[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Anty-kurs angielskiego - najlepszym sposobem na dwujęzyczność w języku angielskim jest nauka poprzez zabawę poprzez mnóstwo zajęć

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim 🙋

Read this article in English: How to become fluent in English 🙋.

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim? Dzięki ekscytującym zasobom, które pozwolą ci stać się dwujęzycznym w języku angielskim!

Wyobraź sobie, że spędzasz dziesięć lat ucząc się angielskiego w szkole, a potem, kiedy w końcu wyjdziesz z systemu edukacji, nadal nie możesz mówić po angielsku. Potem, pewnego dnia, postanawiasz ponownie wrócić do angielskiego i co robisz? Zaczynasz chodzić na tradycyjne lekcje angielskiego tak, jakbyś wracał do szkoły. Szalony, nie sądzisz?

Oto słynne zdanie, które idealnie tu pasuje:

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Lekcje angielskiego okażą się przydatne tylko do pewnego momentu - mogą pomóc w zaznajomieniu się z gramatyką, może z podstawowym słownictwem, ale to właściwie wszystko. Ludzie rzadko rozmawiają na lekcjach języka obcego, często zdarza się, że pewne aspekty nauki języka angielskiego, takie jak język mówiony czy akcenty, są pomijane. Nie wspominając o tym, że może się znudzić! Często pozostajemy z poczuciem, że wykonujemy pracę , że musimy to zrobić, jak przykry obowiązek – jak można nie chcieć przestać?

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Po co dalej brać udział w tradycyjnych lekcjach angielskiego, jeśli nie działają one dla Ciebie?

Dzisiaj chcielibyśmy, abyś poznał inne sposoby nauki języka angielskiego. Spójrz na to jako na angielski anty-kurs !

Jak być lepszym w mówionym angielskim?

Oto najlepsze techniki doskonalenia umiejętności rozumienia ze słuchu w języku angielskim :

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Jakie są alternatywy dla lekcji angielskiego?

Ucz się angielskiego przez muzykę

Wszyscy kochamy słuchać muzyki! Jak więc wykorzystać go do poprawienia twojego angielskiego brzmienia ? Możesz cieszyć się muzyką, aby poprawić swój angielski, niezależnie od preferowanego gatunku. Kiedy słuchasz i śpiewasz do swoich ulubionych piosenek, ćwiczysz swój akcent , bezboleśnie uczysz się słownictwa i gramatyki, nawet nie zdając sobie z tego sprawy!

Na początku możesz używać dwujęzycznych wersji tekstów, zarówno w języku angielskim, jak i w swoim ojczystym języku. Pozwoli ci to przyzwyczaić się do różnych struktur występujących w języku angielskim, przeanalizować, jak powstają zdania, jak wyrażać swoje pomysły w języku angielskim itp.

Gdy już się z tym poczujesz, zacznij czytać teksty tylko po angielsku, aby w pełni zanurzyć się w języku .

To świetna technika, ponieważ zawsze będzie nowa muzyka do odkrycia, więc nigdy nie będziesz się nudzić!

Ucz się angielskiego z telewizją

Czy kiedykolwiek czujesz się trochę winny, kiedy włączasz telewizor, aby obejrzeć ulubiony program, aby zrelaksować się pod koniec dnia? Jest tak wiele produktywnych rzeczy, które moglibyśmy zrobić z naszym czasem, prawda? Dobrą wiadomością jest to, że możesz zamienić swoją grzeszną przyjemność w praktykę angielskiego.

Możliwości jest tak wiele:

Największą zaletą telewizji jest aspekt wizualny . Nawet jeśli nie rozumiesz wszystkich słów, możesz odgadnąć, co się dzieje dzięki wyrazowi twarzy aktorów, sytuacji, a nawet efektom dźwiękowym.

Jedną z zalet wielu programów telewizyjnych w porównaniu z filmami jest prosta fabuła . Dotyczy to zwłaszcza sitcomów. Mają tendencję do śledzenia codziennego życia jednej lub kilku postaci, z dialogami, które są krótkie i łatwe do naśladowania.

Ucz się angielskiego z YouTube

Telewizja jest dobra, ale język, który tam słyszymy, bywa trochę... przesadzony. Na pewno zauważyłeś, że w filmach i programach telewizyjnych w Twoim ojczystym języku - nie są one zbyt realistyczne i byłoby trochę dziwne, gdyby ktoś tak mówił w prawdziwym życiu.

