[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Millised on parimad ingliskeelsed heliressursid ja kust neid leida?

Inglise keele kuulamisressursid 🎧

Read this article in English: English listening resources 🎧.

Kas teil on raskusi inglise keele mõistmisega? Siin on mõned suurepärased vahendid inglise keele kuulamise parandamiseks!

Inglise keele kuulamine on oluline osa õppimisest, sama oluline kui rääkimise harjutamine. Heade inglise keele audiomaterjalide leidmine on üks võtmetest, mis aitab omandada head hääldust inglise keeles.

Ja me hindame kõnekeele inglise keele tähtsust väga kõrgelt! Me hoolime inglise keele foneetika tundmisest, heast hääldusest ja heast arusaamisest.

Selles vaimus on siin kogumik parimatest inglise keele audioressurssidest (sageli koos tugitekstiga), kus saate kuulata inglise keele helifaile.

Inglise keele häälduse saite

Kuigi iga hea sõnaraamat peaks sisaldama vahendit sõnade häälduse kuulamiseks, tahaksin teile tutvustada nn inglise keele hääldussõnastikke.

Need võimaldavad teil kuulata rohkem näiteid kui traditsioonilistes veebisõnaraamatutes. Need võimaldavad teil otsida ja leida valitud sõnade hääldust. Ja need on helisalvestised, mille on teinud erineva aktsendiga inglise keele kõnelejad üle kogu maailma. Sinu ülesanne - imiteeri neid ja püüa jõuda võimalikult lähedale originaalsele hääldusele!

Wiktionary inglise keeles

Wiktionary ingliskeelne väljaanne , mis on kättesaadav aadressil en.wiktionary.org, kuulub loomulikult parimate inglise keele online-sõnastike hulka, sest see sisaldab järgmist:

 • hääldus, koos ühe või mitme helifailiga, mida saab kuulata;
 • üks või mitu foneetilist transkriptsiooni, et aidata teil kuuldut eristada;
 • märkusi erinevuste kohta piirkonniti (Ameerika inglise keel, Briti keel või mõnikord isegi Austraalia, Uus-Meremaa jne);
 • ja muidugi sõna definitsioon.

Iga kord, kui teil tekib kahtlus, vaadake seda sõna Wiktionaryst järele - teie kuuldu mõistmine ja hääldus paranevad aja jooksul kahtlemata!

Forvo

Forvo on rikkalik platvorm, millel on kategooriate ja keelte kaupa organiseeritud helipank.

Hoolimata pealetükkivatest reklaamidest leiad sama sõna jaoks palju võimalikke aktsente, helinäiteid, potentsiaalselt ka väikese definitsiooni inglise keeles (kuid mitte alati).

English listening resources

Forvo (hääldussõnastik)

Mis on Forvo juures väga hea, on selle hiiglaslik andmebaas. Inglise keele puhul leiate 278 190 hääldust 167 937 erineva sõna kohta. Mõnel sõnal on üks salvestus (mis on juba palju parem kui selle puudumine!), samas kui teistel näidetel on suur valik salvestusi. Siin on näide sõnaga awesome.

Ühesõnaga, kui soovite mõne sõna hääldust otsida, siis kindlasti Forvo!

Väikese boonusena saate küsida uue sõna hääldust või olemasolevale sõnale, mis ei tundu teile veel piisavalt veenev, täiendavat hääldust. Samuti on teil võimalus aidata oma emakeele õppijaid, salvestades soovitatud sõnu ja väljendeid.

Ainus võimalik puudus - nende salvestuste kvaliteet on ettearvamatu.

Projet Shtooka

Projet Shtooka kogub salvestusi 18 keeles, sealhulgas inglise keeles.

English listening resources

Project Shtooka (hääldussõnastik)

Selle platvormi tööpõhimõte on üsna lihtne:

 • Valige keel ja otsige sõna ekraani paremast ülemisest nurgast;
 • klõpsake nupule Otsi,
 • kuulake sõna hääldust, klõpsates sõna kõrval oleval kõlaril.

Lõpuks, et kontrollida, millist aktsenti kasutatakse, klõpsake taasesitusriba paremal pool sinist punkti, et leida, kust kõneleja pärit on.

See on väga praktiline ja lihtne kasutada!

OK, see on tore, ütlete mulle, aga üksikute sõnade kallal töötamine on aeglane ja ei ole piisav. Kas me ei saa hääldamist õppida lausete, tavaliste näidete kaudu, mis on võetud reaalsest sisust, näiteks YouTube'ist või filmilõikudest?! Well, I'm glad you asked!

Leia ingliskeelsed tekstid koos heliga

Siin on üks parimaid viise, kuidas suulise inglise keelega hakkama saada, kui te juba oskate lugeda - kuulake ingliskeelseid heliressursse koos vastava tekstiga.

RhinoSpike

Soovitan teil saada profiili Rhinospike.com mis annab teile juurdepääsu uutele ingliskeelsetele heliressurssidele, aga ka paljudele teistele keeltele.

