[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

67 nejlepších filmů k výuce angličtiny - kultovní filmy, komedie, dramata...

Učte se anglicky s filmy 🎞️

Read this article in English: Learn English with movies 🎞️.

Chcete se naučit anglicky pomocí filmů? Zde je náš výběr 67 nejlepších filmů, které můžete využít k tomu, abyste se naučili plynně anglicky!

Ahoj, milí přátelé! Máte o víkendu spoustu volného času? Už jste shlédli všechny sitcomy a seriály v angličtině, které jsme vám doporučili? Chcete se posunout na další úroveň? No, jsem nadšená, že vám mohu nabídnout nový zdroj zábavy, jak se naučit anglicky během volného času, a to bez velké námahy. Zde je seznam 67 filmů, které vám pomohou zlepšit angličtinu!

S titulky nebo bez nich, pro začátečníky, středně pokročilé i pokročilé, určitě si zde najdete to, co hledáte.

Proč sledovat filmy v originálním jazyce?

Pokud chcete bez námahy mluvit anglicky, samotné čtení vám stačit nebude, potřebujete hodně čtení. poslech vkladu. Sledování filmů v angličtině vám pomůže udělat obrovský pokrok, a to zábavnou formou:

 • Objevíte filmy, které se vám líbí, z nové perspektivy, s reálnými hlasy herců, reálnými replikami, reálnými idiomatickými výrazy...
 • Zapomenete na výčitky svědomí, že se díváte na televizi, protože se budete zdokonalovat v angličtině! Když se vás někdo zeptá, co děláte, můžete dokonce říct, že pracujete na svých jazykových dovednostech, a opravdu by to byla pravda!
 • Poslech velkého množství filmů v angličtině vám umožní pracovat na vašem mluveném jazyce. To je nezbytné k tomu, abyste si vytvořili dobrý přízvuk! Postupně si všimnete, že dialogům rozumíte stále lépe, a to je tak vzrušující - jste na cestě k plynulé angličtině!
 • Při studiu angličtiny s filmy se naučíte novou slovní zásobu, nové fráze, různé intonace v závislosti na kontextu, lepší gramatiku, jak používat různé časy atd.

Shrnuto a podtrženo, sledování filmů v originálním jazyce je řešení, které vám umožní ponořit se do jazyka tím, že si užijete zábavný obsah, díky němuž zapomenete, že se učíte anglicky.

A co může být lepšího než seznam legendárních filmů v angličtině na začátek?

Kde začít...

Takže se chystáte sledovat filmy v originálním jazyce? Gratulujeme!

Je to důležitý krok na vaší cestě k učení angličtiny. Může být zastrašující, protože se často bojíme, že nebudeme všemu rozumět. Nemějte však obavy, pokud nebudete rozumět celému filmu hned napoprvé!

Cílem není porozumět všemu, ale odhalit si angličtinu! Procvičujte mluvený jazyk, procvičujte slovní zásobu, kterou už znáte (abyste si ji upevnili)... Samozřejmě se najdou slovíčka, kterým nebudete rozumět, a budete si chtít udělat pauzu, opakovat, hledat slovíčka ve slovníku... ale snažte se najít správnou rovnováhu. Pokud budete vyhledávat příliš mnoho slovíček, odradí vás to, pokud si necháte příliš mnoho věcí uniknout, nezlepšíte se.

Všimněte si, že když se budete držet svého cíle, to, co se vám na začátku zdálo těžké, bude jen o pár týdnů později vypadat tak snadno. Vybrala jsem filmy s kultovními hláškami, na které se můžete dívat stále dokola, tak si je užijte!

Po několika měsících intenzivního ponoření se do jazyka bude váš pokrok tak velký, že budete mít pocit, že sledujete film ve svém rodném jazyce... a přitom je ve skutečnosti v angličtině! Takže se nevzdávejte, vaše snaha bude zúročena! Dejte si tento článek do oblíbených, abyste se k němu mohli snadno vracet a vybrat si nový film.

Abych vám pomohl, rozdělil jsem seznam do kategorií podle obtížnosti. To vám pomůže udržet si motivaci a soustředění.

