[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Chcete se naučit anglicky? Zde je návod, kde začít.

Sedm věcí, které byste měli přestat dělat, pokud se chcete naučit anglicky 🤫

Chcete se naučit anglicky? Neměli byste do svých studijních návyků přidávat stále nové věci. Často je třeba některé odstranit.

Nebo, jak říkají angličtináři:

Sometimes, less is more.

Co tedy děláte, když nepracujete na dosažení svých cílů? Na čem se shodnete, že děláte to, co vám stojí v cestě k úspěchu při učení angličtiny?

Přinášíme seznam sedmi věcí, které byste měli přestat dělat, abyste začali v angličtině dosahovat skutečných pokroků. S některými z těchto činností je snazší přestat než s jinými, ale stojí za to to zkusit.

1. Přestaňte se dívat na televizi

Zapnout televizi je snadná volba. Přeskakování kanálů je návykové a činí nás pasivními, pouhými diváky vlastního života. Každá minuta před obrazovkou je 60 ztracených sekund, které jste mohli využít k dosažení svých cílů.

Ironií je, že sledování televizních pořadů v angličtině, které si sami vyberete a které jsou bez reklam, může snadno proměnit čas, který promarníte, v cenné a inteligentní procvičování angličtiny. To znamená, že sledování televize ve vašem rodném jazyce je ztráta času, zatímco sledování televize v angličtině může skutečně zvýšit vaši úroveň angličtiny!

Přestaňte používat Facebook

Facebook je nový boob tube (televize). Zneužívá naši potřebu lidského kontaktu a nemluvě o našich osobních údajích.

S výjimkou toho, že vám poskytne volnou minutu na přestávku na toaletu, nejsou reklamy něčím, co byste ve svém životě chtěli. Na rozdíl od sledování televize, kdy víte, že je čas jít spát, protože váš oblíbený pořad skončil, jste neustále vystaveni modrému světlu, které ničí kvalitu vašeho spánku.

Kdybyste si mohli vzít zpět všechen tento mrtvý čas, mohli byste ho využít k většímu procvičování angličtiny.

Můžete se setkat se svými přáteli v reálném životě. Pokud jde o seznamování s novými lidmi, můžete to udělat na stránkách jako např. Meetup.

3. Přestaňte mít toxické vztahy

Vždy je snazší kritizovat než jednat. Dělat si legraci z cizinců, kteří mluví anglicky, je snadné, ale mluvit lépe než oni je těžké.

Lidé, kteří vám neustále říkají, že v učení angličtiny neuspějete (zatímco oni sami nikdy nic nového nezkusí), si vaše přátelství nezaslouží.

Je to vždycky těžké rozhodnutí, ale tolerovat jejich příšerné komentáře znamená dávat jim kredit, který si nezaslouží. Pokud jsou ve vašem okolí lidé, kteří podkopávají vaši morálku a vysávají z vás energii jako pijavice, měli byste je prostě nechat jít. Tuto energii byste mohli investovat jinam, proto se od nich distancujte.

Uvolníte tak místo pro lepší přátele a vztahy, a to jak v angličtině, tak ve vašem rodném jazyce.

4. Přestaňte pracovat na jiných jazycích

Chcete-li v angličtině skutečně pokročit, soustřeďte se pouze na angličtinu.

Chcete si také trochu zabrnkat na němčinu a španělštinu? Copak naučit se plynule anglicky není už tak dost složité? Přestaňte dělat od všeho trochu, protože nakonec nedosáhnete ničeho. Dejte do učení angličtiny všechno, co máte, a dosáhněte co nejvíce. Už žádné výmluvy!

Na nové jazyky bude čas i po naučení se angličtiny. A poté, co dosáhnete pohodlné úrovně ve svém prvním cizím jazyce, bude přidávání dalších mnohem snazší.

5. Přestaňte plýtvat penězi

Nepotřebujete to latté za šest dolarů, abyste začali svůj den. Naše ego a reklamní strategie nám nedělají dobře a nutí nás plýtvat penězi, na které jsme tak tvrdě pracovali.

Před utrácením buďte uvážliví. Minimalizujte plýtvání. Investujte do sebe.

Ušetřené peníze vám umožní dělat smysluplnější věci a déle procvičovat angličtinu a dále zlepšovat své jazykové dovednosti.

6. Přestaňte číst bez výslovnosti

Angličtina se nevyslovuje tak, jak se píše, a nepíše se tak, jak se vyslovuje.

Čtení v angličtině je představování si výslovnosti na rozdíl od její znalosti. To vám s největší pravděpodobností zanechá nesrozumitelný cizí přízvuk.

Udělejte si laskavost a investujte do zlepšení výslovnosti. Naučte se základy anglické fonetiky, ověřte si výslovnost studovaných slov a učte se pomocí sluchu. Svět hovorové angličtiny se vám otevře sám.

7. Přestaňte používat svůj rodný jazyk

Váš rodný jazyk vám stojí v cestě k dosažení plného potenciálu při studiu cizích jazyků.

Přestaňte používat svůj mateřský jazyk. Pusťte kotvu. Procvičujte angličtinu všude a stále, ať už je vaše aktuální úroveň jakákoli.

Vzahraničí se lidem ze své země vyhýbejte jako čert kříži. Když jste ve své zemi, minimalizujte čas strávený mluvením v rodném jazyce, jak jen to bude možné, počínaje vlastními myšlenkami a vnitřními monology.

V těchto obdobích nepřítomnosti rodného jazyka budete mít stále potřebu se vyjadřovat a přijímat nové informace, ale budete nuceni tak činit pomocí angličtiny.

Abyste se naučili říkat ano, musíte také umět říkat ne.

Jednejte!

Pokud se chcete zlepšit v angličtině a konečně se cítit při mluvení uvolněně, podívejte se na náš kurz s názvem Klikněte a mluvte.

One last thing

Pokud se vám tento článek líbil a byl pro vás užitečný, zvažte jeho sdílení s lidmi, které znáte!


Poděkování

Formát tohoto článku byl inspirován článkem v angličtině na Medium, který se jmenuje 13 Things You Should Give Up If You Want To Be Successful.

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:40 pm