Anglų kalbos antikursas - geriausias būdas tapti dvikalbiu - mokytis smagiai leidžiant laiką per daugybę užsiėmimų

Kaip laisvai kalbėti angliškai 🙋

Read this article in English: How to become fluent in English 🙋.

Kaip laisvai kalbėti angliškai? Naudodamiesi įdomiais šaltiniais, kurie leis jums tapti dvikalbiais anglais!

Įsivaizduokite, kad dešimt metų mokykloje mokotės anglų kalbos, o kai pagaliau išeinate iš švietimo sistemos, vis dar nemokate kalbėti angliškai. Vieną dieną nusprendžiate vėl pradėti mokytis anglų kalbos ir ką darote? Pradedate lankyti tradicines anglų kalbos pamokas, tarsi grįžtumėte į mokyklą. Beprotiška, nemanote?

Yra tokia garsi frazė, kuri čia puikiai tinka:

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Anglų kalbos pamokos jums bus naudingos tik iki tam tikros ribos - jos gali padėti susipažinti su gramatika, galbūt su pagrindiniu žodynu, bet tai ir viskas. Per užsienio kalbos pamokas žmonėms retai tenka kalbėti, todėl dažnai tam tikri anglų kalbos mokymosi aspektai, pavyzdžiui, šnekamoji kalba ar akcentai, lieka nepastebėti. Jau nekalbant apie tai, kad tai gali būti nuobodu! Dažnai lieka jausmas, kad dirbame darbą, kad turime tai daryti, tarsi prievolę - kaip galima nenorėti sustoti?

How to become fluent in English

Kam toliau lankyti tradicines anglų kalbos pamokas, jei jos jums nepadeda?

Šiandien norėtume, kad ištirtumėte kitus anglų kalbos mokymosi būdus. Žiūrėkite į tai kaip į anglų kalbos antikursą!

Kaip geriau išmokti šnekamąją anglų kalbą

Pateikiame geriausius būdus, kaip pagerinti anglų kalbos klausymo įgūdžius:

How to become fluent in English

Kokios yra alternatyvos anglų kalbos pamokoms?

Mokykitės anglų kalbos per muziką

Visi mėgstame klausytis muzikos! Taigi, kaip jums atrodo jos naudojimas anglų kalbai tobulinti? Anglų kalbos tobulinimui galite mėgautis muzika, nesvarbu, kokio žanro ji jums patiktų. Klausydamiesi mėgstamų dainų ir dainuodami kartu su jomis, jūs lavinate savo akcentą, mokotės žodyno ir gramatikos neskausmingai, to net nesuvokdami!

Iš pradžių galite naudoti dvikalbes dainų tekstų versijas - ir anglų, ir gimtąja kalba. Taip galėsite priprasti prie skirtingų anglų kalboje esančių struktūrų, analizuoti, kaip sudaromi sakiniai, kaip reikšti mintis angliškai ir pan.

Kai tai jums bus patogu, pradėkite skaityti dainų tekstus tik anglų kalba, kad visiškai pasinertumėte į šią kalbą.

Tai puikus metodas, nes visada bus galima atrasti naujos muzikos, todėl niekada nenuobodžiausite!

Mokykitės anglų kalbos per televizorių

Ar kada nors jaučiatės šiek tiek kalti, kai įsijungę televizorių žiūrite mėgstamą laidą, kad atsipalaiduotumėte dienos pabaigoje? Juk yra tiek daug produktyvių dalykų, kuriuos galėtume daryti su savo laiku, tiesa? Gera žinia ta, kad savo kaltą malonumą galite paversti anglų kalbos praktika.

Yra tiek daug galimybių:

Didžiausias televizijos privalumas - vizualinis aspektas. Net jei nesuprantate visų žodžių, pagal aktorių veido išraiškas, situaciją ir net garso efektus galite atspėti, kas vyksta.

