[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kuidas parandada oma inglise keelt lugemise abil. Milline peaks olema minu esimene ingliskeelne raamat?

Lugemine inglise keeles 📚

Read this article in English: Reading in English 📚.

Täielik juhend inglise keeles lugemise parandamiseks, koos soovitustega parimate raamatute kohta, mida inglise keeles lugeda!

Inglise keele õppimiseks ja parandamiseks on palju võimalusi. Loomulikult võid õppida sõnavara ja grammatikat või rääkida emakeelestega, kuid inglise keele lugemine on veel üks suurepärane viis parandada, millest me ei räägi piisavalt! See võimaldab teil seostada juba õpitud häälduse sõna kirjaliku versiooniga. Teine suur eelis on see, et te saate seda ise teha ja te võite lugeda mis tahes teemal, mis teile meeldib. Kui sind huvitavad päevakajalised sündmused, miks mitte lugeda uudiseid inglise keeles? Kui olete kirglik kokandushuviline, miks mitte leida New Yorgi juustukoogi retsepte nende originaalversioonis?

Oluline on leida võimalusi inglise keele harjutamiseks, mis sulle tegelikult meeldivad - filmide ja telesaadete vaatamine, koomiksite lugemine või lihtsalt põliselanikega rääkimine! Seepärast lähendame me igat neist vahenditest, et näidata sulle, kuidas sellest kõige rohkem kasu saada ja õppida inglise keelt rääkima nagu proff!

Nagu te juba teada saite, on täna juttu lugemisest. Täpsemalt vaatame , millist raamatut inglise keeles lugeda vastavalt teie tasemele, aga ka internetilehekülgi ja muid ressursse, mida saate kasutada, et alustada.

Lugemine inglise keeles: Miks? Kuidas?

Artikli lugemine näiteks aadressilt The New York Times võib tunduda hirmutav, kui sa alles õpid keelt. Ärge muretsege, see on täiesti normaalne. Selleks, et jääda motiveerituks ja nautida kõiki eeliseid, mida inglise keeles lugemine võib pakkuda, on parem võtta asju aeglaselt, samm-sammult. Seepärast peaksite püüdma sobitada oma lugemist oma arusaamistasemega.

Inglise keeles lugemine algajatele ja asjatundjatele

Okei, olete valmis, tunnete end valmis oma esimese ingliskeelse raamatu avamiseks, kuid te ei tea, millest alustada. Siin on mõned näpunäited ja nipid, mis aitavad sul inglise keelt lõbusalt parandada.

Loe ja kuula samal ajal

Reading in English

Audioraamatud võimaldavad sul kuulata kõike, mida loed, ja see on mängumuutja!

Kõigepealt on kasulik kombineerida lugemist ja kuulamist, see aitab sul rikastada oma inglise keele sõnavara ja parandada samal ajal ka hääldust!

Selleks on suurepärane abivahend - audioraamatud! Kõige parem oleks alustada raamatuga, mida oled juba lugenud oma emakeeles või mis on sulle juba tuttav. Nii saad rohkem aru, sest saad uute või tundmatute sõnade tähenduse ära arvata. Tehke end raamatu ja kõrvaklappidega mugavaks ja laske end teise universumisse viia! Siin on mõned veebisaidid, kust leiad oma maitsele vastavaid audioraamatuid:

Kui kardad, et raamatu lugemine oleks liiga pikk või liiga raske, võid alustada ka ingliskeelsete subtiitritega videote vaatamisest.

Siin on mõned videod, mis on pühendatud inglise keele õppimisele:

Rachel's English

Accent's Way English with Hadar

Või võid vaadata ka neid videoid, mis on tehtud emakeelena kõnelejate poolt ja emakeelena kõnelejatele:

Jenna Marbles - meelelahutus

It's Okay To Be Smart - teadus

Simple History - ajalugu

Ärge muretsege - inglise keele õppimisele pühendatud artiklid koos YouTube'i videodega on peagi tulemas! 👀

Veendu, et kõik subtiitrid on teinud see, kes video postitas. Automaatselt genereeritud subtiitrid on sageli ebatäpsed.

Ja kui soovid parandada oma inglise keele kuuldavust, vaata meie juhendit, kuidas mõista räägitud inglise keelt! 👂

Raamatud inglise keele õppijatele

Paljudel kirjastajatel on oma kakskeelsete raamatute kogumikud, mis on mõeldud spetsiaalselt õppijatele. Siin on mõned soovitused:

Ja kui sa räägid prantsuse keelt, võid vaadata meie teemale pühendatud artiklit!

