[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Як покращити сприйняття аудіювання англійською мовою 👂 [ВІДЕО]

У цьому відео Міша ділиться деякими порадами та хитрощами, щоб краще зрозуміти розмовну англійську! 👂

Вам важко зрозуміти носіїв мови, коли вони розмовляють з природною швидкістю? Чи завжди потрібно читати субтитри, щоб зрозуміти улюблений фільм або телешоу англійською мовою? 🎧

👇 Ось наш покроковий посібник для покращення сприйняття аудіювання:

🌎 Не забудьте вибрати мову субтитрів , натиснувши на налаштування відео.

⏱️ таймкодом
0:00 - Вступ
0:46 - Чому так важко розуміти розмовну англійську?
4:51 - Як покращити сприйняття слухання англійською мовою
5:11 - Як правильно вивчити словниковий запас
12:23 - Ресурси для вивчення словникового запасу
13:51 - Які слова слід вивчити англійською?
17:42 - Як вивчити всі звуки англійської мови
22:48 - Як вчитися в контексті
25:14 - А що говорити?

📝 Повна стенограма:

Привіт, це Міша з Click & Speak. У цьому відео я хотів би відповісти на одне з найпопулярніших питань, які ми отримуємо від студентів, а саме: як краще зрозуміти розмовну англійську? Якщо вам здається, що носії мови розмовляють занадто швидко, і ви не можете стежити за тим, що вони говорять, або ви не можете розуміти фільми чи серіали англійською мовою без субтитрів, то це відео для вас. Тепер, якщо ви все ще вивчаєте англійську мову і вам важко стежити за тим, що я говорю, то вам слід активувати субтитри, які доступні як англійською, так і багатьма іншими мовами. Тож обов’язково зробіть це, щоб зрозуміти все, що я говорю. Гаразд?

Я завжди вважав, що розуміння того, звідки береться проблема, - це половина рішення, чи не так? Отже, якщо ви знаєте, чому розуміння розмовної англійської мови настільки важке, то ви можете вжити конкретних кроків, щоб покращити сприйняття аудіювання англійською мовою. Гаразд? Тож давайте розглянемо основні причини, чому розуміння розмовної англійської мови настільки важке. Причина номер один - відсутність практики. Гаразд? Зараз багато наших студентів витрачають години на роботу над граматикою, читання, переклад, але недостатньо часу слухають англійську, чи не так? І, як ми всі знаємо, практика робить досконалим. Тож якщо ви не слухаєте англійську, ви не почнете розуміти розмовну англійську. Це виглядає цілком логічно, але я відчуваю, що ми повинні це згадати. Гаразд? Тож не забудьте включити більше звуку у свої вивчення англійської мови. Чи це подкаст, аудіокнига, фільм, телешоу, що розмовляє з реальними людьми, це не важливо. Важливо, щоб ви постійно спілкувалися розмовною англійською. Гаразд, це номер один.

Тепер друга проблема, що випливає з першої, - це контраст між розмовною та письмовою англійською. Справа в тому, що ми звикли читати англійську мову, і, можливо, у нас є гарне уявлення про те, як вимовляється слово, яке сильно відрізняється від того, як воно насправді вимовляється, чи не так? Проблема в тому, що англійська мова не є фонетичною, а це означає, що написання слова погано відображає його вимову. І це проблема, тому що, коли ви вивчаєте слово без звуку, не чуючи його, ви можете обдурити його написанням і подумати, що воно вимовляється певним чином, тоді як насправді воно зовсім інше. Щоб цього уникнути, завжди, завжди, завжди слухайте аудіозаписи кожного нового слова, яке ви вивчаєте, а це важливо.

Третя проблема - це відсутність словникового запасу. Тепер, якщо ви ніколи не бачили слова, якщо ви ніколи не чули слово і хтось його вживає, то, швидше за все, ви не зможете його зрозуміти. Звичайно, іноді ви можете вгадати значення, виходячи з контексту, але особливо якщо ви новачок або на нижчому середньому рівні, то, ймовірно, ви не зможете зрозуміти, що ми говоримо. Гаразд? Ми побачимо, як виправити цю проблему.

