[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kokie yra geriausi anglų kalbos garso ištekliai ir kur jų galima rasti?

Anglų kalbos klausymo ištekliai 🎧

Read this article in English: English listening resources 🎧.

Sunkiai suprantate šnekamąją anglų kalbą? Štai keletas puikių anglų kalbos klausymo šaltinių, kurie padės jums patobulėti!

Klausymasis anglų kalbos yra esminė mokymosi dalis, tokia pat svarbi kaip ir kalbėjimo praktika. Gerų anglų kalbos garso įrašų šaltinių paieška yra vienas iš raktų į puikų anglų kalbos tarimą.

O mes labai vertiname šnekamosios anglų kalbos svarbą! Mums rūpi išmanyti anglų kalbos fonetiką, turėti gerą tarimą ir gerai suprasti.

Atsižvelgdami į tai, pateikiame geriausių angliškų garso šaltinių (dažnai su pagalbiniu tekstu), kuriuose galite klausytis garso failų anglų kalba, rinkinį.

Anglų kalbos tarimo svetainės

Nors kiekviename gerame žodyne turėtų būti įrankis, leidžiantis klausytis žodžių tarimo, norėčiau jums pristatyti tai, ką vadiname anglų kalbos tarimo žodynais.

Juose galite klausytis daugiau pavyzdžių nei tradiciniuose internetiniuose žodynuose. Juose galėsite ieškoti ir rasti pasirinktų žodžių tarimą. Ir tai yra garso įrašai, kuriuos padarė angliškai kalbantys žmonės su įvairiais akcentais iš viso pasaulio. Jūsų užduotis - mėgdžioti juos ir stengtis kuo labiau priartėti prie originalaus tarimo!

Wiktionary anglų kalba

Viktionarijaus angliškasis leidimas, kurį galima rasti adresu en.wiktionary.org, savaime suprantama, yra vienas geriausių internetinių anglų kalbos žodynų, nes jame yra:

 • tarimą, su vienu ar keliais garso failais, kurių galima klausytis;
 • vieną ar kelias fonetines transkripcijas, kad būtų lengviau atskirti tai, ką girdite;
 • pastabos apie skirtumus įvairiuose regionuose (amerikiečių, britų, kartais net australų, Naujosios Zelandijos ir t. t.);
 • ir, žinoma, žodžio apibrėžtis.

Kiekvieną kartą, kai abejojate, paieškokite jo Viktionarijuje - laikui bėgant jūsų klausymo supratimas ir tarimas neabejotinai pagerės!

Forvo

Forvo yra turtinga platforma, kurioje yra garso įrašų bankas, suskirstytas pagal kategorijas ir kalbas.

Nepaisant įkyrių reklamų, galite rasti daug galimų to paties žodžio kirčiavimo variantų, garso pavyzdžių, galbūt šiek tiek apibrėžimo anglų kalba (bet ne visada).

English listening resources

Forvo (tarimo žodynas)

Puiki Forvo yra milžiniška duomenų bazė. Anglų kalba galite rasti 278 190 167 937 skirtingų žodžių tarimo variantų. Kai kurie žodžiai turi vieną įrašą (o tai jau daug geriau, nei neturėti jokio!), o kiti pavyzdžiai turi platų įrašų pasirinkimą. Štai pavyzdys su žodžiu awesome.

Trumpai tariant, jei norite ieškoti žodžio tarimo, tai būtinai Forvo!

Kaip nedidelę premiją galite paprašyti naujo žodžio arba papildomo jau esamo žodžio, kuris jums dar neatrodo pakankamai įtikinamas, tarimo. Taip pat turite galimybę padėti besimokantiems gimtosios kalbos , įrašydami siūlomus žodžius ir frazes.

Vienintelis galimas trūkumas - šių įrašų kokybė nenuspėjama.

Projet Shtooka

Projet Shtooka surinkta įrašų 18 kalbų, įskaitant anglų kalbą.

English listening resources

Project Shtooka (tarimo žodynas)

Šios platformos veikimo principas gana paprastas:

 • Pasirinkite kalbą ir ieškokite žodžio viršutiniame dešiniajame ekrano kampe;
 • spustelėkite Ieškoti,
 • išklausykite žodžio tarimą spustelėję šalia žodžio esantį garsiakalbį.

