[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kā uzlabot angļu valodu, lasot. Kādai vajadzētu būt manai pirmajai grāmatai angļu valodā?

Lasīšana angļu valodā 📚

Read this article in English: Reading in English 📚.

Pilnīgs ceļvedis, kā lasīt angļu valodā, lai pilnveidotos, ar ieteikumiem par labākajām grāmatām, ko lasīt angļu valodā!

Ir daudz veidu, kā mācīties un uzlabot angļu valodu. Protams, jūs varat mācīties vārdu krājumu un gramatiku vai sarunāties ar vietējiem iedzīvotājiem, bet vēl viens lielisks veids, kā uzlabot angļu valodu, par kuru mēs pietiekami daudz nerunājam, ir lasīšana angļu valodā! Tas ļauj jums sasaistīt izrunu, ko jau esat iemācījies, ar vārda rakstisko versiju. Vēl viena liela priekšrocība ir tā, ka jūs to varat darīt pats un varat lasīt par jebkuru tematu, kas jums patīk. Ja jūs interesē aktuālie notikumi, kāpēc gan nelasīt ziņas angļu valodā? Ja jūs aizrauj ēdienu gatavošana, kāpēc gan neatrast Ņujorkas sieriņa receptes oriģinālvalodā?

Ir svarīgi atrast veidus, kā praktizēt angļu valodu, kas jums patiešām patīk - skatīties filmas, seriālus, lasīt komiksus vai vienkārši sarunāties ar vietējiem iedzīvotājiem! Tāpēc mēs tuvāk aplūkosim katru no šiem resursiem, lai parādītu, kā to izmantot maksimāli efektīvi un iemācīties runāt angliski kā profesionālim!

Kā jūs jau uzzinājāt, šodien viss ir par lasīšanu. Precīzāk, mēs apskatīsim, kādas grāmatas lasīt angļu valodā atbilstoši tavam līmenim, kā arī interneta vietnes un citus resursus, kurus vari izmantot, lai sāktu.

Lasīšana angļu valodā: Kāpēc? Kā?

Raksta lasīšana, piemēram, no The New York Times, var šķist biedējoša, ja jūs vēl tikai mācāties valodu. Tomēr neuztraucieties, tas ir pilnīgi normāli. Lai saglabātu motivāciju un izbaudītu visas priekšrocības, ko lasīšana angļu valodā var sniegt, labāk ir iet uz priekšu lēnām, soli pa solim. Tāpēc jums jācenšas saskaņot savu lasīšanu ar savu izpratnes līmeni.

Lasīšana angļu valodā iesācējiem un ekspertiem

Labi, jūs esat gatavs, jūtaties gatavs atvērt savu pirmo grāmatu angļu valodā, bet īsti nezināt, ar ko sākt. Lūk, daži padomi un triki, kas palīdzēs jums uzlabot angļu valodas zināšanas jautrā veidā.

Vienlaikus lasiet un klausieties

Reading in English

Audiogrāmatas ļauj jums dzirdēt visu, ko lasāt, un tas maina spēles gaitu!

Pirmkārt, ir lietderīgi apvienot lasīšanu un klausīšanos, tas palīdzēs jums bagātināt angļu valodas vārdu krājumu un vienlaikus uzlabot izrunu!

Ir lielisks rīks, kas jums palīdzēs to izdarīt, - audiogrāmatas! Vislabāk būtu sākt ar kādu grāmatu, ko jau esat lasījis dzimtajā valodā, vai grāmatu, kas jums jau ir pazīstama. Jūs varēsiet saprast vairāk, jo varēsiet uzminēt jaunu vai nepazīstamu vārdu nozīmi. Ērti iekārtojieties ar grāmatu un austiņām un ļaujiet sev pārcelties citā visumā! Lūk, dažas tīmekļa vietnes, kur atrast audiogrāmatas atbilstoši jūsu gaumei:

Ja uztraucaties, ka grāmatas lasīšana būtu pārāk gara vai pārāk grūta, varat sākt arī ar video ar subtitriem angļu valodā.

