[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Jaké jsou nejlepší anglické zvukové zdroje a kde je najdete?

Anglické poslechové materiály 🎧

Read this article in English: English listening resources 🎧.

Máte problémy s porozuměním mluvené angličtině? Zde je několik skvělých zdrojů pro poslech angličtiny, které vám pomohou se zlepšit!

Poslech angličtiny je nezbytnou součástí výuky, stejně důležitou jako nácvik mluvení. Jedním z klíčů k osvojení si skvělé výslovnosti v angličtině je vyhledání kvalitních zvukových zdrojů.

A my si důležitosti mluvené angličtiny velmi ceníme! Záleží nám na tom, abychom znali anglickou fonetiku, měli dobrou výslovnost a dobře rozuměli.

V tomto duchu vám přinášíme souhrn nejlepších anglických zvukových zdrojů (často s doprovodným textem), kde si můžete poslechnout zvukové soubory v angličtině.

Stránky s anglickou výslovností

Přestože každý dobrý slovník by měl obsahovat nástroj pro poslech výslovnosti slov, rád bych vám představil to, čemu říkáme slovníky anglické výslovnosti.

Ty umožňují poslech většího počtu příkladů než ty v tradičních online slovnících. Umožní vám vyhledat a najít výslovnost slov, která si vyberete. A jsou to zvukové nahrávky pořízené angličtináři s různým přízvukem z celého světa. Váš úkol - napodobte je a pokuste se co nejvíce přiblížit původní výslovnosti!

Wiktionary v angličtině

Anglické vydání Wikislovníku, které je k dispozici na adrese cs.wiktionary.org, patří samozřejmě mezi nejlepší online slovníky angličtiny, protože obsahuje:

 • výslovnost s jedním nebo několika zvukovými soubory k poslechu;
 • jeden nebo několik fonetických přepisů, které vám pomohou rozlišit, co slyšíte;
 • poznámky o rozdílech mezi jednotlivými oblastmi (americká angličtina, britská angličtina, někdy i australská, novozélandská atd.);
 • a samozřejmě definice slova.

Pokaždé, když budete mít pochybnosti, podívejte se do Wikislovníku - vaše porozumění poslechu a výslovnost se časem nepochybně zlepší!

Forvo

Forvo je bohatá platforma, která má zvukovou banku uspořádanou podle kategorií a jazyků.

Navzdory vtíravým reklamám zde najdete mnoho možných přízvuků pro stejné slovo, zvukové příklady, případně malou definici v angličtině (ale ne vždy).

English listening resources

Forvo (slovník výslovnosti)

Na webu Forvo je skvělá jeho obří databáze. Pro angličtinu zde najdete 278 190 výslovností pro 167 937 různých slov. U některých slov je k dispozici jediná nahrávka (což už je mnohem lepší než nemít žádnou!), zatímco u jiných příkladů je k dispozici široký výběr nahrávek. Zde je příklad se slovem awesome.

Zkrátka, pokud si chcete vyhledat výslovnost nějakého slova, určitě ji najdete na Forvo!

Jako malý bonus se můžete zeptat na výslovnost nového slova nebo na dodatečnou výslovnost již existujícího slova, které se vám zatím nezdá dostatečně přesvědčivé. Máte také možnost pomoci studentům vašeho rodného jazyka tím, že si navrhovaná slova a fráze nahrajete.

Jediná potenciální nevýhoda - kvalita těchto nahrávek je nepředvídatelná.

Projet Shtooka

Projet Shtooka shromažďuje nahrávky v 18 jazycích včetně češtiny.

English listening resources

Project Shtooka (slovník výslovnosti)

Způsob fungování této platformy je poměrně jednoduchý:

 • Vyberte si jazyk a vyhledejte slovo v pravém horním rohu obrazovky;
 • klikněte na tlačítko Hledat,
 • poslechněte si výslovnost slova kliknutím na reproduktor vedle slova.

Chcete-li nakonec zjistit, jaký přízvuk je použit, klikněte na modrý bod na pravé straně panelu přehrávání, abyste zjistili, odkud mluvčí pochází.

Je to velmi praktické a snadno použitelné!

Dobře, to je hezké, řeknete mi, ale práce na jednotlivých slovech je pomalá a nestačí. Nemůžeme se učit výslovnost pomocí vět, běžných příkladů, převzatých z reálného obsahu, například z YouTube nebo úryvků z filmů?! Well, I'm glad you asked!

Najděte si texty se zvukem v angličtině

Zde je jeden z nejlepších způsobů, jak si zvyknout na mluvenou angličtinu, pokud už umíte číst - poslouchejte zvukové zdroje v angličtině s příslušným textem.

RhinoSpike

Doporučuji vám, abyste si pořídili profil na Rhinospike.com který vám umožní přístup k novým anglickým zvukovým zdrojům, stejně jako k mnoha dalším jazykům.

