Inglise keele antikursus - parim viis inglise keele omandamiseks on õppida lõbusalt läbi tonnide tegevuste

Kuidas saada vabalt inglise keeles 🙋 Kuidas saada vabalt inglise keeles 🙋

Read this article in English: How to become fluent in English 🙋.

Kuidas saada inglise keeles vabalt rääkima? Põnevate vahendite abil, mis võimaldavad teil saada inglise keeles kakskeelseks!

Kujutage ette, et olete kümme aastat koolis inglise keelt õppinud ja siis, kui lõpuks haridussüsteemist välja tulete, ei oska te ikka veel inglise keelt. Siis, ühel päeval, otsustate te inglise keele uuesti üles võtta ja mida te siis teete? Te hakkate võtma traditsioonilisi inglise keele tunde, nagu läheksite tagasi kooli. Hullumeelne, kas ei ole?

On üks kuulus lause, mis sobib siia suurepäraselt:

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Inglise keele tunnid on kasulikud ainult teatud piirini - need aitavad teil tutvuda grammatikaga, võib-olla ka mõne põhisõnavaraga, kuid see on enam-vähem kõik. Inimesed saavad võõrkeeletundides harva rääkida, sageli on nii, et inglise keele õppimise teatud aspektid, nagu kõnekeel või aktsendid, jäävad tähelepanuta. Rääkimata sellest, et see võib muutuda igavaks! Tihti jääb tunne, et me teeme tööd, et me peame seda tegema, nagu oleks see töö - kuidas saakski mitte lõpetada?

How to become fluent in English

Milleks jätkata traditsiooniliste inglise keele tundide läbimist, kui need ei toimi teie jaoks?

Täna soovime, et te uuriksite teisi võimalusi inglise keele õppimiseks. Vaadake seda kui inglise keele antikursust!

Kuidas saada paremaks kõnekeeles inglise keeles

Siin on parimad tehnikad, kuidas parandada oma inglise keele kuulamise oskust:

How to become fluent in English

Millised on alternatiivid inglise keele tundidele?

Õpi inglise keelt muusika abil

Me kõik armastame muusikat kuulata! Kuidas kõlab selle kasutamine inglise keele parandamiseks sinu jaoks? Sa võid nautida muusikat oma inglise keele parandamiseks, ükskõik millist žanri sa ka ei eelistaks. Kui kuulad ja laulad oma lemmiklaule kaasa, harjutad oma aktsenti, õpid valutult sõnavara ja grammatikat, ilma et sa seda isegi märkaksid!

Alguses võite kasutada laulusõnade kakskeelseid versioone, nii inglise kui ka oma emakeeles. See võimaldab teil harjuda inglise keeles esinevate erinevate struktuuridega, analüüsida, kuidas lauseid moodustatakse, kuidas oma mõtteid inglise keeles väljendada jne.

Kui olete sellega harjunud, hakake lugema laulusõnu ainult inglise keeles, et täielikult sellesse keelde sisse elada.

See on suurepärane tehnika, sest alati on uut muusikat, mida avastada, nii et sul ei hakka kunagi igav!

Õpi inglise keelt teleriga

Kas sa tunned end kunagi veidi süüdi, kui lülitad päeva lõpus lõõgastumiseks teleri sisse, et vaadata oma lemmiksaadet? On ju nii palju produktiivseid asju, mida saaksime oma ajaga teha? Hea uudis on see, et saate oma süüdlase naudingu muuta inglise keele harjutamiseks.

Võimalusi on nii palju:

Televisiooni suurim eelis on visuaalne aspekt. Isegi kui te ei saa kõigist sõnadest aru, võite tänu näitlejate näoilmetele, olukorrale ja isegi heliefektidele aimata, mis toimub.

Üks eelis, mis paljudel telesarjadel on filmidega võrreldes, on lihtne süžee. Eriti kehtib see situatsioonikomöödiate kohta. Need jälgivad tavaliselt ühe või mitme tegelase igapäevaelu, kusjuures dialoogid on lühikesed ja kergesti jälgitavad.

Õppige inglise keelt YouTube'i abil

Televisioon on hea, kuid seal kuuldav keel kipub olema veidi... liialdatud. Kindlasti olete märganud, et filmides ja telesaadetes teie emakeeles - need ei ole väga realistlikud ja oleks natuke imelik kuulda kedagi päriselus niimoodi rääkivat.

Seega, et minna järgmisele tasemele, võid vaadata YouTube'i videoid! Selle juures on hea see, et sa näed kaamera ees istuvaid päris inimesi, kes räägivad nii, nagu nad räägiksid oma sõpradega. Keel on tõeline, praeguse slängi ja loomulike väljenditega.

