[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

67 najlepších filmov na učenie angličtiny - kultové filmy, komédie, drámy...

Učte sa anglicky s filmami 🎞️

Read this article in English: Learn English with movies 🎞️.

Chcete sa učiť angličtinu pomocou filmov? Tu je náš výber 67 najlepších filmov, pomocou ktorých sa môžete naučiť plynule po anglicky!

Ahojte, milí priatelia! Máte počas víkendu veľa voľného času? Pozreli ste si už všetky sitkomy a televízne programy v angličtine, ktoré sme vám odporučili? Chcete sa posunúť na ďalšiu úroveň? Nuž, s radosťou vám ponúkam nový zdroj zábavy, vďaka ktorému sa môžete učiť angličtinu počas voľného času bez veľkej námahy. Tu je zoznam 67 filmov, ktoré vám pomôžu zlepšiť si angličtinu!

S titulkami alebo bez nich, pre začiatočníkov, mierne pokročilých alebo pokročilých, určite nájdete to, čo hľadáte.

Prečo sledovať filmy v pôvodnom jazyku?

Ak chcete bez námahy hovoriť po anglicky, čítanie samo o sebe nestačí, potrebujete veľa počúvanie vkladu. Sledovanie filmov v angličtine vám pomôže urobiť obrovský pokrok, a to zábavnou formou:

 • Objavíte filmy, ktoré sa vám páčia, z novej perspektívy, so skutočnými hlasmi hercov, skutočnými replikami, skutočnými idiomatickými výrazmi...
 • Zabudnete na výčitky svedomia pri sledovaní televízie, pretože sa budete zdokonaľovať v angličtine! Ak sa vás niekto opýta, čo robíte, môžete dokonca povedať, že pracujete na svojich jazykových schopnostiach, a naozaj to bude pravda!
 • Počúvanie veľkého množstva filmov v angličtine vám umožní pracovať na vašom hovorenom jazyku. Je to nevyhnutné na to, aby ste si vytvorili dobrý prízvuk! Postupne si všimnete, že dialógom rozumiete čoraz lepšie, a to je tak vzrušujúce - ste na ceste k tomu, aby ste sa stali plynulými angličtinármi!
 • Pri štúdiu angličtiny s filmami sa naučíte novú slovnú zásobu, nové frázy, rôzne intonácie v závislosti od kontextu, lepšiu gramatiku, ako používať rôzne časy atď.

Ak to zhrnieme, sledovanie filmu v originálnom jazyku je riešenie, ktoré vám umožní ponoriť sa do jazyka prostredníctvom zábavného obsahu, vďaka ktorému zabudnete, že sa učíte angličtinu.

A čo je lepšie ako zoznam legendárnych filmov v angličtine na začiatok?

Kde začať...

Takže sa chystáte pozerať filmy v pôvodnom jazyku? Gratulujeme!

Je to dôležitý krok na vašej ceste k učeniu sa angličtiny. Môže byť zastrašujúci, pretože sa často bojíme, že nebudeme všetkému rozumieť. Netrápte sa však, ak nebudete rozumieť celému filmu hneď na prvýkrát!

Cieľom nie je porozumieť všetkému, ale vystaviť sa angličtine! Precvičujte si hovorený jazyk, precvičujte slovnú zásobu, ktorú už poznáte (aby ste si ju upevnili)... Samozrejme, že sa vyskytnú slová, ktorým nebudete rozumieť, a budete si chcieť dať pauzu, zopakovať si, hľadať slová v slovníku... ale snažte sa nájsť správnu rovnováhu. Ak budete vyhľadávať príliš veľa slov, odradí vás to, ak si necháte ujsť príliš veľa vecí, nezlepšíte sa.

Všimnite si, že ak sa budete držať svojho cieľa, to, čo sa vám na začiatku zdalo ťažké, bude už o niekoľko týždňov vyzerať tak ľahko. Vybrala som filmy s kultovými hláškami, ktoré si môžete pozerať stále dokola, tak si ich užite!