Nejlepší filmy k učení angličtiny (podle obtížnosti)

Nejlepší filmy, se kterými se můžete učit anglicky, jsou ty kultovní, s bohatými a zajímavými dialogy. Je to typ filmů, na které se můžete dívat celé hodiny, aniž by vás omrzely!

V tomto duchu vás zvu k objevení seznamu 67 nejlepších filmů, se kterými se můžete učit anglicky. Tyto filmy vám zpříjemní večery, obohatí vaše znalosti o anglické kinematografii a pomohou vám stát se v blízké budoucnosti plynně anglicky mluvícími.

Šťastné a veselé sledování!

Filmy v angličtině pro začátečníky

Zde je výběr nejlepších filmů pro výuku angličtiny pro začátečníky - postavy nemluví "příliš" rychle, výslovnost je poměrně jasná a jazyk není příliš odborný, většinou běžný (ne příliš neformální, ne příliš formální).

Back to the Future (Trilogy - 1985-1989-1990)

Výňatek z Back to the Future

Doc, I'm from the future, I came here in a time machine that you invented!

Jestli je v tomto seznamu nějaká sága, kterou opravdu není třeba uvádět, pak je to právě tato! Přiznejte se, DeLoreane, že vize budoucnosti nám teď připadá naprosto šílená a Doktorovi trochu praštěná... To vás určitě přiměje k tomu, abyste se na to podívali znovu, ale tentokrát v angličtině!

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Výňatek z The Secret Life of Walter Mitty

Hey, Todd. I can't really talk right now. I'm on my way to a volcano.

Od nesociálního k neuvěřitelnému. Mimořádně inspirativní příběh muže, který se kvůli práci vydává za dobrodružstvím. Ale kromě této cesty je to hlavně příběh nesmělého muže, který riskuje svůj život v naději, že ho změní. V čem tato skutečná změna spočívá? To už nechám na vás, abyste to objevili sami!

The Simpsons Movie (2007)

Učte se anglicky s The Simpsons

If you ask me, everybody in this theater is a giant sucker, especially YOU!

Jo, to je trochu falešné... Ano, je to trochu groteskní humor... ale oni si dělají legraci, dobře se baví, a protože mluvíme o... The Simpsons, nezůstane ani deset vteřin bez bláznivé hlášky (přesně na správném místě!) v angličtině.

From Paris With Love (2010)

Checkmate, Motherfucker!

Skvělý špionážní film, ve kterém se diplomat setkává se špiónem, který je agilní, umí svou práci, ale je také arogantní, hrubý a blafuje. Jistě, možná kazí kouzlo Paříže, ale jsme neustále vystaveni akci, herci často vtipkují, což je většinou zcela jasné.

The Seven Year Itch (1955)

Úryvek z The Seven Year Itch

I'm in serious trouble. I'm married. I've been married for seven years.

V padesátých letech se zámožný muž ocitne na dva týdny bez manželky a dítěte. Pak se seznámí s půvabnou dámou, která je vlastně jeho novou sousedkou(nádherná Marilyn Monroe!). Tento muž se však cítí provinile, protože touží po bližším vztahu se svou sousedkou. Měl by ji tedy podvést, nebo ne?

New York I Love You (2008)

Úryvek z knihy New York I love You

I'm single now, so... dinner?

Film, který jednoznačně vyniká - několik drobných příběhů za sebou, které nám umožní poznat nevšední osobnost obyvatel jednoho z největších měst na světě. Můžete je poslouchat, sledovat a snažit se jim porozumět... Film, který je poetický a fascinující!

When Harry Met Sally (1989)

Výtah z When Harry Met Sally

No man can be friends with a woman he finds attractive, he always wants to have sex with her.

Neviděli jste náhodou úryvek z filmu, kde mladá žena naprosto přehnaným způsobem simuluje orgasmus v přeplněné restauraci? Ano, to je tento film!

Velké přátelství, které se snaží stát něčím víc, ale bez úspěchu.

Deset let visí ve vzduchu jediná otázka - jsou pro sebe stvořeni, nebo ne?

Friends with Benefits (2011)

Ukázka z filmu Friends with Benefits

No emotions, just sex.

