Angļu valodas antikurss - labākais veids, kā kļūt bilingvālam angļu valodā, ir mācīties, izklaidējoties ar daudzām aktivitātēm.

Kā kļūt brīvi runājošam angļu valodā 🙋

Read this article in English: How to become fluent in English 🙋.

Kā jūs varat brīvi pārvaldīt angļu valodu? Izmantojot aizraujošus resursus, kas ļaus jums kļūt bilingvāliem angļu valodā!

Iedomājieties, ka desmit gadus mācāties angļu valodu skolā un tad, kad beidzot pabeidzat izglītības sistēmu, jūs joprojām īsti neprotat runāt angliski. Tad kādu dienu jūs nolemjat atkal apgūt angļu valodu, un ko jūs darāt? Jūs sākat apmeklēt tradicionālās angļu valodas nodarbības, it kā jūs atgrieztos skolā. Traki, vai ne?

Ir kāda slavena frāze, kas šeit lieliski iederas:

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Angļu valodas nodarbības jums noderēs tikai līdz noteiktam brīdim - tās var palīdzēt apgūt gramatiku, varbūt kādu vārdu krājumu, bet tas ir viss. Cilvēki svešvalodu nodarbībās reti kad var runāt, bieži vien ir tā, ka atsevišķi angļu valodas apguves aspekti, piemēram, sarunvaloda vai akcents, tiek atstāti novārtā. Nemaz nerunājot par to, ka tas var kļūt garlaicīgi! Bieži vien mums paliek sajūta, ka mēs darām darbu, ka mums tas ir jādara, kā pienākums - kā var negribēt apstāties?

How to become fluent in English

Kāpēc turpināt apmeklēt tradicionālās angļu valodas nodarbības, ja tās jums nedarbojas?

Šodien mēs vēlamies, lai jūs izpētītu citus angļu valodas apguves veidus. Skatieties uz to kā uz angļu valodas antikursu!

Kā labāk apgūt angļu sarunvalodu

Lūk, labākie paņēmieni, kā uzlabot angļu valodas klausīšanās prasmes:

How to become fluent in English

Kādas ir dažas alternatīvas angļu valodas nodarbībām?

Mācies angļu valodu, izmantojot mūziku

Mēs visi mīlam klausīties mūziku! Tātad, kā jums šķiet tās izmantošana, lai uzlabotu angļu valodas zināšanas? Jūs varat baudīt mūziku, lai uzlabotu angļu valodas zināšanas, neatkarīgi no tā, kādu žanru vēlaties. Klausoties un dziedot līdzi savām iecienītākajām dziesmām, jūs vingrinat savu akcentu, mācāties vārdu krājumu un gramatiku nesāpīgi, pat neapzinoties!

Sākumā varat izmantot bilingvālās dziesmu tekstu versijas gan angļu, gan dzimtajā valodā. Tas ļaus jums pierast pie dažādām angļu valodā sastopamajām struktūrām, analizēt, kā tiek veidoti teikumi, kā izteikt savas domas angļu valodā utt.

Kad būsiet ar to apguvis, sāciet lasīt dziesmu tekstus tikai angļu valodā, lai pilnībā iedziļinātos šajā valodā.

Tas ir lielisks paņēmiens, jo vienmēr būs jauna mūzika, ko atklāt, tāpēc jums nekad nebūs garlaicīgi!

Angļu valodas apguve ar TV

Vai jūs kādreiz jūtaties mazliet vainīgi, kad ieslēdzat televizoru, lai noskatītos savu iecienītāko seriālu un atpūstos dienas beigās? Ir taču tik daudz produktīvu lietu, ko mēs varētu darīt ar savu laiku, vai ne? Labā ziņa ir tā, ka jūs varat pārvērst savu vainas apziņu par angļu valodas praksi.

Ir tik daudz iespēju:

Lielākā televīzijas priekšrocība ir vizuālais aspekts. Pat ja nesaprotat visus vārdus, varat nojaust, kas notiek, pateicoties aktieru sejas izteiksmei, situācijai un pat skaņas efektiem.