Po niekoľkých mesiacoch intenzívneho ponárania sa do jazyka bude váš pokrok taký veľký, že budete mať pocit, že pozeráte film vo svojom rodnom jazyku... pričom je v skutočnosti v angličtine! Takže sa nevzdávajte, vaše úsilie bude opätovne zúročené! Tento článok si dajte do obľúbených, aby ste sa k nemu mohli ľahko vrátiť a vybrať si nový film.

Aby som vám pomohol, rozdelil som zoznam do kategórií podľa náročnosti. To vám pomôže udržať si motiváciu a sústredenie.

Najlepšie filmy na učenie sa angličtiny (podľa náročnosti)

Najlepšie filmy na učenie angličtiny sú kultové filmy s bohatými a zaujímavými dialógmi. Je to typ filmov, ktoré môžete sledovať celé hodiny bez toho, aby vás omrzeli!

V tomto duchu vás pozývam na objavenie zoznamu 67 najlepších filmov na učenie angličtiny. Tieto filmy vám spríjemnia večery, obohatia vaše vedomosti o anglickej kinematografii a pomôžu vám stať sa plynulými v angličtine už v blízkej budúcnosti.

Šťastné a veselé sledovanie!

Filmy v angličtine pre začiatočníkov

Tu je výber najlepších filmov na učenie angličtiny pre začiatočníkov - postavy nehovoria "príliš" rýchlo, výslovnosť je pomerne jasná a jazyk nie je príliš odborný, väčšinou bežný (nie príliš neformálny, nie príliš formálny).

Back to the Future (Trilogy - 1985-1989-1990)

Výňatok z Back to the Future

Doc, I'm from the future, I came here in a time machine that you invented!

Ak je v tomto zozname nejaká sága, ktorú naozaj netreba uvádzať, tak je to práve táto! Priznajte sa, DeLorean, vízia budúcnosti sa nám teraz zdá úplne šialená a Doktorovi sa zdá trochu šialená... To vás určite prinúti pozrieť si ju znova, ale tentoraz v angličtine!

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Výňatok z The Secret Life of Walter Mitty

Hey, Todd. I can't really talk right now. I'm on my way to a volcano.

Od nesúrodého k neuveriteľnému. Toto je mimoriadne inšpiratívny príbeh muža, ktorý sa kvôli práci vydáva na dobrodružnú cestu. Okrem tejto cesty je to však najmä príbeh nesmelého muža, ktorý riskuje svoj život v nádeji, že ho zmení. V čom spočíva táto skutočná zmena? To už nechám na vás, aby ste to objavili!

The Simpsons Movie (2007)

Učte sa anglicky s The Simpsons

If you ask me, everybody in this theater is a giant sucker, especially YOU!

Áno, to je trochu falošné... Áno, je to trochu groteskný humor... ale oni žartujú, dobre sa bavia, a pretože hovoríme o The Simpsons, neostane nám ani desať sekúnd bez bláznivej hlášky (presne na správnom mieste!) v angličtine.

From Paris With Love (2010)

Checkmate, Motherfucker!

Skvelý špionážny film, v ktorom sa diplomat stretáva so špiónom, ktorý je agilný, dobrý vo svojej práci, ale zároveň je arogantný, hrubý a blafuje. Iste, možno kazia čaro Paríža, ale neustále sme vystavení akcii, herci často vtipkujú, čo je väčšinou celkom jasné.

The Seven Year Itch (1955)

Úryvok z The Seven Year Itch

I'm in serious trouble. I'm married. I've been married for seven years.

V 50. rokoch sa zámožný muž ocitne na dva týždne bez manželky a dieťaťa. Vtedy stretne krásnu dámu, ktorá je vlastne jeho novou susedkou(nádherná Marilyn Monroe!). Tento muž sa však cíti previnilo, pretože túži mať so svojou susedkou bližší vzťah. Mal by teda podvádzať, alebo nie?

