[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

67 najlepszych filmów do nauki angielskiego - kultowe filmy, komedie, dramaty ...

Ucz się angielskiego z filmami 🎞️

Read this article in English: Learn English with movies 🎞️.

Chcesz uczyć się angielskiego z filmami? Oto nasz wybór najlepszych 67 filmów, których możesz użyć, aby nabrać płynności!

Cześć drodzy przyjaciele! Masz dużo wolnego czasu w weekend? Widziałeś już wszystkie seriale i programy telewizyjne w języku angielskim, które Ci poleciliśmy? Chcesz przejść na następny poziom? Cóż, cieszę się, że mogę zaoferować Ci nowe źródło rozrywki do nauki języka angielskiego w wolnym czasie , bez większego wysiłku. Oto lista 67 filmów, które pomogą Ci poprawić Twój angielski !

Z napisami lub bez, dla początkujących, średnio zaawansowanych lub zaawansowanych, na pewno znajdziesz to, czego szukasz.

Po co oglądać filmy w oryginalnym języku?

Jeśli chcesz bez wysiłku mówić po angielsku, samo czytanie nie wystarczy, potrzebujesz dużo słuchania . Oglądanie filmów w języku angielskim pomoże Ci w osiągnięciu ogromnych postępów w zabawny sposób :

 • Odkryjesz filmy, które lubisz z nowej perspektywy, z prawdziwymi głosami aktorów , prawdziwymi liniami, prawdziwymi idiomatycznymi wyrażeniami ...
 • Zapomnisz o poczuciu winy z powodu oglądania telewizji, ponieważ poprawisz swój angielski! Jeśli ktoś zapyta, co robisz, możesz nawet powiedzieć, że pracujesz nad swoimi umiejętnościami językowymi i to naprawdę byłaby prawda!
 • Słuchanie dużej liczby filmów w języku angielskim pozwoli Ci popracować nad językiem mówionym. Jest to niezbędne, aby rozwinąć dobry akcent ! Stopniowo zauważysz, że coraz lepiej rozumiesz dialogi i to jest takie ekscytujące - jesteś na najlepszej drodze do płynnego posługiwania się językiem angielskim !
 • Kiedy uczysz się angielskiego z filmami, nauczysz się nowego słownictwa, nowych fraz, różnych intonacji w zależności od kontekstu, lepszej gramatyki, używania różnych czasów itp.

Podsumowując, oglądanie filmu w oryginalnym języku to rozwiązanie, które pozwala zanurzyć się w języku , ciesząc się zabawnymi treściami, które sprawiają, że zapominasz, że uczysz się angielskiego .

A co lepszego niż lista legendarnych filmów w języku angielskim na początek?

Gdzie zacząć...

Więc zamierzasz oglądać filmy w oryginalnym języku? Gratulacje !

To ważny krok na Twojej drodze do nauki języka angielskiego. Może onieśmielać , bo często boimy się, że nie zrozumiemy wszystkiego . Jednak nie martw się, jeśli nie rozumiesz całego filmu za pierwszym razem!

Celem nie jest zrozumienie wszystkiego, ale zapoznanie się z angielskim ! Ćwicz język mówiony, ćwicz słownictwo, które już znasz (aby je wzmocnić) ... Oczywiście będą słowa, których nie rozumiesz i będziesz chciał zatrzymać się, powtórzyć, poszukać słów w słownik ... ale spróbuj znaleźć właściwą równowagę . Jeśli spojrzysz na zbyt wiele słów, zniechęcisz się, jeśli pozwolisz zbyt wielu rzeczom uciec, nie poprawisz się.

Zwróć uwagę, że jeśli trzymasz się celu, to, co na początku wydawało się trudne, będzie wyglądało tak łatwo dopiero kilka tygodni później . Wybrałem filmy z kultowymi liniami, które możesz oglądać w kółko, więc baw się dobrze !

Po kilku miesiącach intensywnego zanurzenia twoje postępy będą tak duże, że poczujesz się, jakbyś oglądał film w swoim ojczystym języku ... podczas gdy tak naprawdę jest po angielsku! Więc nie poddawaj się, twoje wysiłki zostaną przeformułowane! Umieść ten artykuł w ulubionych, aby móc łatwo do niego wrócić i wybrać nowy film.

Aby Ci pomóc, uporządkowałem listę według stopnia trudności. Pomoże Ci to utrzymać motywację i koncentrację.