Четверта проблема, про яку говорять наші студенти, - це те, що носії англійської мови розмовляють занадто швидко. Тепер я поставив там знак питання, тому що я не впевнений, що вони говорять занадто швидко або ми слухаємо занадто повільно? Звісно, це невеликий жарт, і ми також побачимо, як виправити цю проблему. Тепер остання проблема, яку я часто бачу, коли люди вивчають англійську, - це практикуватися з матеріалами, які їм здаються нудними. Гаразд? Якщо ви не вважаєте певний ресурс цікавим, якщо він не стимулює, якщо ви не відчуваєте мотивації, то ви збираєтесь відмовитися від нього, а ми цього не хочемо. Ми хочемо поринути у природні матеріали, які нам здаються цікавими і за якими ми можемо слідувати. Це найкращий баланс. Тож це були основні причини, чому людям важко розуміти розмовну англійську, і в наступних кількох слайдах я хотів би показати вам, як це можна виправити і що ви можете зробити, щоб покращити розуміння слухання англійською мовою. Гаразд?

Тепер перше, що ви можете зробити, це вивчити слова у всіх їх формах. Гаразд? Отже, коли ви вивчаєте новий словниковий запас, коли ви вивчаєте нові слова, чи схильні ви вивчати їх лише в одній із форм? Якщо так, то це помилка. Гаразд? Давайте візьмемо приклад із найпоширенішим словом в англійській мові, яким є дієслово бути, гаразд? Якщо ви дізнаєтесь це слово лише в такій формі be або інфінітиві, то ви не зможете зрозуміти його у всіх інших його формах. Гаразд? І це поширене дієслово, але воно найчастіше використовується в інших формах, наприклад, я, вона була, ми були тощо. Гаразд? Отже, підсумок: якщо ви вивчите слово лише в одній із його форм, то ви зможете зрозуміти слово лише в цій формі, і не зможете зрозуміти його в інших контекстах, що є проблемою. Ну, з цим вам потрібно вивчити кожне слово у всіх його формах.

Проблема в тому, що якщо ви вивчите нові слова лише в одній з їх форм, ви не зможете розпізнати їх в інших формах. І швидше за все, люди схильні вживати одне і те ж слово у безлічі різних форм. Гаразд? Тож як ефективно вивчити нове слово у всіх його формах? Ось невеликий контрольний список усіх кроків, які вам потрібно зробити, усіх речей, які вам потрібно навчитись, щоб опанувати слово, щоб можна було розпізнати його, коли хтось інший його вживає, але також і вміти ним користуватися. себе, коли вам це потрібно. Гаразд? Для нашого прикладу я взяв слово приклад. Гаразд, скажімо, що ви хочете вивчити приклад слова, коли ви можете застосувати це, коли дізнаєтесь будь -яке нове слово. Гаразд?

Тепер, перш за все, вам потрібно вивчити вимову. Як ми вже бачили, існує великий контраст між розмовною та письмовою англійською, чи не так? Отже, вам потрібна фонетична транскрипція і, бажано, у міжнародному фонетичному алфавіті, добре? Тепер це альтернативна система, альтернативний алфавіт, який дозволяє фонетично зобразити вимову слова. Отже, кожен символ відповідає одному звуку, і це завжди один і той же звук. Коли ви шукаєте фонетичну транскрипцію слова, ви завжди знатимете, як вимовляти її з певністю. Гаразд? І ось фонетична транскрипція слова приклад. Гаразд? Я бачу, що це яскраво виражений приклад, приклад. Тепер не турбуйтеся про ці букви, ці символи виглядають смішно, якщо ви не можете їх зрозуміти, тому що ми зупинимось на них в іншому відео. Поки що вам потрібно зрозуміти важливість фонетичних транскрипцій і наскільки вони цінніші за правопис, коли мова йде про вимову.

Друге, що вам потрібно вивчити, - це слово стрес. Тепер в англійській мові кожне слово має принаймні один наголошений склад. Ми вимовляли склад чіткіше, можливо, з довшим голосним звуком. І в цьому слові, у прикладі слова, наголошується другий склад. Я поставив це жирним шрифтом. Тож це приклад, приклад. Це не приклад і не приклад. Гаразд Це приклад, приклад. Третє, звичайно, вивчити правопис. Тепер це не надто важливо для вашого сприйняття аудіювання, але це важливо для вашого загального знання англійської мови або тому ви можете використовувати англійську мову в будь -якому контексті. Ну, обов’язково знайте правильне написання слова.