Pojďme si to zpestřit trochou komedie! Dva lidé se rozhodnou, že nejsou stvořeni pro romantický vztah, a rozhodnou se být přáteli... s trochou pikantností! Ale když spolu dva přátelé žijí, sdílejí společný život a svá tajemství... Mluvíme ještě o přátelství?

The Italian Job (1969/2003)

Úryvek z filmu The Italian Job (2003)

^(1969) Máš jenom vyrazit ty zatracený dveře! (
2003) Chci vidět výraz toho člověka, až mu zmizí zlato. On mi vzal otce, já si beru tohle.^

Obě verze nabízejí velkou porci zábavy a napětí. V životě zločince se neodpouští snadno. Poté, co byl Michael Caine, respektive Mark Wahberg v novější verzi, zrazen, se snaží pomstít. Jde o to, že už nejde o zabíjení, ale o okrádání...

The Great Gatsby (2013)

Ukázka z filmu The Great Gatsby

But Mr. Gatsby doesn't exist. [...] I cannot find anyone who knows anything real about Mr. Gatsby.

Hazardní hráč, několik extravagantních večerů, zajímavá sousedka, to vše tvoří tajný život bohatého muže. Původ bohatství tohoto muže je však neznámý. Co tedy znamená tento nadměrný životní styl ve dvacátých letech minulého století, který vede Grand Gatsby a který sledujeme v průběhu celého filmu?

Bourne (5 filmů)

Úryvek z filmu The Bourne Identity (2002)

Vynikající sága, kde nás každý film zavede k Jasonu Bourneovi (ztělesněný skvělým Mattem Damonem), velmi talentovanému špionovi, který umí uniknout bez ohledu na riziko, bojovat bez milosti a který se nikdy nenechá chytit do pasti. Po nehodě se však cítí zcela ztracen - zapomene svou identitu a ocitne se v hledáčku CIA.

Filmy pro středně pokročilé angličtináře

Než si pustíte některý z těchto fantastických filmů pro výuku angličtiny, vězte, že od této kategorie můžete očekávat - postavy, které mluví rychleji a (trochu) méně artikulují, méně zřetelnou výslovnost a dokonce i některé vulgární výrazy. To je však přirozený způsob, jakým lidé mluví, takže je skvělé se mu vystavit a být schopen mu porozumět!

Viva Las Vegas (1964)

Výňatek z Viva Las Vegas

^Můžeš mi půjčit auto, dokud to moje nebude zase jezdit?"
- Uděláme to lépe. Rád tě odvezu, kamkoli budeš chtít.^

Nádherné scenérie, senzační herci( mimo jinéElvis Presley!), chytlavá hudba, to je jeden z nejpoutavějších příběhů. Tomu se říká skvělý koktejl, koncentrovaný do staromódního filmu, který vás prostě nechá usmívat!

Rebel Without a Cause (1955)

Výtah z Rebel Without a Cause

I got the bullets!

Jdeme z Vegas do Los Angeles, od Presleyho k Deanovi, Jamesi Deanovi. Mladý muž uprostřed krize dospívání, který hledá důvod, proč žít. Někomu se bude líbit, že je to sympaťák, jiní ocení jeho drsnou povahu.

Bond, James Bond (24 filmů)

Úryvek z filmu James Bond

Vodka Martini, shaken, not stirred.

Nejnapínavější sága. Říkáme si, že se na každý film podíváme jen jednou, ale po pár dnech (nebo týdnech) zjistíte, že máte chuť se na ně podívat znovu, na všech 24 filmů (a to ještě počítám). A proč byste to neudělali - vždyť je to třída s krásným britským přízvukem!

Všechny filmy z této ságy najdete zde.

In Time (2011)

Ukázka z In Time

Time is now the currency. We earn it and spend it. The rich can live forever. And the rest of us?

Ponoření do budoucnosti, budoucnosti, kde lidé nestárnou, ale jejich dny se počítají (doslova) a za svůj čas se platí. Jak můžete přežít?

Terminator 2: Judgement Day (1991)

Výňatek z Terminator 2: Judgement Day

Come with me if you want to live.