Viena no priekšrocībām, kas salīdzinājumā ar filmām piemīt daudziem televīzijas seriāliem, ir vienkāršs sižets. Tas jo īpaši attiecas uz sitkomiem. Tie parasti atspoguļo viena vai vairāku varoņu ikdienas dzīvi, dialogi ir īsi un viegli uztverami.

Angļu valodas apguve ar YouTube

Televīzija ir laba, bet valoda, ko mēs tajā dzirdam, mēdz būt nedaudz... pārspīlēta. Jūs noteikti esat pamanījuši, ka filmās un seriālos jūsu dzimtajā valodā - tie nav pārāk reālistiski, un būtu mazliet dīvaini dzirdēt, ka kāds tā runā reālajā dzīvē.

Tāpēc, lai pārietu nākamajā līmenī, varat skatīties YouTube videoklipus! Lieliski ir tas, ka jūs varat redzēt reālus cilvēkus, kuri sēž kameras priekšā un runā tā, kā viņi runātu ar saviem draugiem. Valoda ir īsta, ar aktuālo slengu un dabiskām izteicienu formām.

Atklājiet labākos YouTube kanālus, lai praktizētu angļu valodu!

How to become fluent in English

Jūs varat atrast angļu valodas nodarbības pat YouTube!

Mācieties angļu valodu ar audiogrāmatām

Vai jums kādreiz šķiet, ka jums nav pietiekami daudz laika, lai mācītos angļu valodu?

Audiogrāmatu klausīšanās angļu valodā ir lielisks veids, kā praktizēties jebkurā vietā un laikā. Vienkārši ielieciet austiņas un redzēsiet, kā ikdienas darbi pārvēršas par iespēju praktizēt angļu valodu!

Angļu valodas apguve ar podkāstiem

Vai jums bieži vien ir sajūta, ka veltīgi tērējat savu laiku? Ejot, iepērkoties, gaidot autobusu, braucot uz darbu... Ja rēķināt, tas varētu veidot vairākas stundas nedzīvā laika dienā!

Podkāsti ir lielisks veids, kā lietderīgi izmantot šo laiku Jūs atradīsiet podkāstus par visdažādākajām tēmām, dažāda garuma un lielākoties bezmaksas.

Īss saraksts ar lieliskiem podkāstiem, ar kuriem varat praktizēt angļu valodu:

Bet mēs atgriezīsimies pie podkāstiem īpašā rakstā nākotnē!

Angļu valodas apguve, skatoties stand-up komiķus

Amerikas Savienotās Valstis ir stand-up komēdiju, kas pazīstamas arī kā one-(wo)man-show, dzimtene. Ir desmitiem gadu desmitu šovu angļu valodā, kas gaida jūs, un varat būt droši, ka tajos piedalīsies labākie komiķi.

Iepazīstieties ar labākajiem angliski runājošajiem komiķiem no visas pasaules un jautrā veidā praktizējiet angļu valodu:

Mācieties angļu valodu, gatavojot ēdienu

Ja jūsu atmiņa ir vizuāla un haptiska (jūs atceraties, pieskaroties un manipulējot) un ja jums patīk gatavot ēdienus, kāpēc gan nesākt gatavot interesantus ēdienus angļu valodā? Iegremdējiet tūkstošiem recepšu angļu valodā, kas pieejamas kanālā, un ļaujiet savai gaumei doties pasaules ceļojumā! Tā būs lieliska iespēja apgūt visu ar virtuvi un ēdieniem saistīto vārdu krājumu, un jums nekad vairs nebūs problēmu pasūtīt restorānā angļu valodā!

Vai zinājāt, ka vidēji dienā mēs patērējam aptuveni 2 stundas, veicot ikdienas uzdevumus, dodoties uz darbu, iepērkoties utt. Visu šo laiku mēs varam izmantot angļu valodas apguvei, izmantojot tikko uzskaitītās metodes!

How to become fluent in English

Klausieties angļu valodu visur, lai kļūtu brīvi angliski runājošs!