Najlepsze filmy do nauki angielskiego (według poziomu trudności)

Najlepsze filmy do nauki angielskiego to filmy kultowe, z ich bogatymi i interesującymi dialogami. To rodzaj filmów, które możesz oglądać godzinami, nie męcząc się nimi!

W tym duchu zapraszam do zapoznania się z listą 67 najlepszych filmów do nauki języka angielskiego . Filmy te umilą Twoje wieczory, wzbogacą Twoją wiedzę o kinie angielskim i pomogą Ci płynnie posługiwać się językiem angielskim w najbliższej przyszłości.

Miłego oglądania!

Filmy w języku angielskim dla początkujących

Oto wybór najlepszych filmów do nauki języka angielskiego dla początkujących - postacie nie mówią „zbyt” szybko, wymowa jest dość wyraźna, a język nie jest zbyt techniczny, przeważnie zwyczajny (niezbyt swobodny, niezbyt formalny) .

Back to the Future (Trilogy - 1985-1989-1990)

Wyciąg z Back to the Future

Doc, I'm from the future, I came here in a time machine that you invented!

Jeśli na tej liście jest jedna saga, której tak naprawdę nie trzeba przedstawiać, to właśnie ta! Przyznaj się, DeLorean , wizja przyszłości wydaje nam się teraz absolutnie szalona, a Doc wydaje się trochę szalony… To z pewnością sprawia, że chcesz go ponownie obejrzeć, ale tym razem po angielsku!

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Wyciąg z The Secret Life of Walter Mitty

Hey, Todd. I can't really talk right now. I'm on my way to a volcano.

Od nietowarzyskiego do niesamowitego. To niezwykle inspirująca historia człowieka, który wyrusza na przygodę do pracy. Ale poza tą podróżą jest to głównie historia nieśmiałego mężczyzny, który ryzykuje życiem w nadziei, że to zmieni. Na czym polega ta prawdziwa zmiana? Zostawię to Tobie do odkrycia!

The Simpsons Movie (2007)

Ucz się angielskiego z The Simpsons

If you ask me, everybody in this theater is a giant sucker, especially YOU!

Tak, to trochę fałszywe ... Tak, to jakiś groteskowy humor ... ale żartują, dobrze się bawią, a ponieważ mówimy o Simpsonowie , nie zostaje nam nawet dziesięć sekund bez szalonej linii (dokładnie we właściwym miejscu!) po angielsku.

From Paris With Love (2010)

Checkmate, Motherfucker!

Świetny film szpiegowski, w którym dyplomata spotyka zwinnego szpiega, który jest dobry w swojej pracy, ale jest też arogancki, niegrzeczny i blefuje. Jasne, mogą zrujnować urok Paryża, ale nieustannie jesteśmy narażeni na akcję, aktorzy często żartują, które w większości są dość wyraźne.

The Seven Year Itch (1955)

Wyciąg z The Seven Year Itch

I'm in serious trouble. I'm married. I've been married for seven years.

W latach pięćdziesiątych zamożny mężczyzna przez dwa tygodnie pozostaje bez żony i dziecka. Następnie spotyka uroczą kobietę, która jest właściwie jego nową sąsiadką (cudowną Marilyn Monroe! ). Ale ten człowiek czuje się winny z powodu chęci nawiązania bliższych relacji z bliźnim. Więc powinien oszukiwać czy nie?

New York I Love You (2008)

Wyciąg z New York I love You

I'm single now, so... dinner?

Film, który wyraźnie się wyróżnia - kilka krótkich historii jedna po drugiej, które pozwalają odkryć niezwykłą osobowość mieszkańców jednego z największych miast świata. Możesz ich słuchać, oglądać i próbować zrozumieć ... Film, który jest poetycki i fascynujący!

When Harry Met Sally (1989)

Wyciąg z When Harry Met Sally

No man can be friends with a woman he finds attractive, he always wants to have sex with her.

Czy zdarzyło Ci się zobaczyć fragment filmu, w którym młoda kobieta symuluje orgazm w całkowicie przesadny sposób w zatłoczonej restauracji? Tak, to ten film!

Wielka przyjaźń, która próbuje stać się czymś więcej, ale bez powodzenia.

Od 10 lat pozostaje tylko jedno pytanie - czy są dla siebie stworzeni, czy nie?

Friends with Benefits (2011)

Wyciąg z Friends with Benefits

No emotions, just sex.

Zmieńmy to za pomocą małej komedii! Dwie osoby decydują, że nie są stworzone do romantycznego związku i decydują się na przyjaźń ... z odrobiną pikanterii! Ale kiedy dwoje przyjaciół mieszka razem, dzieli życie i ich sekrety… Czy nadal mówimy o przyjaźni?