Šeit ir daži videoklipi, kas veltīti angļu valodas apguvei:

Rachel's English

Accent's Way English with Hadar

Varat arī aplūkot šos videoklipus, kurus ir veidojuši dzimtās valodas pratēji un kuri ir paredzēti viņiem:

Jenna Marbles - izklaide

It's Okay To Be Smart - zinātne

Simple History - vēsture

Neuztraucieties - drīzumā gaidāmi angļu valodas apguvei veltīti raksti ar YouTube video! 👀

Pārliecinieties, ka visus subtitrus ir veidojusi persona, kas ievietojusi video. Automātiski ģenerētie subtitri bieži ir neprecīzi.

Un, ja vēlies uzlabot angļu valodas klausīšanās izpratni, iepazīsties ar mūsu rokasgrāmatu par sarunvalodas izpratni angļu valodā! 👂

Grāmatas angļu valodas apguvējiem

Daudzām izdevniecībām ir savas bilingvālo grāmatu kolekcijas, kas ir īpaši izstrādātas angļu valodas apguvējiem. Lūk, daži ieteikumi:

Un, ja jūs runājat franciski, varat izlasīt mūsu šim tematam veltīto rakstu!

Šie pirmie ieteikumi piedāvā angļu literatūras klasikas izlasi, bet nākamie ir teksti, kas ir īpaši rakstīti skolēniem:

 • Portāls Cambridge English Readers kolekcijā esošās grāmatas ir sakārtotas pēc to grūtības pakāpes. Teksts ir rakstīts tikai oriģinālvalodā, taču vietnē var lejupielādēt arī audio versiju un izmantot mūsu piedāvāto lasīšanas un klausīšanās tehniku vienlaicīgi.

 • Ja jūs interesē stāsti angļu valodā iesācējiem, TipTongue ir lielisks resurss, kas jums būtu jāizpēta! Tā ir grāmatu kolekcija angļu valodā pusaudžiem. Šajos stāstos franču valoda dabiski mijas ar angļu valodu un ļauj lasītājam pamazām apgūt vārdu krājumu. Pēdējā nodaļa ir pilnībā rakstīta angļu valodā un atskatās uz visu atlikušo stāsta daļu. Grāmatas šajā krājumā ir sakārtotas pa līmeņiem CEFR. Vietnē ir pieejama arī šo grāmatu audio versija, ko var lejupielādēt.

Reading in English

Bilingvālo un monolingvālo grāmatu kolekcijas angļu valodas apguvējiem

E-grāmatas angļu valodā

... vai kad tehnoloģijas vēlas tikai to, kas jums ir vislabākais!

Lai kāds būtu jūsu angļu valodas līmenis, vienmēr būs vārdi, kurus jūs nezināt. Un, būsim godīgi, kurš gan ir tik pacietīgs, lai atvērtu vārdnīcu katru reizi, kad parādās jauns vārds? Nav nekā kaitinošāka par lasīšanas pārtraukšanu, lai meklētu vārdu vārdnīcā. Jūs teiksiet, ka tas jādara, lai izveidotu vārdu sarakstu, ko meklēt vēlāk? Labi, bet mēs galu galā aizmirstam kontekstu, kurā esam tos redzējuši, tāpēc, to darot, mēs daudz ko nemācāmies.

Te talkā nāk e-grāmatu lasītāji! Viss, kas jums jādara, ir jāaizzīmē noslēpumainais vārds, un e-grāmatu lasītājs sniegs jums attiecīgo vārdnīcas ierakstu. Jūsu ziņā ir tas, vai vēlaties izmantot divvalodu vārdnīcu, lai redzētu vārda tulkojumu, vai dodat priekšroku vienvalodu vārdnīcai, lai varētu izlasīt vārda definīciju angļu valodā. Cik daudz laika tas prasīs? Piecpadsmit sekundes. Cik vārdu jūs pēc tam iemācīsieties? Desmitiem! Ja vēlaties tos pierakstīt, lai vēlāk varētu pie tiem atgriezties, jums atliek tikai ar pirksta galu tos izcelt, un vārds tiks pievienots piezīmēm - gluži kā ar burvju palīdzību! ✨

Nav svarīgi, vai jums vairāk patīk Fnac vai Amazon, vai varbūt man vajadzētu teikt Kobo vai Kindle, jūs atklāsiet, ka e-grāmatu lasītāji ir ļoti praktiski un viegli lietojami (nekas līdzīgs planšetdatoriem). E-grāmatu lasītāji ir īsti mācību rīki, kas tehnoloģijas nostāda jūsu pusē!