Need esimesed soovitused pakuvad valikut inglise kirjanduse klassikutest, järgmised on aga tekstid, mis on kirjutatud spetsiaalselt õppijatele:

 • Cambridge English Readers kogumik korraldab raamatuid kogumikust vastavalt nende raskusastmele. Tekst on kirjutatud ainult originaalkeeles, kuid saitidel on võimalik alla laadida ka audioversioon ning rakendada meie tehnikat, et lugeda ja kuulata korraga.

 • Kui olete huvitatud lugemisjuttude lugemisest inglise keeles algajatele, TipTongue on suurepärane allikas, mida peaksite vaatama! See on kogumik ingliskeelsetest raamatutest teismelistele. Need lood segunevad loomulikult prantsuse keeles inglise keelega ja võimaldavad lugejal omandada sõnavara vähehaaval. Viimane peatükk on täielikult inglise keeles kirjutatud ja vaatab tagasi kogu ülejäänud osa loost. Selles kogumikus olevad raamatud on organiseeritud tasemete kaupa CEFR. Nende raamatute audioversioon on samuti veebisaidilt allalaaditav.

Reading in English

Kakskeelsete ja ühekeelsete raamatute kogumikud inglise keele õppijatele

Ingliskeelsed e-raamatud

... või kui tehnoloogia tahab ainult seda, mis on teie jaoks parim!

Olenemata sellest, milline on teie inglise keele tase, leidub alati sõnu, mida te ei tea. Ja olgem ausad, kes on piisavalt kannatlik, et iga kord uue sõna ilmumisel sõnaraamatut avada? Pole midagi tüütumat kui oma lugemissessiooni katkestamine, et otsida sõna sõnaraamatust järele. See on selleks, et koostada nimekiri sõnadest, mida hiljem järele vaadata, võiksite öelda? Okei, aga lõpuks unustame me ära konteksti, milles me neid nägime, nii et me ei õpi sellest palju.

Siinkohal tulevadki appi e-raamatute lugejad! Teil tuleb vaid salapärane sõna esile tõsta ja teie e-raamatute lugeja pakub teile asjakohast sõnaraamatu kirjet. On sinu enda otsustada, kas sa eelistad kasutada kakskeelset sõnaraamatut, et näha sõna tõlget, või eelistad ühekeelset sõnaraamatut, et lugeda sõna määratlust inglise keeles. Kui palju aega see võtab? Viisteist sekundit. Kui palju sõnu te pärast seda lõpuks ära õpite? Kümneid! Kui soovid need üles kirjutada, et saaksid hiljem nende juurde tagasi pöörduda, siis piisab sellest, kui tõstad need sõrmeotsaga esile ja sõna lisatakse sinu märkmetesse - justkui võluväel! ✨

Pole vahet, kas eelistate Fnac või Amazon, või ehk peaksin ütlema Kobo või Kindle, te leiate, et e-raamatute lugejad on äärmiselt praktilised ja lihtsad kasutada (mitte midagi sellist nagu tahvelarvutid). E-raamatulugejad on tõelised õppevahendid, mis panevad tehnoloogia teie kõrvale!

Reading in English

Kindle või Kobo, kumb on teie arvates parim ingliskeelne e-luger?

Häälduse tähtsus

Me peame alati sõnu hääldama, olenemata sellest, kas me loeme neid valjusti või peas. Võib-olla on see teie emakeeles üsna lihtne, kuid see võib osutuda keeruliseks, kui peate seda tegema keeles, mida alles õpite. Seepärast peaksite keskenduma õppemeetoditele, mis rõhutavad hääldust ja kõnekeelt. Seda tehes on lihtsam seostada kirjutatud sõna selle hääldusega.

Üks näide sellisest meetodist on Click & Speak, mis võimaldab teil omandada 5000 kõige sagedamini kasutatavat sõna inglise keeles, kasutades nii kõnekeelel kui ka kirjakeelel põhinevat meetodit. Teisisõnu, rikastate oma inglise keele sõnavara, parandades samal ajal ka oma hääldust!

Seepärast on kõigis meie blogi artiklites rõhutatud häälduse tähtsust.

Kuidas kasutada internetti inglise keeles lugemiseks

Lugemine ei tähenda ainult raamatuid, on olemas ka internet! Ja arvestades asjaolu, et pool internetist on kirjutatud inglise keeles, ei saa öelda, et materjale poleks piisavalt. Niisiis, edasi! Blogid toiduvalmistamise, reisimise või elustiili kohta, rahvusvahelised uudised või skandaalid kuulsatest inimestest, see on sinu valik. Kardad eksida internetis oleva teabe rohkuses? Siin on meie juhend, meie nõuanded, kuidas lugeda inglise keeles maailma veebis!