The Italian Job (1969/2003)

Wyciąg z The Italian Job (2003)

^ (1969) Miałeś tylko wysadzić cholerne drzwi!
(2003) Chcę zobaczyć wyraz twarzy tego mężczyzny, gdy jego złoto zniknie. Zabrał mi ojca, ja biorę to. ^

Obie wersje oferują mnóstwo rozrywki i napięcia. W życiu przestępczym nie można łatwo wybaczyć. Po zdradzie Michael Caine lub Mark Wahberg w nowszej wersji szuka zemsty. Rzecz w tym, że nie chodzi już o zabijanie, ale o rabowanie ...

The Great Gatsby (2013)

Wyciąg z The Great Gatsby

But Mr. Gatsby doesn't exist. [...] I cannot find anyone who knows anything real about Mr. Gatsby.

Hazardzista, jakieś ekstrawaganckie wieczory, intrygujący sąsiad, wszystko, co składa się na sekretne życie bogatego człowieka. Jednak pochodzenie bogactwa tego człowieka jest nieznane. Czym więc jest ten przesadny styl życia w latach dwudziestych XX wieku, prowadzony przez Grand Gatsby'ego, który widzimy podczas całego filmu?

Bourne (5 filmów)

Wyciąg z The Bourne Identity (2002)

Doskonała saga, w której każdy film zabiera nas do Jasona Bourne'a (wcielonego w genialnego Matta Damona ), bardzo utalentowanego szpiega, który wie, jak uciec bez względu na ryzyko, jak walczyć bez litości i który nigdy nie daje się złapać w pułapkę. Jednak po wypadku czuje się kompletnie zagubiony - zapomina o swojej tożsamości i zostaje śledzony przez CIA.

Filmy dla średnio zaawansowanych uczących się języka angielskiego

Przed zagraniem w jeden z tych fantastycznych filmów do nauki języka angielskiego, oto czego możesz się spodziewać po tej kategorii - postacie, które mówią szybciej i mniej (trochę) wymawiają, wymowa staje się mniej wyraźna, a nawet niektóre wulgarne wyrażenia. Jest to jednak naturalny sposób, w jaki ludzie mówią, więc wspaniale jest się na to narażać i być w stanie to zrozumieć!

Viva Las Vegas (1964)

Wyciąg z Viva Las Vegas

^ Czy możesz pożyczyć mi samochód do czasu, aż mój znowu będzie działał?
- Zrobimy lepiej. Z przyjemnością zawiozę Cię, dokądkolwiek zechcesz. ^

Dzięki wspaniałej scenerii, rewelacyjnym aktorom ( między innymi Elvisowi Presleyowi !), Chwytliwej muzyce, to fascynująca historia. Oto, co nazywasz wspaniałym koktajlem, skoncentrowanym w staromodnym filmie, w którym po prostu się uśmiechasz!

Rebel Without a Cause (1955)

Wyciąg z Rebel Without a Cause

I got the bullets!

Jedziemy z Vegas do Los Angeles, od Presleya do Deana , Jamesa Deana . Młody mężczyzna przeżywający nastoletni kryzys, szukający powodu do życia. Niektórym spodoba się to, że jest przystojnym facetem, podczas gdy inni docenią jego surowy charakter.

Bond, James Bond (24 filmy)

Wyciąg z James Bond

Vodka Martini, shaken, not stirred.

Najbardziej wciągająca saga. Mówimy, że każdy film obejrzymy tylko raz, ale po kilku dniach (lub tygodniach) nie możesz się doczekać, żeby obejrzeć je ponownie, wszystkie 24 filmy (i wciąż rośnie). I dlaczego nie - to klasyczna postać z pięknym brytyjskim akcentem!

Wszystkie filmy z tej sagi można znaleźć tutaj .

In Time (2011)

Wyciąg z In Time

Time is now the currency. We earn it and spend it. The rich can live forever. And the rest of us?

Zanurz się w przyszłość, w przyszłość, w której ludzie się nie starzeją, ale ich dni są policzone (dosłownie), a Ty płacisz za swój czas. Jak możesz przetrwać?

Terminator 2: Judgement Day (1991)

Wyciąg z Terminator 2: Judgement Day

Come with me if you want to live.

