[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kaip pagerinti klausymo supratimą anglų kalba 👂 [VIDEO]

Šiame vaizdo įraše Miša dalijasi patarimais ir gudrybėmis, kaip geriau suprasti šnekamąją anglų kalbą! 👂

Ar jums sunku suprasti gimtakalbius, kai jie kalba natūraliu greičiu? Ar visada turite skaityti subtitrus, kad suprastumėte mėgstamą filmą ar televizijos laidą anglų kalba? 🎧

👇 Štai mūsų žingsnis po žingsnio vadovas, kaip pagerinti klausymo supratimą:

🌎 Nepamirškite pasirinkti subtitrų kalbos, spustelėję vaizdo įrašo nustatymus.

⏱️ Laiko kodai
0:00 - Įžanga
0:46 - Kodėl taip SUNKU suprasti šnekamąją anglų kalbą?
4:51 - Kaip pagerinti anglų kalbos klausymo supratimą
5:11 - Kaip teisingai mokytis žodyno
12:23 - Žodyno mokymosi šaltiniai
13:51 - Kokių žodžių reikėtų mokytis anglų kalba?
17:42 - Kaip išmokti visus anglų kalbos garsus
22:48 - Kaip mokytis kontekste
25:14 - O kaip kalbėti
?

📝 Pilna stenograma:

Sveiki, čia Miša iš "Click & Speak". Šiame vaizdo įraše norėčiau atsakyti į vieną iš pagrindinių klausimų, kurių sulaukiame iš mokinių, t. y. kaip geriau suprasti šnekamąją anglų kalbą? Jei manote, kad gimtakalbiai kalba per greitai ir negalite sekti, ką jie sako, arba negalite suprasti filmų ar televizijos laidų anglų kalba be subtitrų, šis vaizdo įrašas skirtas jums. Jei vis dar mokotės anglų kalbos ir jums sunku suprasti, ką sakau, tuomet turėtumėte įjungti subtitrus, kurie yra ir anglų, ir daugeliu kitų kalbų. Taigi, būtinai tai padarykite, kad suprastumėte viską, ką sakau. Gerai?

Visada tikėjau, kad supratimas, iš kur kyla problema, yra pusė sprendimo, tiesa? Taigi, jei žinote, kodėl taip sunku suprasti šnekamąją anglų kalbą, galite imtis konkrečių veiksmų, kad pagerintumėte anglų kalbos klausymo supratimą. Gerai? Taigi pažvelkime į pagrindines priežastis, kodėl taip sunku suprasti šnekamąją anglų kalbą. Pirmoji priežastis yra praktikos trūkumas. Gerai? Dabar daugelis mūsų mokinių praleidžia valandų valandas dirbdami su gramatika, skaitydami, verčiant, bet nepakankamai laiko klausydamiesi anglų kalbos, tiesa? O, kaip visi žinome, praktika daro meistriškumą. Taigi jei nesiklausote anglų kalbos, nepradėsite suprasti šnekamosios anglų kalbos. Atrodo gana logiška, bet jaučiu, kad turėtume tai paminėti. Gerai? Taigi, į savo anglų kalbos studijas būtinai įtraukite daugiau garso įrašų. Nesvarbu, ar tai būtų podkastas, garsinė knyga, filmas, televizijos laida, kurioje kalba tikri žmonės, tai nėra svarbu. Svarbu nuolat girdėti šnekamąją anglų kalbą. Gerai, tai pirmas numeris.

Antroji problema, kylanti iš pirmosios, yra šnekamosios ir rašytinės anglų kalbos priešprieša. Mes esame įpratę skaityti angliškai ir galbūt puikiai įsivaizduojame, kaip ištarti žodį, kuris labai skiriasi nuo to, kaip jis iš tikrųjų tariamas, tiesa? Problema ta, kad anglų kalba nėra fonetinė kalba, o tai reiškia, kad žodžio rašyba gerai neatspindi jo tarimo. Ir tai yra problema, nes kai mokotės žodžio be garso, jo negirdėdami, galite būti suklaidinti jo rašybos ir manyti, kad jis tariamas vienaip, nors iš tikrųjų jis tariamas visiškai kitaip. Kad to išvengtumėte, visada, visada, visada, visada klausykite kiekvieno naujo žodžio, kurį mokotės, garso įrašų, ir tai yra labai svarbu.