Наступне, що ви можете зробити, це знайти граматичну категорію слова. Це іменник? Це дієслово? Це прикметник? Чи це прийменник? Це важливо, оскільки це дасть вам цінну інформацію про те, які інші форми має це слово. У цьому випадку слово приклад є іменником. Тож це дає мені цінну інформацію про наступний крок, який мені потрібно зробити, а саме вивчення інших форм. Іменники зазвичай мають дві форми - однину та множину, наприклад у формі однини та приклади у формі множини. Це цілком очевидно і легко для звичайних іменників, але є такі іменники, як миша, які мають неправильну форму множини, миша в однині, але миші у множині. Правильно? І якщо ви вивчите лише слово миша, швидше за все, ви не зможете зрозуміти слово миші, коли хтось його вживе.

Тепер наступне, що вам потрібно вивчити, - це мовний реєстр, у якому контексті вживається слово, яке ви вивчаєте, адже англійська має багато слів. І багато слів мають схожі значення, відмінність у тому, що вони вживаються в різному контексті. Гаразд? Вони мають різні мовні реєстри. Слово може бути вульгарним, слово - розмовним. І якщо в словнику нічого не написано, то, швидше за все, це слово належить до нейтрального мовного реєстру, тобто ви можете використовувати його в будь -якому контексті, і це не може бути дивним.

І останнє, що вам абсолютно необхідно зробити, вивчаючи нове слово, - це знайти приклад речення. Це допоможе вам зрозуміти, як вживати слово, в якому контексті це слово вживається. І це, можливо, також допоможе вам запам’ятати це слово, тому що наш мозок розуміє речі і запам’ятовує їх краще в контексті. Ми поговоримо про це теж пізніше, але немає сенсу вивчати окремі слова. Гаразд? Завжди потрібно вчитися в контексті, щоб мати змогу розуміти в контексті, а також говорити в контексті. Правильно? Має сенс. Отже, наше прикладне речення зі словом приклад: "Чи можете ви навести мені приклад?" Тепер це ідеальне речення, щоб проілюструвати, що означає це слово і як ви можете його використовувати. Обов’язково виконуйте всі ці кроки, коли вивчаєте нове слово. Таким чином, ви зможете розпізнати його, почувши, а ми зможемо використовувати його, коли вам це буде потрібно.

Тепер поговоримо про деякі ресурси, які допоможуть вам краще вивчити словниковий запас англійської мови. Гаразд? Першим ресурсом є безкоштовний онлайн -словник Вікісловник, і це дивовижний словник, оскільки він дає вам інформацію про значення слова. Він дає вам фонетичну транскрипцію, щоб ви могли зрозуміти, як вимовляється слово. Ви можете аналізувати різні звуки, наголос слова тощо. У вас також є аудіозапис слова, щоб ви могли почути його вимову носієм мови.

Другий ресурс, який я б порекомендував, - це інший онлайн -словник, який називається «Ваш словник» і містить багато прикладів речень. Гаразд? Тож якщо ви вивчаєте нове слово і не впевнені, як його правильно використати, або не впевнені в контексті, у якому використовується слово, тоді ви можете перейти до свого словника, шукати слово, і ви отримаєте купу прикладів речень. Остаточний ресурс, який я рекомендую, - це YouGlish. Тепер це веб -сайт, який дозволяє шукати слово та отримувати приклади речень із відео з YouTube. Тепер це чудово, тому що ви можете почути слово, вимовлене носіями мови, а також побачити і почути слово, яке використовується в контексті.

Тепер, коли ви знаєте, як вивчити слова англійською мовою, яких слів слід вивчити? В англійській мові більше мільйона слів, але не хвилюйтесь, не тікайте, вам не потрібно вивчати всі слова англійською мовою. Гаразд? Ніхто не знає всього мільйона слів, навіть носії мови. І це тому, що існує природний процес, у якому важливі слова вживаються постійно. І чим важливіше слово, тим частіше його вживають люди. Щоб навести вам приклад цього, 600 найчастіше вживаних слів в англійській мові складають 85% щоденного словника. Іншими словами, якщо ви знаєте 600 найкращих слів англійської мови, ви зможете зрозуміти близько 85% усіх розмов.