English listening resources

RhinoSpike (audiotekstid inglise keele õppijatele)

Seejärel klõpsake üleval vahekaardil Browse by language ja valige inglise keel ja seejärel Transcriptions.

Ja siis - hakka hullama!

Üldiselt on olemas kahte tüüpi formaat:

 • kas YouTube'i video koos alloleva transkriptsiooniga,
 • või teksti (sageli väljamõeldud või võib-olla romaani väljavõte) helifail.

Teema ei ole siinkohal nii oluline. Kuigi on tõsi, et õppides teemat, mis meile meeldib, kipume üldjuhul veelgi rohkem nautima ingliskeelsesse sisusse sukeldumist, mida rokib ingliskeelse kõneleja hääl. Kõige tähtsam on tutvuda räägitava inglise keelega.

Mul on hea meel tutvustada just teile seda platvormi, sest see ühendab minusuguseid inimesi kogu maailmast. See võimaldab meil õppida umbes nelikümmend keelt ja meil on juurdepääs tonnidele ingliskeelsetele heliressurssidele või enamikele keeltele, mida te võite välja mõelda.

Nagu tavaliselt, on inglise keeles kõige rohkem sisu, aga see on meie jaoks isegi parem! Nii et kasutage seda saiti ja võtke sellest kõige rohkem kasu - klõpsake, rääkige ja korrake!

Klõpsamine, kuulamine, kordamine ja inglise keele õppimine kui viis sujuva keeleoskuse saavutamiseks. Need on salajased koostisosad, mis tagavad edu inglise keele koolitusel internetis. Click & Speak mis sisaldab rohkem kui 17 tundi dialooge, 5000 kõige sagedamini kasutatavat sõna, mis võimaldab teil omandada 96% kõneldud inglise keelest, üksikasjalikku tööd foneetika alal ja palju muud![Lisateave... ]

Youglish

Eelmine ressurss, Rhinospike, pakub kahte tüüpi formaati, nimelt YouTube'i videod koos transkriptsioonidega allpool ja teine vinge sait, mis on spetsiaalselt selleks mõeldud, on nimega Youglish.

Youglish eeliseks on suurus - saate otsida sõna inglise keeles ja kuulata seda YouTube'i video kontekstis. See pakub teile konteksti ja kvaliteedi (aktsendid, erinevad hääled) eeliseid. Ideaalne kombinatsioon, et kontrollida sõna hääldust ja samal ajal nautida paar minutit huvitavat sisu (näiteks ilmub tulemustes sageli palju TEDTalks ).

English listening resources

Youglish on platvorm, mis võimaldab teil analüüsida Ameerika inglise keelseid tekste koos heliga!

Iga sõna kohta pakub platvorm teile toredat nimekirja videotulemustest, et kuulata kõnealust sõna... seejärel võite vabalt jätkata video vaatamist lõbuks ja nautida rikkalikku, loomulikku ja kvaliteetset inglise keelt - just nii, nagu meile meeldib!

YouTube

Kuna me räägime YouTube'ist, siis lubage mul jagada teiega veel üht lahendust, kuidas leida inglise keele kuulamisressursse ja töötada oma arusaamise ja häälduse kallal... ja seda kõike lihtsate ingliskeelsete MP3-helifailidega. See on üsna lihtne:

Kui leiate YouTube'i video, mis teile meeldib, siis muutke see inglise keele õppimiseks heliressursiks!

Kas sulle meeldib YouTube? Siin on meie valik parimatest ingliskeelsetest YouTuberitest!

Kasutage meeldivate YouTube'i videote allalaadimiseks veebisaiti, näiteks https://www.y2mate.com/en68, mis võimaldab teisendada video- või heliressursse MP3-failideks . Meie puhul valime audio.

See võimaldab teil luua varu helifaile, mida saate ikka ja jälle kasutada ja samuti töötada meie tehnikaga oma aktsendi kallal. Veidi allpool artiklis selgitame teile, kuidas saate MP3-failide abil hõlpsasti oma häälduse ja aktsendi k allal inglise keeles töötada.

Kuidas oleks vahepeal, kui vaataksite filmi? Lisame oma inglise keele heliressursside otsingule filmi!

Leidke väljavõtteid ingliskeelsetest filmidest

You amuse me, Mr Bond! - A View to a Kill

I'm gonna make him an offer he can't refuse - The Godfather

You're only supposed to blow the bloody doors off! - The Italian Job

Üllatus! Enne kui vaatame täielikku artiklit selle kohta, kuidas õppida inglise keelt filmide abil (mis on peagi tulemas), teeme väikese eelvaate mõne filmiväljavõtte abil.

Veel kord, mõte on jääda keskenduma sõnade tegelikule inglise keele hääldusele, kui need on osa lausest.

Väljavõtted, mille olen valinud, ei ole enamasti pikemad kui 10 sekundit, nii et saate keskenduda pigem kvaliteedile kui kvantiteedile :)

Moviesoundclip

Moviesoundclip.net on minu lemmikplatvorm filmilõikude leidmiseks ja kuulamiseks.