Trečioji problema - žodyno trūkumas. Jei niekada nematėte žodžio, jei niekada negirdėjote žodžio ir kas nors jį vartoja, tikėtina, kad negalėsite jo suprasti. Žinoma, kartais galite atspėti reikšmę pagal kontekstą, bet ypač jei esate pradedantysis arba žemesnio nei vidutinio lygio, tada tikriausiai negalėsite suprasti, ką mes sakome. Gerai? Pažiūrėsime, kaip išspręsti šią problemą.

Dabar ketvirtoji problema, apie kurią mums pasakoja mokiniai, yra ta, kad angliškai kalbantieji kalba per greitai. Dabar aš čia uždėjau klausiamąjį ženklą, nes nesu tikras, ar tai, kad jie kalba per greitai, ar tai, kad mes klausomės per lėtai? Tai, žinoma, nedidelis pokštas, ir mes pažiūrėsime, kaip išspręsti ir šią problemą. Dabar paskutinė problema, su kuria dažnai susiduriu, kai žmonės mokosi anglų kalbos, yra praktikavimasis su medžiaga, kuri jiems atrodo nuobodi. Gerai? Jei konkreti medžiaga jums neatrodo įdomi, jei ji neskatina, jei nejaučiate motyvacijos, tuomet ją paliksite, o mes to nenorime. Norime pasinerti į natūralią medžiagą, kuri mums atrodo įdomi ir kuria galime sekti. Tai geriausia pusiausvyra. Taigi tai buvo pagrindinės priežastys, kodėl žmonėms sunku suprasti šnekamąją anglų kalbą, o kitose keliose skaidrėse norėčiau parodyti, kaip tai galima ištaisyti ir ką galite padaryti, kad pagerintumėte anglų kalbos klausymo supratimą. Gerai?

Pirmas dalykas, kurį galite padaryti, tai išmokti visų formų žodžių. Gerai? Taigi, ar mokydamiesi naujų žodžių, mokydamiesi naujų žodžių, esate linkę mokytis tik vienos iš jų formų? Jei taip, tai klaida. Gerai? Paimkime pavyzdį su labiausiai paplitusiu anglų kalbos žodžiu - veiksmažodžiu būti, gerai? Jei mokotės šio žodžio tik ta forma be arba infinityvu, negalėsite suprasti visų kitų jo formų. Gerai? Ir tai yra dažnas veiksmažodis, bet dažniausiai jis vartojamas kitomis formomis, pavyzdžiui, aš esu, ji buvo, mes buvome ir pan. Gerai? Taigi, esmė ta, kad jei išmoksite žodį tik viena iš jo formų, tuomet galėsite suprasti žodį tik ta forma ir negalėsite jo suprasti kituose kontekstuose, o tai yra problema. Na, o su tuo reikia išmokti kiekvieną žodį visomis jo formomis.

Problema ta, kad jei naujus žodžius išmoksite tik viena iš jų formų, negalėsite jų atpažinti kitomis formomis. O yra tikimybė, kad žmonės linkę tą patį žodį vartoti keliomis skirtingomis formomis. Gerai? Taigi kaip efektyviai išmokti naują žodį visomis jo formomis? Čia pateikiame mažą kontrolinį sąrašą, kuriame išvardyti visi žingsniai, kuriuos turite atlikti, visi dalykai, kuriuos turite išmokti, kad įvaldytumėte žodį, kad galėtumėte jį atpažinti, kai jį pavartoja kas nors kitas, taip pat kad galėtumėte jį vartoti patys, kai tik jums prireiks. Gerai? Mūsų pavyzdžiui paėmiau žodį pavyzdys. Gerai, tarkime, kad norite išmokti žodį pavyzdys, kai tai galėsite taikyti mokydamiesi bet kokio naujo žodžio. Gerai?

