[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Leia vastus tundides.

Kui palju aega kulub inglise keele õppimiseks? ⌚

Kui palju aega kulub inglise keele õppimiseks? Uuri välja, kui palju aega kulub statistika abil inglise keele ladusaks õppimiseks tundides!

Kui palju aega kulub inglise keele õppimiseks? Üks asi tuleb kohe alguses selgeks teha -keeleõpe ei lõppe kunagi. Alati on uusi sõnu ja väljendeid, mida õppida.

Inglise keel ei ole erand. Esiteks seetõttu, et kõike keelt on võimatu teada ja teiseks, isegi kui te kõike teaksite, ilmub pidevalt uusi väljendeid. (Kui teile meeldib inglise keelt õppida, on see hea uudis, siis on teil lõputu rõõmuallikas!).

Nii et muudame veidi küsimust:

Kui palju aega on teil vaja, et õppida inglise keelt ladusalt rääkima?

Näiteks kui palju aega, kuni jõuate tasemele, mis on piisavalt kõrge, et mõista telefonivestlust? Või kui palju aega, kuni suudate vaadata filme ilma subtiitriteta ja mõista neid sama hästi kui oma emakeeles olevat sisu? Kui palju aega on vaja, et jõuda iga Euroopa taseme saavutamiseni?

Arvutage pigem tundides kui aastates

Olen kindel, et olete juba "aastaid" inglise keelt õppinud, kuid see ei ole teie inglise keele taseme õige hinnang. Kümme aastat koolis inglise keelt õppinud, ilma et oleksite kunagi rääkinud, ei loe.

Siin on väike võrdlus, mis illustreerib, miks see nii on. Kujutage ette, et õpite kitarri mängima - kui te ostsite oma pilli viis aastat tagasi, kuid see veetis sellest neli aastat pööningul, siis ei oleks ju õiglane öelda, et te olete mängima õppinud viis aastat, või?

Palju täpsem hinnang meie edusammude kohta inglise keeles oleks lugeda tundides.

See on tükk õnne, sest nii käivad ka tõsised uurijad selle teema juures. Enne kui räägime täiskasvanutest, pidage meeles, et laps veedab emakeele õppimiseks 12 000-15 000 tundi [allikas - Diane Larsen-Freeman (1991)]. Seda peaksite silmas pidama, kui näete, et ülaltoodud numbrid on veidi suuremad.

Ametlikud hinnangud

Ameerika hinnangud (FSI)

Foreign Service Institute (FSI) on USA välisministeeriumi filiaal, mis on tuntud võõrkeelte õpetamise poolest. Kui diplomaat peab ametikoha vahetuse tõttu keelt õppima, siis õpetab teda FSI. Kui James Bond oleks ameeriklane, siis oleks ta end ilmselt seal harinud (või kui mitte, siis Defense Language Institute sõjaväe vaste FSI-s, kus ta oleks ilmselt Jason Bourne'iga kokku puutunud !).

FSI asutati 1946. aastal ja seal õpetatakse igal aastal rohkem kui 2000 inimest enam kui 60 keeles. Koolitused kestavad 8-44 nädalat, sõltuvalt õpilase tasemest ja eesmärgist, mida ta soovib saavutada. Kursused toimuvad kollektiivse kursuse vormis intensiivses rütmis (vähemalt neli tundi päevas) ja õpilane peab oma keeleoskuse kallal töötama sama palju oma isikliku aja jooksul (vähemalt kolm tundi päevas). Jah, see tähendab tõepoolest seitse tundi harjutamist päevas! Eesmärk on, et õpilane arendaks praktilisi oskusi, sest ta kasutab antud keelt tööl.

Huvitav on ka see, et paljud nende õpilased oskavad rohkem kui ühte keelt (keskmiselt oskavad nad kahte või kolme keelt). FSI. See tähendab, et tegemist on kogenud inimestega, mis muudab statistika veelgi usaldusväärsemaks.

Ühes oma aruandes annab FSI meile järgmised hinnangud , et saavutada piisavalt kõrge tase, et töötada keeles (S-3 tase skaalal FSI, mis oleks C1 või isegi lihtsalt B2 Euroopa süsteemi CEFRi järgi):

How much time to learn English

Allikas : *Lessons learned from fifty years of theory and practice in government language teaching*, Frederick H. Jackson & Marsha A. Kaplan.

See tähendab, et kui te juba räägite üht I kategooria keelt (prantsuse, saksa, itaalia jne), siis on teil lihtsam inglise keelt õppida, arvestades, et neil keeltel ei ole tavaliselt foneetilist õigekirja ja neil on palju ühist sõnavara. Teil on vaja umbes 600 tundi, et rääkida inglise keelt piisavalt hästi, et olla võimeline selles keeles töötama.

Euroopa hinnangud (ALTE)

Kuid ärgem jäägem siinkohal seisma. Te kõik olete ilmselt kuulnud ^Euroopa ühisest keeleõppe raamdokumendist (CEFR) ^.