Klasické pokračování mezi staršími sci-fi filmy. Odehrává se v současném světě, kde se umělá inteligence vytvořená člověkem vrací pomocí cestování časem z apokalyptické budoucnosti, aby zničila ty mladé lidi, kteří se snaží zabránit tomu, aby k budoucímu vzestupu strojů vůbec došlo. Provokující k zamyšlení, násilný, a přesto dojemný!

The Thomas Crown Affair (1968-1999)

Ukázka z filmu The Thomas Crown Affair (1999)

^(1999) Lítost je obvykle ztrátou času. Už jsi vymyslel, co řekneš své správní radě, až se dozví, že jsi mi zaplatil o třicet milionů víc, než nabízeli ostatní?
(1968) Je to legrační špinavá práce ^.

Loupež a tajemství. Dvě kouzelná slova, která ve vás zanechají pocit, že se nebudete nudit Se Stevem McQueenem (který hrál v dřívější verzi) nebo Piercem Bronsmanem v hlavní roli.

Indiana Jones (Quadrilogy)

Extract from ^Indiana Jones and the Last Crusade

^Jdu po tom náklaďáku.
- Jak?
- Nevím. Vymýšlím si to za pochodu.^

Výlety, velké nálezy, vtipné momenty, ale hlavně pořádná dávka akce po celý film. Takový špionážní film v podobě archeologické výpravy.

Všechny filmy ze ságy Indiana Jones najdete zde.

Clerks (1994)

Ukázky z filmu Clerks

You'd feel a lot better if you'd just rip into the occasional customer. - Why? I don't bother them, and they don't bother me.

Mladý ženich čelí řadě problémů v soukromém i profesním životě. Můžete se těšit na četné filozofické dialogy, které zaznívají z úst mladých lidí, jimž je právě dvacet. Klenot nezávislé americké kinematografie, který vypráví příběh mladých lidí, kteří hledají svou životní cestu. Nemluvě o pořádné dávce hovorového jazyka a slangu!

Fight Club (1999)

Ukázka z filmu Fight Club

You’re not your job, you’re not the car you drive, you’re not the content of your wallet…

Psychologická facka, která byla od svého uvedení před 20 lety okamžitě považována za velkou klasiku. Ve filmu bojují (v doslovném smyslu) za porážku marnosti konzumní společnosti a shromažďují se, aby vedli globální změnu. Je tato společnost pro občany skutečně škodlivá?

Goodfellas (1990)

Ukázka z filmu Goodfellas

As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster.

Věrnost a rodinný duch, to je jediné, co je jisté. Goodfellas, jedna z největších gangsterek, je klasika, kterou lidé oceňují a zbožňují! Některé scény jsou dost krvavé, ale tento rodinný podnik a jeho úvahy o velkém bohatství nám jako divákům umožňují cestovat v paralelním světě, který je dost znepokojivý, ale existoval.

V tomto filmu není jediná minuta, kdy byste neslyšeli nějaké hovorové výrazy nebo slang, štědře posypané brutálními hláškami!

Filmy pro pokročilé studenty angličtiny

Zde můžete narazit na tlumený jazyk, tok dialogů, který je desetkrát rychlejší ve srovnání s předchozími filmy, slovní zásobu, která může být běžná, vědecká nebo dokonce právnická. Tato sekce není vzhledem k jazykové odbornosti těchto anglických filmů určena pro každého, ale po několika měsících tréninku bude konečně čas na velký skok!

A zanechte mi pod tímto článkem malý komentář, abyste mi řekli, jaké to bylo!

Pulp Fiction (1994)

Úryvek z Pulp Fiction

^A víš, jak se v Paříži říká Quarter Pounder with Cheese?
- Neříkají tomu Quarter Pounder with Cheese?
- Ne, člověče, mají metrický systém. Nevěděli by, co to kurva je Quarter Pounder.
- Jak tomu říkají?
- Říkají tomu Royal se sýrem^.Další gangsterka, stejně oblíbená, ať už pro své vytříbené dialogy nebo kultovní scény, v nichž se občas mísí humor s gore. Hyperaktivní život několika postav v tomto filmu nás nikdy nenechá nudit.