Galiausiai, norėdami patikrinti, koks akcentas vartojamas, spustelėkite mėlyną tašką dešinėje atkūrimo juostos pusėje, kad nustatytumėte, iš kur kilęs kalbėtojas.

Tai labai praktiška ir paprasta naudoti!

Gerai, tai gražu, pasakysite man, bet darbas su atskirais žodžiais yra lėtas ir jo nepakanka. Ar negalėtume mokytis tarimo per sakinius, bendrus pavyzdžius, paimtus iš realaus turinio, pavyzdžiui, "YouTube" ar filmų ištraukų?! Well, I'm glad you asked!

Raskite tekstų su garso įrašu anglų kalba

Štai vienas geriausių būdų, kaip lengviau išmokti šnekamąją anglų kalbą, jei jau mokate skaityti - klausytis garso įrašų anglų kalba su atitinkamu tekstu.

RhinoSpike

Patariu susikurti profilį Rhinospike.com kuris suteiks jums prieigą prie naujų angliškų garso išteklių, taip pat prie daugelio kitų kalbų.

English listening resources

RhinoSpike (garsiniai tekstai besimokantiems anglų kalbos)

Po to spustelėkite viršuje esantį skirtuką Browse by language (naršyti pagal kalbą) ir pasirinkite English (anglų kalba), o tada Transcriptions (transkripcijos).

O tada - pirmyn!

Paprastai yra dviejų tipų formatai:

 • arba "YouTube" vaizdo įrašas su žemiau esančia transkripcija,
 • arba teksto (dažnai išgalvoto, o gal romano ištraukos) garso failas.

Tema čia nėra tokia svarbi. Nors tiesa, kad mokydamiesi mums patinkančia tema, paprastai esame linkę dar labiau mėgautis gilinimosi į anglišką turinį procesu, kutenami angliškai kalbančio žmogaus balso. Svarbiausia yra susipažinti su šnekamąja anglų kalba.

Džiaugiuosi galėdamas pristatyti šią platformą būtent jums, nes ji jungia tokius žmones kaip jūs ir aš iš viso pasaulio. Ji leidžia mums mokytis apie keturiasdešimt ar daugiau kalbų, be to, turime prieigą prie daugybės garso išteklių anglų kalba arba daugeliu kalbų, kurias tik galite sugalvoti.

Kaip įprasta, daugiausia turinio yra anglų kalba, bet mums tai dar geriau! Taigi, naudokitės svetaine ir išnaudokite ją maksimaliai - spauskite, kalbėkite ir kartokite!

Spragtelėkite, klausykitės, kartokite ir mokykitės anglų kalbos, nes tai kelias į laisvą kalbėjimą. Tai slaptieji anglų kalbos mokymo internetu sėkmės ingredientai Click & Speak kuriame yra daugiau nei 17 valandų dialogų, 5000 dažniausiai vartojamų žodžių, kurie leis jums išmokti 96 % šnekamosios anglų kalbos, išsamus darbas su fonetika ir dar daugiau![Daugiau informacijos... ]

Youglish

Ankstesniame šaltinyje, Rhinospike, siūlomi dviejų tipų formatai, t. y. "YouTube" vaizdo įrašai su transkripcijomis žemiau, o kita nuostabi svetainė, kuri specialiai tam skirta, vadinasi Youglish.

SvetainėsYouglish privalumas yra dydis - galite ieškoti žodžio anglų kalba ir klausytis jo "YouTube" vaizdo įrašo kontekste. Tai suteikia jums konteksto ir kokybės (akcentai, skirtingi balsai) pranašumą. Puikus derinys norint pasitikrinti žodžio tarimą ir tuo pat metu mėgautis keliomis minutėmis įdomaus turinio (pavyzdžiui, rezultatuose dažnai pasirodo daug TEDTalks ).

English listening resources

Youglish - tai platforma, leidžianti analizuoti amerikiečių anglų kalbos tekstus su garsu!