Kā labāk izprast rakstīto angļu valodu

Lasiet komiksu grāmatas

Ja vēlaties sākt lasīt angļu valodā, bet romāni joprojām šķiet pārāk sarežģīti, tad komiksu grāmatas ir lielisks sākums, lai ienirtu rakstītās angļu valodas pasaulē! Ļoti palīdz vizuālais atbalsts (ja nesaprotat kādu vārdu, tad ilustrācijas palīdzēs), dialogi ir īsi, un sižets ir aizraujošs!

Lasiet ziņas angļu valodā

Nākamais posms ir informēt sevi angļu valodā. Ja tā padomā, ziņas ir daudz vieglāk saprast nekā daiļliteratūru, jo valoda ir skaidra un konkrēta. Jūs arī bieži lasīsiet par tēmām, par kurām jau esat dzirdējuši, tāpēc jūs neiegristu nezināmos ūdeņos.

Kā jūs varat iedomāties, angļu valodā runājošo plašsaziņas līdzekļu ir ļoti daudz, un jums vienmēr būs pieejamas jaunākās ziņas, ja tās meklēsiet angļu valodā.

Lasiet Vikipēdiju angļu valodā

Vislielākā enciklopēdija pasaulē - visa informācija, ko vien varat pieprasīt, ir uz viena pirksta galiem!

Lasiet par sev interesējošām tēmām Vikipēdijas angļu valodas versijā. Raksti ir pilnīgāki un regulārāk atjaunināti nekā citās valodās.

Lasīt daiļliteratūru angļu valodā

Kas var būt labāks par iespēju baudīt savus iecienītākos darbus oriģinālvalodā? To darot, apgūsiet ne tikai jaunu vārdu krājumu, bet arī jaunas gramatiskās konstrukcijas un izteicienus!

Lūk, daži padomi, kā gūt maksimālu labumu no lasīšanas angļu valodā:

 • Mēs neiesakām meklēt katru nezināmu vārdu vārdnīcā. Jūs riskējat ātri zaudēt interesi par lasīšanu!
 • Nesastādiet vārdu krājuma sarakstus! Diez vai jūs sapratāt katru vārdu, kad lasījāt savu pirmo romānu dzimtajā valodā. Jūs nemeklējāt vārdus vārdnīcā, un tas netraucēja mācīties, vai ne? Līdzīgi jūs dabiski atcerēsieties svarīgākos vārdus arī angļu valodā.
 • Ja uzreiz nesaprotat kādu vārdu, mēģiniet noteikt tā sakni. Tas varētu būt arī nezināms jau zināma vārda paveids.

Kill two birds with one stone! Lasiet skaļi, lai vingrinātu savu izrunu un akcentu, vienlaikus baudot aizraujošu sižetu.

How to become fluent in English

E-grāmatas ir lielisks veids, kā apgūt angļu valodu bez maksas!

Kā uzlabot rakstīšanu angļu valodā

Rakstot jūs patiesībā praktizējat vairākas prasmes - izteikt savas idejas, veidot gramatiski pareizus teikumus, bagātināt vārdu krājumu un uzlabot pareizrakstību. Tas viss galu galā ļaus jums arī labāk tulkot angļu valodā!

Lūk, dažas labas vietas, kur varat vingrināties rakstīt angļu valodā:

Kur jūs varat praktizēt rakstīto angļu valodu kopā ar citiem?

 • Forumos - ja vēlaties dalīties ar savām idejām vai domām par kādu tēmu, rakstiet forumos! Mūsdienīgāks forumu ekvivalents, ko jūs noteikti zināt, ir Facebook vai Telegram grupas. Jūs varat viegli atrast angliski runājošu grupu ar cilvēkiem, kuriem ir līdzīgas intereses un kaislības kā jums.

 • Tērzēšanas istabās - jūs varat viegli atrast angliski runājošu sarakstes draugu un apmainīties ar viņu e-pasta vēstulēm.