New York I Love You (2008)

Úryvok z knihy New York I love You

I'm single now, so... dinner?

Film, ktorý jednoznačne vyniká - niekoľko malých príbehov za sebou, ktoré nám umožňujú objaviť neobyčajnú osobnosť obyvateľov jedného z najväčších miest na svete. Môžete ich počúvať, sledovať a snažiť sa im porozumieť... Film, ktorý je poetický a fascinujúci!

When Harry Met Sally (1989)

Výňatok z When Harry Met Sally

No man can be friends with a woman he finds attractive, he always wants to have sex with her.

Nevideli ste náhodou úryvok z filmu, v ktorom mladá žena úplne prehnaným spôsobom simuluje orgazmus v preplnenej reštaurácii? Áno, to je tento film!

Veľké priateľstvo, ktoré sa snaží stať niečím viac, ale bez úspechu.

Desať rokov visí vo vzduchu len jedna otázka - sú pre seba stvorení, alebo nie?

Friends with Benefits (2011)

Úryvok z filmu Friends with Benefits

No emotions, just sex.

Zmeňme to trochou komédie! Dvaja ľudia sa rozhodnú, že nie sú stvorení pre romantický vzťah, a rozhodnú sa byť priateľmi... s trochou pikantností! Keď však dvaja priatelia žijú spolu, zdieľajú spoločný život a svoje tajomstvá... Hovoríme ešte o priateľstve?

The Italian Job (1969/2003)

Úryvok z filmu The Italian Job (2003)

^(1969) Máš len vystrieľať tie prekliate dvere! (
2003) Chcem vidieť výraz tváre toho muža, keď mu zmizne zlato. On mi vzal otca, ja si beriem toto.^

Obe verzie ponúkajú veľkú dávku zábavy a napätia. V živote zločinca sa neodpúšťa ľahko. Po tom, čo ho zradia, sa Michael Caine alebo Mark Wahberg v novšej verzii snaží pomstiť. Ide o to, že už nejde o zabíjanie, ale o lúpež...

The Great Gatsby (2013)

Úryvok z filmu The Great Gatsby

But Mr. Gatsby doesn't exist. [...] I cannot find anyone who knows anything real about Mr. Gatsby.

Hazardný hráč, niekoľko extravagantných večerov, intrigánsky sused, všetko, čo tvorí tajný život boháča. Pôvod bohatstva tohto muža je však neznámy. Čo teda znamená tento prehnaný životný štýl v 20. rokoch 20. storočia, ktorý vedie Grand Gatsby a ktorý vidíme počas celého filmu?

Bourne (5 filmov)

Úryvok z filmu The Bourne Identity (2002)

Vynikajúca sága, v ktorej nás každý film zavedie k Jasonovi Bournovi (stelesnený skvelým Mattom Damonom), veľmi talentovanému špiónovi, ktorý vie uniknúť bez ohľadu na riziko, bojovať bez milosti a ktorý sa nikdy nenechá chytiť do pasce. Po nehode sa však cíti úplne stratený - zabudne svoju identitu a ocitne sa v sledovaní CIA.

Filmy pre stredne pokročilých študentov angličtiny

Predtým, ako si pustíte niektorý z týchto fantastických filmov na učenie angličtiny, tu je informácia o tom, čo môžete od tejto kategórie očakávať - postavy, ktoré hovoria rýchlejšie a artikulujú (o niečo) menej, výslovnosť, ktorá sa stáva menej jasnou, a dokonca aj niektoré vulgárne výrazy. Je to však prirodzený spôsob, akým ľudia hovoria, preto je skvelé sa mu vystaviť a vedieť mu porozumieť!