Vienas iš daugelio televizijos serialų pranašumų, palyginti su filmais, yra paprastas siužetas. Tai ypač pasakytina apie sitkomus. Juose paprastai pasakojama apie vieno ar kelių veikėjų kasdienybę, o dialogai trumpi ir lengvai suprantami.

Mokykitės anglų kalbos su "YouTube

Televizija yra geras dalykas, tačiau kalba, kurią ten girdime, paprastai būna šiek tiek... perdėta. Tikriausiai pastebėjote, kad filmuose ir televizijos laidose jūsų gimtąja kalba - jie nėra labai tikroviški ir būtų šiek tiek keista girdėti ką nors taip kalbant realiame gyvenime.

Taigi, norėdami pereiti į kitą lygį, galite žiūrėti "YouTube" vaizdo įrašus! Puiku tai, kad galite matyti tikrus žmones, sėdinčius priešais kamerą ir kalbančius taip, kaip jie kalbėtų su savo draugais. Kalba yra tikra, su dabartiniu slengu ir natūraliais išsireiškimais.

Atraskite geriausius "YouTube" kanalus anglų kalbai praktikuoti!

How to become fluent in English

Anglų kalbos pamokų galite rasti net "YouTube"!

Mokykitės anglų kalbos su garso knygomis

Ar kada nors manote, kad neturite pakankamai laiko mokytis anglų kalbos?

Klausytis audioknygų anglų kalba - puikus būdas praktikuotis bet kur ir bet kada. Tiesiog įsidėkite ausines ir pamatysite, kaip kasdienės užduotys virsta galimybe praktikuoti anglų kalbą!

Mokykitės anglų kalbos su podcast'ais

Ar dažnai jaučiate, kad švaistote savo laiką? Eidami pėsčiomis, apsipirkdami, laukdami autobuso, važiuodami į darbą... Jei paskaičiuosite, tai gali sudaryti kelias valandas neefektyvaus laiko per dieną!

Podkastai yra puikus būdas tinkamai išnaudoti šį laiką Rasite podkastų įvairiomis temomis, įvairios trukmės ir dažniausiai nemokamų.

Trumpas puikių podkastų, su kuriais galite praktikuoti anglų kalbą, sąrašas:

Tačiau prie podkastų grįšime specialiame straipsnyje ateityje!

Mokykitės anglų kalbos žiūrėdami stand-up komikus

Jungtinės Amerikos Valstijos yra stand-up, dar vadinamo one-(wo)man-show, gimtinė. Čia jūsų laukia dešimtmečiai pasirodymų anglų kalba ir galite būti tikri, kad juose dalyvaus geriausi komikai.

Susipažinkite su geriausiais anglakalbiais komikais iš viso pasaulio ir smagiai praktikuokite anglų kalbą:

Mokykitės anglų kalbos gamindami maistą

Jei jūsų atmintis yra vizualinė ir haptinė (prisiliečiant ir manipuliuojant įsimenate) ir jei mėgstate gaminti maistą, kodėl nepradėjus gaminti įdomių patiekalų anglų kalba? Pasinerkite į tūkstančius angliškų receptų, esančių drobėje, ir leiskite savo skoniui leistis į kelionę po pasaulį! Tai bus puiki proga išmokti visą su virtuve ir maistu susijusį žodyną ir daugiau niekada nebeturėsite problemų užsisakydami restorane angliškai!

Ar žinojote, kad vidutiniškai per dieną sugaištame apie 2 valandas atlikdami kasdienes užduotis, važinėdami į darbą, apsipirkdami ir pan. Visą šį laiką galime panaudoti anglų kalbos praktikai, naudodamiesi ką tik išvardytais metodais!

How to become fluent in English

Klausykitės anglų kalbos visur, kad galėtumėte laisvai kalbėti angliškai!