Наступним кроком буде вивчення 5 000 найкращих слів англійської мови, 5 000 найчастіше вживаних слів, які складають 96% щоденного словника. Іншими словами, як тільки ви освоїте ці 5000 найчастіше вживаних слів англійською, ви зможете зрозуміти 96% усіх розмов. Тоді ви повністю володітимете англійською мовою. Гаразд? Незважаючи на те, що ще будуть слова, які ви не розумієте, у вас буде достатньо словникового запасу, щоб ви могли зрозуміти слово, вгадати його значення та вміти ефективно спілкуватися.

Отже, як ви знаходите ці найважливіші, найчастіше вживані слова? Як ви вивчаєте найважливіший словник? Найкраще рішення - скористатися списком частот або скористатися методом або курсом на основі списку частот, що допоможе вам вивчити найкорисніший словник. По -перше, зосередьте свій час, зосередьте свою енергію на найважливіших словах, які ви відразу ж використаєте. Ось знімок екрана веб -сайту frequencylist.com, який є безкоштовним ресурсом, за допомогою якого можна переглядати 5000 найпоширеніших слів англійською мовою. У ньому є багато корисної інформації, наприклад, саме слово, наприклад, яка частина мови. Отже, ми бачимо, що це дієслово.

І як ми щойно побачили, важливо знати граматичну категорію кожного слова, щоб знати, які інші форми цього слова, правда? Отже, тут ви можете побачити, що заподіяння чи інші форми слова be є be, am, are, been, биття, є, було, було, і жодне з них не є очевидним, просто дивлячись на слово бути, правда? Ось чому надзвичайно важливо шукати інші форми кожного слова. Що вражає цей веб -сайт, так це те, що ви також можете знайти слово на YouTube, подібно до Youglish, ви можете побачити слово, яке використовується в контексті. Тепер я рекомендую використовувати FrequencyList.com, оскільки це безкоштовний веб -сайт. Він дозволяє переглядати всі 5000 найчастіше вживаних слів англійською мовою. І як тільки ви вивчите всі 5 тисяч з них, ви зможете робити все, що захочете, англійською. Гаразд? Ви будете повністю вільно володіти. Наступне важливе, що вам потрібно зробити, щоб покращити своє аудіювання та розуміння англійською мовою - це вивчити фонетику. Не тікайте. Не лякайтесь. Це не так складно, як здається, і ми не будемо вдаватися до надто деталей.

Ми відразу побачимо речі, які вам послужать. І перше, що вам абсолютно необхідно зробити, це навчитися розпізнавати і вміти видавати всі звуки англійської мови або всі звуки діалекту наголосу, який ви вивчаєте. Гаразд?

Тепер ви знали, що в загальноамериканській англійській мові є 39 звуків? Швидше за все, ніхто ніколи не сів з вами, щоб переглянути кожен звук, як вимовити його, як розпізнати його, коли хтось вимовляє, і як це сформулювати, правда? Тож ось що ми зараз будемо робити з дивовижним ресурсом під назвою American IPA Chart. Ось як виглядає веб -сайт americanipachart.com та що це таке - це інтерактивна інфографіка, яка дозволяє безкоштовно переглядати всі 39 звуків загальноамериканської мови. Ви також можете безкоштовно роздрукувати або завантажити діаграму. Тут ви можете побачити, що, по -перше, у нас є 24 приголосні, які використовуються в стандартній американській мові. Гаразд. Тепер інфографіка дозволяє вам натиснути на звук, щоб почути його вимову носієм мови. Гаразд?