Viva Las Vegas (1964)

Úryvok z Viva Las Vegas

^Môžeš mi požičať auto, kým moje nebude opäť fungovať?
- Urobíme to lepšie. Rád ťa odveziem, kamkoľvek budeš chcieť ísť.^

Nádherné scenérie, senzační herci( okrem inéhoElvis Presley!), chytľavá hudba, to je jeden podmanivý príbeh. Tomu sa hovorí skvelý kokteil, koncentrovaný v staromódnom filme, ktorý vás jednoducho nechá usmievať sa!

Rebel Without a Cause (1955)

Výňatok z Rebel Without a Cause

I got the bullets!

Ideme z Vegas do Los Angeles, od Presleyho k Deanovi, Jamesovi Deanovi. Mladý muž uprostred krízy dospievania, ktorý hľadá dôvod, prečo žiť. Niektorým sa bude páčiť, že je to fešák, iní ocenia jeho surovú povahu.

Bond, James Bond (24 filmov)

Úryvok z filmu James Bond

Vodka Martini, shaken, not stirred.

Najnapínavejšia sága. Hovoríme si, že si každý film pozrieme len raz, ale po niekoľkých dňoch (alebo týždňoch) zistíte, že túžite pozrieť si ich znova, všetkých 24 filmov (a to už počítame). A prečo by ste to neurobili - veď je to prvotriedna postava s krásnym britským prízvukom!

Všetky filmy z tejto ságy nájdete tu.

In Time (2011)

Úryvok z In Time

Time is now the currency. We earn it and spend it. The rich can live forever. And the rest of us?

Ponor do budúcnosti, budúcnosti, kde ľudia nestarnú, ale ich dni sa počítajú (doslova) a za svoj čas sa platí. Ako môžete prežiť?

Terminator 2: Judgement Day (1991)

Úryvok z Terminator 2: Judgement Day

Come with me if you want to live.

Klasické pokračovanie medzi staršími sci-fi filmami. Odohráva sa v súčasnom svete, kde sa umelá inteligencia (UI) vytvorená človekom vracia prostredníctvom cestovania v čase z apokalyptickej budúcnosti, aby zničila tých mladých ľudí, ktorí sa snažia zabrániť tomu, aby sa tento budúci vzostup strojov vôbec uskutočnil. Podnetný na zamyslenie, násilný, no zároveň dojímavý!

The Thomas Crown Affair (1968-1999)

Úryvok z filmu The Thomas Crown Affair (1999)

^(1999) Ľútosť je zvyčajne strata času. Už ste vymysleli, čo poviete svojej správnej rade, keď sa dozvedia, že ste mi zaplatili o 30 miliónov viac, ako ponúkali ostatní?"
(1968) Je to smiešna špinavá práca ^.

Lúpež a tajomstvo. Dve čarovné slová, ktoré vás nechajú v domnení, že sa nebudete nudiť So Stevom McQueenom (ktorý hral v predchádzajúcej verzii) alebo Pierceom Bronsmanom v hlavnej úlohe.

Indiana Jones (Štvorlístok)

Extract from ^Indiana Jones and the Last Crusade

^Jdem po tom kamióne.
- Ako?
- Neviem. Vymýšľam si to za pochodu.^

Výlety, veľké nálezy, vtipné momenty, ale hlavne poriadna dávka akcie počas celého filmu. Taký špionážny film v podobe archeologických výprav.

Všetky filmy zo ságy Indiana Jones nájdete tu.

Clerks (1994)

Úryvky z filmu Clerks

You'd feel a lot better if you'd just rip into the occasional customer. - Why? I don't bother them, and they don't bother me.

Mladý ženista čelí sérii výziev v súkromnom aj pracovnom živote. Môžete sa tešiť na množstvo filozofických dialógov, ktoré vychádzajú z úst mladých ľudí, ktorí práve prekročili dvadsiatku. Skvost v rámci nezávislej americkej kinematografie, ktorý rozpráva príbeh mladých ľudí, ktorí hľadajú svoju cestu životom. Nehovoriac o poriadnej dávke hovorového jazyka a slangu!