Avasta parimad YouTube'i kanalid inglise keele harjutamiseks!

How to become fluent in English

Inglise keele tunnid leiad isegi YouTube'ist!

Õppige inglise keelt audioraamatute abil

Kas sulle tundub kunagi, et sul pole piisavalt aega inglise keele õppimiseks?

Inglise keele audioraamatute kuulamine on suurepärane võimalus harjutada igal pool ja igal ajal. Pane lihtsalt kõrvaklapid pähe ja vaata, kuidas sinu igapäevased ülesanded muutuvad võimaluseks inglise keelt harjutada!

Õppige inglise keelt podcastidega

Kas teil on sageli tunne, et raiskate oma aega? Jalutuskäik, ostlemine, bussi ootamine, töölesõit... Kui arvutate, siis võib see moodustada mitu tundi surnud aega päevas!

Podcastid on suurepärane võimalus seda aega hästi ära kasutada Sa leiad podcaste kõikvõimalikel teemadel, erineva pikkusega ja need on enamasti tasuta.

Lühike nimekiri suurepärastest podcastidest, millega inglise keelt harjutada:

Kuid podcastide juurde tuleme tulevikus tagasi spetsiaalses artiklis!

Õppige inglise keelt stand-up-komöödiate jälgides

Ameerika Ühendriigid on stand-up'i sünnimaa, mida tuntakse ka kui one-(wo)man-show. Seal ootavad sind aastakümneid ingliskeelseid saateid ja võid olla kindel, et seal on koorekihi.

Tutvu parimate ingliskeelsete koomikutega üle kogu maailma ja harjutage inglise keelt lõbusalt:

Õppige inglise keelt toiduvalmistamise ajal

Kui teie mälu on visuaalne ja haptiline (te mäletate läbi puudutuse ja manipulatsiooni) ning kui teile meeldib süüa teha, siis miks mitte hakata valmistama mõnda huvitavat rooga inglise keeles? Sukeldu lõuendil olevatesse tuhandetesse ingliskeelsetesse retseptidesse ja lase oma maitse maailmareisile! See oleks ideaalne võimalus õppida ära kogu köögi ja toiduga seotud sõnavara ning teil ei teki enam kunagi raskusi restoranis inglise keeles tellimisega!

Kas teadsid, et keskmiselt raiskame umbes 2 tundi päevas igapäevaste ülesannete täitmisele, pendeldamisele, ostudele jne. Kogu seda aega saame kasutada inglise keele harjutamiseks, kasutades äsja loetletud meetodeid!

How to become fluent in English

Kuulake igal pool inglise keelt, et saada inglise keeles vabalt rääkima!

Kuidas paremini mõista kirjalikku inglise keelt

Lugege koomiksiraamatuid

Kui soovid alustada inglise keeles lugemisega, kuid romaanid tunduvad veel liiga keerulised, siis koomiksid on suurepärane algus, et sukelduda kirjaliku inglise keele maailma! Visuaalne tugi aitab palju (kui sa mõnest sõnast ei saa aru, siis aitavad illustratsioonid), dialoogid on lühikesed ja plotid on põnevad!

Loe uudiseid inglise keeles

Järgmine etapp on ingliskeelne teavitamine. Kui sa mõtled, siis uudiseid on palju lihtsam mõista kui ilukirjandust, sest keel on selge ja konkreetne. Samuti loed sa sageli teemasid, millest oled juba kuulnud, nii et sa ei sukelduks tundmatutesse vetesse.

Nagu võite ette kujutada, on ingliskeelset meediat väga palju ja kui te otsite neid inglise keeles, siis on teil alati juurdepääs kõige värskematele uudistele.

Loe Vikipeediat inglise keeles

Maailma suurim entsüklopeedia - kogu teave, mida võid küsida, on sinu sõrmeotsas!

Loe sind huvitavate teemade kohta Vikipeedia ingliskeelsest versioonist. Artiklid on täielikumad ja korrapärasemalt uuendatud kui teistes keeltes olevad artiklid.

Loe ilukirjandust inglise keeles

Mis oleks parem kui nautida oma lemmikteoseid originaalkeeles? Seda tehes ei õpi mitte ainult uut sõnavara, vaid ka uusi grammatilisi konstruktsioone ja väljendeid!

