[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Chcete sa naučiť anglicky? Tu je návod, kde začať.

Sedem vecí, ktoré by ste mali prestať robiť, ak sa chcete naučiť anglicky 🤫

Chcete sa naučiť anglicky? Nemali by ste do svojich študijných návykov pridávať stále nové veci. Často je potrebné niektoré odstrániť.

Alebo, ako hovoria Angličania:

Sometimes, less is more.

Čo teda robíte, keď nepracujete na dosiahnutí svojich cieľov? Na čom sa zhodnete, že robíte to, čo vám stojí v ceste k úspechu pri učení sa angličtiny?

Tu prichádza zoznam siedmich vecí, ktoré by ste mali prestať robiť, aby ste začali dosahovať skutočné pokroky v angličtine. S niektorými z týchto činností je ľahšie prestať ako s inými, ale stojí za to to vyskúšať.

1. Prestaňte pozerať televíziu

Zapnúť televíziu je jednoduchá voľba. Sledovanie kanálov je návykové a robí nás pasívnymi, iba divákmi vlastného života. Každá minúta pred obrazovkou je 60 stratených sekúnd, ktoré ste mohli využiť na dosiahnutie svojich cieľov.

Iróniou je, že sledovanie televíznych programov v angličtine, ktoré ste si vybrali a ktoré sú bez reklám, môže ľahko premeniť čas, ktorý strácate, na cenné a inteligentné precvičovanie angličtiny. To znamená, že sledovanie televízie vo vašom vlastnom jazyku je strata času, zatiaľ čo sledovanie televízie v anglickom jazyku môže skutočne zvýšiť vašu úroveň angličtiny!

Prestaňte používať Facebook

Facebook je nový boob tube (televízia). Využíva našu potrebu ľudského kontaktu a nehovoriac o našich osobných údajoch.

S výnimkou poskytnutia voľnej minúty na prestávku na toaletu nie sú reklamy niečím, čo by ste vo svojom živote chceli. Na rozdiel od sledovania televízie, pri ktorom viete, že je čas ísť spať, pretože váš obľúbený program skončil, ste neustále vystavení modrému svetlu, ktoré ničí kvalitu vášho spánku.

Ak si môžete vziať späť všetok tento mŕtvy čas, mohli by ste ho využiť na ďalšie precvičovanie angličtiny.

Môžete sa stretnúť so svojimi priateľmi v reálnom živote. Pokiaľ ide o spoznávanie nových ľudí, môžete to robiť na stránkach, ako napr. Meetup.

3. Prestaňte mať toxické vzťahy

Vždy je ľahšie kritizovať ako konať. Robiť si žarty z cudzincov, ktorí hovoria po anglicky, je ľahké, ale hovoriť lepšie ako oni je ťažké.

Ľudia, ktorí vám neustále opakujú, že sa vám nepodarí naučiť sa po anglicky (pričom oni sami nikdy nič nové neskúšajú), si nezaslúžia vaše priateľstvo.

Vždy je ťažké rozhodnúť sa, ale tolerovať ich kruté komentáre znamená dať im kredit, ktorý si nezaslúžia. Ak sú vo vašom okolí ľudia, ktorí podkopávajú vašu morálku a vysávajú z vás energiu ako pijavice, mali by ste ich jednoducho nechať ísť. Túto energiu by ste mohli investovať inde, preto sa od nich dištancujte.

Uvoľníte tak miesto pre lepších priateľov a vzťahy, a to tak v angličtine, ako aj vo vašom rodnom jazyku.

4. Prestaňte pracovať na iných jazykoch

Ak chcete v angličtine naozaj napredovať, sústreďte sa len na angličtinu.

Chcete sa popasovať aj s nemčinou a španielčinou? Čože, naučiť sa plynule hovoriť po anglicky ešte nie je dosť zložité? Prestaňte robiť od všetkého trochu, pretože nakoniec nedosiahnete nič. Dajte do učenia angličtiny všetko, čo máte, a dosiahnite čo najviac. Už žiadne výhovorky!

Na nové jazyky bude čas aj po naučení sa angličtiny. A po dosiahnutí pohodlnej úrovne v prvom cudzom jazyku bude pridávanie ďalších oveľa jednoduchšie.

5. Prestaňte plytvať peniazmi

Nepotrebujete to latté za šesť dolárov, aby ste začali svoj deň. Naše ego a reklamné stratégie nám nerobia dobre a nútia nás plytvať peniazmi, na ktoré sme tak tvrdo pracovali.

Pred míňaním sa zamyslite. Minimalizujte plytvanie. Investujte do seba.

Ušetrené peniaze vám umožnia robiť veci, ktoré sú zmysluplnejšie, a dlhšie cvičiť angličtinu a ďalej zlepšovať svoje jazykové schopnosti.

6. Prestaňte čítať bez výslovnosti

Angličtina sa nevyslovuje tak, ako sa píše, a nepíše sa tak, ako sa vyslovuje.

Čítanie v angličtine je predstavovanie si výslovnosti na rozdiel od jej poznania. To vám s najväčšou pravdepodobnosťou zanechá nezrozumiteľný cudzí prízvuk.

Urobte si láskavosť a investujte do zlepšenia výslovnosti. Naučte sa základy anglickej fonetiky, overte si výslovnosť študovaných slov a učte sa pomocou sluchu. Svet hovorenej angličtiny sa vám otvorí.

7. Prestaňte používať svoj rodný jazyk

Váš rodný jazyk vám stojí v ceste k dosiahnutiu plného potenciálu pri učení sa cudzích jazykov.

Prestaňte používať svoj materinský jazyk. Odpustite si kotvu. Precvičujte angličtinu všade a stále, bez ohľadu na to, aká je vaša aktuálna úroveň.

Vzahraničí sa vyhýbajte ľuďom zo svojej krajiny ako moru. Keď ste vo svojej krajine, čo najviac minimalizujte čas, ktorý strávite hovorením v rodnom jazyku, pričom vychádzajte z vlastných myšlienok a vnútorných monológov.

V týchto obdobiach absencie rodného jazyka budete mať stále potrebu vyjadrovať sa a prijímať nové informácie, ale budete nútení robiť to pomocou angličtiny.

Aby ste sa naučili povedať áno, musíte vedieť povedať aj nie.

Začnite konať!

Ak sa chcete zlepšiť v angličtine a konečne sa cítiť pri rozprávaní uvoľnene, pozrite si náš kurz s názvom Kliknite a hovorte.

One last thing

Ak sa vám tento článok páčil a považujete ho za užitočný, zvážte jeho zdieľanie s ľuďmi, ktorých poznáte!


Poďakovanie

Formát tohto článku bol inšpirovaný článkom v angličtine na stránke Medium, ktorý sa volá 13 Things You Should Give Up If You Want To Be Successful.

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:28 pm