[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Chcesz nauczyć się angielskiego? Oto od czego zacząć.

Siedem rzeczy, które powinieneś przestać robić, jeśli chcesz nauczyć się angielskiego 🤫

Chcesz się uczyć angielskiego? Nie powinieneś zawsze dodawać nowych rzeczy do swoich nawyków związanych z nauką. Często trzeba je usunąć.

Lub, jak mówią anglojęzyczni:

Sometimes, less is more.

Co więc robisz, gdy nie pracujesz nad osiągnięciem swoich celów? Co zgadzasz się robić, co stoi na drodze do sukcesu w nauce języka angielskiego?

Oto lista siedmiu rzeczy, które powinieneś przestać robić, aby zacząć robić prawdziwy postęp w nauce angielskiego . Niektóre z tych czynności są łatwiejsze do rzucenia niż inne, ale warto spróbować.

1. Przestań oglądać telewizję

Włączenie telewizora to łatwy wybór. Przeskakiwanie po kanałach uzależnia i czyni nas biernymi, zwykłymi widzami własnego życia. Każda minuta przed ekranem to 60 sekund straconych, które mogłeś wykorzystać na osiągnięcie swoich celów.

Ironia polega na tym, że oglądanie programów telewizyjnych w języku angielskim, wybranych przez Ciebie i pozbawionych reklam, może z łatwością przekształcić zmarnowany czas w cenną i inteligentną praktykę angielskiego. Oznacza to, że oglądanie telewizji we własnym języku to strata czasu, podczas gdy oglądanie telewizji w języku angielskim może naprawdę podnieść Twój poziom angielskiego!

Przestań używać Facebooka

Facebook to nowy kanał boob (telewizja). Wykorzystuje naszą potrzebę kontaktu z ludźmi, nie wspominając o naszych danych osobowych.

Z wyjątkiem zapewnienia sobie czasu na przerwę w łazience, reklamy nie są czymś, czego pragniesz w swoim życiu. W przeciwieństwie do oglądania telewizji, w której wiesz, że nadszedł czas, aby iść spać, ponieważ Twój ulubiony program się skończył, jesteś stale narażony na niebieskie światło, które psuje jakość Twojego snu.

Jeśli potrafisz cofnąć cały ten martwy czas, możesz go wykorzystać, aby ćwiczyć więcej angielskiego.

Możesz spotkać swoich przyjaciół w prawdziwym życiu. Jeśli chodzi o poznawanie nowych ludzi, możesz to zrobić na stronach takich jak Spotkanie .

3. Przestań mieć toksyczne związki

Zawsze łatwiej jest krytykować niż działać. Wyśmiewanie się z obcokrajowców, którzy mówią po angielsku, jest łatwe, ale mówienie lepiej od nich jest trudne.

Ludzie, którzy ciągle ci mówią, że nie uda ci się nauczyć angielskiego (choć nigdy nie próbują niczego nowego), nie zasługują na twoją przyjaźń.

To zawsze trudny wybór, ale tolerowanie ich okropnych komentarzy daje im uznanie, na które nie zasługują. Jeśli wokół ciebie są ludzie, którzy podkopują twoje morale i wysysają z ciebie energię jak pijawki, powinieneś po prostu pozwolić im odejść. To energia, którą możesz zainwestować gdzie indziej, więc zdystansuj się od nich.

Pozostawi to miejsce lepszym przyjaciołom i związkom, zarówno w języku angielskim, jak i w Twoim ojczystym języku.

4. Przestań pracować w innych językach

Aby naprawdę zrobić postępy w języku angielskim, skup się tylko na języku angielskim.

Chcesz też pobawić się trochę niemieckim i trochę hiszpańskim? Co, nauka płynnego mówienia po angielsku nie jest wystarczająco skomplikowana? Przestań robić wszystko po trochu, bo nic nie osiągniesz. Daj z siebie wszystko w nauce angielskiego i osiągnij jak najwięcej. Żadnych więcej wymówek!

Po nauce angielskiego będzie jeszcze czas na nowe języki. A po osiągnięciu wygodnego poziomu w swoim pierwszym języku obcym, dodawanie kolejnych będzie znacznie łatwiejsze.

5. Przestań marnować pieniądze

Nie potrzebujesz tej sześciodolarowej latte na dobry początek dnia. Nasze ego i strategie reklamowe nie wyświadczają nam przysługi i sprawiają, że marnujemy pieniądze, na które tak ciężko pracowaliśmy.

Bądź rozważny przed wydatkami. Zminimalizuj straty. Zainwestuj w siebie.

Zaoszczędzone pieniądze pozwolą Ci robić rzeczy, które mają większe znaczenie i dłużej ćwiczyć swój angielski i dalej doskonalić swoje umiejętności językowe.

6. Przestań czytać bez wymawiania

Angielski nie jest wymawiany tak, jak jest napisany i nie jest wymawiany tak, jak jest wymawiany.

Czytanie po angielsku to wyobrażanie sobie wymowy, a nie jej znajomość. Spowoduje to najprawdopodobniej niezrozumiały obcy akcent.

Zrób sobie przysługę i zainwestuj w poprawę wymowy . Naucz się podstaw fonetyki angielskiej, sprawdź wymowę słów, których się uczysz i ucz się uszami. Otworzy się przed Tobą świat mówionego angielskiego.

7. Przestań używać swojego języka ojczystego

Twój język ojczysty przeszkadza w osiągnięciu pełnego potencjału w nauce języków obcych.

Przestań używać swojego języka ojczystego. Puść kotwicę. Ćwicz angielski wszędzie i przez cały czas, niezależnie od aktualnego poziomu.

Będąc za granicą , unikaj ludzi z Twojego kraju jak ognia. Kiedy jesteś we własnym kraju, zminimalizuj czas, jaki spędzasz na mówieniu w swoim ojczystym języku, zaczynając od własnych myśli i wewnętrznych monologów.

W tych okresach nieobecnych w ojczystym języku nadal będziesz musiał wyrażać siebie i konsumować nowe informacje, ale będziesz zmuszony to zrobić po angielsku.

Aby nauczyć się mówić tak, musisz także wiedzieć, jak mówić nie.

Podejmij działanie!

Jeśli chcesz poprawić swój angielski i wreszcie czuć się swobodnie podczas rozmowy, sprawdź nasz kurs Click & Speak .

Ostatnia rzecz

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i okazał się przydatny, rozważ udostępnienie go znajomym!


Potwierdzenie

Format tego artykułu został zainspirowany artykułem w języku angielskim na Medium , nazywa 13 rzeczy, z których powinieneś zrezygnować, jeśli chcesz odnieść sukces .

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: June 17, 2021, 11:41 am