Kiekvieno žodžio atveju platforma siūlo gražų vaizdo rezultatų sąrašą, kad galėtumėte klausytis atitinkamo žodžio... tada galite laisvai toliau žiūrėti vaizdo įrašą pramogaudami ir mėgautis turtinga, natūralia, aukštos kokybės anglų kalba - taip, kaip mums patinka!

YouTube

Kadangi kalbame apie "YouTube", leiskite pasidalyti su jumis dar vienu sprendimu, kaip rasti anglų kalbos klausymo šaltinių ir lavinti supratimą bei tarimą... ir visa tai su paprastais MP3 garso failais anglų kalba. Tai labai paprasta:

Jei rasite "YouTube" vaizdo įrašą, kuris jums patinka, paverskite jį garso šaltiniu anglų kalbai mokytis!

Ar jums patinka "YouTube"? Štai mūsų geriausių angliškai kalbančių "YouTube" naudotojų rinktinė!

Naudokitės svetaine, iš kurios galite atsisiųsti jums patinkančius "YouTube" vaizdo įrašus, pavyzdžiui, https://www.y2mate.com/en68, kuri leidžia konvertuoti vaizdo ar garso išteklius į MP3 failus. Mūsų atveju pasirinkime garso įrašą.

Taip galėsite susikurti garso failų rezervą, kurį galėsite naudoti vėl ir vėl, o taip pat, naudodamiesi mūsų technika, tobulinti savo akcentą. Šiek tiek toliau straipsnyje paaiškinsime, kaip lengvai dirbti su savo tarimu ir akcentu anglų kalba naudojant MP3 failus.

O kol kas gal pažiūrėkite filmą? Pridėkime kinematografinį atspalvį savo anglų kalbos garso išteklių paieškoms!

Raskite ištraukų iš filmų anglų kalba

You amuse me, Mr Bond! - A View to a Kill

I'm gonna make him an offer he can't refuse - The Godfather

You're only supposed to blow the bloody doors off! - The Italian Job

Staigmena! Prieš peržiūrėdami visą straipsnį apie tai, kaip mokytis anglų kalbos su filmais (kuris netrukus pasirodys), pasidarysime nedidelę peržiūrą su filmų ištraukomis.

Dar kartą pakartosiu, kad idėja - susikoncentruoti į tikrąjį anglišką žodžių tarimą, kai jie yra sakinio dalis.

Mano parinktos ištraukos dažniausiai yra ne ilgesnės nei 10 sekundžių trukmės, todėl tai leis jums susitelkti į savo darbo kokybę, o ne kiekybę :)

Moviesoundclip

Moviesoundclip.net yra mano mėgstamiausia platforma, kurioje galiu rasti filmų ištraukų ir jų klausytis.

Ši internetinė platforma siūlo geriausią kokybės ir kiekybės pusiausvyrą. Tiesą sakant, tokių svetainių, kaip ši, yra dešimtys, tačiau įrašų kokybė dažnai būna prasta, o ištraukų pasirinkimas gana siauras.

English listening resources

Mokykitės anglų kalbos su filmų citatomis

Geriausia tai, kad, net jei nežinote filmo (o gal net nepažįstate jo pavadinimo anglų kalba), jums bus smagu tiesiog klausytis angliško garso, tikro grynosios anglų kalbos skambesio, sklindančio iš veikiančio aktoriaus lūpų, šmaikštumo kupinos citatos. O po dviejų ar trijų perklausų tikrai gali kilti noras pažiūrėti visą filmą!

Netrukus apie tai dar kartą pakalbėsiu išsamesniame straipsnyje, o iki tol:

 • pasirinkite filmą, nesvarbu, koks jis bebūtų,
 • turite dvi galimybes: arba klausytis ištraukos jos neatsisiunčiant, arba galite ją atsisiųsti. Antrasis variantas yra rekomenduojamas ir efektyvesnis, tuoj pat papasakosiu, kodėl.
 • Ir štai jūs turite vos kelių sekundžių trukmės ištrauką, kurios galite klausytis tiek, kiek norite, kol sugebėsite pakartoti tai, ką sako aktorius, tokiu pat greičiu kaip ir jis.

Wavelist

Wavelist tai svetainė, kuri yra gana panaši į ankstesnę.