Niisiis, kui palju aega kulub inglise keeles iga CEFRi taseme saavutamiseks?

How much time to learn English

Allikas : *Association of Language Testers in Europe(ALTE)* tsiteeritud *Introductory Guide to the CEFR for English Language Teachers*, Cambridge University Press.

Siin on sama tabel tekstiformaadis, kui palju aega kulub inglise keele õppimiseks:

Inglise keele tase Investeeritud tunnid
C2 1.000 kuni 1.200 tundi
C1 700 kuni 800 tundi
B2 500 kuni 600 tundi
B1 350-400 tundi
A2 180-200 tundi
A1 90 kuni 100 tundi

Kui palju aega kulub inglise keele õppimiseks? (tundides)

Tabelis märgitud väärtused on kumulatiivsed. Kui teil on inglise keele oskus juba B2-tasemel, on teil C1-tasemele jõudmiseks vaja 100-300 tundi. Guided Learning Hours tähendab tunnis või kodutööde tegemiseks kulunud aega.

Kui sa mõtlesid, kui palju õppetunde on inglise keele õppimiseks vaja, siis lõpuks on sul vastus olemas!

Teisisõnu, nende hinnangute kohaselt on teil, kui alustate nullist, vaja 1000 kuni 1200 tundi, et õppida inglise keelt C2-tasemeni.

Isiklikud hinnangud

What gets measured gets managed. (Peter Drucker)

Ma usun kindlalt, et päeviku pidamine meie tegevuste kohta võimaldab meil areneda. See võimaldab meil panna asju perspektiivi. Hea viis alustada on mõõta, mida me oleme teinud. Ma olen alates 2013. aastast teinud märkmeid selle kohta, mida ma vene ja ungari keeles teen, ja ma võisin hinnata, mida ma enne seda tegin.

Siin on minu hinnangud kogutud tundide arvu kohta, mis on kogunenud sellest ajast alates, kui ma nende keelte õppimisega alustasin (1. jaanuaril 2015):

Keel Hinnanguline tase Investeeritud tunnid FSI/CEFR Hinnanguline
Ungari keel B1 (läheneb B2-le) 646 tundi 700-800 tundi (B1)
Vene A2 (pausil) 356 tundi 360-400 tundi (A2)

Kui palju aega kulub keele õppimiseks?

Kui vaatame FSI esitatud hinnanguid, näeme, et ungari või vene keele õppimiseks on vaja umbes kaks korda rohkem aega kui inglise või prantsuse keele õppimiseks. Ja kui me kahekordistame CEFRi hinnanguid inglise keele puhul, siis tähendab see 700-800 tundi, et jõuda ungari keeles B1-ni või 360-400 tundi, et jõuda vene keeles A2-ni. See tähendaks, et ma olen vaid veidi alla keskmise tundide arvu. Selle kinnitamiseks peaksite tegema ühe ametliku testi. Aga üldiselt kinnitab minu kogemus FSI ja ALTE hinnanguid, võin öelda, et need on usaldusväärsed.

Kas soovite testida oma taset CEFT skaalal, et teada saada, kui palju aega teil on vaja, et saavutada see või teine tase? Võite kasutada seda dokumenti: Enesehindamise kontrollnimekiri.pdf.

Hoidke oma taset

Kõik need hinnangud võivad tunduda heidutavad, kes tahab ju pühenduda 1000 tunni pikkusele väljakutsele? Kes on veendunud, et nad suudavad oma eesmärgist piisavalt kaua kinni pidada, ilma et nad liiga palju heidutaksid? Ajal, mil kõik tundub, et kõik läheb liiga kiiresti ja meie keskendumisvõime muutub üha nõrgemaks, tundub see peaaegu võimatu.

Hea uudis on see, et sa ei pea valdama inglise keelt, et hakata seda nautima!

Ma harjutasin aastaid kirjalikku inglise keelt, enne kui sain emakeelena kõnelejatega reaalses elus suhelda. Selle aja jooksul sain õppida looma veebilehti, kasutama Photoshopi, toimetama videomänge ja isegi lugema oma esimesi raamatuid inglise keeles. Ühesõnaga, ma sain nautida palju rikastavaid tegevusi! Ma teadsin, et mu inglise keel ei ole täiuslik, kuid ma teadsin ka, et võin sellega kasulikke asju teha. Pealegi ei oleks ma kõike seda prantsuse keeles teha saanud (vajalikku teavet ei olnud minu emakeeles veel olemas).

Kui ma läheksin tagasi näiteks ungari keelega, mille tase on A1-A2, saaksin kohtuda kümnete inimestega ja kogeda unustamatuid seiklusi . See võimaldas mul kiiresti kõike ungari keeles teha. Muidugi, see oli raske (mõnikord isegi väga raske), kuid see oli tõeliselt põneval viisil väljakutse. See aitas mul luua mälestusi, mida hoian kogu oma elu ja mis viis mind kolm aastat hiljem Ungarisse kolima - midagi, mida ma tol ajal ei plaaninud ja mida poleks kunagi juhtunud, kui oleksin oma keeleoskuse taseme pärast liiga häbenenud.