Klasyczna kontynuacja wśród starszych filmów science fiction. Akcja rozgrywa się we współczesnym świecie, w którym sztuczna inteligencja (AI) stworzona przez człowieka powraca w podróży w czasie z apokaliptycznej przyszłości, aby zniszczyć tych młodych ludzi, którzy starają się zapobiec temu przyszłemu wzrostowi maszyn. Prowokujące do myślenia, gwałtowne, ale wzruszające!

The Thomas Crown Affair (1968-1999)

Wyciąg z The Thomas Crown Affair (1999)

^ (1999) Żal jest zwykle stratą czasu. Czy zorientowałeś się, co powiesz swojemu zarządowi, kiedy dowiedzieli się, że zapłaciłeś mi 30 milionów więcej niż oferowali inni?
(1968) To zabawna, brudna robota. ^

Rabunek i tajemnica. Dwa magiczne słowa, które sprawiają, że myślisz, że nie będziesz się nudzić ze Steve'em McQueenem (który grał we wcześniejszej wersji) lub Pierce'em Bronsmanem w roli głównej.

Indiana Jones (Quadrilogy)

Extract from ^Indiana Jones and the Last Crusade

^ Idę po tę ciężarówkę.
- W jaki sposób?
- nie wiem. Po drodze zmyślam. ^

Wycieczki, wielkie znaleziska, zabawne momenty, ale przede wszystkim dobra dawka akcji przez cały film. Rodzaj filmu szpiegowskiego w formie wypraw archeologicznych.

Możesz znaleźć wszystkie filmy z Indiana Jones saga tutaj .

Clerks (1994)

Wyciągi z Clerks

You'd feel a lot better if you'd just rip into the occasional customer. - Why? I don't bother them, and they don't bother me.

Młody sklep spożywczy staje przed szeregiem wyzwań zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Możesz cieszyć się licznymi dialogami filozoficznymi, płynącymi z ust młodych ludzi, którzy właśnie przekroczyli dwudziestkę. Klejnot w niezależnym kinie amerykańskim, opowiadającym o młodych ludziach, którzy szukają swojej drogi życiowej. Nie wspominając o sporej dawce potocznego języka i slangu!

Fight Club (1999)

Wyciąg z Fight Club

You’re not your job, you’re not the car you drive, you’re not the content of your wallet…

Psychologiczny policzek, który od czasu premiery 20 lat temu został natychmiast uznany za wielki klasyk. W filmie walczą (dosłownie) o pokonanie próżności społeczeństwa konsumpcyjnego i zbierają się, by przewodzić globalnej zmianie. Czy to naprawdę szkodliwe społeczeństwo dla obywateli?

Goodfellas (1990)

Wyciąg z Goodfellas

As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster.

Lojalność i duch rodzinny, to jedyne pewne. Goodfellas , jeden z największych filmów gangsterskich, to klasyk, który ludzie doceniają i uwielbiają! Niektóre sceny są dość krwawe, ale ten rodzinny biznes i jego refleksje na temat wielkiej fortuny pozwalają nam jako widzom podróżować do równoległego świata, który dość niepokojący, a jednak istniał.

W tym filmie nie ma ani jednej minuty, w której nie usłyszysz kolokwializmów lub slangu, hojnie posypanych brutalnymi wersami!

Filmy dla zaawansowanych uczących się języka angielskiego

Tutaj możesz znaleźć przytłumiony język, przepływ dialogów, który jest 10 razy szybszy w porównaniu z poprzednimi filmami, słownictwo, które może być swobodne, naukowe lub nawet prawnicze. Ta sekcja nie jest dla nikogo, biorąc pod uwagę techniczność językową tych angielskich filmów , ale po kilku miesiącach ćwiczeń nadejdzie wreszcie czas na wielki skok!

I zostaw mi mały komentarz pod tym artykułem, aby powiedzieć mi, jak to było!

Pulp Fiction (1994)

Wyciąg z Pulp Fiction

^ A wiesz, jak w Paryżu nazywają ćwierćfuntówkę z serem?
- Nie nazywają tego ćwierćfuntową z serem?
- Nie, stary, oni mają system metryczny. Nie wiedzieliby, czym do cholery jest ćwierćfuntowy.
- Jak to nazywają?
- Nazywają to „Królewskim z serem. ^

Kolejny film gangsterski, równie popularny, czy to ze względu na wyrafinowane dialogi, czy kultowe sceny, które czasami łączą humor z krwią. Nadpobudliwe życie kilku postaci w tym filmie nigdy nas nie nudzi.

The Social Network (2010)

Extract from ^The Social Network

He developed the site in one night and he did it while he was drunk.