Siin on mõned näpunäited, kuidas ingliskeelsest lugemisest kõige rohkem kasu saada:

 • Me ei soovita teil iga tundmatut sõna sõnaraamatust üles otsida. Te riskite sellega, et kaotate kiiresti huvi lugemise vastu!
 • Ärge koostage sõnavara nimekirju! Ma kahtlen, et sa said igast sõnast aru, kui lugesid oma esimest romaani oma emakeeles. Sa ei otsinud sõnaraamatust sõnu ja see ei tulnud ju õppimisele takistuseks? Samamoodi jäävad teile loomulikult ka inglise keeles olulised sõnad meelde.
 • Kui te ei saa mõnest sõnast kohe aru, siis proovige tuvastada selle sõna juurt. Sama hästi võib see olla tundmatu vorm sõnast, mida te juba teate.

Kill two birds with one stone! Lugege valjusti, et harjutada hääldust ja aktsenti, nautides samal ajal põnevat süžeed.

How to become fluent in English

E-raamatud on suurepärane võimalus inglise keelt tasuta õppida!

Kuidas parandada oma inglise keele kirjutamist

Kirjutades harjutad tegelikult mitmeid oskusi - väljendad oma mõtteid, moodustad grammatiliselt korrektseid lauseid, rikastad oma sõnavara ja parandad õigekirja. Kõik see võimaldab sul lõpuks ka inglise keeles paremini tõlkida!

Siin on mõned head kohad, kus saad oma kirjalikku inglise keelt harjutada:

Kus saate oma kirjalikku inglise keelt teistega harjutada?

 • Foorumites - kui soovite jagada oma ideid või mõtteid teatud teemal, kirjutage foorumitesse! Foorumite kaasaegsem vaste, mida te kindlasti teate, on Facebooki või Telegrami grupid. Sa võid hõlpsasti leida ingliskeelse grupi, kus on inimesi, kes jagavad sinu huve ja kirgi.

 • Jututubades - saate hõlpsasti leida ingliskeelse kirjasõbra ja vahetada nendega kirju.

 • Twitteris - see ei ole just esimene koht, mis sulle pähe tuleb, kui sa tahad harjutada oma kirjalikku inglise keelt, kuid lühikeste sõnumite postitamine Twitteris, ükskõik mis teemal, võib olla suurepärane harjutus, mis paneb sulle väljakutse olla selge ja lühike. Sa võid rääkida poliitilisest teemast või sellest, mida sa just restoranis tellisid. Pidage meeles, et Twitteris kasutatakse palju lühendeid ja SMS-keelt! Siin on mõned näited:

  • OMG = Oh my God
  • Ikr = I know, right?
  • Irl = In real life
  • LOL = Laugh out loud

  Sotsiaalmeedia on ka üks esimesi kohti, kus võite avastada uusi slängitermineid.

 • On Lang-8 - Lang-8 on veebileht, mis võimaldab teil kirjutada lühikesi tekste teie valitud teemal ja emakeelekõnelejad parandavad need teie eest. Vastutasuks on sul võimalus parandada sinu emakeele õppijate tekste.

Pidage meeles, et igal neist saitidest on oma keeleregister, mis nõuab erinevaid tervitusi! Väga neutraalne tervitus, mida saate kasutada peaaegu igaühega, on:

Best (regards),
[SINU NIMI]

Kuidas saate oma kirjalikku inglise keelt üksi harjutada?

Kui te ei tunne end veel valmis kellegagi inglise keeles suhtlema, võite alustada mõne harjutusega, et saada kindlustunnet oma kirjutamisoskuses:

 • Tehke dikteerimisi. Need aitavad teil keskenduda õigekirjale ja grammatikale, ilma et peaksite ise muretsema lausete moodustamise pärast. See on hea viis õppida uusi väljendusviise, mis on kasulik, kui te astute sammu kirjutama hakkamiseks. On palju saite, mis pakuvad dikteerimist. Eeliseks on see, et seda harjutust saab nautida igal tasemel ja see ei nõua palju aega!

 • Kirjutage oma igapäevaseid ülesandeid inglise keeles. Saage organiseeritud ja harjutage samal ajal oma inglise keelt. Kirjutage, mis teil iga päev on. See harjutus ei nõua edasijõudnute taset ja aitab teil meeles pidada igapäevaseid fraase. Küsimusele What did you do today? vastamine muutub lihtsaks!

How to become fluent in English

Kui te ei saa aru, mida olete kirjutanud, ei ole hea põhjus, miks te ei saa roogasid teha!

Võõrkeeles kirjutamine võib olla väga hirmutav, me teame seda, seepärast soovitame kasutada õigekirjakontrolli!