The Social Network (2010)

Extract from ^The Social Network

He developed the site in one night and he did it while he was drunk.

Skutečný příběh, který stojí za vznikem Facebooku. Ukázka geniality Marka Zuckerberga a jeho partnera Eduarda - vnější vlivy, každodenní život středostavovských studentů Harvardu a především podnikatelské okouzlení, které vidíme v průběhu celého filmu, aby se ukázala síla tohoto produktu, který dnes používá celý svět. Proč však vše začalo vážným skandálem?

Ocean's (1960 + trilogie 2001-2004-2007)

Výňatek z Ocean's 11 (2001)

^Čekáte, že jen tak odejdeme z kasina s miliony dolarů u sebe? -
Jo.^

Každý se svou vlastní specializací v oblasti loupeží! Díky snovému prostředí (všechno začíná v Las Vegas!) a neustálé chytrosti vás sledování a opakované sledování těchto tří filmů nikdy neomrzí. Jak se jim podaří vyloupit nejzabezpečenější kasina a paláce na světě?

Inception (2010)

Procvičte si angličtinu pomocí filmů - Inception

Well, dreams, they feel real while we're in them, right? It's only when we wake up that we realize something was actually strange.

Tento film budete muset vidět nejméně třikrát, abyste ho dokázali sledovat od začátku do konce. Je to 2h30 obrazů a dialogů, které diváka matou (podnětným a zajímavým způsobem), kde realita je zastaralá a síla našich snů dominuje vlivu na osud několika lidí. Ale kdo to vlastně je?

Some Like It Hot (1959)

Výňatek z Some Like It Hot

^Dva muži hovoří :
Mám vám co říct! Co se stalo?
- Jsem zasnoubená.
- Gratuluji!
- Kdo je ta šťastná dívka?


-Já! ^.

Dva zoufalí umělci se rozhodnou převléknout za ženy, aby mohli hrát v hudební skupině, složené výhradně z žen v Miami. To vše jen proto, aby unikly skupině gangsterů. Výsledkem jsou absurdní dialogy, vynalézavost a docela dost humoru na pokušení těchto dvou mužů, kteří se opravdu snaží skrýt svou pravou identitu. A jako bonus nekonečný půvab Marilyn Monroe.

Glengarry Glen Ross (1992)

Ukázka z filmu Glengarry Glen Ross

You stupid fucking cunt. You, Williamson, I'm talking to you, shithead. You just cost me $6,000. Six thousand dollars, and one Cadillac.

Ve formátu, který je z morálního hlediska poněkud brutální, najdeme v tomto filmu velké množství hovorových výrazů a hlubokých rozhovorů. Ekonomická krize, přehnaná hierarchie, vášniví prodejci, kteří by se dopustili i zločinu, aby získali, co chtějí... kdo je viníkem?

The A Team (2010)

Ukázka z filmu The A Team

Give me a minute, I'm good. Give me an hour, I'm great. Give me six months, I'm unbeatable.

Čtveřice s nedospělým vzhledem, ale se skutečnými úmysly překonat lumpy těmi nejnepravděpodobnějšími prostředky, nejvýbušnějšími a nejvynalézavějšími! Nejlepší ze speciálních jednotek, které však skončí ve vězení... Co se stalo?

Good Will Hunting (1997)

Výňatek z Good Will Hunting

One day, I'm gonna wake up and I'm gonna be 50. And I'll still be doing this shit.

Dojemný příběh kluka z předměstí, rebela, který je mimořádně nadaný, ale žije v chudé čtvrti. Jednoho dne si jeho potenciálu všimne známý profesor matematiky. Díky jednomu ze svých přátel se pokusí mladého teenagera vrátit na správnou cestu, aby mohl využít svůj výjimečný potenciál, jenže zjistí, že dospívající se nenechá jen tak snadno postrčit.

Scarface (1983)

Výtah z Scarface

Who put this thing together? Me, that’s who! Who do I trust? Me!

Zde je příklad příběhu z rags to riches. Jistě, nejde o nejmorálnější film na toto téma, ale můžete sledovat celé dobrodružství kubánského migranta, který začíná na dně žebříčku a oslnivým způsobem stoupá vzhůru, až skončí ve vedení jednoho z největších amerických drogových kartelů, který se drží jen na důvěře. Co by se ale stalo, kdyby se tato důvěra narušila.

