[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Atrodiet atbildi stundās.

Cik daudz laika nepieciešams, lai iemācītos angļu valodu? ⌚

Cik daudz laika nepieciešams angļu valodas apguvei? Uzziniet, cik daudz laika ir nepieciešams, lai brīvi runātu angliski, izmantojot statistiku stundās!

Cik daudz laika nepieciešams, lai iemācītos angļu valodu? Lai jau no paša sākuma ir skaidrs - jūsnekad nepabeidzat mācīties valodu. Vienmēr būs jauni vārdi un izteicieni, kas jāapgūst.

Angļu valoda nav izņēmums. Pirmkārt, tāpēc, ka šajā valodā nav iespējams zināt visu, un, otrkārt, pat ja jūs zinātu visu, pastāvīgi parādās jauni izteicieni. (Ja jums patīk mācīties angļu valodu, tā ir laba ziņa, jums būs nebeidzams prieka avots!)

Tāpēc mazliet mainīsim jautājumu:

Cik daudz laika jums ir nepieciešams, lai iemācītos brīvi runāt angliski?

Piemēram, cik daudz laika, līdz sasniegsiet pietiekami augstu līmeni, lai saprastu telefona sarunu? Vai arī, cik ilgs laiks paies, līdz jūs varēsiet skatīties filmas bez subtitriem un saprast tās tikpat labi, kā saprotat saturu dzimtajā valodā? Cik daudz laika jums nepieciešams, lai sasniegtu katru no Eiropas līmeņiem?

Skaitīt stundās, nevis gados

Esmu pārliecināts, ka jūs jau esat pavadījis "gadus", mācoties angļu valodu, taču tas nav pareizs jūsu angļu valodas līmeņa novērtējums. Angļu valodas apguve desmit gadus skolā, nekad nerunājot, netiek skaitīta.

Lūk, neliels salīdzinājums, lai ilustrētu, kāpēc tas tā ir. Iedomājieties, ka jūs mācāties spēlēt ģitāru - ja jūs instrumentu iegādājāties pirms pieciem gadiem, bet četrus no tiem pavadījāt bēniņos, nebūtu godīgi teikt, ka esat mācījies spēlēt piecus gadus, vai ne?

Daudz precīzāk mūsu progresu angļu valodas apguvē varētu novērtēt, skaitot stundās.

Tas ir veiksmes gabals, jo tieši tā rīkojas arī nopietni pētnieki. Pirms runājam par pieaugušajiem, paturiet prātā, ka bērns dzimtās valodas apguvei pavada no 12 000 līdz 15 000 stundu [avots - Diane Larsen-Freeman (1991)]. To vajadzētu paturēt prātā, kad redzat, ka iepriekš minētie skaitļi ir nedaudz augstāki.

Oficiālās aplēses

Amerikāņu aplēses (FSI)

Foreign Service Institute (FSI) ir ASV Valsts departamenta nodaļa, kas ir pazīstama ar svešvalodu mācīšanu. Ja diplomātam amata maiņas dēļ ir jāmācās kāda valoda, tieši FSI ir tas, kas to iemācīs. Ja Džeimss Bonds būtu amerikānis, viņš, iespējams, būtu mācījies tur (vai, ja ne, tad Defense Language Institute - militārajā ekvivalentā FSI, kur viņš, iespējams, būtu sastapies ar Džeisonu Bornu !).

Portāls FSI tika dibināts 1946. gadā, un katru gadu tajā izglītību iegūst vairāk nekā 2000 cilvēku vairāk nekā 60 valodās. Apmācības ilgst no 8 līdz 44 nedēļām atkarībā no studentu līmeņa un mērķa, ko viņi vēlas sasniegt. Kursi notiek kolektīva formā intensīvā ritmā (vismaz četras stundas dienā), un tiek sagaidīts, lai students tikpat daudz strādātu pie savām valodas prasmēm arī savā personīgajā laikā (vismaz trīs stundas dienā). Jā, tas nozīmē septiņas mācību stundas dienā! Mērķis ir, lai skolēns attīstītu praktiskās iemaņas, jo viņš attiecīgo valodu izmantos darbā.

Interesanti ir arī tas, ka daudzi FSI studenti prot vairāk nekā vienu valodu (vidēji viņi prot divas vai trīs valodas). Tas nozīmē, ka runa ir par pieredzējušiem cilvēkiem, kas statistiku padara vēl ticamāku.

Vienā no saviem ziņojumiem FSI sniedz šādus aprēķinus, lai sasniegtu pietiekami augstu līmeni, lai strādātu kādā valodā (S-3 līmenis FSI skalā, kas Eiropas sistēmā CEFR būtu C1 vai pat tikai B2 līmenis):

How much time to learn English

Avots: : *Pēddesmit gadu teorijā un praksē gūtās atziņas valsts valodas mācīšanā*, Frederick H. Jackson & Marsha A. Kaplan.

Tas nozīmē, ka, ja jūs jau runājat kādā no I kategorijas valodām (franču, vācu, itāļu u. c.), jums būs vieglāk apgūt angļu valodu, ņemot vērā to, ka šīm valodām parasti nav fonētiskās rakstības un tām ir daudz kopīgas leksikas. Jums būs nepieciešamas aptuveni 600 stundas, lai angļu valodu apgūtu pietiekami labi, lai varētu tajā strādāt.

Eiropas aplēses (ALTE)

Bet neapstāsimies pie tā. Jūs visi droši vien esat dzirdējuši par ^Eiropas vienoto valodu prasmes ietvarstruktūru (CEFR)^.

Tātad, cik daudz laika nepieciešams, lai sasniegtu katru no CEFR līmeņiem angļu valodā?

How much time to learn English

Avots : *Eiropas Valodu testētāju asociācija(ALTE)*, citēts *Introductory Guide to the CEFR for English Language Teachers*, Cambridge University Press.

Šeit ir tā pati tabula teksta formātā, cik daudz laika nepieciešams, lai apgūtu angļu valodu:

Angļu valodas līmenis Ieguldītās stundas
C2 No 1 000 līdz 1 200 stundām
C1 No 700 līdz 800 stundām
B2 No 500 līdz 600 stundām
B1 No 350 līdz 400 stundām
A2 No 180 līdz 200 stundām
A1 No 90 līdz 100 stundām

Cik daudz laika nepieciešams angļu valodas apguvei? (stundās)

Tabulā norādītās vērtības ir kumulatīvas. Ja jūsu angļu valodas zināšanas jau ir B2 līmenī, lai sasniegtu C1 līmeni, jums būs nepieciešamas no 100 līdz 300 stundām. Guided Learning Hours nozīmē laiku, kas pavadīts nodarbībās vai mājasdarbu izpildē.

Ja jūs interesēja, cik stundu nodarbībās ir nepieciešams, lai apgūtu angļu valodu, beidzot jums ir atbilde!

Citiem vārdiem sakot, saskaņā ar šiem aprēķiniem, ja jūs sāksiet no nulles, jums būs nepieciešams no 1000 līdz 1200 stundām, lai apgūtu angļu valodu līdz C2 līmenim.

Personīgās aplēses

What gets measured gets managed. (Peter Drucker)

Esmu stingri pārliecināts, ka mūsu aktivitāšu uzskaite žurnālā ļauj mums pilnveidoties. Tas ļauj mums ieraudzīt lietas perspektīvā. Labs veids, kā sākt, ir izmērīt, ko esam paveikuši. Kopš 2013. gada es pierakstu, ko daru krievu un ungāru valodā, un es varu novērtēt, ko biju darījis pirms tam.

Šeit ir manas aplēses par stundu skaitu, kas uzkrāts, kopš es sāku mācīties šajās valodās (2015. gada 1. janvārī):

Valodas Aptuvenais līmenis Ieguldītās stundas FSI/CEFR aplēses
Ungāru valoda B1 (virzās uz B2) 646 stundas 700-800 stundas (B1)
Krievu valoda A2 (ar pārtraukumu) 356 stundas 360-400 stundas (A2)

Cik daudz laika nepieciešams valodas apguvei?

Ja aplūkojam aplēses, kas sniegtas vietnē FSI, redzam, ka ungāru vai krievu valodas apguvei nepieciešams aptuveni divreiz vairāk laika nekā angļu vai franču valodas apguvei. Un, ja divkāršosim angļu valodas aplēses pēc CEFR, tas nozīmē 700-800 stundas, lai sasniegtu B1 līmeni ungāru valodā, vai 360-400 stundas, lai sasniegtu A2 līmeni krievu valodā. Tas nozīmētu, ka es esmu tikai nedaudz zem vidējā stundu skaita. Lai to apstiprinātu, jums būtu jākārto kāds no oficiālajiem testiem. Bet kopumā mana pieredze apstiprina FSI un ALTE aplēses, varu teikt, ka tās ir ticamas.

Vai vēlaties pārbaudīt savu līmeni CEFT skalā, lai zinātu, cik daudz laika jums nepieciešams, lai sasniegtu šo vai citu līmeni? Jūs varat izmantot šo dokumentu: Self-assessment-checklist.pdf.

Uzturēt savu līmeni

Visas šīs aplēses var šķist atbaidošas, jo galu galā, kurš gan vēlas apņemties veikt 1000 stundu ilgu izaicinājumu? Kurš ir pārliecināts, ka spēs pietiekoši ilgi turēties pie sava mērķa, pārāk nenobiedējot? Laikā, kad šķiet, ka viss notiek pārāk ātri un mūsu spēja koncentrēties kļūst arvien vājāka, tas šķiet gandrīz neiespējami.

Labā ziņa ir tā, ka jums nav nepieciešams apgūt angļu valodu, lai sāktu to baudīt!

Savulaik es gadiem ilgi trenējos rakstīt angļu valodu, pirms varēju sazināties ar dzimtās valodas runātājiem reālajā dzīvē. Šajā laikā es varēju iemācīties veidot tīmekļa vietnes, izmantot Photoshop, rediģēt videospēles un pat lasīt savas pirmās grāmatas angļu valodā. Īsāk sakot, es varēju izbaudīt daudz bagātinošu aktivitāšu! Es zināju, ka mana angļu valoda nav perfekta, bet es arī zināju, ka ar to varu darīt noderīgas lietas. Turklāt franču valodā es to visu nebūtu varējis izdarīt (man nepieciešamā informācija vēl nebija pieejama manā dzimtajā valodā).

Ja es atgriežos pie piemēra ar ungāru valodu, kuras līmenis ir A1-A2, es varētu satikt desmitiem cilvēku un piedzīvot neaizmirstamus piedzīvojumus. Tas ātri vien ļāva man visu izdarīt ungāru valodā. Protams, tas bija grūti (dažkārt pat ļoti grūti), bet tas bija izaicinājums patiesi aizraujošā veidā. Tas man palīdzēja radīt atmiņas, kuras es glabāsim visu mūžu, un tas man ļāva trīs gadus vēlāk pārcelties uz Ungāriju - kaut ko tādu, ko es tolaik nebiju plānojis un kas nekad nebūtu noticis, ja es pārāk kaunētos par savu valodas zināšanu līmeni.

Viens no FSI secinājumiem ir šāds:

There is no substitute for simply spending time using the language.

Jebkurā gadījumā jums būs jāpavada laiks, praktizējot angļu valodu, ja vēlaties gūt rezultātus. Vai jums ir nepieciešamas 600 stundas prakses, lai spētu strādāt angļu valodā? Vai jums ir nepieciešamas 1000 stundas, lai apgūtu angļu valodu? Mazāk? Vairāk? Patiesībā šis jautājums nav tik svarīgs.

Jums ir jāpavada laiks, lietojot valodu, un šajā ziņā priekšrocība ir tiem cilvēkiem, kuriem patīk to darīt, neskaitot stundas. Ja jums kaut kas patīk, nedomājiet par cenu.

Pieņemiet ieguldīto laiku un to, ko tas nozīmē. Tas palīdzēs jums strādāt mierīgāk un pārstāt justies vainīgam. Jūs pēc skolas beigšanas joprojām neesat apguvis angļu valodu? Tas ir diezgan bieži sastopama parādība, gandrīz norma. Tā nav jūsu vaina. Ar jums nekas nav nepareizs, vienkārši tā tas ir. Labas lietas prasa laiku.

Tiklīdz jūs pieņemat, ka jums būs jāpavada daudz laika, strādājot pie savas angļu valodas, kļūst vieglāk izvēlēties, ieguldīt savu laiku.

Vai jūs vēlaties:

...Lai kādas būtu jūsu vēlmes, jums ir visas tiesības tās izmantot. Jo vairāk jūs kaut ko darāt, jo vairāk jūs to nostiprināsiet un sāksiet to darīt viegli. Lielākā kļūda jūs varētu darīt, kad vēlaties apgūt angļu valodu, ir nedarīt neko.

Kā mācīties ātrāk?

Iepriekš minētie aprēķini ir labs ceļvedis. Tās ir no pieredzējušām organizācijām. Skaitļi var šķist lieli, taču vienmēr ir labāk paļauties uz konservatīvām aplēsēm. Tas palīdz izvairīties no vilšanās un palīdz jums sakārtot savu darbu.

Ņemot to vērā, kā jūs varat rīkoties ātrāk?

Šeit pastāv risks pavadīt laiku, meklējot burvju formulu, lietu, produktu, hakeru, kas ļaus jums mācīties ar pirkstu lauskšķiem, kamēr visi pārējie cīnās. Šī ideja var būt vilinoša, taču tā ir maldinoša. Ziniet ko? Es jau izniekoju pārāk daudz laika, meklējot brīnumainu risinājumu, un tā bija liela kļūda! Ja šāds triks, kā apgūt angļu valodu piecās minūtēs dienā, patiešām būtu pastāvējis, tas būtu bijis pietiekami populārs, lai visi par to zinātu un ilgi par to runātu.

Rezumējot: laiks, ko jūs pavadāt, meklējot burvju recepti, ir laiks, ko jūs izniekojat, nepraktizējot.

Tas ir teikts...

Vai ir metodes (kurās nav nekā maģiska), kas ļauj apgūt angļu valodu ātrāk par citiem, gudrāk un organizētāk?

Piemēram, lai sasniegtu A1 līmeni 90 stundās, nevis 100 stundās (ietaupot 10 % laika), vai C2 līmeni 1000 stundās, nevis 1200 stundās (ietaupot 16 % laika)? Lai izpētītu šo tēmu, jums būs nepieciešams vairāk laika, bet šeit ir dažas idejas, kas palīdzēs jums organizēties:

  • Uzziniet, kā mācīties. Cilvēkiem, kuri zina, kā mācīties, ir priekšrocības. Iemācieties dekonstruēt sarežģītu tematu mazākās daļās, kas ir vienkāršākas un vieglāk sagremojamas. Angļu valodā to sauc par chunking. Uzziniet, kā darbojas jūsu atmiņa, lai labāk iegaumētu.
  • Noteiktas tehnoloģijas. Jau sen ir pierādīta izkliedētas atkārtošanas sistēmu efektivitāte, tomēr tā joprojām netiek pietiekami izmantota. Liela priekšrocība ir arī iespēja savus rīkus un saturu ņemt visur līdzi, jo tas ļauj mums praktizēt vairāk un biežāk.
  • Fonetika, jo īpaši Starptautiskais fonētiskais alfabēts. Angļu valoda nav valoda, ko raksta tā, kā to izrunā; rakstītā valoda gandrīz vai aicina pieļaut vārdiskas kļūdas. Kā jūs varat cerēt, ka iegaumēsiet skaņas, kuras nevarat atšķirt? Angļu valodas fonētiskā alfabēta un fonētikas pamatu pārzināšana ļauj vieglāk iemācīties atšķirt lietas sarunvalodā un runāt skaidrāk.
  • Labvēlīga sarunvaloda angļu valodā. Angļu valoda ir dzīva valoda. Mācīšanās, izmantojot tikai tekstu, ir neproduktīva. Darbs pie sarunvalodas, pavadot laiku bez teksta, ir vērtīga nodarbe, un nav iemesla gaidīt C1/ C2 līmeni vai augstskolas sākumu.

Tātad, vai jūs joprojām domājat, cik daudz laika nepieciešams, lai brīvi runātu angliski? Tas ir jūsu ziņā, lai mums to parādītu! Ko jūs vēl gaidāt - ķersimies piedarba!

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:13 pm