Fight Club (1999)

Úryvok z filmu Fight Club

You’re not your job, you’re not the car you drive, you’re not the content of your wallet…

Psychologická facka, ktorá bola od svojho uvedenia pred 20 rokmi okamžite považovaná za veľkú klasiku. Vo filme bojujú (v doslovnom zmysle slova), aby porazili márnivosť konzumnej spoločnosti, a zhromažďujú sa, aby viedli globálnu zmenu. Je táto spoločnosť pre občanov naozaj škodlivá?

Goodfellas (1990)

Úryvok z filmu Goodfellas

As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster.

Vernosť a rodinný duch, to je jediná vec, ktorá je istá. Goodfellas, jeden z najväčších gangsterských filmov, je klasika, ktorú ľudia oceňujú a zbožňujú! Niektoré scény sú dosť krvavé, ale tento rodinný biznis a jeho úvahy o veľkom bohatstve nám ako divákom umožňujú cestovať v paralelnom svete, ktorý je dosť znepokojivý, ale predsa existoval.

V tomto filme nie je jediná minúta, v ktorej by ste nepočuli nejaké hovorové výrazy alebo slang, štedro posypané brutálnymi replikami!

Filmy pre pokročilých študentov angličtiny

Tu môžete nájsť tlmený jazyk, tok dialógov, ktorý je v porovnaní s predchádzajúcimi filmami 10-krát rýchlejší, slovnú zásobu, ktorá môže byť bežná, vedecká alebo dokonca právnická. Táto sekcia nie je pre každého vzhľadom na jazykovú technickú stránku týchto anglických filmov, ale po niekoľkých mesiacoch cvičenia bude konečne čas na veľký skok!

A zanechajte mi pod týmto článkom malý komentár, aby ste mi povedali, aký to bol pocit!

Pulp Fiction (1994)

Úryvok z Pulp Fiction

^A viete, ako sa v Paríži volá Quarter Pounder with Cheese?
- Nevolá sa to Quarter Pounder with Cheese?
- Nie, človeče, majú metrický systém. Oni by nevedeli, čo je to Quarter Pounder.
- Ako to nazývajú
?

- Oni tomu hovoria "Royal so syrom"^.Ďalšia gangsterka, rovnako obľúbená, či už pre svoje rafinované dialógy, alebo kultové scény, v ktorých sa občas mieša humor s gore. Hyperaktívny život niekoľkých postáv v tomto filme nás nikdy nenechá nudiť sa.

The Social Network (2010)

Extract from ^The Social Network

He developed the site in one night and he did it while he was drunk.

Skutočný príbeh, ktorý stojí za vznikom Facebooku. Ukážka geniality Marka Zuckerberga a jeho partnera Eduarda - vonkajšie vplyvy, každodenný život stredoškolských študentov Harvardu a predovšetkým podnikateľská fascinácia, ktorú vidíme počas celého filmu, aby sme ukázali silu tohto produktu, ktorý dnes používa celý svet. Prečo sa však všetko začalo vážnym škandálom?

Ocean's (1960 + trilógia 2001-2004-2007)

Výňatok z Ocean's 11 (2001)

^Čakáte, že len tak vyjdeme z kasína s miliónmi dolárov pri sebe? -
Áno.^

Každý so svojou vlastnou špecializáciou v oblasti lúpeží! Vďaka snovému prostrediu (všetko sa začína v Las Vegas!) a neustálej dôvtipnosti vás sledovanie a opakované pozeranie týchto troch filmov nikdy neomrzí. Ako sa im podarí vykradnúť najzabezpečenejšie kasína a paláce na svete?

Inception (2010)

Precvičte si angličtinu pomocou filmov - Inception

Well, dreams, they feel real while we're in them, right? It's only when we wake up that we realize something was actually strange.