Kaip geriau suprasti rašytinę anglų kalbą

Skaitykite komiksų knygas

Jei norėtumėte pradėti skaityti angliškai, bet romanai vis dar atrodo per didelis iššūkis, tuomet komiksų knygos yra puiki pradžia pasinerti į rašytinės anglų kalbos pasaulį! Labai padeda vaizdinė pagalba (jei nesuprantate kokio nors žodžio, padės iliustracijos), dialogai trumpi, o siužetai įdomūs!

Skaitykite naujienas anglų kalba

Kitas etapas - informuoti save anglų kalba. Jei gerai pagalvosite, naujienas suprasti daug lengviau nei grožinę literatūrą, nes kalba yra aiški ir konkreti. Be to, dažnai skaitysite apie temas, apie kurias jau esate girdėję, todėl nepulsite į nežinomus vandenis.

Kaip galite įsivaizduoti, anglakalbės žiniasklaidos yra daug, todėl visada galėsite susipažinti su naujausiomis žiniomis, jei jų ieškosite anglų kalba.

Skaitykite Vikipediją anglų kalba

Didžiausia pasaulio enciklopedija - visa informacija, kokios tik galite paprašyti, kaip ant pirštų galiukų!

Vikipedijos angliškoje versijoje skaitykite jus dominančiomis temomis. Straipsniai yra išsamesni ir reguliariau atnaujinami nei kitomis kalbomis.

Skaitykite grožinę literatūrą anglų kalba

Kas gali būti geriau nei mėgautis mėgstamais kūriniais originalo kalba? Tai darydami išmoksite ne tik naujų žodžių, bet ir gramatinių konstrukcijų bei posakių!

Štai keletas patarimų, kaip kuo geriau išnaudoti skaitymo anglų kalba galimybes:

 • Nerekomenduojame kiekvieno nežinomo žodžio ieškoti žodyne. Rizikuojate greitai prarasti susidomėjimą skaitymu!
 • Nesudarykite žodžių sąrašų! Abejoju, kad skaitydami pirmąjį romaną gimtąja kalba supratote kiekvieną žodį. Žodžių žodyne neieškote ir tai netrukdė mokytis, ar ne? Panašiai natūraliai įsiminsite svarbius žodžius ir anglų kalba.
 • Jei iš karto nesuprantate žodžio, pabandykite nustatyti jo šaknį. Tai gali būti ir nežinoma žodžio, kurį jau žinote, forma.

Kill two birds with one stone! Skaitykite garsiai, kad lavintumėte tarimą ir akcentą, mėgaudamiesi įdomiu siužetu.

How to become fluent in English

Elektroninės knygos - puikus būdas nemokamai mokytis anglų kalbos!

Kaip tobulinti anglų kalbos rašymą

Rašydami iš tikrųjų lavinate keletą įgūdžių - išreiškiate savo mintis, sudarinėjate gramatiškai taisyklingus sakinius, turtinate žodyną ir tobulinate rašybą. Visa tai ilgainiui leis jums geriau versti ir į anglų kalbą!

Štai kelios geros vietos, kur galite praktikuoti rašytinę anglų kalbą:

Kur galite praktikuoti rašytinę anglų kalbą su kitais?

 • Forumuose - jei norite pasidalyti savo idėjomis ar mintimis tam tikra tema, rašykite forumuose! Šiuolaikiškesnis forumų atitikmuo, kurį tikrai žinote, yra "Facebook" arba "Telegram" grupės. Nesunkiai rasite angliškai kalbančią grupę, kurioje yra žmonių, turinčių bendrų interesų ir aistrų.

 • Pokalbių kambariuose - galite nesunkiai susirasti angliškai kalbančių susirašinėjimo draugų ir keistis su jais elektroniniais laiškais.

