[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Aké sú najlepšie zvukové zdroje v angličtine a kde ich nájdete?

Zdroje na počúvanie angličtiny 🎧

Read this article in English: English listening resources 🎧.

Máte problémy s porozumením hovorenej angličtiny? Tu je niekoľko skvelých zdrojov na počúvanie angličtiny, ktoré vám pomôžu zlepšiť sa!

Počúvanie angličtiny je dôležitou súčasťou učenia, rovnako dôležitou ako nácvik hovorenia. Vyhľadanie dobrých zvukových zdrojov v angličtine je jedným z kľúčov k získaniu výbornej výslovnosti v angličtine.

A my si dôležitosť hovorenej angličtiny veľmi ceníme! Záleží nám na znalosti anglickej fonetiky, na dobrej výslovnosti a na dobrom porozumení.

V tomto duchu vám prinášame zbierku najlepších anglických zvukových zdrojov (často s podporným textom), kde si môžete vypočuť zvukové súbory v angličtine.

Stránky s anglickou výslovnosťou

Hoci každý dobrý slovník by mal obsahovať nástroj na počúvanie výslovnosti slov, rád by som vám predstavil to, čo nazývame slovníky anglickej výslovnosti.

Tie umožňujú počúvať viac príkladov ako tie v tradičných online slovníkoch. Umožnia vám vyhľadať a nájsť výslovnosť vybraných slov. A sú to zvukové nahrávky nahrané anglicky hovoriacimi s rôznym prízvukom z celého sveta. Vaša úloha - napodobnite ich a pokúste sa čo najviac priblížiť pôvodnej výslovnosti!

Wiktionary v angličtine

Anglické vydanie Wikislovníka, ktoré je k dispozícii na adrese en.wiktionary.org, patrí prirodzene medzi najlepšie online slovníky angličtiny, pretože obsahuje:

 • výslovnosť s jedným alebo viacerými zvukovými súbormi na počúvanie;
 • jeden alebo niekoľko fonetických prepisov, ktoré vám pomôžu rozlíšiť, čo počujete;
 • poznámky o rozdieloch medzi jednotlivými regiónmi (americká angličtina, britská angličtina alebo niekedy aj austrálska, novozélandská atď.);
 • a, samozrejme, definíciu slova.

Zakaždým, keď budete mať pochybnosti, vyhľadajte si ho v slovníku Wikislovník - vaše počúvanie s porozumením a výslovnosť sa časom nepochybne zlepšia!

Forvo

Forvo je bohatá platforma, ktorá má zvukovú banku usporiadanú podľa kategórií a jazykov.

Napriek vtieravým reklamám tu nájdete mnoho možných prízvukov toho istého slova, zvukové príklady, prípadne aj malú definíciu v angličtine (ale nie vždy).

English listening resources

Forvo (slovník výslovnosti)

Na stránke Forvo je skvelá jej obrovská databáza. Pre angličtinu v nej nájdete 278 190 výslovností pre 167 937 rôznych slov. Pri niektorých slovách je k dispozícii jediná nahrávka (čo je už oveľa lepšie, ako keby ste nemali žiadnu!), zatiaľ čo pri iných príkladoch je k dispozícii široký výber nahrávok. Tu je príklad so slovom awesome.

Skrátka, ak si chcete vyhľadať výslovnosť nejakého slova, určite ju nájdete na Forvo!

Ako malý bonus môžete požiadať o výslovnosť nového slova alebo o doplnenie už existujúceho slova, ktoré sa vám zatiaľ nezdá dostatočne presvedčivé. Máte tiež možnosť pomôcť študentom vášho rodného jazyka tým, že si navrhnuté slová a frázy nahráte.

Jediná potenciálna nevýhoda - kvalita týchto nahrávok je nepredvídateľná.

Projet Shtooka

Projet Shtooka zhromažďuje nahrávky v 18 jazykoch vrátane slovenčiny.