See veebiplatvorm pakub parimat tasakaalu kvaliteedi ja kvantiteedi vahel. Tegelikult on selliseid saite kümneid, kuid salvestuste kvaliteet on sageli kehv ja väljavõtete valik on üsna kitsas.

English listening resources

Õppige inglise keelt filmitsitaatidega

Parim osa on see, et isegi kui te ei tea filmi (või võib-olla isegi ilma pealkirja inglise keeles ära tundmata), on teil lõbus lihtsalt kuulata inglise keele heli, tõelist puhta inglise keele heli, mis tuleb näitleja huultelt tegevuses, tsitaat täis vaimukust. Ja pärast kahte-kolme kuulamist võib see tõesti tekitada soovi kogu filmi vaadata!

Räägin sellest peagi veelkord ühes põhjalikumas artiklis, aga seni:

 • valige film, ükskõik, mis see on,
 • teil on kaks võimalust: kas kuulata väljavõtet ilma selle allalaadimiseta või laadida see alla. Teine võimalus on soovitatav ja tõhusam, ma ütlen teile kohe, miks .
 • Ja juba ongi käes väljavõte, mis on vaid mõne sekundi pikkune, mida saate kuulata nii palju kui soovite, kuni olete võimeline kordama seda, mida näitleja ütleb, samas tempos kui nemad.

Wavelist

Wavelist on sait, mis on üsna sarnane eelmisele.

Kuigi salvestuste arv on veidi väiksem, on ka sellel platvormil kena valik filmiväljavõtteid. See on hea alternatiiv Moviesoundclip kui te ei leia konkreetset filmi või kui soovite lihtsalt veidi vaheldust.

Ja muidugi saate alati alla laadida tsitaate MP3-formaadis, et luua tsitaatide kogumik, mida te tunnete ja suudate hõlpsasti hääldada.

Nüüd tahaksin teile näidata tehnikat, mida saate kohe rakendada, et töötada nende helifailidega ja omandada autentne aktsent.

Meetod inglise keele häälduse parandamiseks

Niisiis...

 • Olete otsustanud laadida alla helifaili aadressilt Rhinospike, et parandada oma hääldust?
 • Või äkki on teil helifail mõnest suurest YouTube'i videost?
 • Või ehk valik filmilõike, mis on teie arvutisse alla laaditud?

Suurepärane!

Nüüd sooviksin teile tutvustada tarkvara, mis aitab teil maksimaalselt nautidateie valitud inglise keele kuulamisressursseja seeläbi omandada hea aktsent ja korrektne hääldus inglise keeles.

Audacity

Audacity on lihtne tasuta tarkvara, mille saate alla laadida siit. See võimaldab teil keskenduda valitud inglise keele heli osale, et korrata ainult seda osa, mis teid huvitab.

Sellega ei sõltu te enam helifailist, kui te kuulate ja kordate : helifail sõltub teiest, teie ise kontrollite, kust alustada, kus lõpetada, millal mängida või pausida jne.... See on täiuslik (ja isegi hädavajalik), et hääldus oleks sama, mis MP3-failides.

Kõik seni vaadeldud vahendid on meid selle punktini viinud. Teil on ressursid olemas, nüüd on teie asi neid kasutada, et paraneda! Selles artiklis on teie käsutuses tõeline keelelabor!

Parandamiseks kuulake rohkem inglise keelt

Siit saite, te olete uurinud kogu minu arsenali saite ja platvorme, mis aitavad teil leida inglise keele audioressursse ja seega nautida inglise keele sisu inglise keeles aktiivsemalt, kasutada neid, kontrollida neid ja töötada oma kõneldud inglise keele kallal!

Podcastid ja audioraamatud

On veel ühte tüüpi audioressursse, mis on suurepärased suulise inglise keele mõistmise (ja sõnavara) parandamiseks, ning need on podcastid ja audioraamatud. Loomulikult on need edasijõudnumad (pikemad, sisaldavad rohkem sõnavara), kui võtame arvesse tehnikat, mida oleme uurinud, seepärast räägime neist hiljem, tulevastes artiklites.

Inglise keele koolitus häälduse/ audioga

Kas soovite inglise keelt kuulata, et parandada? See on hea... aga võib-olla soovite vältida oma aja raiskamist, käies pidevalt edasi-tagasi mitme ressursi vahel, otsides inglise keele audiot, laadides seda alla... valides välja huvitavad osad, mida tasub kontrollida, vaadates, kas olete hästi aru saanud, otsides sõnade foneetikat, tõlkeid, muretsedes grammatika pärast jne.

Kui olete lugenud nii kaugele, siis võite tõesti teha endale teene, kui te meid vaatate. Me oleme loonud inglise keele koolituskursuse internetis, mis kehastab kõiki neid häid asju, mida ma just mainisin, ja isegi rohkemgi veel. See toob kaasa eespool mainitud eelised inglise keele audioressursside, aja kokkuhoiu, struktuuri ja praktilise aspekti peale selle. Sa logid sisse ja harjutad - see on kõik! Ma lasen teil kursuse enda jaoks avastada: Click & Speak.

Audio resources in English

Profile picture for Sébastien Milhomme

Sébastien Milhomme

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:53 pm