 • Twitteryje - tai tikrai nėra pirmoji vieta, kuri ateina į galvą, kai norite lavinti rašytinę anglų kalbą, tačiau trumpų žinučių rašymas Twitteryje, nesvarbu, kokia tema, gali būti puikus pratimas, reikalaujantis, kad būtumėte aiškūs ir glausti. Galite kalbėti apie politinę problemą arba apie tai, ką ką ką tik užsisakėte restorane. Nepamirškite, kad "Twitter" žmonės vartoja daugybę trumpinių ir SMS kalbų! Štai keletas pavyzdžių:

  • OMG = Oh my God
  • Ikr = I know, right?
  • Irl = In real life
  • LOL = Laugh out loud

  Socialinė žiniasklaida taip pat yra viena pirmųjų vietų, kur galite atrasti naujų žargoninių terminų.

 • Lang-8 - Lang-8 - tai svetainė, kurioje galite rašyti trumpus tekstus pasirinkta tema, o gimtakalbiai juos už jus pataisys. Mainais už tai turėsite galimybę taisyti besimokančiųjų gimtosios kalbos tekstus.

Atminkite, kad kiekviena iš šių svetainių turi savo kalbos registrą, kuris reikalauja skirtingų sveikinimų! Labai neutralus pasisveikinimas, kurį galite naudoti beveik su visais, yra toks:

Best (regards),
[JŪSŲ VARDAS].

Kaip galite praktikuoti vien rašytinę anglų kalbą?

Jei dar nesijaučiate pasirengę bendrauti su kitu žmogumi anglų kalba, galite pradėti nuo kelių pratimų, kad įgytumėte pasitikėjimo savo rašymo įgūdžiais:

 • Darykite diktantus. Jie padės sutelkti dėmesį į rašybą ir gramatiką, nesirūpinant pačiam formuoti sakinius. Tai geras būdas išmokti naujų saviraiškos būdų, kurie bus naudingi, kai žengsite žingsnį ir pradėsite rašyti. Yra daug svetainių, kuriose galima atlikti diktantus. Privalumas tas, kad šiuo pratimu galite mėgautis bet kokio lygio ir jis nereikalauja daug laiko!

 • Rašykite savo kasdienes užduotis anglų kalba. Susitvarkykite ir tuo pat metu lavinkite anglų kalbą. Rašykite, ką turite kiekvieną dieną. Šis pratimas nereikalauja pažengusio lygio ir padės prisiminti kasdienes frazes. Atsakyti į klausimą What did you do today? taps paprasta!

How to become fluent in English

Nesupratimas, ką parašėte, nėra rimta priežastis neplauti indų!

Rašyti užsienio kalba gali būti labai bauginantis dalykas, mes tai žinome, todėl patariame naudotis rašybos tikrinimo programa!

How to become fluent in English

Rašykite, kad patobulintumėte savo anglų kalbą

Kaip geriau kalbėti angliškai

Visi ką tik paminėti būdai taip pat padės jums geriaukalbėti angliškai!

Kaip tobulinti anglų kalbos akcentą

Nuo ko turėtumėte pradėti, jei norite pagerinti savo anglų kalbos akcentą?

Klausykitės daug turinio anglų kalba ir pripraskite prie specifinių jos garsų. Išmokti atpažinti ir atskirti skirtingus garsus yra pirmas žingsnis siekiant išmokti juos artikuliuoti. Nenusiminkite, tikrai įmanoma bet kuriam kitakalbiui prarasti užsienietišką akcentą ir išmokti kalbėti angliškai (ar bet kuria kita kalba) su nepriekaištingu akcentu!

Jei jums sunku ištarti kokį nors garsą anglų kalba, atkreipkite dėmesį į tai, kaip jį taria gimtakalbiai - kaip jie judina lūpas, burną, liežuvį, kad ištartų garsą, ir pabandykite nustatyti, iš kur tas garsas sklinda. Tai keli puikūs būdai patikrinti savo tarimą.

Taip pat turėtumėte pasirinkti konkretų akcentą, kurį norite išmokti. Pavyzdžiui, mūsų kurse " Click & Speak" naudojama amerikiečių anglų kalba, tačiau jūs patys galite pasirinkti jums labiausiai patinkantį akcentą. Jei persikeliate į angliškai kalbančią šalį, prasmingiausia būtų mokytis vietinio akcento, tačiau jei norite mokytis anglų kalbos dėl bet kokios kitos priežasties (kelionėms, darbui ar tiesiog pramogai), amerikietiškas akcentas yra vienas lengviausiai artikuliuojamų.