English listening resources

Project Shtooka (slovník výslovnosti)

Spôsob fungovania tejto platformy je pomerne jednoduchý:

 • Vyberte si jazyk a vyhľadajte slovo v pravom hornom rohu obrazovky;
 • kliknite na tlačidlo Vyhľadať,
 • vypočuť si výslovnosť slova kliknutím na reproduktor vedľa slova.

Nakoniec, ak chcete zistiť, aký prízvuk sa používa, kliknite na modrý bod na pravej strane panela prehrávania, aby ste zistili, odkiaľ hovoriaci pochádza.

Je to veľmi praktické a jednoduché na používanie!

Dobre, to je pekné, poviete mi, ale práca na jednotlivých slovách je pomalá a nestačí. Nemôžeme sa výslovnosť učiť prostredníctvom viet, bežných príkladov, prevzatých z reálneho obsahu, napríklad z YouTube alebo úryvkov z filmov?! Well, I'm glad you asked!

Nájdite texty so zvukom v angličtine

Tu je jeden z najlepších spôsobov, ako sa zdokonaliť v hovorenej angličtine, ak už viete čítať - počúvajte zvukové zdroje v angličtine s príslušným textom.

RhinoSpike

Odporúčam vám, aby ste si vytvorili profil na Rhinospike.com ktorý vám umožní prístup k novým anglickým zvukovým zdrojom, ako aj k mnohým ďalším jazykom.

English listening resources

RhinoSpike (zvukové texty pre študentov angličtiny)

Potom kliknite na záložku v hornej časti Browse by language (Prehľadávať podľa jazyka) a vyberte English (Angličtina) a potom Transcriptions (Prepisy).

A potom - vybláznite sa!

Vo všeobecnosti existujú dva typy formátu:

 • buď video na YouTube s prepisom pod ním,
 • alebo zvukový súbor textu (často vymysleného alebo možno úryvku z románu).

Téma tu nie je až taká dôležitá. Aj keď je pravda, že tým, že sa učíme o téme, ktorá sa nám páči, máme vo všeobecnosti tendenciu ešte viac si užívať proces ponárania sa do anglického obsahu, rozkolísaného hlasom anglicky hovoriaceho človeka. Najdôležitejšie je zoznámiť sa s hovorenou angličtinou.

Som rád, že túto platformu môžem predstaviť najmä vám, pretože spája ľudí ako vy a ja z celého sveta. Umožňuje nám naučiť sa približne štyridsať jazykov a máme prístup k množstvu zvukových zdrojov v angličtine alebo vo väčšine jazykov, na ktoré si spomeniete.

Ako zvyčajne, najviac obsahu je v angličtine, ale to je pre nás ešte lepšie! Takže používajte túto stránku a využite ju naplno - kliknite, hovorte a opakujte!

Klikanie, počúvanie, opakovanie a učenie sa angličtiny ako cesta k plynulosti. To sú tajné ingrediencie úspechu školenia angličtiny online Click & Speak ktoré obsahuje viac ako 17 hodín dialógov, 5 000 najpoužívanejších slovíčok, vďaka ktorým zvládnete 96 % hovorovej angličtiny, podrobnú prácu s fonetikou a mnoho ďalšieho![Viac informácií... ]

Youglish

Predchádzajúci zdroj, Rhinospike, ponúka dva typy formátu, a to videá na YouTube s prepismi pod nimi a ďalšia úžasná stránka, ktorá je špeciálne určená na to, sa volá Youglish.

Výhodou stránkyYouglish je jej veľkosť - môžete si vyhľadať slovo v angličtine a vypočuť si ho v kontexte videa na YouTube. To vám ponúka výhodu kontextu a kvality (prízvuk, rôzne hlasy). Ideálna kombinácia, ako si overiť výslovnosť slova a zároveň si užiť niekoľko minút zaujímavého obsahu (vo výsledkoch sa napríklad často objavuje veľa TEDTalks ).

English listening resources

Youglish je platforma, ktorá vám umožní analyzovať americké anglické texty so zvukom!