Reading in English

Kindle vai Kobo, kurš, jūsuprāt, ir labākais angļu valodas e-lasītājs?

Izrunas nozīme

Mums vienmēr ir jāizrunā vārdi neatkarīgi no tā, vai mēs tos lasām skaļi vai prātā. Varbūt jūsu dzimtajā valodā tas ir pavisam vienkārši, taču tas var kļūt sarežģīti, ja jums tas jādara valodā, kuru vēl tikai mācāties. Tāpēc jums vajadzētu pievērsties tādām mācību metodēm, kurās uzsvars tiek likts uz izrunu un sarunvalodu. Šādā veidā būs vieglāk saistīt rakstīto vārdu ar tā izrunu.

Šādas metodes piemērs ir Click & Speak, kas ļauj apgūt 5000 visbiežāk lietoto angļu valodas vārdu, izmantojot metodi, kuras pamatā ir gan runātā , gan rakstītā valoda. Citiem vārdiem sakot, jūs bagātināsiet savu vārdu krājumu angļu valodā, vienlaikus uzlabojot arī savu izrunu!

Tāpēc visos mūsu bloga rakstos ir uzsvērta izrunas nozīme.

Kā izmantot internetu, lai lasītu angļu valodā

Lasīšana nav tikai grāmatas, ir arī internets! Un, ņemot vērā to, ka puse interneta ir angļu valodā, jūs nevarētu teikt, ka tajā nav pietiekami daudz materiālu. Tāpēc dodieties uz priekšu! Blogi par ēdienu gatavošanu, ceļošanu vai dzīvesveidu, starptautiskas ziņas vai skandāli par slaveniem cilvēkiem, tā ir jūsu izvēle. Vai baidāties apmaldīties milzīgajā informācijas daudzumā internetā? Lūk, mūsu ceļvedis, mūsu padomi, kā lasīt angļu valodā globālajā tīmeklī!

Paplašinājumi, kas palīdzēs jums labāk izprast lasāmo tekstu

Kas īsti ir paplašinājums? Tā ir neliela lietojumprogramma, kas tiek integrēta jūsu tīmekļa pārlūkprogrammā, lai tai piešķirtu papildu funkcijas. Tie var būt gan bezmaksas, gan maksas, saderīgi tikai ar vienu pārlūkprogrammu vai ar visām, bet skaidrs ir tas, ka šie mazie rīki var būt ļoti noderīgi. Šeit ir neliela izlase (ja nav norādīts, norādītie paplašinājumi ir saderīgi ar galvenajām pārlūkprogrammām).

Mate

Mate ir lielisks valodas skolotāja palīgs. Tas sniedz jebkura vārda tulkojumu ar vienu klikšķi un ļauj to arī noklausīties. Tā saglabā visus meklētos vārdus kopā ar to tulkojumiem, lai vēlāk varētu pie tiem atgriezties un pārskatīt.

Tā piedāvā arī ļoti praktisku un lietotājam draudzīgu tulkošanas rīku. Varat ievadīt vārdu vai frāzi, ko vēlaties tulkot, un jums tiks piedāvāts, kā to pateikt angļu valodā.

Reading in English

Mate jūsu pārlūkprogrammā ir pievienota divvalodu vārdnīca.

Reading in English

Jūs varat lūgt Mate pārtulkot vārdu angļu valodā.

Readlang

(pieejams tikai Chrome)

Readlang ir kā attīstītāka Mate versija. Izmantojot to, jūs varat saņemt ne tikai izvēlētā vārda, bet arī vārdu grupu tulkojumu (bezmaksas versijā - līdz 6 vārdiem). Piedāvātie tulkojumi ir salīdzinoši labas kvalitātes un var būt ļoti noderīgi, lai saprastu sarežģītākus teikumus.

No otras puses, to var izmantot arī pretējā virzienā, ja vēlaties kaut ko iztulkot no citas valodas angļu valodā. Teiksim, lasāt kaut ko savā dzimtajā valodā un interesējaties, kā to pateikt angļu valodā?