Tento film si budete musieť pozrieť aspoň trikrát, aby ste ho dokázali sledovať od začiatku do konca. Je to 2h30 obrazov a dialógov, ktoré diváka mätú (podnetným a zaujímavým spôsobom), kde realita je zastaraná a sila našich snov dominuje nad vplyvom na osud niekoľkých ľudí. Ale kto sú oni?

Some Like It Hot (1959)

Úryvok z Some Like It Hot

^Dvaja muži sa rozprávajú :
Mám vám čo povedať! Čo sa stalo?
- Som zasnúbená.
- Gratulujem!
- Kto je to šťastné dievča?


-Ja! ^
Dvaja zúfalí umelci sa rozhodnú prezliecť za ženy, aby mohli hrať v hudobnej skupine, zloženej výlučne zo žien v Miami. To všetko preto, aby sa dostali preč od skupiny gangstrov. Výsledkom sú absurdné dialógy, vynaliezavosť a celkom slušná dávka humoru na pokušeniach týchto dvoch mužov, ktorí sa naozaj snažia skryť svoju pravú identitu. A ako bonus nekonečný pôvab Marilyn Monroe.

Glengarry Glen Ross (1992)

Úryvok z Glengarry Glen Ross

You stupid fucking cunt. You, Williamson, I'm talking to you, shithead. You just cost me $6,000. Six thousand dollars, and one Cadillac.

Vo formáte, ktorý je z morálneho hľadiska trochu brutálny, nájdeme v tomto filme veľké množstvo hovorových výrazov a hlbokých rozhovorov. Hospodárska kríza, prehnaná hierarchia, vášniví predavači, ktorí by sa dopustili aj zločinu, aby získali, čo chcú... Kto je vinný?

The A Team (2010)

Úryvok z The A Team

Give me a minute, I'm good. Give me an hour, I'm great. Give me six months, I'm unbeatable.

Kvarteto s nedospelým vystupovaním, ale so skutočnými úmyslami prekonať grázlov tými najnepravdepodobnejšími prostriedkami, najvýbušnejšími a najvynaliezavejšími! Najlepší zo špeciálnych jednotiek, ktoré však skončia vo väzení... Čo sa stalo?

Good Will Hunting (1997)

Úryvok z Good Will Hunting

One day, I'm gonna wake up and I'm gonna be 50. And I'll still be doing this shit.

Dojemný príbeh chlapca z predmestia, rebela, ktorý je mimoriadne nadaný, ale žije v chudobnej štvrti. Jedného dňa si známy profesor matematiky všimne jeho potenciál. Vďaka jednému zo svojich priateľov sa pokúsi tohto mladého tínedžera vrátiť na správnu cestu, aby mohol využiť svoj výnimočný potenciál, lenže zistí, že dospievajúci sa nenechá len tak ľahko postrčiť.

Scarface (1983)

Výňatok z Scarface

Who put this thing together? Me, that’s who! Who do I trust? Me!

Tu je príklad príbehu na rags to riches. Iste, nie je to ten najmorálnejší film na túto tému, ale môžete sledovať celé dobrodružstvo kubánskeho migranta, ktorý začína na dne rebríčka a oslnivým spôsobom stúpa nahor, až skončí na čele jedného z najväčších amerických drogových kartelov, ktorý sa drží len na dôvere. Čo by sa však stalo, keby sa táto dôvera narušila.

Kde nájdete filmy v angličtine

Ak si chcete vychutnať obrovský výber filmov na učenie angličtiny a mať istotu, že ste našli každý titul z tohto zoznamu, môžete objaviť nasledujúce stránky (online platformy), ktoré môžete použiť na streamovanie alebo sťahovanie filmov.

Hlavné platformy na sledovanie filmov sú :

Tieto stránky ponúkajú určité výhody, ktoré nemôžete ignorovať - sú legálne, s titulkami, vo Full HD a často ponúkajú možnosť stiahnuť si film a pozrieť si ho neobmedzený početkrát.