Dabar pirmiausia reikia išmokti tarimą. Kaip jau matėme, tarp šnekamosios ir rašytinės anglų kalbos yra didelis kontrastas, tiesa? Taigi jums reikia fonetinės transkripcijos, ir pageidautina tarptautine fonetine abėcėle, gerai? Tai alternatyvi sistema, alternatyvi abėcėlė, kuri leidžia fonetiškai perteikti žodžio tarimą. Taigi kiekvienas simbolis atitinka vieną garsą, ir tai visada tas pats garsas. Peržiūrėję žodžio fonetinę transkripciją, visada tiksliai žinosite, kaip jį ištarti. Gerai? O štai fonetinė žodžio pavyzdys transkripcija. Gerai? Matau, kad jis tariamas pavyzdys, pavyzdys. Dabar nesijaudinkite dėl šių raidžių, šių simbolių, kurie atrodo juokingai, jei jų nesuprantate, nes jiems skirsime dėmesį kitame vaizdo įraše. Kol kas jums reikia suprasti fonetinės transkripcijos svarbą ir tai, kad ji yra vertingesnė už rašybą, kai kalbama apie tarimą.

Antrasis dalykas, kurį turite išmokti, yra žodžių kirčiavimas. Dabar anglų kalboje kiekvienas žodis turi bent vieną pabrėžiamą skiemenį. Skiemenį tariame aiškiau, galbūt su ilgesniu balsiu. O šiame žodyje, žodžio pavyzdyje, pabrėžtas antrasis skiemuo. Jį pažymėjau paryškintu šriftu. Taigi tai pavyzdys, pavyzdys. Tai nėra nei pavyzdys, nei pavyzdys. Gerai Tai pavyzdys, pavyzdys. Trečias dalykas - žinoma, išmokti rašybą. Dabar, tai nėra labai svarbu jūsų klausymo supratimui, bet tai svarbu jūsų bendroms anglų kalbos žinioms arba kaip, kad galėtumėte naudoti anglų kalbą bet kokiame kontekste. Na, būtinai žinokite taisyklingą žodžio rašybą.

Kitas dalykas, kurį galite padaryti, tai susirasti gramatinę žodžio kategoriją. Ar tai daiktavardis? Ar tai veiksmažodis? Ar tai būdvardis? Ar tai prieveiksmis? Tai svarbu, nes tai suteiks vertingos informacijos apie tai, kokių kitų formų šis žodis turi. Šiuo atveju žodis pavyzdys yra daiktavardis. Taigi tai suteikia man vertingos informacijos apie kitą žingsnį, kurį turiu žengti, t. y. išmokti kitas formas. O daiktavardžiai paprastai turi dvi formas, vienaskaitos ir daugiskaitos, pavyzdys - vienaskaitos, o pavyzdžiai - daugiskaitos formas. Tai gana akivaizdu ir paprasta taisyklingiems daiktavardžiams, tačiau yra daiktavardžių, pavyzdžiui, pelė, kurie turi netaisyklingą daugiskaitos formą, pelė vienaskaitoje, bet pelės daugiskaitoje. Tiesa? Ir jei išmoksite tik žodį pelė, tikėtina, kad negalėsite suprasti žodžio pelė, kai kas nors jį pavartos.

Dabar kitas dalykas, kurį reikia išmokti, yra kalbos registras, t. y. kokiame kontekste vartojamas žodis, kurio mokotės, nes anglų kalba turi daug žodžių. Ir daug žodžių turi panašias reikšmes, skirtumas tas, kad jie vartojami skirtinguose kontekstuose. Gerai? Jie turi skirtingus kalbos registrus. Žodis gali būti vulgarus, žodis gali būti šnekamosios kalbos. Ir jei žodyne nieko neparašyta, tuomet yra tikimybė, kad žodis priklauso neutraliam kalbos registrui, t. y. jį galima vartoti bet kokiame kontekste ir jis negali būti keistas.

Ir paskutinis dalykas, kurį būtinai turite padaryti mokydamiesi naujo žodžio, - peržiūrėti sakinio pavyzdį. Tai padės jums suprasti, kaip vartoti žodį, kokiame kontekste jis vartojamas. Be to, tai galbūt padės jums įsiminti žodį, nes mūsų smegenys geriau viską supranta ir įsimena kontekste. Apie tai taip pat pakalbėsime vėliau, tačiau nėra prasmės mokytis pavienių žodžių. Gerai? Visada reikia mokytis kontekste, kad galėtumėte suprasti kontekste ir taip pat kalbėti kontekste. Taip? Prasminga. Taigi, mūsų pavyzdinis sakinys su žodžiu pavyzdys yra toks: "Ar galite man pateikti pavyzdį?". Tai puikus sakinys, iliustruojantis, ką šis žodis reiškia ir kaip jį galima vartoti. Būtinai atlikite visus šiuos veiksmus, kai mokotės naujo žodžio. Taip galėsite jį atpažinti, kai jį išgirsite, kaip ir galėsime jį panaudoti, kai jo prireiks.