Tāpat kā vietnē Mate, varat saglabāt savu vēsturi (meklētos vārdus) un vēlāk atgriezties pie tiem vārdu saraksta vai zibatmiņas kartīšu veidā, lai trenētu savu atmiņu.

Reading in English

Readlang tulko tekstā izceltos terminus.

Readlang piedāvā arī tekstus, kas sakārtoti atbilstoši līmenim un tēmai (literatūra, aktualitātes, kultūra, mūzika, kino u. c.), kurus var lasīt. Daži no tiem piedāvā pat ierakstītu versiju, lai jūs varētu lasīt un klausīties vienu un to pašu tekstu vienlaikus!

Reading in English

Readlang piedāvā tekstu izlasi angļu valodā dažādos līmeņos.

Grammarly

Grammarly sākotnēji bija tiešsaistes angļu valodas pareizrakstības pārbaudes rīks. Tomēr viņi ir izstrādājuši šo paplašinājumu, un tagad tas ļauj jums uzzināt angļu valodas definīciju vārdam, uz kura noklikšķināt, kā arī sinonīmus. Pēdējā funkcija var būt ļoti noderīga, rakstot.

Ņemot vērā to, ka paplašinājums ir pilnībā angļu valodā, tas drīzāk ir rīks, kas pielāgots cilvēkiem, kuriem jau ir augsts vidējais valodas līmenis. Tomēr tas palīdzēs jums sasniegt nākamo līmeni mācībās - pārstāt mēģināt visu tulkot un integrēt nozīmi citā valodā. Tas ir liels sasniegums, kad esat izgājis šo posmu!

Reading in English

Grammarly integrē vienvalodu vārdnīcu jūsu pārlūkprogrammā.

Pirmās grāmatas, ko lasīt angļu valodā

Šeit ir dažas idejas par vieglām grāmatām, ko lasīt angļu valodā, sākot no lielās klasikas, "lappušu apgriezējiem" (grāmatām, kuras vienkārši nevarat nolikt līdz galam) un grāmatām, kas nesen ir ekranizētas.

Grāmatas ar ekranizācijām vai TV seriāliem

Reading in English

Vai vēlaties mācīties angļu valodu ar Hariju Poteru? Kāpēc gan neizlasīt grāmatas!

Liela priekšrocība, lasot grāmatas, kurām ir ekranizācijas, ir tā, ka jūs jau esat iepazinušies ar sižetu. Paturiet prātā, ka adaptācijas dažkārt ir tālu no oriģinālā stāsta, taču jebkurā gadījumā jūs jutīsieties mazāk pazudis. Lūk, daži ieteikumi:

 • Harry Potter, J. K. Roulinga

 • Twilight, S. Meyer

 • 50 Shades of Grey, E. L. Džeimss

 • Pride & Prejudice, J. Austen

 • The Handmaid’s Tale, M. Atwood

 • Charlie and the chocolate factory, R. Dāls

 • The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society, M.A. Shaffer un A. Barrows.

Klasika

Ja vēlaties iepazīt angļu literatūras klasiku, šeit ir daži romāni, kurus viegli izlasīt oriģinālversijā:

 • The Old Man and the Sea, E. Hemmingvejs

 • Treasure Island, R. L. Stīvensons

 • Dracula, B. Stokers

 • The Hound of the Baskervilles, A. Konans Doils

 • Animal Farm, G. Orwell

 • The Picture of Dorian Gray, O. Vailds

Reading in English

Neatkarīgi no tā, vai jums patīk piedzīvojumu stāsti vai šausmu stāsti, klasika jūs nepievils!

Tiešsaistes resursi

Meklējat grāmatu angļu valodā tiešsaistē? Lūk, daži ieteikumi:

Sāciet lasīt angļu valodā

Internetā var atrast veselas vietnes, kas paredzētas angļu valodas apguvējiem, ar tekstiem, kas pielāgoti dažādiem līmeņiem. Šīs vietnes ir lielisks veids, kā spert nākamo soli savā lasīšanas ceļā, pilnībā angļu valodā.

 • News in levels - šeit jūs varat atrast rakstus angļu valodā iesācējiem par aktuāliem notikumiem. Vienai un tai pašai tēmai pievēršas trīs dažādi raksti, katrs no tiem veltīts citam līmenim, kā arī audio atbalsts.