Veľkú aktivitu zaznamenalo aj zdieľanie filmov v pôvodnom jazyku na sociálnych sieťach, napríklad na peer2peer alebo pirátskych streamovacích stránkach. Fanúšikovia nahrávajú najrôznejšie filmy a neskôr ich ponúkajú na stiahnutie... Toto však nie je legálne a mohlo by to mať právne dôsledky.

Takže v prípade menej populárnych alebo starších filmov, ktoré nenájdete na klasických platformách, je vašou jedinou alternatívou nájsť VHS alebo DVD!

Filmy alebo televízne programy?

Ak vás zaujal akýkoľvek film, bude vám vyhovovať, ale dúfam, že tento starostlivý výber vám prinesie hodiny zábavy a precvičovania angličtiny.

Len pripomínam, že ideálne poradie pre sledovanie obsahu v angličtine je nasledovné:

 1. Začnite sitcomami v angličtine - sú krátke, vizuálne a zábavné.
 2. Potom sa obráťte na Televízne programy v angličtine - na tých istých hercov a dej počas celých epizód, máte čas si na nich zvyknúť.
 3. A nakoniec si pustite niekoľko filmov v angličtine - s rôznymi hercami, témami a prízvukmi.

S titulkami alebo bez nich?

Často počúvam ľudí, ktorí obdivujú tých, ktorí rozumejú filmom v pôvodnom jazyku, ktorí nemusia čítať titulky. Stavím sa, že ste už skúsili pozerať film v angličtine a vyhnúť sa čítaniu titulkov a pravdepodobne ste dospeli k záveru, že to bolo pre vás v danom momente príliš ťažké alebo únavné.

Je zrejmé, že najlepším spôsobom, ako si precvičiť angličtinu pri filmoch, by bolo pozerať ich v pôvodnom jazyku bez titulkov.

Ak však na sledovanie filmu v angličtine stále potrebujete textovú podporu, skúste si dať titulky v angličtine, NIE vo svojom rodnom jazyku! Najčastejšie, ak máte pri sledovaní filmu problémy s porozumením angličtiny, nie je to nevyhnutne kvôli novému slovu, ale väčšinou kvôli tomu, že herci nedostatočne artikulujú, ich tok je príliš rýchly alebo kvôli hluku v pozadí! Takže čítaním titulkov v angličtine budete mať dobrú pomôcku na sledovanie filmových scén, pretože budete môcť prečítať, čo hovoria, bez toho, aby ste museli prekladať. Je to mimoriadne účinný spôsob, naozaj si zlepšíte sluch, čo vámnásledne umožní zabudnúť na titulky!

Odporúčam vám sledovať filmy v pôvodnom jazyku bez titulkov, aby ste sa zlepšili v špecifickej oblasti - v porozumení prízvukom. Keď sa ich naučíte rozoznávať, budete si každý z nich spájať s regiónom, krajinou, spoločenskou vrstvou, obohatíte svoje všeobecné vedomosti a tieto filmy už nebudete vnímať rovnako ako predtým. Užívajte si ich, aby ste trochu zmenili situáciu, preskúmajte niekoľko rôznych filmových žánrov, aby ste mohli znásobiť univerzá a súvislosti. Zistíte, že filmy pôsobia reálnejším dojmom ako televízne programy, čo je v skutočnosti vo svojej podstate dobrá príprava na hovorovú angličtinu.

Šťastné a veselé sledovanie!

A čo vy...

A čo vy - aký je váš obľúbený film v angličtine? Aký bol váš prvý film v originálnom jazyku? Čo si myslíte o titulkoch pri sledovaní filmu? Budem rada, ak si v komentároch prečítate svoj názor na túto tému!

Profile picture for Sébastien Milhomme

Sébastien Milhomme

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:27 pm