Prawdziwa historia powstania Facebooka . Genialna demonstracja Marka Zuckerberga i jego partnera Eduardo - wpływy zewnętrzne, codzienne życie studentów Harvardu z klasy średniej, a przede wszystkim fascynacja przedsiębiorczością, którą widzimy w całym filmie, aby pokazać siłę tego produktu, z którego korzysta cały świat dzisiaj. Dlaczego jednak wszystko zaczęło się od poważnego skandalu?

Ocean's (1960 + Trylogia 2001-2004-2007)

Wyciąg z Ocean's 11 (2001)

^ Spodziewasz się, że po prostu wyjdziemy z kasyna z milionami dolarów na nas?
- Tak. ^

Każdy z własną specjalizacją w dziedzinie rabunku! Dzięki sennej scenerii (wszystko zaczyna się w Las Vegas!) I ciągłej sprytowi, nigdy nie będziesz zmęczony oglądaniem i ponownym oglądaniem tych trzech filmów. Jak zamierzają rabować najlepiej zabezpieczone kasyna i pałace na świecie?

Inception (2010)

Ćwicz angielski z filmami - Inception

Well, dreams, they feel real while we're in them, right? It's only when we wake up that we realize something was actually strange.

Będziesz musiał obejrzeć ten film co najmniej trzy razy, aby móc go śledzić od początku do końca. To 2h30 obrazów i dialogów, które (w stymulujący i ciekawy sposób) dezorientują widza, gdzie rzeczywistość jest przestarzała, a siła naszych marzeń dominuje w wpływie na losy kilku osób. Ale kim oni są?

Some Like It Hot (1959)

Wyciąg z Some Like It Hot

^ Dwóch MĘŻCZYZN mówiących:
Mam ci coś do powiedzenia! Co się stało?
- Jestem zaręczony.
- Gratulacje!
- Kim jest szczęśliwa dziewczyna?
- Jestem! ^

Dwóch zdesperowanych artystów postanawia przebrać się za kobiety, aby zagrać w zespole muzycznym złożonym wyłącznie z kobiet w Miami. Wszystko po to, by uciec przed grupą gangsterów. Rezultatem są absurdalne dialogi, pomysłowość i sporo humoru na temat pokus tych dwóch mężczyzn, którzy naprawdę starają się ukryć swoją prawdziwą tożsamość. A jako bonus niekończący się urok Marilyn Monroe .

Glengarry Glen Ross (1992)

Wyciąg z Glengarry Glen Ross

You stupid fucking cunt. You, Williamson, I'm talking to you, shithead. You just cost me $6,000. Six thousand dollars, and one Cadillac.

W nieco brutalnym z moralnego punktu widzenia formacie, znajdujemy w tym filmie dużą liczbę potocznych zwrotów i głębokich rozmów. Kryzys gospodarczy, nadmierna hierarchia, namiętni sprzedawcy, którzy nawet popełniliby przestępstwa, aby dostać to, czego chcą ... kto jest winny?

The A Team (2010)

Wyciąg z The A Team

Give me a minute, I'm good. Give me an hour, I'm great. Give me six months, I'm unbeatable.

Kwartet o niedojrzałym wyglądzie, ale z rzeczywistymi intencjami pokonania bandytów w najbardziej nieprawdopodobny sposób, najbardziej wybuchowy i najbardziej zaradny! Najlepsze z jednostek specjalnych, które jednak trafią do więzienia… Co się stało?

Good Will Hunting (1997)

Wyciąg z Good Will Hunting

One day, I'm gonna wake up and I'm gonna be 50. And I'll still be doing this shit.

Wzruszająca historia dzieciaka z przedmieścia, buntownika, który jest niezwykle utalentowany, ale mieszka w ubogiej dzielnicy. Pewnego dnia znany profesor matematyki dostrzega swój potencjał. Dzięki jednemu ze swoich przyjaciół spróbuje sprowadzić tego młodego nastolatka z powrotem na właściwą drogę, aby mógł wykorzystać swój wyjątkowy potencjał, tylko po to, by przekonać się, że dorastający nie da się tak łatwo popychać.

Scarface (1983)

Wyciąg z Scarface

Who put this thing together? Me, that’s who! Who do I trust? Me!

Oto przykład pliku rags to riches fabuła. Jasne, nie jest to najbardziej moralny film na ten temat, ale możesz prześledzić całą przygodę kubańskiego migranta, który zaczyna się od dołu skali i wspina się w olśniewający sposób, aż w końcu stanie na czele jednego największych amerykańskich karteli narkotykowych, które są oparte tylko na zaufaniu. Ale co by się stało, gdyby to zaufanie zostało złamane.