Tak więc, aby przejść na wyższy poziom, możesz oglądać filmy z YouTube ! Wspaniałe w tym jest to, że możesz zobaczyć prawdziwych ludzi siedzących przed kamerą, którzy rozmawiają tak, jak by rozmawiali ze swoimi przyjaciółmi. Język jest prawdziwy, z aktualnym slangiem i wyrażeniami naturalnymi.

Odkryj najlepsze kanały YouTube, aby ćwiczyć swój angielski !

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Możesz znaleźć lekcje angielskiego nawet na YouTube!

Ucz się angielskiego z audiobookami

Czy kiedykolwiek czułeś, że nie masz wystarczająco dużo czasu na naukę angielskiego?

Słuchanie audiobooków w języku angielskim to świetny sposób na ćwiczenie w dowolnym miejscu i czasie. Po prostu włóż słuchawki douszne i zobacz, jak codzienne zadania zamieniają się w okazję do ćwiczenia angielskiego!

Ucz się angielskiego z podcastami

Czy często masz wrażenie, że marnujesz swój czas ? Spacery, zakupy, czekanie na autobus, dojazdy do pracy... Jeśli policzyć, to może dać nawet kilka godzin martwego czasu dziennie!

Podcasty to doskonały sposób na dobre wykorzystanie tego czasu. Znajdziesz podcasty na różne tematy, o różnej długości iw większości są bezpłatne.

Krótka lista świetnych podcastów do ćwiczenia angielskiego:

Ale w przyszłości wrócimy do podcastów w osobnym artykule!

Ucz się angielskiego, oglądając stand-upy

Stany Zjednoczone są kolebką stand-upu, znanego również jako one-(wo)man-show . Czekają na Ciebie dziesięciolecia pokazów w języku angielskim i możesz być pewien, że będzie tam śmietanka plonów.

Poznaj jednych z najlepszych anglojęzycznych komików z całego świata i ćwicz swój angielski w zabawny sposób:

Ucz się angielskiego podczas gotowania

Jeśli twoja pamięć jest wzrokowa i haptyczna (pamiętasz poprzez dotyk i manipulację) i jeśli lubisz gotować, dlaczego nie zacząć przygotowywać ciekawych potraw po angielsku? Zanurz się w tysiącach przepisów w języku angielskim dostępnych na płótnie i pozwól swojemu smakowi na światową trasę! Byłaby to idealna okazja, aby nauczyć się całego słownictwa związanego z kuchnią i jedzeniem, a już nigdy nie będziesz mieć problemów z zamawianiem w restauracji po angielsku!

Czy wiesz, że marnujemy średnio około 2 godzin dziennie na codzienne zadania, dojazdy do pracy, zakupy itp. Cały ten czas możemy wykorzystać na ćwiczenie angielskiego przy użyciu metod, które właśnie wymieniliśmy!

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Słuchaj angielskiego wszędzie, aby płynnie porozumiewać się po angielsku!

Jak lepiej rozumieć pisany angielski?

Czytaj komiksy

Jeśli chcesz zacząć czytać po angielsku , ale powieści nadal wydają się zbyt trudne, to komiksy to doskonały początek zanurzenia się w świat pisanego angielskiego! Wsparcie wizualne bardzo pomaga (jeśli nie rozumiesz słowa, wtedy ilustracje pomogą), dialogi są krótkie, a fabuła ekscytująca!

Czytaj wiadomości w języku angielskim

Następnym etapem jest poinformowanie się w języku angielskim . Jeśli się nad tym zastanowić, wiadomości są znacznie łatwiejsze do zrozumienia niż fikcja, ponieważ język jest jasny i konkretny . Często będziesz też czytać na tematy, o których już słyszałeś, więc nie nurkujesz na nieznane wody.

Jak możesz sobie wyobrazić, jest wiele anglojęzycznych mediów i zawsze możesz mieć dostęp do najnowszych wiadomości, jeśli szukasz ich w języku angielskim.

Czytaj Wikipedię w języku angielskim

Największa encyklopedia na świecie - wszystkie informacje, o które możesz poprosić na czubku palców!

Przeczytaj interesujące Cię tematy w angielskiej wersji Wikipedii . Artykuły są bardziej kompletne i regularnie aktualizowane niż artykuły w innych językach.

Przeczytaj fikcję po angielsku

Czy jest coś lepszego niż cieszyć się ulubionymi utworami w oryginalnym języku? W ten sposób nauczysz się nie tylko nowego słownictwa, ale także nowych konstrukcji gramatycznych i wyrażeń!

Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać czytanie w języku angielskim:

 • Nie radzimy sprawdzać w słowniku każdego nieznanego słowa . Ryzykujesz, że szybko stracisz zainteresowanie czytaniem!
 • Nie rób list słówek! Wątpię, czy zrozumiałeś każde słowo, kiedy czytałeś swoją pierwszą powieść w swoim ojczystym języku. Nie szukałeś słów w słowniku i to nie przeszkadzało ci w nauce, prawda? Podobnie, w naturalny sposób zapamiętasz również ważne słowa w języku angielskim.
 • Jeśli nie rozumiesz od razu jakiegoś słowa, spróbuj zidentyfikować jego rdzeń . Równie dobrze może to być nieznana forma słowa, które już znasz.

Kill two birds with one stone! Czytaj na głos, aby ćwiczyć wymowę i akcent, jednocześnie ciesząc się ekscytującą fabułą.

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

E-booki to świetny sposób na bezpłatną naukę angielskiego!

Jak poprawić pisanie po angielsku?

Kiedy piszesz, tak naprawdę ćwiczysz kilka umiejętności - wyrażanie swoich pomysłów, tworzenie zdań, które są poprawne gramatycznie, wzbogacanie słownictwa i poprawianie pisowni. Wszystko to w końcu pozwoli Ci lepiej tłumaczyć również po angielsku!

Oto kilka dobrych miejsc, w których możesz ćwiczyć swój pisany angielski:

Gdzie możesz ćwiczyć swój pisany angielski z innymi?

 • Na forach - jeśli chcesz podzielić się swoimi pomysłami lub przemyśleniami na określony temat, pisz na forach! Bardziej współczesnym odpowiednikiem forów, które na pewno znasz, są grupy na Facebooku lub Telegramie. Możesz łatwo znaleźć grupę anglojęzyczną z osobami, które podzielają Twoje zainteresowania i pasje.

 • Na czatach - możesz łatwo znaleźć anglojęzycznego przyjaciela z piórem i wymieniać z nim e-maile.

 • Na Twitterze – to nie jest dokładnie pierwsze miejsce, które przychodzi Ci na myśl, gdy chcesz ćwiczyć swój pisany angielski, ale publikowanie krótkich wiadomości na Twitterze, niezależnie od tematu, może być świetnym ćwiczeniem, które wymaga od Ciebie jasności i zwięzłości. Możesz porozmawiać o sprawie politycznej lub o tym, co właśnie zamówiłeś w restauracji. Pamiętaj, że na Twitterze ludzie używają wielu skrótów i języka SMS! Oto kilka przykładów:

  • OMG = Oh my God
  • Ikr = I know, right?
  • Irl = In real life
  • LOL = Laugh out loud

  Media społecznościowe są również jednymi z pierwszych miejsc, w których możesz odkryć nowe terminy slangowe.

 • On Lang-8 - Lang-8 to serwis, który umożliwia pisanie krótkich tekstów na wybrany przez Ciebie temat, a native speakerzy poprawią je za Ciebie. W zamian będziesz miał możliwość poprawiania tekstów osób uczących się Twojego języka.

Pamiętaj, że każda z tych stron ma swój własny rejestr językowy, który wymaga różnego rodzaju zwrotów grzecznościowych! Bardzo neutralnym pozdrowieniem, którego możesz użyć prawie z każdym, jest:

Best (regards),
[TWOJE IMIĘ]

Jak możesz sam ćwiczyć swój pisany angielski?

Jeśli nie czujesz się jeszcze gotowy, aby komunikować się z kimś innym po angielsku, możesz zacząć od kilku ćwiczeń, aby nabrać pewności w swoich umiejętnościach pisania:

 • Czy dyktanda . Pomogą Ci skupić się na pisowni i gramatyce, bez martwienia się o samodzielne tworzenie zdań. To dobry sposób na nauczenie się nowych sposobów wyrażania siebie, które przydadzą się, gdy zrobisz krok do rozpoczęcia pisania. Istnieje wiele stron oferujących dyktanda . Zaletą jest to, że możesz cieszyć się tym ćwiczeniem na każdym poziomie i nie wymaga to dużo czasu!

 • Napisz swoje codzienne zadania w języku angielskim . Zorganizuj się i jednocześnie ćwicz swój angielski. Napisz, co masz na co dzień. To ćwiczenie nie wymaga zaawansowanego poziomu i pomoże Ci zapamiętać codzienne zwroty. Odpowiadając na pytanie What did you do today? stanie się bułką z masłem!

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Niezrozumienie tego, co napisałeś, nie jest dobrym powodem, aby nie zmywać naczyń!

Pisanie w obcym języku może być bardzo onieśmielające, wiemy o tym, dlatego radzimy skorzystać ze sprawdzania pisowni !