Pri každom slove vám platforma ponúkne pekný zoznam výsledkov videí, aby ste si dané slovo vypočuli... potom môžete pokračovať v sledovaní videa pre zábavu a vychutnať si bohatú, prirodzenú a kvalitnú angličtinu - presne tak, ako to máme radi!

YouTube

Keď už hovoríme o YouTube, podelím sa s vami o ďalšie riešenie, ako nájsť zdroje na počúvanie angličtiny a pracovať na porozumení a výslovnosti... a to všetko pomocou jednoduchých zvukových súborov MP3 v angličtine. Je to celkom jednoduché:

Ak nájdete na YouTube video, ktoré sa vám páči, premeňte ho na zvukový zdroj na učenie angličtiny!

Máte radi YouTube? Tu je náš výber najlepších anglicky hovoriacich youtuberov!

Použite webovú stránku na stiahnutie videí z YouTube, ktoré sa vám páčia, napríklad https://www.y2mate.com/en68, ktorá vám umožňuje konvertovať video alebo zvukové zdroje do súborov MP3. V našom prípade si vyberieme audio.

To vám umožní vytvoriť si zásobu zvukových súborov, ktoré môžete používať opakovane, a tiež pomocou našej techniky pracovať na svojom prízvuku. O niečo nižšie v článku vám vysvetlíme, ako jednoducho pracovať na výslovnosti a prízvuku v angličtine pomocou súborov MP3.

Čo tak si zatiaľ pozrieť nejaký film? Dodajme nášmu hľadaniu anglických zvukových zdrojov filmový nádych!

Nájdite úryvky z filmov v angličtine

You amuse me, Mr Bond! - A View to a Kill

I'm gonna make him an offer he can't refuse - The Godfather

You're only supposed to blow the bloody doors off! - The Italian Job

Prekvapenie! Skôr ako sa pozrieme na kompletný článok o tom, ako sa učiť angličtinu pomocou filmov (ktorý sa čoskoro objaví), dáme si malú ukážku s úryvkami z filmov.

Ešte raz, ide o to, aby ste sa sústredili na skutočnú anglickú výslovnosť slov, keď sú súčasťou vety.

Úryvky, ktoré som vybrala, väčšinou nie sú dlhšie ako 10 sekúnd, takže vám to umožní sústrediť sa skôr na kvalitu ako na kvantitu :)

Moviesoundclip

Moviesoundclip.net je moja obľúbená platforma na vyhľadávanie úryvkov z filmov a ich počúvanie.

Táto online platforma ponúka najlepšiu rovnováhu medzi kvalitou a kvantitou. V skutočnosti existujú desiatky stránok podobných tejto, ale kvalita nahrávok je často nízka a výber úryvkov je pomerne úzky.

English listening resources

Učte sa angličtinu pomocou filmových citátov

Najlepšie na tom je, že aj keď nepoznáte film (alebo možno aj bez toho, aby ste poznali jeho názov v angličtine), budete sa baviť už len pri počúvaní anglického zvuku, skutočného zvuku čistej angličtiny, ktorý vychádza z úst herca v akcii, v citáte plnom vtipu. A po dvoch či troch počúvaniach by vás to mohlo naozaj prinútiť pozrieť si celý film!

Čoskoro sa o tom opäť zmienim v ucelenejšom článku, ale dovtedy:

 • Vyberte si film, bez ohľadu na to, aký je,
 • máte dve možnosti: buď si vypočujete úryvok bez jeho stiahnutia, alebo si ho môžete stiahnuť. Druhá možnosť sa odporúča a je efektívnejšia, o chvíľu vám poviem prečo.
 • A je to, máte úryvok, ktorý trvá len niekoľko sekúnd a ktorý môžete počúvať, koľko chcete, až kým nebudete schopní opakovať to, čo herec hovorí, rovnakou rýchlosťou ako on.

Wavelist

Wavelist je stránka, ktorá je dosť podobná tej predchádzajúcej.

Hoci počet nahrávok je o niečo nižší, aj táto platforma má pekný výber filmových úryvkov. Je to dobrá alternatíva k Moviesoundclip ak nemôžete nájsť konkrétny film alebo ak chcete len trochu zmeniť prostredie.