Kuo skiriasi akcentai? Šį klausimą verta užduoti sau. Kai suprasite, kodėl skirtingi akcentai skamba skirtingai, bus daug lengviau juos imituoti ir artikuliuoti.

Keletas svarbiausių dalykų:

 • Pagrindiniai akcentų skirtumai - pagrindiniai akcentų skirtumai slypi vartojamuosebalsiuose. Būtent jie neša kalbos melodiją.
 • Žodžių kirčiavimas - kartais skirtingose tarmėse jis gali skirtis.
 • Slengas ir žodynas apskritai.

Kai žodyne ieškote žodžio, nepamirškite pažiūrėti ne tik jo reikšmės, bet ir fonetinės transkripcijos, geriausia IPA! Taip galėsite išstudijuoti, kokie garsai vartojami žodyje ir kur dėti akcentą.

How to become fluent in English

Kaip galite laisvai kalbėti angliškai neišvykdami iš savo šalies

Susitikimai anglų kalba

Turėti gerą anglų kalbos akcentą yra puiku, bet norint laisvai kalbėti šia kalba, reikia kalbėti! Nėra jokio būdo tai apeiti.

Jei gyvenate dideliame mieste, pavyzdžiui, Paryžiuje, Berlyne, Tokijuje ar Meksike, labai lengva rasti angliškai kalbančių žmonių, su kuriais galėtumėte susitikti. Kai išgirsite ką nors kalbant angliškai, paklauskite, iš kur jie yra, ar jiems patinka miestas / regionas, ar jiems nereikia pagalbos. Visi esame žmonės ir visi mėgstame susipažinti su naujais žmonėmis bei susirasti naujų draugų.

Ir taip, žinoma, visada atsiras žmonių, kurie jus ignoruos arba bus nemandagūs, bet jų daugiau niekada nepamatysite. Kaip sakė Džeksono Brauno motina (o ne Markas Tvenas, kaip daugelis mano):

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.

How to become fluent in English

Jūs ieškote anglų kalbos kursų savo mieste? Kodėl gi tiesiog nesusiradus ten draugų!

Mąstykite angliškai

Dauguma mūsų minčių tikrai nereikalauja pažengusio lygio. Jei pagalvojate, tai dažniausiai žemiški dalykai - ką turime nusipirkti prekybos centre, mūsų kasdienės užduotys, kam turime paskambinti ir pan. Pabandykite arba pagalvoti apie tai, ką turite padaryti angliškai, arba mintyse išversti tai į anglų kal bą. Tai labai veiksmingas pratimas, nes galėsite nustatyti žodžius, kurių jums trūksta, kad galėtumėte kalbėti tam tikra tema. Tai taip pat naudinga, nes jei apie ką nors galvojate, tikėtina, kad norėsite apie tai kalbėti ir su kitais! Žiūrėkite į šį pratimą kaip į būdą pasirengti būsimiems pokalbiams anglų kalba realiame gyvenime!

How to become fluent in English

Turite pradėti nuo paprastų minčių!

Sorry, I don't understand you!

Savo regione nerandate gimtakalbių anglų kalbos specialistų? Jei jaučiatės drąsiai ir norite patikrinti kitų žmonių anglų kalbos lygį, pabandykite užsisakyti restorane ar kavinėje angliškai, o gal paklauskite kelio angliškai (net jei tai jūsų miestas!).

Tiesiog įsivaizduokite, kad nesuprantate gimtosios kalbos! Tai mažai žinomas metodas, padedantis tobulinti anglų kalbą, tačiau jis naudingas, jei neturite gimtakalbio "ant savęs".