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Napisz, aby poprawić swój angielski

Jak lepiej mówić po angielsku?

Wszystkie techniki, o których właśnie wspomnieliśmy, pomogą Ci również lepiej mówić po angielsku!

Jak pracować nad angielskim akcentem

Od czego zacząć, jeśli chcesz poprawić swój angielski akcent ?

Słuchaj wielu treści w języku angielskim i przyzwyczajaj się do konkretnych dźwięków . Nauka rozpoznawania i rozróżniania różnych dźwięków jest pierwszym krokiem do nauki ich artykulacji. Nie zniechęcaj się, naprawdę możliwe jest, że każdy obcojęzyczny mówca straci swój obcy akcent i nauczy się mówić po angielsku (lub jakimkolwiek innym języku) z nienagannym akcentem!

Jeśli masz trudności z wymówieniem dźwięku w języku angielskim, zwróć uwagę na sposób, w jaki native speakerzy wymawiają go – jak poruszają ustami, ustami, językiem, aby wymówić i spróbuj określić, skąd pochodzą dźwięki. Oto kilka doskonałych sposobów sprawdzenia wymowy.

Powinieneś także wybrać konkretny akcent, który chcesz nabyć. Na przykład nasz kurs Click & Speak wykorzystuje amerykański angielski, ale to Ty wybierasz akcent, który najbardziej Ci się podoba. Jeśli przeprowadzasz się do kraju anglojęzycznego, najbardziej sensowne jest nauczenie się lokalnego akcentu, ale jeśli chcesz uczyć się angielskiego z jakiegokolwiek innego powodu (w podróży, w pracy lub po prostu dla zabawy), akcent amerykański jest jednym z najłatwiejszych do wyartykułowania.

Co wyróżnia akcenty? To dobre pytanie, które warto sobie zadać. Gdy zdasz sobie sprawę, dlaczego różne akcenty brzmią inaczej, znacznie łatwiej będzie je naśladować i artykułować.

Kilka kluczowych punktów to:

 • Samogłoski - główna różnica między akcentami polega na użytych samogłoskach. To one niosą melodię języka.
 • Akcent wyrazowy - czasami może się różnić w zależności od dialektu.
 • Slang i słownictwo w ogóle.

Szukając słowa w słowniku, nie zapomnij nie tylko spojrzeć na jego znaczenie, ale także na jego transkrypcję fonetyczną, najlepiej w IPA ! To pozwoli ci przestudiować dźwięki, które są używane w słowie i gdzie umieścić akcent.

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Jak możesz płynnie porozumiewać się po angielsku bez opuszczania swojego kraju?

Spotkania w języku angielskim

Posiadanie dobrego akcentu w języku angielskim jest świetne, ale aby biegle posługiwać się językiem, musisz mówić ! Nie da się tego obejść.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, takim jak na przykład Paryż, Berlin, Tokio czy Meksyk, niezwykle łatwo jest znaleźć osoby mówiące po angielsku, z którymi można się spotkać. Gdy usłyszysz, że ktoś mówi po angielsku, zapytaj go, skąd pochodzi, czy podoba mu się dane miasto/region, czy potrzebuje pomocy. Wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy uwielbiamy poznawać nowych ludzi i nawiązywać nowe przyjaźnie.

I tak, oczywiście, zawsze będą ludzie, którzy cię zignorują lub będą niegrzeczni, ale nigdy więcej ich nie zobaczysz. Jak powiedziała matka Jacksona Browna (a nie Mark Twain, jak wielu uważa):

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Szukasz kursu języka angielskiego w swoim mieście? Dlaczego po prostu nie zaprzyjaźnić się tam!

Myśl po angielsku

Większość naszych myśli nie wymaga tak naprawdę zaawansowanego poziomu. Jeśli się nad tym zastanowić, to w większości rzeczy przyziemne - co musimy kupić w supermarkecie, nasze codzienne zadania, do kogo musimy zadzwonić itp. Spróbuj albo pomyśleć o tym, co musisz zrobić po angielsku, albo przetłumaczyć to na angielski w Twojej głowie. To bardzo skuteczne ćwiczenie, ponieważ będziesz w stanie zidentyfikować brakujące słowa, aby porozmawiać na określony temat. Jest to również przydatne, ponieważ jeśli myślisz o czymś, prawdopodobnie będziesz chciał porozmawiać o tym z innymi! Potraktuj to ćwiczenie jako sposób na przygotowanie się do przyszłych rozmów po angielsku w prawdziwym życiu!