Samozrejme, citáty si môžete vždy stiahnuť vo formáte MP3 a vytvoriť si tak zbierku citátov, ktoré budete poznať a budete ich vedieť ľahko vysloviť.

Teraz by som vám chcel ukázať techniku, ktorú môžete okamžite použiť, aby ste mohli pracovať s týmito zvukovými súbormi a získať autentický prízvuk.

Metóda na zlepšenie výslovnosti v angličtine

Takže...

 • Rozhodli ste sa stiahnuť si zvukový súbor zo stránky Rhinospike, aby ste si zlepšili výslovnosť?
 • Alebo možno máte zvukový súbor zo skvelého videa na YouTube?
 • Alebo možno vybrané úryvky z filmov, ktoré máte stiahnuté v počítači?

Skvelé!

Teraz by som vám chcel predstaviť softvér, ktorý vám pomôže čo najlepšie využiť zdroje na počúvanie angličtinypodľa vášho výberu, a tak získať dobrý prízvuk a správnu výslovnosť v angličtine.

Audacity

Audacity je jednoduchý bezplatný softvér, ktorý si môžete stiahnuť odtiaľto. Umožňuje vám zamerať sa na časť zvuku v angličtine, ktorú ste si vybrali, aby ste si mohli zopakovať len tú časť, ktorá vás zaujíma.

Týmto spôsobom už nie ste pri počúvaní a opakovaní závislí od zvukového súboru : zvukový súbor závisí od vás, vy ste ten, kto kontroluje, kde má začať, kde skončiť, kedy sa má prehrávať alebo pozastaviť atď... Je to perfektné (a dokonca nevyhnutné), aby ste mali rovnakú výslovnosť ako v súboroch MP3.

Všetky doterajšie zdroje nás priviedli k tomuto bodu. Zdroje máte, teraz je na vás, aby ste ich použili na zlepšenie! V tomto článku máte k dispozícii skutočné jazykové laboratórium!

Počúvajte viac angličtiny, aby ste sa zlepšili

Tak a je to, preskúmali ste celý môj arzenál stránok a platforiem, ktoré vám pomôžu nájsť anglické zvukové zdroje, a tak si aktívnejšie vychutnať anglický obsah v angličtine, používať ich, ovládať ich a pracovať na svojej hovorenej angličtine!

Podcasty a audioknihy

Existuje ešte jeden typ zvukových zdrojov, ktoré sú vynikajúce na zlepšenie porozumenia hovorenej angličtiny (a vašej slovnej zásoby), a to sú podcasty a audioknihy. Samozrejme, sú pokročilejšie (dlhšie, obsahujú viac slovnej zásoby), keď vezmeme do úvahy techniky, ktoré sme preskúmali, preto o nich budeme hovoriť neskôr, v ďalších článkoch.

Tréning angličtiny s výslovnosťou/zvukom

Chcete počúvať angličtinu, aby ste sa zlepšili? To je dobré... ale možno sa chcete vyhnúť tomu, aby ste strácali čas neustálym chodením sem a tam medzi viacerými zdrojmi, hľadaním audia v angličtine, jeho sťahovaním... vyberaním zaujímavých častí, ktoré stoja za to, aby ste si ich skontrolovali, zisťovali, či ste dobre rozumeli, hľadali fonetiku slov, preklady, zaoberali sa gramatikou a podobne.

Ak ste dočítali až sem, môžete si naozaj urobiť láskavosť tým, že si nás pozriete. Vytvorili sme online kurz angličtiny, ktorý stelesňuje všetky dobré veci, ktoré som práve spomenul, a ešte viac. Prináša spomínané výhody anglických audio zdrojov, úsporu času, štruktúru a praktický aspekt naviac. Prihlásite sa a cvičíte - to je všetko! Nechám vás, aby ste tento kurz objavili sami: Click & Speak.

Audio resources in English

Profile picture for Sébastien Milhomme

Sébastien Milhomme

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:26 pm