Kde najít filmy v angličtině

Pokud si chcete užít obří výběr filmů k výuce angličtiny a mít jistotu, že jste našli každý titul z tohoto seznamu, můžete objevit následující stránky (online platformy), které můžete využít ke streamování nebo stahování filmů.

Hlavní platformy pro sledování filmů jsou :

Tyto stránky nabízejí určité výhody, které nemůžete ignorovat - jsou legální, s titulky, ve full HD a často nabízejí možnost stáhnout si film a sledovat ho neomezeněkrát.

Velkou aktivitu zaznamenalo také sdílení filmů v původním jazyce na sociálních sítích, například na peer2peer nebo pirátských streamovacích stránkách. Fanoušci nahrávají nejrůznější filmy a později je nabízejí ke stažení... To však není legální a mohlo by to mít právní důsledky.

Takže u méně populárních nebo starších filmů, které na klasických platformách nenajdete, je jedinou alternativou sehnat VHS nebo DVD!

Filmy nebo televizní pořady?

Jakýkoli film se vám bude hodit, pokud jste do něj zapálení, ale doufám, že vám tento pečlivý výběr přinese hodiny zábavy a procvičování angličtiny.

Jen připomínám, že ideální pořadí pro sledování obsahu v angličtině je následující:

 1. Začněte sitcomy v angličtině - jsou krátké, vizuální a zábavné.
 2. Pak se obraťte na Televizní pořady v angličtině - na stejné herce a děj v průběhu všech epizod, máte čas si na ně zvyknout.
 3. A nakonec si pusťte nějaké filmy v angličtině - s různými herci, tématy a přízvukem.

S titulky nebo bez nich?

Často slýchám, jak lidé obdivují ty, kteří rozumí filmům v originálním jazyce a nemusí číst titulky. Vsadím se, že jste se už někdy pokoušeli dívat na film v angličtině a vyhnout se čtení titulků a pravděpodobně jste došli k závěru, že je to pro vás v danou chvíli příliš náročné nebo únavné.

Je zřejmé, že nejlepším způsobem, jak si procvičit angličtinu u filmů, by bylo sledovat je v originálním jazyce bez titulků.

Pokud však ke sledování filmu v angličtině stále potřebujete textovou podporu, zkuste si dát titulky v angličtině, NE ve svém rodném jazyce! Nejčastěji, pokud máte při sledování filmu problémy s porozuměním angličtině, nemusí to být nutně kvůli novému slovíčku, ale většinou kvůli tomu, že herci málo artikulují, jejich tok je příliš rychlý nebo kvůli hluku v pozadí! Takže když si přečtete titulky v angličtině, budete mít dobrou pomůcku ke sledování filmových scén, protože budete schopni přečíst, co říkají, aniž byste museli překládat. Je to nesmírně účinný způsob, opravdu si zlepšíte sluch, což vámnásledně umožní na titulky úplně zapomenout!

Doporučuji vám sledovat filmy v původním jazyce bez titulků, abyste se zlepšili v určité oblasti - porozumění přízvukům. Jakmile se je naučíte rozeznávat, budete si každý z nich spojovat s určitým regionem, zemí, společenskou vrstvou, obohatíte své všeobecné znalosti a už se na tyto filmy nebudete dívat stejně jako dříve. Užijte si je, abyste si trochu zpestřili život, prozkoumejte několik různých filmových žánrů, abyste mohli znásobit vesmíry a souvislosti. Zjistíte, že filmy působí reálnějším dojmem než televizní pořady, což je vlastně ze své podstaty dobrá příprava na mluvenou angličtinu.

Šťastné a veselé sledování!

A co vy...

A co vy - jaký je váš oblíbený film v angličtině? Jaký byl váš první film v originálním jazyce? Co si myslíte o titulcích při sledování filmu? Budu ráda, když si v komentářích přečtu váš názor na toto téma!

Profile picture for Sébastien Milhomme

Sébastien Milhomme

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:39 pm