Dabar pakalbėkime apie keletą išteklių, kurie padės geriau išmokti žodžių iEnglish. Gerai? Pirmasis šaltinis yra nemokamas internetinis žodynas "Wiktionary", ir tai yra nuostabus žodynas, nes jame pateikiama informacija apie žodžio reikšmę. Jame pateikiama fonetinė transkripcija, kad galėtumėte suprasti, kaip ištarti žodį. Galite analizuoti įvairius garsus, žodžio kirčiavimą ir pan. Taip pat turite žodžio garso įrašą, kad galėtumėte išgirsti, kaip jį taria gimtakalbis.

Antrasis šaltinis, kurį rekomenduočiau, yra kitas internetinis žodynas, kuris vadinasi "Jūsų žodynas" ir kuriame yra daug pavyzdinių sakinių. Gerai? Taigi, jei mokotės naujo žodžio ir nežinote, kaip tiksliai jį vartoti, arba nežinote, kokiame kontekste žodis vartojamas, galite nueiti į "Jūsų žodyną", ieškoti žodžio ir gausite daugybę pavyzdinių sakinių. Paskutinis šaltinis, kurį rekomenduočiau, yra YouGlish. Tai svetainė, kurioje galite ieškoti žodžio ir gauti pavyzdinių sakinių iš "YouTube" vaizdo įrašų. Tai puiku, nes galite išgirsti, kaip žodį taria gimtakalbiai, taip pat pamatyti ir išgirsti, kaip žodis vartojamas kontekste.

Dabar, kai jau žinote, kaip mokytis žodžių anglų kalba, kokių žodžių turėtumėte mokytis? Anglų kalboje yra daugiau nei milijonas žodžių, tačiau nesijaudinkite, nebėkite, jums nereikia išmokti visų anglų kalbos žodžių. Gerai? Niekas nežino visų vieno milijono žodžių, net gimtakalbiai. Ir taip yra todėl, kad vyksta natūralus procesas, kurio metu svarbūs žodžiai vartojami nuolat. Ir kuo svarbesnis žodis, tuo dažniau žmonės jį vartoja. Kaip pavyzdį galima pateikti 600 dažniausiai vartojamų anglų kalbos žodžių, kurie sudaro 85 % kasdienio žodyno. Kitaip tariant, jei žinosite 600 svarbiausių anglų kalbos žodžių, galėsite suprasti apie 85 % visų pokalbių.

Kitas žingsnis būtų išmokti 5000 populiariausių anglų kalbos žodžių, t. y. 5000 dažniausiai vartojamų žodžių, kurie sudaro 96 % kasdienio žodyno. Kitaip tariant, įvaldę šiuos 5000 dažniausiai vartojamų anglų kalbos žodžių, galėsite suprasti 96 % visų pokalbių. Tuomet jau visiškai laisvai kalbėsite angliškai. Gerai? Nors vis dar bus žodžių, kurių nesuprantate, turėsite pakankamai žodyno, kad galėtumėte suprasti žodį, atspėti jo reikšmę ir efektyviai bendrauti.

Taigi, kaip rasti šiuos svarbiausius, dažniausiai vartojamus žodžius? Kaip išmokti svarbiausių žodžių? Geriausias sprendimas - naudoti dažnių sąrašą arba dažnių sąrašu pagrįstą metodą ar kursą, kuris padės išmokti naudingiausius žodžius. Pirmiausia sutelkite savo laiką, sutelkite energiją į svarbiausius žodžius, kuriuos tuoj pat panaudosite. Čia pateikiama tinklalapio frequencylist.com, kuriuo galite naudotis nemokamai, ekrano nuotrauka ir peržiūrėti 5 000 dažniausiai vartojamų anglų kalbos žodžių. Jame yra daug naudingos informacijos, pavyzdžiui, pats žodis, būna, pavyzdžiui, kokia kalbos dalis. Taigi čia matome, kad tai veiksmažodis.