 • Twitter - tā nav gluži pirmā vieta, kas nāk prātā, kad vēlaties praktizēt rakstīto angļu valodu, taču īsu ziņu publicēšana Twitter, neatkarīgi no tēmas, var būt lielisks vingrinājums, kas jūs izaicina būt skaidram un kodolīgam. Jūs varat runāt par kādu politisku jautājumu vai par to, ko tikko pasūtījāt restorānā. Paturiet prātā, ka cilvēki Twitter lieto daudz saīsinājumu un SMS valodu! Lūk, daži piemēri:

  • OMG = Oh my God
  • Ikr = I know, right?
  • Irl = In real life
  • LOL = Laugh out loud

  Sociālie mediji ir arī viena no pirmajām vietām, kur var atklāt jaunus slengu terminus.

 • Par Lang-8 - Lang-8 ir tīmekļa vietne, kurā var rakstīt īsus tekstus par izvēlētu tēmu, un dzimtās valodas runātāji tos labos jūsu vietā. Apmaiņā pret to jums būs iespēja labot savas valodas pratēju tekstus.

Paturiet prātā, ka katrai no šīm vietnēm ir savs valodas reģistrs, kas prasa dažāda veida sveicienus! Ļoti neitrāls sveiciens, ko varat lietot gandrīz ar jebkuru, ir šāds:

Best (regards),
[JŪSU VĀRDS]

Kā jūs varat praktizēt rakstīto angļu valodu vienatnē?

Ja vēl nejūtaties gatavs sazināties ar kādu citu angļu valodā, varat sākt ar dažiem vingrinājumiem, lai iegūtu pārliecību par savām rakstīšanas prasmēm:

 • Veiciet diktātus. Tie palīdzēs jums koncentrēties uz pareizrakstību un gramatiku, neuztraucoties par teikumu veidošanu pašam. Tas ir labs veids, kā apgūt jaunus izteiksmes veidus, kas noderēs, kad spersiet soli, lai sāktu rakstīt. Ir daudzas vietnes, kurās var veikt diktātus. Priekšrocība ir tā, ka šo vingrinājumu var izmantot jebkurā līmenī un tas neprasa daudz laika!

 • Rakstiet savus ikdienas uzdevumus angļu valodā. Organizējieties un vienlaikus praktizējiet angļu valodu. Rakstiet, kas jums jādara katru dienu. Šis vingrinājums neprasa augstāku līmeni, un tas palīdzēs jums atcerēties ikdienas frāzes. Atbildēt uz jautājumu What did you do today? kļūs par vienkāršu uzdevumu!

How to become fluent in English

Nesaprašana, ko esat uzrakstījis, nav labs iemesls, lai nemazgātu traukus!

Rakstīt svešvalodā var būt ļoti biedējoši, mēs to zinām, tāpēc iesakām izmantot pareizrakstības pārbaudi!

How to become fluent in English

Rakstiet, lai uzlabotu savu angļu valodu

Kā labāk runāt angliski

Visi mūsu tikko minētie paņēmieni palīdzēs jums arī labākrunāt angliski!

Kā strādāt pie sava angļu valodas akcenta

Ar ko vajadzētu sākt, ja vēlaties uzlabot angļu valodas akcentu?

Klausieties daudz satura angļu valodā un pierodiet pie tās specifiskajām skaņām. Iemācīšanās atpazīt un atšķirt dažādas skaņas ir pirmais solis, lai iemācītos tās artikulēt. Neuztraucieties, patiešām ir iespējams jebkuram cittautietim zaudēt savu svešvalodu akcentu un iemācīties runāt angļu valodā (vai jebkurā citā valodā) ar nevainojamu akcentu!

Ja jums ir grūtības izrunāt kādu skaņu angļu valodā, pievērsiet uzmanību tam, kā to izrunā dzimtās valodas lietotāji - kā viņi kustina lūpas, muti, mēli, lai izrunātu skaņu, un mēģiniet noteikt, no kurienes šī skaņa nāk. Šie ir daži lieliski veidi, kā pārbaudīt savu izrunu.

Jums arī jāizvēlas konkrēts akcents, kuru vēlaties apgūt. Piemēram, mūsu kursā Click & Speak tiek izmantota amerikāņu angļu valoda, taču tas ir atkarīgs no jums, kādu akcentu izvēlaties sev tīkamāko. Ja pārceļaties uz kādu angliski runājošu valsti, visizdevīgāk būtu apgūt vietējo akcentu, bet, ja vēlaties apgūt angļu valodu kāda cita iemesla dēļ (ceļošanai, darbam vai vienkārši izklaidei), amerikāņu akcents ir viens no vieglāk izrunājamiem.