Подивимось P: пух, пух, пух, пух. У нас є приклад слова, і ви бачите слово, написане англійською, потім бачите фонетичну транскрипцію слова, щоб ви могли проаналізувати кожен звук. Отже, якщо ви натиснете на слово, ви почуєте слово, яке ще раз вимовляється носієм мови. Свиня, свиня. Якщо натиснути вдруге, носій мови повільно вимовлятиме те саме слово. Свиня, свиня. Ідея полягає в тому, щоб переглянути всі звуки, усі 39 звуків загальноамериканського характеру і навчитися вимовляти їх окремо та в межах одного слова. Тепер кожній людині важко вимовляти різні звуки, і це зазвичай залежить від вашої рідної мови. Якщо звук у загальноамериканській мові не існує вашою рідною мовою, то вам буде складніше сформулювати цей звук. Наприклад, го звук, /θ/ це звук, якого не існує у багатьох мовах, і, як правило, іноземцям важко вимовляти його. Тож давайте трохи попрацюємо над цим. Пантера, пантера, пантера, пантера. Гаразд? Той самий звук, але озвучений /ð/ , /ð/ , /ð/ , /ð/ . Перо, перо, перо.

Отже, ви також можете переглянути всі голосні в загальноамериканській мові. Отже, у вас є 10 чистих голосних звуків у стандартній американській мові, наприклад, i в рожевому: i, i, рожевий, рожевий, рожевий, рожевий. Або звук, дуже характерний для американської англійської мови, який іноземцям важко вимовити: е -е -е -е, фіолетовий, фіолетовий, фіолетовий, фіолетовий. Гаразд? Ви також можете переглянути всі п’ять дифтонгів або п’ять голосних кластерів стандартної американської мови, наприклад, ei, ei, ei in jade, jade, jade, jade. Гаразд? Або ай, ай у вапні, вапні, вапні, вапні. Тепер ми побачили американську діаграму IPA - це безкоштовний веб -сайт, на якому можна переглядати всі 39 звуків стандартної американської англійської мови. Я б радив вам окремо проаналізувати кожен звук і зосередитись на тих, які вам важче розпізнати і важко вимовити. Тепер майте на увазі, що в іншому відео ми розглянемо кожен звук загальноамериканською мовою, і ми вимовимо його разом.

Наступний крок, який я маю для вас, щоб покращити сприйняття аудіювання - це вчитися в контексті і завжди вчитися в контексті. Немає сенсу вивчати поодинокі слова. І якщо ви коли -небудь вивчали або вивчали слово окремо поза контекстом, знайте, що це помилка, тому що вам буде важко зрозуміти це слово, коли хтось інший його вживає, і вам також буде важко запам’ятати це слово, можливість використовувати його, коли вам це потрібно. Правильно? Ось чому вам завжди потрібно вчитися в контексті, і ви завжди повинні піддавати себе англійській мові. Тепер, ось деякі ресурси, які ви можете використати, щоб познайомитися з англійською мовою, і це деякі матеріали, які дозволять вам вивчати англійську мову весело та природно. Тепер я рекомендую переглянути деякі канали YouTube, музику, фільми, серіали, книги та навіть комікси. На нашому блозі clickandspeak.com ви можете знайти статті з ресурсами для занять англійською безкоштовно.

Наступний крок, який я маю для вас, - це проводити час зі звуком і без тексту, періоди часу, коли ви будете слухати лише англійську мову без тексту, без субтитрів, без транскрипції. Гаразд? Тепер це важливо, оскільки чим більше часу ви приділяєте слуханню англійської мови, тим краще ви зможете її зрозуміти і тим комфортніше ви почуватиметесь, слухаючи її. У ці періоди зосередьтеся лише на аудіо, зверніть увагу на те, як вимовляються слова. Якщо ви коли -небудь почуєте нове слово, яке ви не впізнаєте, ви можете виконати цю невелику вправу, як вимовити слово або спробувати написати слово і шукати його в Інтернеті. Це допоможе вам звикнути до відмінностей між розмовною та письмовою англійською. Гаразд? І найцікавіше, що словник або Google, чим би ви не користувалися, швидше за все, розпізнає слово, навіть якщо ви написали його неправильно.

Отже, це були мої найкращі поради щодо покращення сприйняття аудіювання англійською мовою. Справа в тому, що люди зазвичай схильні навчитися добре розуміти англійську, але їм все ще важко відповідати, відповідати чи говорити, правда? І зазвичай у розмовах половину часу ви слухаєте, а половину - говорите. Отже, якщо ви хочете ефективно спілкуватися англійською мовою, вам також потрібно навчитися краще виражати себе. У наступному відео я покажу вам кілька найкращих способів покращити розмову англійською мовою. Гаразд? Дякую за перегляд (і читання!).

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: October 1, 2021, 3:17 pm