Gdzie znaleźć filmy w języku angielskim

Jeśli chcesz cieszyć się ogromnym wyborem filmów do nauki języka angielskiego i upewnij się, że znalazłeś każdy tytuł z tej listy, możesz odkryć następujące witryny (platformy internetowe), których możesz używać do przesyłania strumieniowego lub pobierania filmów.

Główne platformy do oglądania filmów to:

Strony te oferują pewne korzyści, których nie można zignorować - są legalne , z napisami , full HD i często oferują możliwość pobrania filmu i obejrzenia go nieograniczoną liczbę razy.

Odnotowano również dużą aktywność w zakresie udostępniania filmów w oryginalnym języku w mediach społecznościowych, takich jak peer2peer lub pirackie witryny streamingowe. Fani nagrywają różnego rodzaju filmy, a później oferują je do pobrania ... Jest to jednak niezgodne z prawem i może mieć konsekwencje prawne.

Tak więc w przypadku mniej popularnych filmów lub starszych, których nie można znaleźć na klasycznych platformach, jedyną alternatywą jest znalezienie VHS lub DVD!

Filmy lub programy telewizyjne?

Każdy film spełni swoje zadanie, jeśli pasjonujesz się nim , ale mam nadzieję, że ta staranna selekcja zapewni Ci wiele godzin rozrywki i nauki angielskiego.

Przypominamy, idealna kolejność oglądania treści w języku angielskim to:

 1. Zacznij od sitcomów w języku angielskim - są krótkie, wizualne i zabawne.
 2. Następnie przejdź do programów telewizyjnych w języku angielskim - ci sami aktorzy i fabuła w odcinkach, masz czas, aby się do nich przyzwyczaić.
 3. Na koniec zagraj w filmy po angielsku - z różnymi aktorami, różnymi tematami i akcentami.

Z napisami czy bez?

Często słyszę ludzi, którzy podziwiają tych, którzy rozumieją filmy w oryginalnym języku i nie muszą czytać napisów. Założę się, że próbowałeś już obejrzeć film po angielsku i unikałeś czytania napisów i prawdopodobnie doszedłeś do wniosku, że w tej chwili było to dla Ciebie zbyt trudne lub męczące.

Oczywiście najlepszym sposobem na ćwiczenie angielskiego z filmami byłoby oglądanie ich w oryginalnym języku bez napisów .

Jeśli jednak nadal potrzebujesz pomocy tekstowej, aby śledzić film w języku angielskim, spróbuj umieścić napisy w języku angielskim, a NIE w swoim ojczystym języku! Najczęściej, jeśli masz problemy ze zrozumieniem języka angielskiego podczas oglądania, niekoniecznie z powodu nowego słowa, ale przede wszystkim z powodu tego, że aktorzy nie wymawiają wystarczająco dużo, ich przepływ jest zbyt szybki lub z powodu szumu w tle! Tak więc, czytając napisy w języku angielskim, będziesz miał dobrą pomoc w śledzeniu scen filmowych, ponieważ będziesz w stanie przeczytać to, co mówią, bez tłumaczenia . To niezwykle skuteczny sposób, aby naprawdę poprawić swoje ucho, co w konsekwencji pozwoli Ci zapomnieć o napisach!

Zachęcam do oglądania filmów w oryginalnej wersji językowej, bez napisów, aby poprawić konkretną dziedzinę - rozumienie akcentów. Kiedy nauczysz się ich rozpoznawać, skojarzysz je z regionem, krajem, klasą społeczną, wzbogacisz swoją wiedzę ogólną i nie zobaczysz tych filmów w taki sam sposób jak wcześniej. Ciesz się nimi, aby trochę zmienić rzeczy, odkrywać kilka różnych gatunków filmowych, aby móc pomnożyć wszechświaty i konteksty. Odkryjesz, że filmy sprawiają wrażenie bardziej realnych niż programy telewizyjne, co z natury jest dobrym przygotowaniem do mówienia po angielsku.

Miłego oglądania!

A ty...

A co z tobą - jaki jest twój ulubiony film po angielsku? Jak wyglądało Twoje pierwsze obejrzenie filmu w języku oryginalnym? Co myślisz o napisach podczas oglądania filmu? Chętnie przeczytam o Twojej opinii na ten temat w komentarzach!

Profile picture for Sébastien Milhomme

Sébastien Milhomme

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: May 20, 2021, 11:06 am