[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Učte sa anglicky s textom a zvukom

Diktáty v angličtine 📝

Read this article in English: Dictations in English 📝.

Diktáty v angličtine sú skvelým spôsobom na precvičovanie pravopisu a počúvania s porozumením. Nájdite náš zoznam najlepších stránok!

Ak hľadáte spôsob precvičovania angličtiny, ktorý je jednoduchý, efektívny, nezaberie veľa času, umožňuje precvičovať písanie, počúvanie s porozumením a pravopis, potom sú diktáty odpoveďou na všetky vaše otázky!

Nepochybne ste ich robili, keď ste boli v škole alebo na univerzite, a pravdepodobne ste ich vtedy považovali za bolestivé, ťažké a dokonca otravné, ale teraz vám už nič nebráni robiť krátke a zaujímavé diktáty. Pomôžu vám lepšie porozumieť hovorenej angličtine a lepšie písať.

Dnes vám predstavím niekoľko stránok na diktáty, Sú zadarmo a majú množstvo obsahu.

Stránky sú rozdelené do kategórií podľa prízvuku rodeného hovoriaceho, takže si vyberte svoj obľúbený prízvuk (ale skúste to obmieňať, aby ste si zvykli na všetky):

Americká angličtina

English Club

Používanie tejto stránky je bezpochyby jedným z najlepších spôsobov, ako čo najlepšie využiť tých 10-15 minút, ktoré strávite v MHD. Na diktátoch v angličtine je skvelé to, že vaše úsilie sa zúročí a váš pravopis a porozumenie sa výrazne zlepší, a to za relatívne krátky čas.

Dictations in English

Precvičovanie angličtiny pomocou diktátov

Môžete si vybrať svoju úroveň, medzi začiatočníkmi (krátke nahrávky jedného alebo dvoch riadkov), mierne pokročilými (nahrávky jednej alebo dvoch viet) alebo pokročilými, s dlhými nahrávkami jedného alebo dvoch odsekov.

Rong-Chang

Táto stránka sa používa celkom jednoducho - máte prístup k 200 krátkym diktátom! Výhodou tejto stránky je, že po zadaní textu do malého štvorčeka dostanete okamžitú spätnú väzbu, takže môžete vidieť svoje chyby a poučiť sa z nich.

Dictations in English

Rong-Chang - diktáty v angličtine

Anglický expres YES!

Napriek všetkým reklamám táto stránka ponúka veľa obsahu, štyri úrovne, prepisy diktátov a zoznam slovíčok! K dispozícii máte široký výber tém, od základných, ako je opis osôb, až po pokročilé, napríklad výživová hodnota arašidov!

Tu si môžete vybrať úroveň:

Dictations in English

Cvičenia na diktáty v angličtine


Ak ste ako ja a reklamy vás rozptyľujú, tu je drobnosť, ktorá by sa vám mohla hodiť - an Ad blocker!

Toto je rozšírenie prehliadača. Tu je niekoľko odkazov na rôzne blokátory reklám, ktoré si môžete nainštalovať v závislosti od prehliadača, ktorý používate:

Rozlúčte sa s otravnými reklamami!


Learn American English online

Systém úrovní na tejto stránke je trochu... nezvyčajný!

Namiesto obvyklých úrovní beginner, intermediate, and advanced, máte úrovne blue, red, atď. - Akoby ste robili karate!

Aby ste mohli začať, vyberte si svoju úroveň. Potom budete mať prístup k dlhému zoznamu diktátov. Potom si môžete vybrať titul, ktorý sa vám páči.

Dictations in English

Anglické diktáty online

Kliknite na tlačidlo prehrávania, počúvajte a... na klávesnicu. Ak chcete vidieť prepis/opravu diktátov, musíte kliknúť na ovocie vpravo (v závislosti od úrovne to môže byť jablko, pomaranč, citrón atď.).

Dictations in English

Texty diktátov v angličtine

Na drobné vychytávky tejto stránky si rýchlo zvyknete. Potom si môžete vychutnať bohatý obsah, ktorý stránka ponúka.

Britská angličtina

Pre všetkých fanúšikov Anglicka, tých, ktorí sa tam chystajú alebo jednoducho uprednostňujú britskú verziu angličtiny, tu máme niekoľko stránok, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť British English:

Breaking News English

Táto stránka ponúka texty o aktuálnych udalostiach, takže si môžete precvičiť angličtinu a zároveň sa informovať o dianí vo svete. Navyše je pravidelne aktualizovaná, takže každé dva až tri dni na nej nájdete nový diktát.

Dictations in English

Diktáty ESL

learnenglish.de

Pre začiatočníkov a stredne pokročilých študentov ponúka táto stránka zaujímavé texty, ktoré často hovoria o anglickej kultúre. Môžete si dokonca vybrať rýchlosť nahrávania. To je celkom praktické, pretože pri diktátoch môžete počúvať pomalšiu verziu zvuku a potom, keď už budete vedieť všetky novinky, slovíčka a výrazy, môžete si ich na kontrolu vypočuť ako podcast v normálnej rýchlosti.

Dictations in English

Jednoduché diktáty v angličtine

Iné prízvuky

Victoria.ac.nz

Jednotlivé úrovne si môžete pozrieť v hornej časti stránky:

Dictations in English

Diktáty v angličtine s rôznymi prízvukmi

Po výbere úrovne môžete počúvať vysokokvalitné texty na zaujímavé témy, ako je Tichomorie, ohrozené druhy alebo staroveké civilizácie.

Počuli ste už predtým stránku Kiwi accent? Ide o slangový výraz, ktorým anglicky hovoriaci ľudia hovoria New-Zealand. Toto je ideálna príležitosť objaviť ho tak, že na tejto stránke urobíte niekoľko diktátov.

YouTube

Ak sa vám žiadna z týchto stránok veľmi nepáči, vždy môžete použiť len starý dobrý YouTube! Zozbierali sme niektoré z najlepších diktátov na YouTube do zoznamov skladieb:

Diktáty v americkej angličtine

Diktáty v britskej angličtine

Diktáty v iných dialektoch a prízvukoch

Žiaľ, nepodarilo sa nám nájsť diktáty, ktoré by vytvorili ľudia z Austrálie, Škótska, Walesu alebo iných prízvukov, ktoré sú menej populárne. Ak nejaké poznáte, zanechajte komentár a pomôžte nám doplniť náš zoznam!

Aby ste rýchlo napredovali, robte jeden alebo dva diktáty denne. Buďte dôslední a vaša práca sa vám vyplatí. Už nikdy nebudete počuť angličtinu rovnako!

Pozri tiež

Okrem diktátov v angličtine si môžete rýchlo zlepšiť aj počúvanie s porozumením, a to pomocou nasledujúcich zdrojov:

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:28 pm