English listening resources

RhinoSpike (zvukové texty pro studenty angličtiny)

Poté klikněte na záložku nahoře Browse by language a vyberte English a poté Transcriptions.

A pak - směle do toho!

Obecně existují dva typy formátu:

 • Buď video na YouTube s níže uvedeným přepisem,
 • nebo zvukový soubor textu (často vymyšleného nebo třeba úryvku z románu).

Téma zde není až tak důležité. I když je pravda, že tím, že se učíme o tématu, které se nám líbí, máme obecně tendenci si proces ponoření se do anglického obsahu ještě více užít, rozkolísáni hlasem anglicky mluvícího člověka. Nejdůležitější je seznámit se s mluvenou angličtinou.

Jsem rád, že mohu tuto platformu představit právě vám, protože spojuje lidi jako vy a já z celého světa. Umožňuje nám naučit se zhruba čtyřicet jazyků a máme přístup ke spoustě zvukových zdrojů v angličtině nebo ve většině jazyků, na které si vzpomenete.

Největší množství obsahu je jako obvykle v angličtině, ale to je pro nás ještě lepší! Takže stránky používejte a využijte je naplno - klikněte, mluvte a opakujte!

Klikání, poslech, opakování a učení se angličtině jako cesta k plynulosti. To jsou tajné ingredience úspěchu výuky angličtiny online. Click & Speak který obsahuje více než 17 hodin dialogů, 5 000 nejčastěji používaných slovíček, díky nimž zvládnete 96 % mluvené angličtiny, podrobnou práci s fonetikou a mnoho dalšího![Více informací... ]

Youglish

Předchozí zdroj, Rhinospike, nabízí dva typy formátu, a to videa na YouTube s přepisy pod nimi a další úžasná stránka, která je speciálně k tomu určená, se jmenuje Youglish.

Výhodou stránekYouglish je jejich velikost - můžete si vyhledat slovo v angličtině a poslechnout si ho v kontextu videa na YouTube. To vám nabízí výhodu kontextu a kvality (přízvuk, různé hlasy). Ideální kombinace, jak si ověřit výslovnost slova a zároveň si užít několik minut zajímavého obsahu (ve výsledcích se například často objevuje mnoho TEDTalks ).

English listening resources

Youglish je platforma, která vám umožní analyzovat americké anglické texty se zvukem!

U každého slova vám platforma nabídne pěkný seznam výsledků videí, abyste si dané slovo mohli poslechnout... pak můžete pokračovat ve sledování videa pro zábavu a vychutnat si bohatou, přirozenou a kvalitní angličtinu - přesně tak, jak to máme rádi!

YouTube

Když už mluvíme o YouTube, dovolte mi, abych se s vámi podělil o další řešení, jak najít zdroje poslechu angličtiny a pracovat na porozumění a výslovnosti... a to vše s jednoduchými zvukovými soubory MP3 v angličtině. Je to docela jednoduché:

Pokud na YouTube najdete video, které se vám líbí, přeměňte ho na zvukový zdroj pro výuku angličtiny!

Máte rádi YouTube? Zde je náš výběr těch nejlepších anglicky mluvících youtuberů!

Použijte webovou stránku ke stažení videí z YouTube, která se vám líbí, například https://www.y2mate.com/en68, která umožňuje převést video nebo zvukové zdroje do souborů MP3. V našem případě zvolme audio.

Díky tomu si můžete vytvořit zásobu zvukových souborů, které budete používat opakovaně, a také pomocí naší techniky pracovat na svém přízvuku. O něco níže v článku vám vysvětlíme, jak snadno pracovat na své výslovnosti a přízvuku v angličtině pomocí souborů MP3.

Co takhle se zatím podívat na nějaký film? Dodejme našemu hledání anglických zvukových zdrojů filmový nádech!

Najděte úryvky z filmů v angličtině

You amuse me, Mr Bond! - A View to a Kill

I'm gonna make him an offer he can't refuse - The Godfather

You're only supposed to blow the bloody doors off! - The Italian Job

Překvapení! Než se podíváme na kompletní článek o tom, jak se učit anglicky pomocí filmů (který se brzy objeví), dáme si malou ukázku s úryvky z filmů.

Ještě jednou připomínáme, že jde o to, abychom se soustředili na skutečnou anglickou výslovnost slovíček, pokud jsou součástí věty.

Úryvky, které jsem vybrala, většinou nejsou delší než 10 sekund, takže vám umožní soustředit se spíše na kvalitu než na kvantitu :).

Moviesoundclip

Moviesoundclip.net je moje oblíbená platforma pro vyhledávání úryvků z filmů a jejich poslech.

Tato online platforma nabízí nejlepší rovnováhu mezi kvalitou a kvantitou. Ve skutečnosti existují desítky podobných stránek, ale kvalita nahrávek je často špatná a výběr úryvků poměrně úzký.