Kaip ką tik matėme, svarbu žinoti kiekvieno žodžio gramatinę kategoriją, kad žinotumėte, kokios yra kitos žodžio formos, tiesa? Taigi čia matote, kad įvardžiai arba kitos žodžio būti formos yra būti, esu, yra, buvo, būti, yra, buvo, buvo, buvo, ir nė viena iš jų nėra akivaizdi vien pažvelgus į žodį būti, tiesa? Štai kodėl labai svarbu pasidomėti kitomis kiekvieno žodžio formomis. Nuostabu, kad šioje svetainėje taip pat galite ieškoti žodžio "YouTube", panašiai kaip "Youglish", galite pamatyti, kaip žodis vartojamas kontekste. Dabar rekomenduoju naudotis FrequencyList.com, nes tai nemokama svetainė. Joje galite peržiūrėti visus 5000 dažniausiai vartojamų anglų kalbos žodžių. O kai išmoksite visus 5000 jų, galėsite angliškai daryti viską, ką tik panorėsite. Gerai? Būsite visiškai laisvai kalbantys. Kitas svarbus dalykas, kurį turite padaryti, kad pagerintumėte klausymąsi, supratimą anglų kalba, yra sužinoti apie fonetiką. Neišsigąskite. Neišsigąskite. Tai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo, ir mes nesileisime į pernelyg dideles detales.

Tiesiog apžvelgsime dalykus, kurie jums iš karto pasitarnaus. Ir pirmas dalykas, kurį būtinai turite padaryti, tai išmokti atpažinti ir gebėti ištarti visus anglų kalbos garsus arba visus akcento dialekto, kurio mokotės, garsus. Gerai?

Ar žinojote, kad bendrinėje amerikiečių anglų kalboje yra 39 garsai? Tikėtina, kad niekas niekada nesėdėjo su jumis ir neaptarinėjo kiekvieno garso, kaip jį ištarti, kaip atpažinti, kai kas nors jį ištaria, ir kaip jį artikuliuoti, tiesa? Būtent tai dabar ir padarysime naudodamiesi nuostabiu šaltiniu, pavadintu amerikiečių IPA diagrama. Štai kaip atrodo tinklalapis americanipachart.com, ir tai yra interaktyvi infografika, kurioje galite nemokamai peržiūrėti visus 39 amerikiečių bendrinės kalbos garsus. Šią lentelę taip pat galite nemokamai atsispausdinti arba atsisiųsti. Dabar čia galite pamatyti, kad, pirma, turime 24 standartinėje amerikiečių kalboje vartojamus sąskambius. Gerai. Dabar infografike galite spustelėti garsą ir išgirsti, kaip jį taria gimtakalbiai. Gerai?

Pažiūrėkime į P: puh, puh, puh, puh, puh. Turime žodžio pavyzdį, matote žodį, užrašytą anglų kalba, tada matote žodžio fonetinę transkripciją, kad galėtumėte analizuoti kiekvieną garsą. Taigi spustelėję žodį, dar kartą išgirsite, kaip žodį ištaria gimtakalbis. Kiaulė, kiaulė. Jei spustelėsite antrą kartą, gimtakalbis garsiakalbis tą patį žodį ištars lėtai. Kiaulė, kiaulė. Idėja - peržvelgti visus garsus, visus 39 garsus bendrinėje amerikiečių kalboje, ir išmokti juos tarti atskirai ir žodyje. Dabar kiekvienam žmogui sunku ištarti skirtingus garsus, ir tai paprastai priklauso nuo gimtosios kalbos. Jei jūsų gimtojoje kalboje nėra bendrinės amerikiečių kalbos garso, jums bus sunkiau jį ištarti. Pavyzdžiui, garsas th, /θ/ yra garsas, kurio nėra daugelyje kalbų ir kurį užsieniečiams paprastai sunku ištarti. Taigi šiek tiek padirbėkime prie jo. Pantera, pantera, pantera, pantera, pantera. