[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Raskite atsakymą valandomis.

Kiek laiko reikia mokytis anglų kalbos? ⌚

Kiek laiko mokytis anglų kalbos? Sužinokite, kiek laiko reikia, kad galėtumėte laisvai kalbėti angliškai, remdamiesi statistiniais duomenimis, valandomis!

Kiek laiko reikia mokytis anglų kalbos? Iš karto paaiškinkime vieną dalyką - jūsniekada nebaigsite mokytis kalbos. Visada atsiras naujų žodžių ir posakių, kuriuos reikės išmokti.

Anglų kalba - ne išimtis. Pirma, todėl, kad neįmanoma žinoti visko apie kalbą, ir, antra, net jei viską žinotumėte, nuolat atsiranda naujų posakių. (Jei jums patinka mokytis anglų kalbos, tai gera žinia, turėsite neišsenkantį malonumo šaltinį!)

Taigi šiek tiek pakeiskime klausimą:

Kiek laiko jums reikia, kad išmoktumėte laisvai kalbėti angliškai?

Pavyzdžiui, kiek laiko, kol pasieksite tokį lygį, kurio pakaks suprasti pokalbį telefonu? Arba kiek laiko, kol galėsite žiūrėti filmus be subtitrų ir juos suprasti taip pat gerai, kaip suprantate turinį gimtąja kalba? Kiek laiko jums reikia, kad pasiektumėte kiekvieną iš Europos lygių?

Skaičiuokite valandomis, o ne metais

Esu tikras, kad jau praleidote "metus" mokydamiesi anglų kalbos, tačiau tai nėra teisingas jūsų anglų kalbos lygio įvertinimas. Dešimt metų mokykloje mokytis anglų kalbos, bet niekada nekalbėti, nesiskaito.

Štai nedidelis palyginimas, iliustruojantis, kodėl taip yra. Įsivaizduokite, kad mokotės groti gitara - jei instrumentą nusipirkote prieš penkerius metus, bet ketverius iš jų praleidote palėpėje, nebūtų teisinga sakyti, kad penkerius metus mokėtės groti, ar ne?

Daug tiksliau mūsų pažangą anglų kalbos srityje būtų vertinti valandomis.

Tai sėkmės dalis, nes taip elgiasi ir rimti tyrėjai. Prieš pradėdami kalbėti apie suaugusiuosius, turėkite omenyje, kad vaikas praleidžia nuo 12 000 iki 15 000 valandų mokydamasis gimtosios kalbos [šaltinis - Diane Larsen-Freeman (1991)]. Tai turėtumėte turėti omenyje, kai pamatysite, kad pirmiau pateikti skaičiai yra šiek tiek didesni.

Oficialūs skaičiavimai

Amerikiečių skaičiavimai (FSI)

Foreign Service Institute (FSI) yra JAV valstybės departamento padalinys, garsėjantis užsienio kalbų mokymu. Jei diplomatui dėl pasikeitusių pareigų tenka mokytis kalbos, jį moko būtent FSI. Jei Džeimsas Bondas būtų amerikietis, jis tikriausiai būtų mokęsis ten (o jei ne, tai Defense Language Institute - kariniame FSI atitikmenyje, kur tikriausiai būtų susidūręs su Džeisonu Bornu !)

Institutas FSI buvo įkurtas 1946 m. ir kasmet išmoko daugiau nei 2 000 žmonių daugiau nei 60 kalbų. Mokymai trunka nuo 8 iki 44 savaičių, priklausomai nuo mokinio lygio ir tikslo, kurį jis nori pasiekti. Kursai vyksta kolektyviniu intensyviu ritmu (ne mažiau kaip keturios valandos per dieną), tikimasi, kad mokinys lygiai taip pat daug dirbs prie savo kalbos įgūdžių asmeniniu laiku (ne mažiau kaip trys valandos per dieną). Taip, tai reiškia septynias valandas per dieną! Siekiama, kad mokinys išsiugdytų praktinius įgūdžius, nes šią kalbą jis naudos darbe.

Įdomu ir tai, kad daugelis FSI studentų moka daugiau nei vieną kalbą (vidutiniškai jie moka dvi ar tris). Tai reiškia, kad kalbame apie patyrusius žmones, todėl statistika tampa dar patikimesnė.

Vienoje iš savo ataskaitų FSI pateikia tokius apskaičiavimus, kaip pasiekti pakankamai aukštą lygį, kad galėtume dirbti tam tikra kalba (S-3 lygis pagal FSI skalę, kuris pagal Europos sistemą CEFR būtų C1 arba net tik B2 lygis):

How much time to learn English

Šaltinis : *Pamokos, išmoktos per penkiasdešimt valstybinės kalbos mokymo teorijos ir praktikos metų*, Frederick H. Jackson ir Marsha A. Kaplan

Vadinasi, jei jau mokate vieną iš I kategorijos kalbų (prancūzų, vokiečių, italų ir kt.), jums bus lengviau mokytis anglų kalbos, atsižvelgiant į tai, kad šios kalbos paprastai neturi fonetinės rašybos ir turi daug bendro žodyno. Kad anglų kalbą mokėtumėte pakankamai gerai ir galėtumėte ja dirbti, jums prireiks maždaug 600 valandų.

Europos įverčiai (ALTE)

Tačiau nesustokime ties tuo. Tikriausiai visi esate girdėję apie ^Bendruosius Europos kalbų metmenis (BEKM) ^.

Taigi, kiek laiko reikia, kad anglų kalba pasiektum kiekvieną iš CEFR lygių?

How much time to learn English

Šaltinis : *Europos kalbų testuotojų asociacija(ALTE)*, cituojama *Įvadiniame anglų kalbos mokytojams skirtame CEFR vadove*, Kembridžo universiteto leidykla.

Štai ta pati lentelė teksto formatu, kiek laiko užtrunka išmokti anglų kalbą:

Anglų kalbos lygis Investuotos valandos
C2 Nuo 1 000 iki 1 200 valandų
C1 Nuo 700 iki 800 valandų
B2 Nuo 500 iki 600 valandų
B1 Nuo 350 iki 400 valandų
A2 Nuo 180 iki 200 valandų
A1 Nuo 90 iki 100 valandų

Kiek laiko reikia mokytis anglų kalbos? (valandomis)

Lentelėje nurodytos reikšmės yra suminės. Jei jau mokate anglų kalbą B2 lygiu, norint pasiekti C1 lygį, reikės nuo 100 iki 300 valandų. Guided Learning Hours reiškia laiką, praleistą pamokose arba atliekant namų darbus.

Jei jums buvo įdomu, kiek pamokų valandų reikia, kad išmoktumėte anglų kalbą, pagaliau turite atsakymą!

Kitaip tariant, remiantis šiais skaičiavimais, jei pradėsite nuo nulio, jums prireiks nuo 1 000 iki 1 200 valandų, kad išmoktumėte anglų kalbą iki C2 lygio.

Asmeniniai skaičiavimai

What gets measured gets managed. (Peter Drucker)

Tvirtai tikiu, kad mūsų veiklos žurnalo vedimas leidžia mums tobulėti. Tai leidžia mums viską vertinti iš perspektyvos. Geras būdas pradėti - įvertinti, ką nuveikėme. Nuo 2013 m. užsirašinėju, ką darau rusų ir vengrų kalbomis, ir galiu įvertinti, ką buvau nuveikęs iki tol.

Štai mano skaičiavimai, kiek valandų susikaupė nuo tada, kai pradėjau kalbėti šiomis kalbomis (2015 m. sausio 1 d.):

Kalba Apytikris lygis Investuotos valandos FSI/CEFR Įvertis
Vengrų kalba B1 (artėja prie B2) 646 valandos 700-800 valandų (B1)
Rusų kalba A2 (su pertrauka) 356 valandos 360-400 valandų (A2)

Kiek laiko reikia skirti kalbai išmokti?

Jei pažvelgsime į FSI pateiktus skaičiavimus, pamatysime, kad vengrų ar rusų kalboms išmokti reikėtų maždaug dvigubai daugiau laiko nei anglų ar prancūzų kalboms išmokti. O jei padvigubinsime anglų kalbos įverčius pagal CEFR, vadinasi, vengrų kalbos B1 lygiui pasiekti reikės 700-800 valandų, o rusų kalbos A2 lygiui pasiekti - 360-400 valandų. Tai reikštų, kad esu tik šiek tiek žemiau vidutinio valandų skaičiaus. Norint tai patvirtinti, reikėtų atlikti vieną iš oficialių testų. Tačiau apskritai mano patirtis patvirtina FSI ir ALTE skaičiavimus, galiu pasakyti, kad jie yra patikimi.

Ar norite pasitikrinti savo lygį pagal CEFT skalę, kad žinotumėte, kiek laiko jums reikia, kad pasiektumėte tą ar kitą lygį? Galite pasinaudoti šiuo dokumentu: Savęs vertinimo kontrolinis sąrašas.pdf.

Išlaikykite savo lygį

Visi šie skaičiavimai gali atrodyti atgrasūs, juk kas nori įsipareigoti 1000 valandų trukmės iššūkiui? Kas įsitikinęs, kad sugebės pakankamai ilgai laikytis savo tikslo ir per daug nenusivils? Šiais laikais, kai atrodo, kad viskas vyksta pernelyg greitai, o mūsų gebėjimas susikaupti vis labiau silpsta, tai atrodo beveik neįmanoma.

Gera žinia ta, kad nebūtina išmokti anglų kalbą, kad pradėtumėte ja mėgautis!

Aš daugelį metų pratinausi prie rašytinės anglų kalbos, kol galėjau bendrauti su gimtakalbiais realiame gyvenime. Per tą laiką galėjau išmokti kurti interneto svetaines, naudotis "Photoshop" programa, redaguoti vaizdo žaidimus ir net skaityti pirmąsias knygas anglų kalba. Trumpai tariant, galėjau mėgautis daugybe turiningos veiklos! Žinojau, kad mano anglų kalba nėra tobula, bet taip pat žinojau, kad galiu su ja daryti naudingus dalykus. Be to, viso to nebūčiau galėjęs daryti prancūzų kalba (reikiamos informacijos dar nebuvo mano gimtąja kalba).

Jei grįžčiau prie pavyzdžio su vengrų kalba, turėdamas A1-A2 lygį, galėčiau susipažinti su dešimtimis žmonių ir patirti nepamirštamų nuotykių. Tai greitai leido man viską atlikti vengrų kalba. Žinoma, buvo sunku (kartais net labai sunku), bet tai buvo iššūkis tikrai įdomiu būdu. Tai padėjo man sukurti prisiminimus, kuriuos branginsiu visą gyvenimą, ir po trejų metų paskatino mane persikelti gyventi į Vengriją - tai, ko tuo metu neplanavau ir kas niekada nebūtų įvykę, jei būčiau pernelyg gėdijęsis savo kalbos mokėjimo lygio.

Viena iš FSI išvadų yra tokia:

There is no substitute for simply spending time using the language.

Bet kokiu atveju, jei norite pasiekti rezultatų, turėsite skirti laiko anglų kalbos praktikai. Ar jums reikia 600 valandų praktikos, kad galėtumėte dirbti angliškai? Ar jums reikia 1 000 valandų, kad įvaldytumėte anglų kalbą? Mažiau? Daugiau? Šis klausimas, tiesą sakant, nėra toks svarbus.

Reikia praleisti laiką vartojant kalbą, ir, atsižvelgiant į tai, žmonės, kurie mėgsta tai daryti neskaičiuodami valandų, turi pranašumą. Jei ką nors mėgstate, negalvokite apie kainą.

Susitaikykite su laiko investicija ir tuo, ką ji reiškia. Tai padės jums dirbti ramiau ir nustoti jausti kaltę. Baigę mokyklą vis dar neįvaldėte anglų kalbos? Tai gana įprasta, beveik norma. Tai ne jūsų kaltė. Su jumis nėra nieko blogo, tiesiog taip yra. Geriems dalykams reikia laiko.

Kai susitaikysite su tuo, kad teks daug laiko skirti anglų kalbos tobulinimui, bus lengviau pasirinkti, kaip investuoti savo laiką.

Ar norite:

...Kad ir kokie būtų jūsų pageidavimai, turite teisę jais mėgautis. Kuo dažniau ką nors darote, tuo labiau tai įtvirtinate ir pradedate tai daryti lengvai. Didžiausia klaida galite padaryti, kai norite mokytis anglų kalbos, yra nieko nedaryti.

Kaip mokytis greičiau?

Įvertinimai, kuriuos matėme aukščiau, yra geras orientyras. Jie gauti iš patyrusių organizacijų. Skaičiai gali atrodyti dideli, tačiau visada geriau pasikliauti konservatyviais įverčiais. Tai padeda išvengti nusivylimo ir padeda susiorientuoti.

Atsižvelgdami į tai, kaip galite paspartinti mokymąsi?

Šiuo atveju rizikuojate praleisti laiką ieškodami stebuklingos formulės, daikto, produkto, įsilaužimo, kuris leis jums mokytis vienu pirštų spragtelėjimu, o visi kiti stengsis. Ši idėja gali būti viliojanti, bet ji apgaulinga. Žinote ką? Jau sugaišau per daug laiko ieškodamas stebuklingo sprendimo, ir tai buvo didelė klaida! Jei toks triukas, kaip išmokti anglų kalbą per penkias minutes per dieną, tikrai egzistuotų, jis būtų pakankamai populiarus, kad visi apie jį žinotų ir ilgai apie jį kalbėtų.

Apibendrinant: laikas, kurį praleidžiate ieškodami stebuklingo recepto, yra laikas, kurį švaistote nepraktikuodami.

Tai sakydamas...

Ar yra metodų (neturinčių savyje nieko stebuklingo), kurie leidžia išmaniai ir organizuotai mokytis anglų kalbos greičiau už kitus?

Pavyzdžiui, pasiekti A1 lygį per 90, o ne per 100 valandų (sutaupyti 10 proc. laiko) arba C2 lygį per 1 000, o ne per 1 200 valandų (sutaupyti 16 proc. laiko)? Šiai temai išnagrinėti reikės daugiau laiko, bet štai keletas idėjų, padėsiančių susiorganizuoti:

  • Sužinokite, kaip mokytis. Žmonės, kurie žino, kaip mokytis, turi pranašumą. Išmokite sudėtingą temą išskaidyti į mažesnes dalis, kurios yra paprastesnės ir lengviau virškinamos. Angliškai tai vadinama chunking. Sužinokite, kaip veikia jūsų atmintis, kad geriau įsimintumėte.
  • Tam tikros technologijos. Intervalinio kartojimo sistemų efektyvumas įrodytas jau seniai, tačiau vis dar nepakankamai naudojamas. Galimybė visur su savimi nešiotis priemones ir turinį taip pat yra didelis privalumas, nes tai leidžia praktikuotis daugiau ir dažniau.
  • Fonetika, ypač Tarptautinė fonetinė abėcėlė. Anglų kalba nėra kalba, kuri rašoma taip, kaip tariama; rašytinė kalba beveik kviečia daryti žodines klaidas. Kaip galite tikėtis įsiminti garsus, kurių negalite atskirti? Anglų kalbos fonetinės abėcėlės ir fonetikos pagrindų išmanymas leidžia lengviau išmokti atskirti šnekamosios kalbos dalykus ir aiškiau kalbėti.
  • Mėgstama šnekamoji anglų kalba. Anglų kalba yra gyva kalba. Mokymasis vien tik iš teksto duoda priešingą rezultatą. Darbas šnekamosios kalbos srityje, laiko praleidimas be teksto yra vertinga veikla ir nėra jokios priežasties laukti C1 / C2 lygio ar universiteto pradžios.

Taigi, ar vis dar svarstote, kiek laiko reikia, kad galėtumėte laisvai kalbėti angliškai? Tai turite parodyti jūs! Ko laukiate - imkimėsdarbo!

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:58 pm