Üks FSI järeldusi on see, et:

There is no substitute for simply spending time using the language.

Igal juhul tuleb teil kulutada aega inglise keele harjutamisele, kui soovite tulemusi saavutada. Kas teil on vaja 600 tundi harjutamist, et inglise keeles tööd teha? Kas teil on inglise keele omandamiseks vaja 1000 tundi? Vähem? Rohkem? Küsimus ei ole tegelikult nii oluline.

Teil on vaja veeta aega keelt kasutades, ja sellega seoses on eelis inimestel, kellele meeldib seda teha ilma tundide arvestamiseta. Kui sa armastad midagi, siis ära mõtle hinna peale.

Aktsepteerige ajainvesteeringut ja seda, mida see endast kujutab. See aitab teil töötada rahulikumalt ja lõpetada süütunne. Sa ei ole pärast kooli lõpetamist ikka veel inglise keelt omandanud? See on üsna tavaline, peaaegu et norm. See ei ole sinu süü. Sinus ei ole midagi viga, see on lihtsalt nii, nagu see on. Head asjad võtavad aega.

Kui sa aktsepteerid, et pead palju aega kulutama oma inglise keele kallal töötamisele, siis on lihtsam valida , kuidas oma aega investeerida.

Kas sa tahad:

...Mis iganes teie eelistus ka ei oleks, teil on täielik õigus seda nautida. Mida rohkem te midagi teete, seda rohkem te seda tugevdate ja hakkate seda kergesti tegema. suurim viga mida te võiksite teha, kui soovite inglise keelt õppida, on mitte midagi teha.

Kuidas kiiremini õppida?

Eespool nähtud hinnangud on heaks suunanäitajaks. Need pärinevad kogenud organisatsioonidelt. Numbrid võivad tunduda suured, kuid alati on parem toetuda konservatiivsetele hinnangutele. See aitab teil vältida pettumust ja aitab teil organiseeruda.

Sellest hoolimata, kuidas saaksite kiiremini minna?

Siin on oht, et kulutate oma aega maagilise valemi, asja, toote, häkkimise otsimisele, mis võimaldab teil õppida sõrmenipsuga, samal ajal kui kõik teised pingutavad. Idee võib olla ahvatlev, kuid see on petlik. Teate, mida? Ma raiskasin juba liiga palju aega imelahenduse otsimiseks ja see oli suur viga! Kui selline trikk, kuidas omandada inglise keelt viie minutiga päevas, oleks tõesti olemas, oleks see piisavalt populaarne, et kõik teaksid sellest ja räägiksid sellest juba ammu.

Kokkuvõtteks: aeg, mida kulutad võluretsepti otsimiseks, on aeg, mida raiskad, kui ei harjutata.

Seda öeldes...

Kas on olemas meetodid (milles ei ole midagi maagilist), mis võimaldavad inglise keelt teistest kiiremini, arukamalt ja organiseeritumalt õppida?

Näiteks jõuda A1-tasemele 90 tunniga 100 tunni asemel (säästes 10% oma ajast) või C2-tasemele 1000 tunniga 1200 tunni asemel (säästes 16% oma ajast)? Selle teema uurimiseks on vaja rohkem aega, kuid siin on mõned ideed, mis aitavad teil organiseeruda:

  • Õppige, kuidas õppida. Inimestel, kes oskavad õppida, on eelis. Õppige, kuidas keerulist teemat väiksemateks osadeks lahti harutada, mis on lihtsam ja paremini seeditav. Seda nimetatakse inglise keeles chunking'iks. Õppige, kuidas teie mälu töötab, et paremini meelde jätta.
  • Teatud tehnoloogia. Vahepealsete kordussüsteemide tõhusus on juba ammu tõestatud ja ometi kasutatakse neid ikka veel vähe. Võimalus võtta oma vahendid ja sisu kõikjale kaasa on samuti suur pluss, sest see võimaldab meil rohkem ja sagedamini harjutada.
  • Foneetika, eriti rahvusvaheline foneetiline tähestik. Inglise keel ei ole keel, mida kirjutatakse nii, nagu seda hääldatakse; kirjakeel peaaegu kutsub üles sõnalistele vigadele. Kuidas saab eeldada, et sa suudad meelde jätta helisid, mida sa ei suuda eristada? Inglise keele foneetilise tähestiku ja foneetika põhitõdede tundmine võimaldab õppida asju kõnekeeles kergemini eristama ja selgemalt rääkima.
  • Soodne kõnekeel inglise keel. Inglise keel on elav keel. Ainult teksti kaudu õppimine on kahjulik. Töö suulise keele kallal, ilma tekstita aja veetmine on väärtuslik tegevus ja ei ole põhjust oodata C1/ C2-taset või ülikooli algust.

Niisiis, kas sa ikka veel mõtled, kui palju aega kulub inglise keele ladusaks kõnelemiseks? See on sinu asi, et näidata meile! Mida sa ootad - asumetööle!

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:36 pm