Laiendid, mis aitavad teil lugemisest paremini aru saada

Mis on tegelikult laiendus? See on väike rakendus, mis on integreeritud teie veebibrauserisse, et anda sellele mõningaid lisafunktsioone. Need võivad olla tasuta või tasulised, ühilduda ainult ühe või kõigi brauseritega, kuid kindel on see, et need väikesed tööriistad võivad olla väga kasulikud. Siin on väike valik (kui ei ole täpsustatud, siis on esitatud laiendused ühilduvad peamiste brauseritega).

Mate

Mate on suurepärane keeleõpetaja-assistent. See annab ühe klõpsuga mis tahes sõna tõlke ja laseb seda ka kuulata. See salvestab kõik otsitud sõnad koos nende tõlgetega, nii et saate hiljem nende juurde tagasi pöörduda ja neid üle vaadata.

Samuti pakub see äärmiselt praktilist ja kasutajasõbralikku tõlkevahendit. Võite sisestada sõna või fraasi, mida soovite tõlkida, ja saate ettepaneku, kuidas seda inglise keeles öelda.

Reading in English

Mate lisab teie brauserisse kakskeelse sõnaraamatu.

Reading in English

Saate paluda Mate tõlkida sõna inglise keelde.

Readlang

(saadaval ainult Chrome)

Readlang on nagu Mate'i edasiarendatud versioon. Seda kasutades saate tõlke valitud sõnast, aga ka sõnarühmadest (tasuta versioonis kuni 6 sõna). Pakutud tõlked on suhteliselt hea kvaliteediga ja võivad olla väga kasulikud keerulisemate lausete mõistmiseks.

Teisest küljest saate seda kasutada ka vastupidises suunas, kui soovite midagi teisest keelest inglise keelde tõlkida. Ütleme, et loete midagi oma emakeeles ja mõtlete, kuidas ma seda inglise keeles ütlen?

Nii nagu Mate, saate salvestada oma ajaloo (otsitud sõnad) ja hiljem nende juurde tagasi pöörduda sõnade nimekirja või mälu treenimiseks mälukaartide kujul.

Reading in English

Readlang tõlgib terminid, mida te tekstis esile tõstate.

Readlang pakub ka taseme ja teema (kirjandus, päevakajalised sündmused, kultuur, muusika, kino jne) järgi organiseeritud tekste, mida saate lugeda. Mõned neist pakuvad isegi salvestatud versiooni, nii et saate korraga lugeda ja kuulata sama asja!

Reading in English

Readlang pakub valikut eri tasandite ingliskeelseid tekste

Grammarly

Grammarly oli algselt inglise keele õigekirjakontrolli veebipõhine vahend. Nad on aga selle laienduse edasi arendanud ja nüüd võimaldab see teil saada klõpsates sõna ingliskeelset definitsiooni ja sünonüüme. Viimane funktsioon võib kirjutamisel väga kasulik olla.

Arvestades asjaolu, et laiendus on täielikult inglise keeles, on see pigem tööriist, mis on kohandatud inimestele, kellel on juba kõrge kesktase. See aitab teil siiski jõuda õppimisel järgmisele tasemele - lõpetada püüdmine kõike tõlkida ja integreerida tähendus teise keelde. See on suur saavutus, kui olete selle etapi läbinud!

Reading in English

Grammarly integreerib ühekeelse sõnaraamatu teie brauserisse.

Esimesed raamatud, mida lugeda inglise keeles

Siin on mõned ideed lihtsate raamatute kohta, mida inglise keeles lugeda, alates suurtest klassikutest, "leheküljepöördlejatest" (raamatutest, mida ei saa lihtsalt lõpuni käest panna) ja raamatutest, mida on hiljuti filmitud.

Filmi või telesarja adapteeritud raamatud

Reading in English

Kas soovite inglise keelt õppida Harry Potteri abil? Miks mitte lugeda raamatuid!

Suur eelis raamatute lugemisel, millel on filmiadaptsioonid, on see, et sa oled juba tuttav süžeega. Pea meeles, et adaptsioonid on mõnikord algsest loost kaugel, kuid sa tunned end igal juhul vähem eksituna. Siin on mõned soovitused:

 • Harry Potter, J. K. Rowling

 • Twilight, S. Meyer

 • 50 Shades of Grey, E. L. James

 • Pride & Prejudice, J. Austen

 • The Handmaid’s Tale, M. Atwood

 • Charlie and the chocolate factory, R. Dahl

 • The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society, M. A. Shaffer ja A. Barrows

Klassikud

Kui soovid avastada inglise kirjanduse klassikuid, siis siin on mõned lihtsad romaanid, mida lugeda originaalversioonis:

 • The Old Man and the Sea, E. Hemmingway

 • Treasure Island, R.L. Stevenson

 • Dracula, B. Stoker

 • The Hound of the Baskervilles, A. Conan Doyle

 • Animal Farm, G. Orwell

 • The Picture of Dorian Gray, O. Wilde

Reading in English

Ükskõik, kas sulle meeldivad seiklusjutud või õudusjutud, klassikud ei valmista sulle pettumust!

