[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Učte se anglicky s textem a zvukem

Diktáty v angličtině 📝

Read this article in English: Dictations in English 📝.

Diktáty v angličtině jsou skvělým způsobem, jak si procvičit pravopis a porozumění poslechu. Najděte náš seznam nejlepších stránek!

Pokud hledáte způsob procvičování angličtiny, který je snadný, efektivní, nezabere vám příliš mnoho času, umožní vám procvičovat psaní, poslech s porozuměním a pravopis, pak jsou diktáty odpovědí na všechny vaše otázky!

Nepochybně jste nějaké dělali, když jste byli ve škole nebo na univerzitě, a nejspíš vám tehdy připadaly bolestivé, těžké, a dokonce otravné, ale teď už vám nic nebrání v tom, abyste dělali krátké a zajímavé diktáty. Pomohou vám lépe porozumět mluvené angličtině a lépe psát.

Dnes vám představím několik stránek na diktáty, Jsou zdarma a mají spoustu obsahu.

Stránky jsou rozděleny do kategorií podle přízvuku rodilého mluvčího, takže si vyberte svůj oblíbený přízvuk (ale zkuste to střídat, ať si zvyknete na všechny):

Americká angličtina

English Club

Používání této stránky je bezpochyby jedním z nejlepších způsobů, jak co nejlépe využít těch 10-15 minut, které strávíte v MHD. Skvělé na diktátech v angličtině je, že se vaše úsilí sečte a váš pravopis a porozumění se výrazně zlepší, a to během relativně krátké doby.

Dictations in English

Procvičování angličtiny pomocí diktátů

Můžete si zvolit svou úroveň, a to mezi začátečníky (krátké nahrávky o jedné nebo dvou větách), středně pokročilými (nahrávky o jedné nebo dvou větách) nebo pokročilými, s dlouhými nahrávkami o jednom nebo dvou odstavcích.

Rong-Chang

Tato stránka je poměrně jednoduchá na používání - máte přístup k 200 krátkým diktátům! Výhodou této stránky je, že po zadání textu do malého čtverečku získáte okamžitou zpětnou vazbu, takže můžete vidět své chyby a poučit se z nich.

Dictations in English

Rong-Chang - diktáty v angličtině

Angličtina Express YES!

Navzdory všem reklamám tato stránka nabízí spoustu obsahu, čtyři úrovně, přepisy diktátů a seznam slovíček! Máte široký výběr témat, od základních, jako je popis osob, až po pokročilá, jako je nutriční hodnota arašídů!

Zde si můžete vybrat úroveň:

Dictations in English

Anglická diktátová cvičení


Pokud jste na tom stejně jako já a reklamy vás rozptylují, je tu pro vás drobnost, která by se vám mohla hodit - an Ad blocker!

Jedná se o rozšíření prohlížeče. Zde jsou odkazy na různé blokátory reklam, které si můžete nainstalovat v závislosti na používaném prohlížeči:

Rozlučte se s otravnými reklamami!


Learn American English online

Systém úrovní na této stránce je trochu... neobvyklý!

Místo obvyklých úrovní beginner, intermediate, and advanced, máte úrovně blue, red, atd. - Jako byste dělali karate!

Abyste mohli začít, vyberte si svou úroveň. Pak budete mít přístup k dlouhému seznamu diktátů. Poté si můžete vybrat titul, který se vám líbí.

Dictations in English

Anglické diktáty online

Klikněte na tlačítko play, poslouchejte a... na klávesnici. Chcete-li zobrazit přepis/opravu diktátů, musíte kliknout na ovoce vpravo (v závislosti na úrovni to může být jablko, pomeranč, citron atd.).

Dictations in English

Diktáty v angličtině

Na drobné zvláštnosti této stránky si rychle zvyknete. Poté si můžete vychutnat bohatý obsah, který stránky nabízejí.

Britská angličtina

Pro všechny fanoušky Anglie, pro ty, kteří se tam chystají nebo prostě jen dávají přednost britské verzi angličtiny, je zde několik stránek, které vám pomohou lépe porozumět British English:

Breaking News English

Tato stránka nabízí texty o aktuálních událostech, takže si můžete procvičit angličtinu a zároveň se informovat o dění ve světě. Navíc je pravidelně aktualizována, takže každé dva až tři dny zde najdete nový diktát.

Dictations in English

Diktáty ESL

learnenglish.de

Pro začátečníky a středně pokročilé studenty nabízí tato stránka zajímavé texty, které často hovoří o anglické kultuře. Můžete si dokonce zvolit rychlost nahrávání. To je docela praktické, protože při diktátech můžete poslouchat pomalejší verzi audia, a až budete znát všechna slovíčka a výrazy z novinek, můžete si je poslechnout jako podcast v normální rychlosti a zkontrolovat si je.

Dictations in English

Snadné diktáty v angličtině

Další přízvuky

Victoria.ac.nz

Různé úrovně diktátů si můžete prohlédnout v horní části stránky:

Dictations in English

Diktáty v angličtině s různými přízvuky

Jakmile si vyberete úroveň, můžete poslouchat vysoce kvalitní texty na zajímavá témata, jako je Tichomoří, ohrožené druhy nebo starověké civilizace.

Už jste někdy slyšeli Kiwi accent? Jedná se o slangový výraz, kterým anglicky mluvící lidé říkají New-Zealand. To je ideální příležitost, jak ho objevit pomocí několika diktátů na těchto stránkách.

YouTube

Pokud se vám některá z těchto stránek opravdu nelíbí, vždy můžete použít jen starý dobrý YouTube! Některé z nejlepších diktátů na YouTube jsme shromáždili do playlistů:

Diktáty v americké angličtině

Diktáty v britské angličtině

Diktáty v jiných dialektech a přízvucích

Bohužel se nám nepodařilo najít diktáty lidí z Austrálie, Skotska, Walesu nebo jiných méně oblíbených přízvuků. Pokud nějaké znáte, zanechte nám komentář a pomozte nám seznam doplnit!

Abyste rychle pokročili, dělejte jeden nebo dva diktáty denně. Buďte důslední a vaše práce se vám vyplatí. Už nikdy nebudete slyšet angličtinu stejně!

Viz také

Kromě diktátů v angličtině se můžete rychle zdokonalit i v poslechu s porozuměním, a to pomocí následujících zdrojů:

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:39 pm