How to become fluent in English

Kirjutage, et parandada oma inglise keelt

Kuidas paremini inglise keeles rääkida

Kõik tehnikad, mida me just mainisime, aitavad sul ka inglise keelt pareminirääkida!

Kuidas töötada oma inglise keele aktsendi kallal

Millest peaksite alustama, kui soovite oma inglise keele aktsenti parandada?

Kuula palju ingliskeelset sisu ja harjuta selle spetsiifiliste helidega. Erinevate helide tuvastamise ja eristamise õppimine on esimene samm, et õppida neid artikuleerima. Ära lase end heidutada, tõesti on võimalik, et iga mittekodanlik kõneleja kaotab oma võõrkeelse aktsendi ja õpib rääkima inglise keelt (või mõnda muud keelt) laitmatu aktsendiga!

Kui teil on raske häält inglise keeles hääldada, pöörake tähelepanu sellele, kuidas emakeele kõnelejad seda hääldavad - kuidas nad liigutavad oma huuli, suud, keelt, et seda artikuleerida, ja proovige kindlaks teha, kust need helid pärinevad. Need on mõned suurepärased võimalused oma häälduse kontrollimiseks.

Samuti peaksite valima konkreetse aktsendi, mida soovite omandada. Näiteks meie kursus Click & Speak kasutab ameerika inglise keelt, kuid te saate ise valida selle aktsendi, mis teile kõige rohkem meeldib. Kui te kolite ingliskeelsesse riiki, oleks kõige mõistlikum õppida kohalikku aktsenti, kuid kui soovite õppida inglise keelt mis tahes muul põhjusel (reisimiseks, töö jaoks või lihtsalt lõbutsemiseks), on Ameerika aktsent üks kõige lihtsamini artikuleeritav.

Mille poolest on aktsendid erinevad? See on hea küsimus, mida endalt küsida. Kui sa saad aru, miks erinevad aktsendid erinevalt kõlavad, muutub nende imiteerimine ja artikuleerimine palju lihtsamaks.

Mõned põhipunktid on järgmised:

 • Vokaalid - peamine erinevus aktsentide vahel seisneb kasutatavates vokaalides. Need on need, mis kannavad keele meloodiat.
 • Sõnade rõhk - see võib mõnikord murdekeeles erineda.
 • Släng ja sõnavara üldiselt.

Kui otsite sõnaraamatust mõne sõna, ärge unustage mitte ainult selle tähendust, vaid ka selle foneetilist transkriptsiooni, eelistatavalt IPA-sõnas! See võimaldab teil uurida, milliseid helisid sõnas kasutatakse ja kuhu tuleb panna aktsent.

How to become fluent in English

Kuidas saate inglise keelt sujuvalt omandada ilma oma kodumaalt lahkumata?

Kohtumised inglise keeles

Hea aktsent inglise keeles on suurepärane, kuid selleks, et keelt vabalt valdama hakata, tuleb rääkida! Sellest ei saa kuidagi mööda minna.

Kui elad näiteks suurlinnas nagu Pariis, Berliin, Tokyo või Mexico City, siis on äärmiselt lihtne leida inglise keelt kõnelejaid, kellega kohtuda. Kui kuuled kedagi inglise keelt rääkivat, küsi, kust ta on pärit, kas talle meeldib linn/piirkond, kas ta vajab abi. Me kõik oleme inimesed ja meile kõigile meeldib uute inimestega kohtuda ja uusi sõpru leida.

Ja jah, muidugi on alati inimesi, kes sind ignoreerivad või on ebaviisakad, kuid sa ei näe neid enam kunagi. Nagu ütles Jackson Browni ema (ja mitte Mark Twain, nagu paljud usuvad):

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.

How to become fluent in English

Te otsite oma linnas inglise keele kursust? Miks mitte seal lihtsalt sõpru leida!

Mõtle inglise keeles

Enamik meie mõtetest ei nõua tegelikult kõrgtaset. Kui mõelda, siis enamasti on tegemist igapäevaste asjadega - mida meil on vaja supermarketist osta, meie igapäevased toimetused, kellele me peame helistama jne. Proovige kas mõelda, mida peate tegema inglise keeles, või tõlkida see oma peas inglise keelde. See on väga tõhus harjutus, sest nii saate kindlaks teha, millised sõnad teil puudu on, et rääkida teatud teemast. Samuti on see kasulik, sest kui te mõtlete millegi peale, siis on tõenäoline, et te tahate sellest ka teistega rääkida! Vaadake seda harjutust kui võimalust valmistada end ette oma tulevasteks vestlusteks inglise keeles reaalses elus!