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Musisz zacząć od prostych myśli!

Sorry, I don't understand you!

Nie możesz znaleźć rodzimych użytkowników języka angielskiego w swoim regionie? Jeśli czujesz się odważny i chcesz sprawdzić poziom znajomości języka angielskiego innych osób, spróbuj zamówić w restauracji lub kawiarni po angielsku, a może zapytaj o drogę po angielsku (nawet jeśli to twoje własne miasto!).

Wyobraź sobie, że nie rozumiesz swojego języka ojczystego! Jest to mało znana technika, która pomoże ci poprawić swój angielski, ale jest przydatna, jeśli nie masz „przy sobie” native speakera.

Zanurz się w języku angielskim

Oto kilka innych sposobów na otoczenie się językiem angielskim, aby stworzyć małą anglojęzyczną bańkę, gdziekolwiek jesteś!

Ustaw wszystkie swoje urządzenia w języku angielskim

Średnio patrzymy na nasze telefony co 12 minut. To może być zmarnowany czas online lub cenna praktyka angielskiego - to zależy od Ciebie!

Ustaw komputer, telefon, tablet itp. w języku angielskim. Byłbyś zaskoczony liczbą słów , które zapamiętasz!

Skorzystaj z Internetu, aby ćwiczyć swój angielski

Cały czas korzystamy z Internetu, więc jeśli używasz go w języku angielskim , to dodatkowa praktyka! Oto dlaczego i jak Internet może stać się platformą, na której możesz ćwiczyć angielski:

 • Jest łatwy w dostępie i obsłudze. Jeśli czytasz ten artykuł, to masz już dostęp do Internetu, więc możesz korzystać ze wszystkich technik, które omówiliśmy.
 • Niekończące się informacje i możliwości. Większość technik, o których mówiliśmy, jest dostępnych w Internecie.
 • Komunikacja - świat naprawdę stał się małym miejscem. Możemy rozmawiać w czasie rzeczywistym z osobą, która jest po drugiej stronie świata. Szkoda by było, gdybyś tego nie wykorzystał!
 • Wybór języka – na pewno już korzystasz ze wszystkich możliwości, jakie oferuje sieć. Pozostało tylko zmienić język!

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Ciesz się kursami angielskiego online!

Słowniki

Zastanawiasz się, jaki słownik języka angielskiego wybrać? Jeśli Twój poziom na to pozwala, spróbuj użyć słowników jednojęzycznych, gdy szukasz słowa – to pomoże Ci jeszcze bardziej otoczyć się angielskim. Stopniowo nie będziesz już musiał tłumaczyć w swojej głowie wszystkiego z jednego języka na drugi i naprawdę zaczniesz myśleć po angielsku!

Gry wideo w języku angielskim

Bez względu na to, jakie jest twoje hobby (taniec, gotowanie, rysowanie itp.), możesz znaleźć grę symulacyjną w języku angielskim! Pomoże ci to nauczyć się specyficznego słownictwa związanego z tą dziedziną, poznasz nowych przyjaciół, którzy podzielają twoje zainteresowania, a także będziesz mógł cieszyć się aspektem wizualnym. Na przykład, jeśli grasz Sims , wszystkie przedmioty mają etykiety w języku angielskim, które pomogą Ci zapamiętać słownictwo. Co więcej, jest tak fajnie – możesz spędzić na tym wiele godzin i tym razem bez poczucia winy!

Jak osiągnąć biegłość w języku angielskim?

Gry wideo - alternatywa dla kursów języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych!

Okazje do ćwiczenia angielskiego naprawdę są wszędzie wokół Ciebie ! Możesz robić prawie wszystko, co chcesz w języku angielskim, nawet nie będąc w kraju anglojęzycznym. Nauka angielskiego nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie, im bardziej to lubisz, tym więcej czasu na to poświęcisz, a co za tym idzie, tym bardziej się poprawisz!

Mamy nadzieję, że znalazłeś kilka ciekawych technik, które pomogą Ci połączyć przyjemność z postępem!

Zobacz też

Jeśli podobał Ci się nasz anty-kurs języka angielskiego i nasze techniki płynnego posługiwania się językiem angielskim, powinieneś również sprawdzić:

 • Metoda Click & Speak - nasz autorski kompletny program szkoleniowy, który pomoże Ci w końcu z łatwością zrozumieć i mówić prawdziwym angielskim. Będziesz mieć dostęp do 7066 monologów i 365 dialogów, które są żywe, ekscytujące i pozwolą ci osiągnąć płynność.
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: June 10, 2021, 10:54 am