Veebipõhised ressursid

Kas otsite ingliskeelset raamatut internetis? Siin on mõned soovitused:

Alustage lugemist inglise keeles

Internetist võib leida terveid veebilehti, mis on mõeldud inglise keele õppijatele ja mille tekstid on kohandatud erinevatele tasemetele. Need saidid on suurepärane võimalus teha järgmine samm oma lugemisteekonnal, mis on täielikult inglise keeles.

 • News in levels - siit leiad ingliskeelseid artikleid algajatele päevakajaliste sündmuste kohta. Samale teemale lähenevad kolm erinevat artiklit, millest igaüks keskendub erinevale tasemele, koos audiotoega.

 • British Council Magazine pakub artikleid, mis käsitlevad põhjalikult kultuuriteemasid. Iga artikli lõpus saate küsimusi, mis võimaldavad teil kontrollida oma üldist arusaamist tekstist.

 • Learn in English, pakub see veebisait artikleid erinevatel teemadel (päevakajalised sündmused, ajalugu, kultuur jne), mis on organiseeritud vastavalt nende raskusastmele. Iga artikkel on saadaval ka audioversioonina, nii et saate seda teksti lugemisega samal ajal kuulata. Veelgi enam, saate lisavideosid, kus selgitatakse mõningaid mõisteid. Artikli lõpus saate selgitused kõige raskemate terminite kohta (inglise keeles).

Edasijõudnute lugemiseks

Internet on erakordne vahetuspaik, kus igaüks saab end väljendada ja oma andeid näidata. See kehtib ka kirjanduse kohta! Üha enam saite pakuvad oma kasutajatele võimalust kirjutada ja avaldada oma teoseid internetis. Lugejad on siis kutsutud avastama lugusid kõikidest žanritest ja võib-olla isegi jagavad oma arvamust neist.

Siin on mõned populaarsemad:

- CreepyPasta - avaldatud lood on suhteliselt lühikesed ja uued, paranormaalse ja õuduse teemal. EI soovitata tundlikele hingedele!

- FanFiction on hoopis teine žanr, sest pakub oma pühendunud fännidele raamatusarja, kus nad saavad kirjutada ja jagada oma lemmiksuperkangelastest inspireeritud lugusid. Paljude romaanide kohta leiab jätkud, eellood ja spin-offid.

Ja kuna internet on ka ülim koht kultuuri jagamiseks suure C-ga, The Gutenburg project on võtnud endale ülesandeks kõige suurema hulga teoseid avalikult kättesaadavaks teha. Nende veebisaidilt leiate enam kui 50 000 raamatut, mis on kirjutatud kõikides keeltes, e-raamatutena, täiesti tasuta. Veelgi enam, vabatahtlikud on seda fantastilist projekti täiendanud, salvestades paljudest raamatutest audioversiooni. Seal on rohkem kui 24 000 audiomaterjali raamatute lugemisest, mis on mõeldud The Gutenberg project (mõnel raamatul on mitu audioversiooni, teie saate valida selle, mis teile kõige rohkem meeldib!).

Reading in English

Kujutage ette suurimat raamatukogu, millest võite unistada, koos hulga tasuta ingliskeelsete raamatutega - the Gutenberg project avab teile oma uksed!

Kui otsite uuemaid ingliskeelseid teoseid, mida lugeda, võite sukelduda Amazon universumisse ja selle tervesse, täielikult ingliskeelsetele raamatutele pühendatud sektsiooni. Sealt leiad paberkandjal raamatuid, Kindle versioone ja isegi rohkem audioraamatuid!

Kokkuvõte

Nägime just, kuidas saab inglise keelt õppida raamatute ja muud liiki tekstide abil. Ükskõik, mis teema teid huvitab, lugemine kõigest, mis teile ette satub, aitab teil parandada oma inglise keelt, olgu see siis sõnavara, grammatika või lihtsalt sujuva keeleoskuse parandamine.

Kuidas on lood sinuga? Milline on esimene raamat, mida sa kunagi inglise keeles lugesid? Millist saiti kavatsed järgmisena kasutada? Kirjuta meile kõik küsimused. Jagage meiega oma plaane ja ärge unustage - lugemine peaks alati olema lõbus!

Vaata lähemalt

Kui tahad rohkem inglise keeles lugeda, võid vaadata neid saite, kust leiad ingliskeelseid raamatuid:

Profile picture for Karine Le Moigne

Karine Le Moigne

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:52 pm