How to become fluent in English

Alustada tuleb lihtsatest mõtetest!

Sorry, I don't understand you!

Kas sa ei leia oma piirkonnas inglise keelt emakeelena rääkivaid inimesi? Kui tunned end julgelt ja tahad testida teiste inimeste inglise keele taset, proovi restoranis või kohvikus inglise keeles tellida või ehk küsida inglise keeles juhiseid (isegi kui see on sinu enda linnas!).

Kujutage lihtsalt ette, et te ei mõista oma emakeelt! See on vähetuntud tehnika, mis aitab teil oma inglise keelt parandada, kuid see on kasulik, kui teil ei ole emakeelekõnelejat "kaasas".

Sukelduge inglise keelde

Siin on veel mõned viisid, kuidas end inglise keelega ümbritseda, et luua väike ingliskeelne mull, kus iganes sa ka ei viibiks!

Seadke kõik oma seadmed inglise keelele

Keskmiselt vaatame oma telefoni iga 12 minuti tagant. See võib olla internetis raisatud aeg või väärtuslik inglise keele harjutamine - see sõltub sinust!

Seadke oma arvuti, telefon, tahvelarvuti jne. inglise keelele. Te oleksite üllatunud, kui palju sõnu teile meelde jääb!

Kasutage internetti inglise keele harjutamiseks

Me kasutame internetti kogu aeg, nii et kui kasutate seda inglise keeles, on see lisaharjutust! Siin on, miks ja kuidas internetist võib saada platvorm, kus saab inglise keelt harjutada:

 • Sellele on lihtne ligi pääseda ja seda kasutada. Kui te loete seda artiklit, siis on teil juba juurdepääs internetile, nii et saate kasutada kõiki meie poolt käsitletud tehnikaid.
 • Lõputu teave ja võimalused. Enamik tehnikatest, millest me rääkisime, on saadaval Internetis.
 • Kommunikatsioon - maailm on tõesti muutunud väikeseks. Me võime rääkida reaalajas inimesega, kes on teisel pool maailma. Oleks nii kahju, kui te seda ära ei kasutaksite!
 • Keelevalik - kindlasti naudite juba kõiki neid võimalusi, mida veeb pakub. Kõik, mis jääb üle, on lihtsalt keelt vahetada!

How to become fluent in English

Naudi inglise keele kursusi internetis!

Sõnastikud

Sa mõtled, millise inglise keele sõnaraamatu sa peaksid valima? Kui teie tase seda võimaldab, proovige sõnade otsimisel kasutada ühekeelseid sõnaraamatuid - see aitab teil end veelgi rohkem inglise keelega ümbritseda. Vähehaaval ei pea sa enam kõike ühest keelest teise tõlkima oma peas ja hakkad tõesti inglise keeles mõtlema!

Inglise keele videomängud

Mis iganes on sinu hobi (tantsimine, toiduvalmistamine, joonistamine jne.), leiad selle kohta ingliskeelse simulatsioonimängu! See aitab sul õppida selle valdkonnaga seotud spetsiifilist sõnavara, sa leiad uusi sõpru, kes jagavad sinu huvisid, ja saad ka visuaalset naudingut. Näiteks kui sa mängid Sims, on kõik objektid varustatud ingliskeelsete siltidega, mis aitab sul sõnavara meelde jätta. Veelgi enam, see on nii lõbus - võid sellega tundide kaupa tegeleda ja seda ilma süütunnet tundmata!

How to become fluent in English

Videomängud - alternatiiv inglise keele kursustele igas vanuses!

Võimalusi inglise keele harjutamiseks on tõesti kõikjal sinu ümber! Sa võid teha inglise keeles peaaegu kõike, mida tahad, ilma et peaksid isegi olema ingliskeelses riigis. Inglise keele õppimine ei pea olema midagi igav. Vastupidi, mida rohkem sa seda naudid, seda rohkem aega sa sellega tegeled ja seda rohkem sa seega paraned!

Loodame, et leidsite mõned huvitavad tehnikad, mis aitavad teil ühendada rõõmu ja edu!

Vaata ka

Kui sulle meeldis meie inglise keele antikursus ja meie tehnikaid, kuidas inglise keeles vabalt hakkama saada, siis tuleks sul ka vaadata:

 • Click & Speak meetod - meie enda terviklik koolitusprogramm, mis aitab teil lõpuks mõista ja rääkida tõelist inglise keelt hõlpsasti. Teil on juurdepääs 7066 monoloogile ja 365 dialoogile, mis on elulised, põnevad ja võimaldavad teil muutuda ladusaks.
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:55 pm