Kas padara akcentus atšķirīgus? Tas ir labs jautājums, ko uzdot sev. Kad jūs sapratīsiet, kāpēc dažādi akcenti skan atšķirīgi, būs daudz vieglāk tos atdarināt un artikulēt.

Daži galvenie punkti ir šādi:

 • Galvenā atšķirība starp akcentiem irpatskaņos, kas tiek izmantoti. Tās ir tās, kas nes valodas melodiju.
 • Vārdu uzsvars - dažkārt tas var atšķirties dažādos dialektos.
 • Slengs un vārdu krājums kopumā.

Kad meklējat vārdu vārdnīcā, neaizmirstiet ne tikai apskatīt tā nozīmi, bet arī fonētisko transkripciju, vēlams IPA! Tas ļaus jums izpētīt, kādas skaņas tiek lietotas vārdā un kur jāliek uzsvars.

How to become fluent in English

Kā jūs varat brīvi pārvaldīt angļu valodu, neizejot no savas valsts

Iepazīšanās angļu valodā

Labs akcents angļu valodā ir lieliski, bet, lai kļūtu brīvi runājošs, ir jārunā! To nav iespējams apiet.

Ja dzīvojat lielā pilsētā, piemēram, Parīzē, Berlīnē, Tokijā vai Mehiko, ir ļoti viegli atrast angliski runājošus cilvēkus, ar kuriem tikties. Kad dzirdat kādu runājam angliski, pajautājiet, no kurienes viņš ir, vai viņam patīk pilsētā/reģionā, vai viņam ir vajadzīga palīdzība. Mēs visi esam cilvēki, un mums visiem patīk satikt jaunus cilvēkus un iegūt jaunus draugus.

Un jā, protams, vienmēr būs cilvēki, kuri jūs ignorēs vai būs rupji, bet jūs viņus vairs nekad neredzēsiet. Kā teica Džeksona Brauna māte (nevis Marks Tvens, kā daudzi uzskata):

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.

How to become fluent in English

Jūs meklējat angļu valodas kursus savā pilsētā? Kādēļ gan neveidot tur draugus!

Domājiet angļu valodā

Lielākajai daļai mūsu domu īsti nav nepieciešams augsts līmenis. Ja tā padomā, tās lielākoties ir ikdienišķas lietas - kas mums jāpērk lielveikalā, mūsu ikdienas uzdevumi, kam mums jāzvana utt. Mēģiniet vai nu domāt par to, kas jums jādara angļu valodā, vai arī iztulkot to angļu valodā savā galvā. Tas ir ļoti efektīvs vingrinājums, jo jūs varēsiet identificēt vārdus, kuru jums pietrūkst, lai runātu par konkrētu tēmu. Tas ir noderīgs arī tāpēc, ka, ja jūs par kaut ko domājat, ir liela iespēja, ka jūs vēlēsieties par to runāt arī ar citiem! Uztveriet šo vingrinājumu kā veidu, kā sagatavoties turpmākajām sarunām angļu valodā reālajā dzīvē!

How to become fluent in English

Jums jāsāk ar vienkāršām domām!

Sorry, I don't understand you!

Savā reģionā nevarat atrast angļu valodas dzimtās valodas runātājus? Ja jūtaties drosmīgi un vēlaties pārbaudīt citu cilvēku angļu valodas līmeni, pamēģiniet pasūtīt restorānā vai kafejnīcā angļu valodā vai varbūt pajautājiet ceļu angļu valodā (pat ja tā ir jūsu pilsēta!).

Vienkārši iedomājieties, ka jūs nesaprotat savu dzimto valodu! Tā ir mazpazīstama metode, kas palīdz uzlabot angļu valodas zināšanas, taču tā ir noderīga, ja jums nav "pie rokas" dzimtās valodas runātāja.

Iegremdējiet sevi angļu valodā

Lūk, vēl daži veidi, kā ieskaut sevi angļu valodā, lai radītu nelielu angliski runājošu burbuli, lai kur jūs atrastos!