Nors įrašų skaičius yra šiek tiek mažesnis, šioje platformoje taip pat yra neblogas filmų ištraukų pasirinkimas. Tai gera alternatyva Moviesoundclip jei nerandate konkretaus filmo arba jei tiesiog norite šiek tiek pakeisti situaciją.

Ir, žinoma, visada galite atsisiųsti citatas MP3 formatu, kad sukurtumėte citatų, kurias žinosite ir galėsite lengvai ištarti, rinkinį.

Dabar norėčiau jums parodyti techniką, kurią iš karto pritaikysite norėdami dirbti su šiais garso failais ir įgyti autentišką akcentą.

Metodas, kaip pagerinti savo tarimą anglų kalba

Taigi...

 • Nusprendėte atsisiųsti garso failą iš Rhinospike, kad pagerintumėte savo tarimą?
 • O gal turite garso failą iš puikaus "YouTube" vaizdo įrašo?
 • O gal kompiuteryje turite atsisiųstų filmų ištraukų?

Puiku!

Dabar norėčiau jums pristatyti programinę įrangą, kuri padės jums maksimaliaiišnaudoti pasirinktus anglų kalbos klausymo šaltiniusir taip įgyti gerą akcentą bei taisyklingą anglų kalbos tarimą.

Audacity

Audacity - tai paprasta nemokama programinė įranga, kurią galite atsisiųsti iš čia. Ji leidžia sutelkti dėmesį į pasirinktą anglų kalbos garsų dalį, kad galėtumėte pakartoti tik tą dalį, kuri jus domina.

Tokiu būdu klausydamiesi ir kartodami nebepriklausote nuo garso failo : garso failas priklauso nuo jūsų, jūs patys kontroliuojate, kur pradėti, kur baigti, kada paleisti ar pristabdyti ir t. t... Tai puikiai tinka (ir net būtina), norint, kad tarimas būtų toks pat, kaip ir MP3 failuose.

Visi iki šiol matyti ištekliai mus atvedė iki šio taško. Jūs turite išteklių, dabar belieka juos naudoti, kad tobulėtumėte! Šiame straipsnyje jūsų žinioje tikra kalbų laboratorija!

Klausykite daugiau anglų kalbos, kad galėtumėte tobulėti

Štai ir susipažinote su visu mano svetainių ir platformų arsenalu, kuris padės jums rasti angliškus garso išteklius ir taip aktyviau mėgautis anglišku turiniu anglų kalba, naudotis jais, kontroliuoti juos ir dirbti ties šnekamąja anglų kalba!

Podkastai ir garso knygos

Yra dar viena garso išteklių rūšis, puikiai padedanti gerinti šnekamosios anglų kalbos supratimą (ir žodyną) - tai podcast'ai ir audioknygos. Žinoma, jie yra pažangesni (ilgesni, juose yra daugiau žodyno), kai atsižvelgiame į mūsų išnagrinėtus metodus, todėl apie juos kalbėsime vėliau, būsimuose straipsniuose.

Anglų kalbos mokymas su tarimu / garso įrašais

Norite klausytis anglų kalbos, kad galėtumėte tobulėti? Tai gerai... bet galbūt norite išvengti laiko švaistymo nuolat vaikštant pirmyn ir atgal tarp kelių šaltinių, ieškant garso įrašų anglų kalba, juos parsisiunčiant... atrenkant įdomias dalis, kurias verta patikrinti, žiūrint, ar gerai supratote, ieškant žodžių fonetikos, vertimų, rūpinantis gramatika ir pan.

Jei perskaitėte iki čia, tikrai galite padaryti sau paslaugą ir patikrinti mus. Sukūrėme anglų kalbos mokymo kursą internete, kuriame įkūnyti visi ką tik paminėti geri dalykai ir dar daugiau. Jame yra minėtų anglų kalbos garso išteklių privalumų, laiko taupymo, struktūros ir praktinio aspekto ant viršaus. Prisijungiate ir praktikuojatės - štai ir viskas! Leisiu jums patiems atrasti šį kursą: Click & Speak.

Audio resources in English

Profile picture for Sébastien Milhomme

Sébastien Milhomme

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:56 pm