 • British Council Magazine piedāvā rakstus, kuros padziļināti aplūkotas kultūras tēmas. Katra raksta beigās jūs saņemsiet jautājumus, kas ļaus jums pārbaudīt vispārējo teksta izpratni.

 • Learn in English, šajā tīmekļa vietnē ir pieejami raksti par dažādām tēmām (aktualitātes, vēsture, kultūra u. c.), kas sakārtoti atbilstoši to grūtības pakāpei. Katram rakstam ir pieejama arī audio versija, lai jūs varētu to klausīties vienlaikus ar teksta lasīšanu. Turklāt jūs saņemsiet papildu videoklipus, kuros ir izskaidroti daži termini. Raksta beigās jūs saņemsiet sarežģītāko terminu skaidrojumus (angļu valodā).

Padziļinātākai lasīšanai

Internets ir neparasta apmaiņas vieta, kur ikviens var izpausties un parādīt savus talantus. Tas attiecas arī uz literatūru! Arvien vairāk vietņu piedāvā saviem lietotājiem rakstīt un publicēt savus darbus tīklā. Tad lasītāji tiek aicināti atklāt visu žanru stāstus un varbūt pat dalīties ar to, ko viņi par tiem domā.

Lūk, dažas no populārākajām vietnēm:

- CreepyPasta - publicētie stāsti ir salīdzinoši īsi un jauni, par paranormālo un šausmu tēmu. NEiesakām jutīgām dvēselēm!

- FanFiction ir pavisam cits žanrs, jo piedāvā saviem uzticīgajiem faniem grāmatu sēriju, lai rakstītu un dalītos ar saviem stāstiem, kurus iedvesmojuši viņu mīļākie supervaroņi. Jūs varat atrast daudzu romānu turpinājumus, pirmsākumus un spin-offus.

Un, tā kā internets ir arī vislabākā vieta, kur dalīties ar kultūru ar lielo C, The Gutenburg project ir uzņēmies uzdevumu izvietot vislielāko skaitu publiskajā īpašumā esošo darbu. Viņu vietnē ir pieejamas vairāk nekā 50 000 grāmatas visās valodās, kas izdotas kā e-grāmatas pilnīgi bez maksas. Turklāt brīvprātīgie ir papildinājuši šo fantastisko projektu, ierakstot daudzu grāmatu audio versijas. Ir vairāk nekā 24 000 audio failu ar grāmatu lasījumiem, kas paredzēti The Gutenberg project (dažām grāmatām ir vairākas audio versijas, jūsu ziņā ir izvēlēties sev tīkamāko!).

Reading in English

Iedomājieties vislielāko bibliotēku, par kādu jūs varētu sapņot, ar daudzām bezmaksas grāmatām angļu valodā - the Gutenberg project atver jums savas durvis!

Ja meklējat jaunākus darbus lasīšanai angļu valodā, varat ienirt Amazon visumā un tā veselā sadaļā, kas pilnībā veltīta grāmatām angļu valodā. Tur jūs varat atrast grāmatas papīra formātā, Kindle versijas un vēl vairāk audio grāmatu!

Secinājums

Mēs tikko redzējām, kā jūs varat mācīties angļu valodu ar grāmatu un cita veida tekstu palīdzību. Neatkarīgi no tā, kāda tēma jūs interesē, lasot visu, kas jums nonāk ceļā, jūs varēsiet uzlabot angļu valodas zināšanas, vai nu uzlabojot vārdu krājumu, gramatiku, vai vienkārši runājot tekoši.

Ko jūs par to domājat? Kāda ir pirmā grāmata, ko jūs izlasījāt angļu valodā? Kuru vietni jūs izmantosiet turpmāk? Uzdodiet mums visus jautājumus. Dalieties ar mums savos plānos un neaizmirstiet - lasīšanai vienmēr jābūt jautrai!

Skatīt vairāk

Ja vēlaties lasīt vairāk angļu valodā, varat apskatīt šīs vietnes, lai atrastu grāmatas angļu valodā:

Profile picture for Karine Le Moigne

Karine Le Moigne

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:10 pm