kiire tagasipöördumine, et otsida sõnu, millest te tõesti aru tahate saada, proovige sõnad välja kirjutada ja leida need sõnaraamatust, natuke nagu dikteerimist tehes.

Selleks, et harjutada inglise keelt audiomaterjalidega:

 • Kasutage ingliskeelseid audioraamatuid ja podcaste.
 • Kasutage inglise keele õppimiseks YouTube'i kanaleid.
 • Kasutage inglise keele harjutamiseks YouTube'i kanaleid.
 • Kasutage Netflixi või midagi sarnast, et vaadata filme ja telesaateid (Ameerika sitcomid, Briti seriaalid...).

How to better understand spoken English
Selleks, et mõista räägitavat inglise keelt, tuleb igal pool kasutada heli!

Õppige lugema ja hääldama sama teksti inglise keeles

Ma tean, et ma just soovitasin keskenduda audiomaterjalidele ja jätta teksti tähelepanuta, kuid ka kirjalikud materjalid võivad aidata teil õppida, kui teil on õige lähenemine.

Täpsemalt, sa tahad veenduda, et sa oskad kõiki loetud sõnu hääldada.

Selleks vaadake iga kord, kui olete mõne sõna häälduses ebakindel, seda sõnaraamatust järele:

 • või Wiktionary ja otsige üles sõna, milles te ei ole kindel:
  • Klõpsake kõlari ikoonil, et kuulata sõna helisalvestust.
  • Kontrollige foneetilist transkriptsiooni. Veenduge, et nupp IPA on aktiveeritud (mitte Spell ).
 • Kui kasutate e-lugerit, siis soovitan tungivalt valida Amazoni Kindle'i. Siin on mõned selle eelised:
  • Saate sõna esile tõsta ja integreeritud sõnaraamat ilmub.
  • Integreeritud sõnaraamat ei anna teile mitte ainult definitsiooni, vaid ka sõna häälduse.
  • Pidage meeles, et selle sõnaraamatu foneetiline transkriptsioonisüsteem on veidi ebatavaline, kuid kui te loete Kindle'il ja otsite sealt sõnu, siis harjutate sellega kiiresti.

See on äärmiselt lihtne, kuid võimas tehnika. Sõltumata teie tasemest, peaksite seda tehnikat proovima, sest te tahate alati veenduda, et kasutatav sõnavara on õigesti hääldatud .

Konkreetselt, lisaks hääldusele, peaksite meelde jätma, milline silp on rõhutatud. Niipea, kui sa märkad, et sa ei tea, millist silpi rõhutada, vaata see järele. See mõjutab tohutult teie inglise keele kuulamise arusaamist JA parandab teie aktsenti.

How to better understand spoken English
Kas sa tahad teada, kuidas inglise keelt rääkida JA seda paremini mõista? Kontrolli alati sõnaraamatust sõnade hääldust ja rõhuasetust.

Rääkige kohalikega

On üsna irooniline, et mõned inimesed kulutavad aastaid inglise keele õppimisele ja ei räägi tegelikult kunagi emakeelekõnelejaga. Ärge langege sellesse lõksu, vaid leidke endale kirjasõber või keelevahetuspartner ja korraldage nendega kohtumisi!

Mõned saidid, mida saate vaadata:

Oluline on meeles pidada - kõik räägivad erinevalt. Loomulikult on aktsendid, mis võivad riigiti erineda, kuid on ka piirkondlikud aktsendid ja isegi ühe piirkonna või sama perekonna piires võivad inimesed rääkida veidi erinevalt.

Selleks, et parandada oma arusaamist kõnekeelest, teeb sageli imet isegi üks tund näost näkku emakeelega. Teie kõrvadel on aega harjuda nende ainulaadse kõnelemisviisiga ja arvestades, et see on ka interaktiivne, saab vestluspartner teid aidata.

See aitab teil ka märgata erinevust selle vahel, kuidas te arvate, et inglise keelt hääldatakse (kooli tõttu, ainult lugedes, ainult eraldi sõnu teades) ja tegelikkuse vahel (põliselanikud räägivad inglise keelt, nende kokkutõmbed jne) - see on just see, mida te vajate!

Õppige kontraktsioone

I dunno if ya see what I wanna do but no one really pronounces e'ry sound in a sentence. You've prolly noticed there's a lil difference between what people write and what people say. Amirite??

Kas sulle oli natuke raske sellest kõigest aru saada? Kujutage ette, kuidas see on kõnekeeles!

Kõigil ei ole selline korrektne artikulatsioon nagu Inglismaa kuningannal. See ei ole pelgalt hariduse küsimus - ka haritud inimesed ei häälda kõiki hääli. (Kuigi on tõsi, et sama inimene kipub tööintervjuul rohkem artikuleerima kui näiteks pärast õhtust sõpradega väljasõitu).

Sel põhjusel õppige tavalisi lühendeid - mis tahes keele kõnelejad, inglise keele kõnelejad neelavad kõneledes silpe.

Teatud ingliskeelsed kontraktsioonid (kuid mitte kõik) väljenduvad ka kirjakeeles:

 • Tavaline tekst
  • "do not" muutub "don't",
  • "cannot" muutub "can't",
  • "I have got to go" muutub "I've got to go",
  • "That is great news" muutub "That's great news",
  • ja ilmselgelt muutub "Let us go" kujul "Let's go".
 • Kõnekeel:
  • "I have got to go" muutub "I gotta go",
  • "I'm going to go" muutub "I'm gonna go".

Pidage meeles, et eespool nimetatud näidetes hääldavad kohalikud elanikud harva esimesi versioone. Kohalikud eelistavad alati teist versiooni. Selle märkamine aitab teil koheselt paremini mõista kiireid inglise keele emakeelseid kõnelejaid.

Siiski ei kirjutata kõiki lühendeid! Paljusid neist kasutatakse ainult kõnekeeles ja neid ei kirjutata üle (välja arvatud ehk SMS-keeles ja sotsiaalmeedias).

Siin on mõned näited mitteametlikest lühenditest ameerika inglise keeles:

 • Täiendavad kokkutõmbed:
  • "What do you think?" muutub "Whaddaya think?",
  • "He's probably right" muutub "He's prolly right",
  • "I suppose you're right" muutub "I s'pose you're right".
  • "What are you doing?" võib mõnikord muutuda "Watcha doin?".

Järeldus

On suur erinevus selle vahel, kuidas me arvame, et inglise keelt tuleks hääldada, ja selle vahel, kuidas seda tegelikult hääldatakse.

Foneetika, audiomaterjalid, kontrollimine, kas me teame, kuidas seda, mida me loeme, hääldada, emakeelsete inimestega rääkimine ja tavaliste lühendite uurimine on mõned parimad tehnikad, mis aitavad neid paremini märgata ja täita suurt lõhet kirjutatud inglise keele ja räägitud inglise keele vahel.

Kui te selle kallal töötate, aitab see teil parandada oma inglise keele kuulamisoskust. See aitab teil ka paremini hääldada ja pehmendada või isegi kustutada oma võõrkeelset aktsenti! (kui see on midagi, millest sa oled huvitatud)

Veenduge, et rakendate kogu seda teavet praktikas. Võtke meetmeid! Kui sa tahad paraneda, siis pead sa muutma seda, kuidas sa siiani oled seda teinud. Kõik need nõuanded on lõpuks väärtusetud, kui te neid praktikasse ei pane ja ei muuda oma inglise keele kõnelemise viisi.

Head harjutamist!

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:52 pm