Pasinerkite į anglų kalbą

Štai dar keli būdai, kaip apsupti save anglų kalba ir sukurti mažą anglakalbį burbulą, kad ir kur būtumėte!

Nustatykite visus savo prietaisus angliškai

Vidutiniškai kas 12 minučių žvelgiame į savo telefonus. Tai gali būti laiko švaistymas internete arba vertinga anglų kalbos praktika - viskas priklauso nuo jūsų!

Nustatykite savo kompiuterį, telefoną, planšetę ir t. t. anglų kalba. Nustebsite, kiek žodžių prisiminsite!

Naudokite internetą anglų kalbos praktikai

Internetu naudojamės nuolat, tad jei juo naudojatės anglų kalba, tai papildoma praktika! Štai kodėl ir kaip internetas gali tapti platforma, kurioje galite praktikuoti anglų kalbą:

 • Jį lengva pasiekti ir naudoti. Jei skaitote šį straipsnį, vadinasi, jau turite prieigą prie interneto, todėl galite naudotis visais mūsų aptartais būdais.
 • Begalė informacijos ir galimybių. Dauguma technikų, apie kurias kalbėjome, yra prieinamos internete.
 • Bendravimas - pasaulis iš tiesų tapo mažas. Su kitoje pasaulio pusėje esančiu žmogumi galime kalbėtis realiuoju laiku. Būtų labai gaila, jei tuo nepasinaudotumėte!
 • Kalbos pasirinkimas - tikrai jau naudojatės visomis šiomis interneto teikiamomis galimybėmis. Belieka tik pakeisti kalbą!

How to become fluent in English

Mėgaukitės anglų kalbos kursais internetu!

Žodynai

Svarstote, kokį anglų kalbos žodyną pasirinkti? Jei jūsų lygis leidžia, ieškodami žodžio pabandykite naudoti vienakalbius žodynus - tai padės jums dar labiau apsupti save anglų kalba. Pamažu Jums nebereikės visko mintyse versti iš vienos kalbos į kitą ir tikrai pradėsite mąstyti angliškai!

Vaizdo žaidimai anglų kalba

Kad ir koks būtų jūsų pomėgis (šokiai, maisto gaminimas, piešimas ir t. t.), galite rasti jo imitacinį žaidimą anglų kalba! Tai padės jums išmokti su ta sritimi susijusio specifinio žodyno, susirasite naujų draugų, kurie turi bendrų interesų, be to, galėsite pasimėgauti vizualiniu aspektu. Pavyzdžiui, jei žaidžiate Sims, visi objektai turi etiketes anglų kalba, o tai padės įsiminti žodyną. Be to, tai taip smagu - galite praleisti valandų valandas ir šį kartą nesijausdami kalti!

How to become fluent in English

Vaizdo žaidimai - alternatyva anglų kalbos kursams įvairaus amžiaus žmonėms!

Galimybės praktikuoti anglų kalbą tikrai yra visur aplink jus! Galite daryti beveik viską, ką norite, angliškai, net nebūdami anglakalbėje šalyje. Anglų kalbos mokymasis nebūtinai turi būti kažkas nuobodaus. Atvirkščiai, kuo labiau jums tai patiks, tuo daugiau laiko tam skirsite, taigi, tuo labiau tobulėsite!

Tikimės, kad radote keletą įdomių metodų, kurie padės suderinti malonumą ir pažangą!

Taip pat žr.

Jei jums patiko mūsų anglų kalbos priešmokyklinis kursas ir mūsų technikos, padedančios laisvai kalbėti angliškai, taip pat turėtumėte peržiūrėti:

 • Paspauskite ir kalbėkite metodas - mūsų pačių parengta išsami mokymo programa, kuri padės jums pagaliau lengvai suprasti ir kalbėti tikra anglų kalba. Turėsite prieigą prie 7066 monologų ir 365 dialogų, kurie yra gyvi, įdomūs ir leis jums tapti laisvai kalbėti.
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:57 pm