English listening resources

Učte se anglicky pomocí filmových hlášek

Nejlepší na tom je, že i když film neznáte (nebo možná ani nepoznáte jeho název v angličtině), budete se bavit už jen poslechem anglického zvuku, skutečného zvuku čisté angličtiny, který vychází z úst herce v akci, v citaci plné vtipu. A po dvou nebo třech posleších by vás to opravdu mohlo přimět k tomu, abyste si film pustili celý!

Brzy se o tom rozepíšu znovu v ucelenějším článku, ale do té doby:

 • Vyberte si film, ať už je jakýkoli,
 • máte dvě možnosti: buď si úryvek poslechnete, aniž byste ho stahovali, nebo si ho můžete stáhnout. Druhou možnost doporučuji a je efektivnější, za chvíli vám řeknu proč.
 • A je to, máte k dispozici úryvek dlouhý jen několik sekund, který můžete poslouchat, jak dlouho chcete, dokud nebudete schopni opakovat to, co herec říká, stejnou rychlostí jako on.

Wavelist

Wavelist Je to stránka, která je dost podobná té předchozí.

I když je počet nahrávek o něco nižší, i tato platforma má pěkný výběr filmových úryvků. Je to dobrá alternativa k Moviesoundclip pokud nemůžete najít konkrétní film nebo pokud si chcete jen trochu zpestřit práci.

Citáty si samozřejmě můžete kdykoli stáhnout ve formátu MP3 a vytvořit si tak sbírku citátů, které budete znát a budete je umět snadno vyslovit.

Nyní bych vám rád ukázal techniku, kterou můžete okamžitě použít, abyste s těmito zvukovými soubory pracovali a získali autentický přízvuk.

Metoda pro zlepšení výslovnosti v angličtině

Takže...

 • Rozhodli jste se stáhnout si zvukový soubor z Rhinospike, abyste si zlepšili výslovnost?
 • Nebo snad máte zvukový soubor ze skvělého videa na YouTube?
 • Nebo snad vybrané úryvky z filmů stažené ve vašem počítači?

Skvělé!

Nyní bych vám rád představil software, který vám pomůže maximálně využít poslechové zdroje angličtinypodle vašeho výběru a získat tak dobrý přízvuk a správnou výslovnost v angličtině.

Audacity

Audacity je jednoduchý bezplatný software, který si můžete stáhnout odtud. Umožňuje vám zaměřit se na vámi zvolenou část zvuku v angličtině, abyste si mohli zopakovat pouze tu část, která vás zajímá.

Tímto způsobem již nejste při poslechu a opakování závislí na zvukovém souboru : zvukový soubor závisí na vás, vy jste ten, kdo řídí, kde má začít, kde skončit, kdy se má přehrát nebo pozastavit atd.... Je to perfektní (a dokonce nezbytné), abyste měli stejnou výslovnost jako v souborech MP3.

Všechny dosud uvedené zdroje nás dovedly až k tomuto bodu. Zdroje máte, teď je na vás, abyste je využili ke zlepšení! V tomto článku máte k dispozici skutečnou jazykovou laboratoř!

Poslechněte si více angličtiny, abyste se zlepšili

A je to tady, prozkoumali jste celý můj arzenál stránek a platforem, které vám pomohou najít anglické zvukové zdroje, a tak si aktivněji užívat anglický obsah v angličtině, používat je, ovládat je a pracovat na své mluvené angličtině!

Podcasty a audioknihy

Existuje ještě jeden typ zvukových zdrojů, vynikající pro zlepšení porozumění mluvené angličtině (a vaší slovní zásoby), a to jsou podcasty a audioknihy. Samozřejmě jsou pokročilejší (delší, obsahují více slovní zásoby), když vezmeme v úvahu techniky, které jsme prozkoumali, proto o nich budeme mluvit později, v dalších článcích.

Výuka angličtiny s výslovností / audio

Chcete se v angličtině zdokonalit poslechem? To je dobře... ale možná se chcete vyhnout tomu, abyste ztráceli čas neustálým přecházením mezi několika zdroji, hledáním audia v angličtině, jeho stahováním... vybíráním zajímavých částí, které stojí za to zkontrolovat, zjišťováním, zda jste dobře rozuměli, hledáním fonetiky slovíček, překladů, staráním se o gramatiku a podobně.

Pokud jste dočetli až sem, můžete si opravdu udělat radost tím, že nás vyzkoušíte. Vytvořili jsme online výukový kurz angličtiny, který ztělesňuje všechny dobré věci, které jsem právě zmínil, a ještě víc. Přináší výše zmíněné výhody anglických audio zdrojů, úsporu času, strukturu a praktický aspekt navrch. Přihlásíte se a procvičujete - to je vše! Nechám vás, abyste kurz objevili sami: Click & Speak.

Audio resources in English

Profile picture for Sébastien Milhomme

Sébastien Milhomme

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:38 pm