Iestatiet visās ierīcēs angļu valodu

Vidēji ik pēc 12 minūtēm mēs skatāmies uz tālruni. Tas var būt tiešsaistē izniekots laiks vai vērtīga angļu valodas prakse - tas ir atkarīgs no jums!

Iestatiet datorā, telefonā, planšetdatorā u. c. angļu valodu. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz vārdu atcerēsieties!

Izmantojiet internetu, lai praktizētu angļu valodu

Mēs visu laiku izmantojam internetu, tāpēc, ja jūs to izmantojat angļu valodā, tā ir papildu prakse! Lūk, kāpēc un kā internets var kļūt par platformu, kur jūs varat praktizēt angļu valodu:

 • Tam ir viegli piekļūt un to lietot. Ja lasāt šo rakstu, tad jums jau ir piekļuve internetam, tāpēc varat izmantot visus mūsu aplūkotos paņēmienus.
 • Bezgalīga informācija un iespējas. Lielākā daļa paņēmienu, par kuriem mēs runājām, ir pieejami internetā.
 • Saziņa - pasaule patiešām ir kļuvusi maza. Mēs varam runāt ar cilvēku, kas atrodas otrā pasaules malā, reālajā laikā. Būtu tik žēl, ja jūs to neizmantotu!
 • Valodas izvēle - jūs noteikti jau tagad izmantojat visas šīs iespējas, ko piedāvā tīmeklis. Atliek tikai vienkārši nomainīt valodu!

How to become fluent in English

Izbaudiet angļu valodas kursus tiešsaistē!

Vārdnīcas

Jūs domājat, kuru angļu valodas vārdnīcu jums vajadzētu izvēlēties? Ja jūsu līmenis to atļauj, mēģiniet izmantot vienvalodu vārdnīcas, kad meklējat kādu vārdu - tas palīdzēs jums vēl vairāk ieskaut sevi angļu valodā. Pamazām Jums vairs nevajadzēs visu savā galvā tulkot no vienas valodas uz otru un Jūs patiešām sāksiet domāt angliski!

Videospēles angļu valodā

Lai kāds būtu jūsu hobijs (dejošana, kulinārija, zīmēšana utt.), jūs varat atrast tam simulācijas spēli angļu valodā! Tas palīdzēs apgūt specifisku vārdu krājumu, kas saistīts ar šo jomu, jūs iegūsiet jaunus draugus, kuriem ir līdzīgas intereses, un jūs varēsiet izbaudīt arī vizuālo aspektu. Piemēram, ja jūs spēlējat Sims, visiem objektiem ir uzraksti angļu valodā, kas jums palīdzēs iegaumēt vārdu krājumu. Turklāt tas ir tik jautri - jūs varat pavadīt stundām ilgi, un šoreiz bez vainas apziņas sajūtas!

How to become fluent in English

Videospēles - alternatīva angļu valodas kursiem visiem vecumiem!

Iespējas praktizēt angļu valodu patiešām ir visapkārt! Jūs varat darīt gandrīz visu, ko vēlaties, angļu valodā, pat neatrodoties angliski runājošā valstī. Angļu valodas apguvei nav jābūt garlaicīgai. Gluži otrādi - jo vairāk jums tas patiks, jo vairāk laika jūs tam veltīsiet un tādējādi arī pilnveidosieties!

Mēs ceram, ka esat atradis dažus interesantus paņēmienus, kas palīdzēs apvienot prieku un progresu!

Skatīt arī

Ja jums patika mūsu angļu valodas antikurss un mūsu paņēmieni, kā kļūt brīvi runājošam angļu valodā, tad jums vajadzētu apskatīt arī:

 • Klikšķini un runā metodi - mūsu pašu izstrādāto pilno mācību programmu, kas palīdzēs jums beidzot saprast un runāt īstā angļu valodā ar vieglumu. Jums būs pieejami 7066 monologi un 365 dialogi, kas ir dzīvi, aizraujoši un ļaus jums kļūt brīvi runājošiem.
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:12 pm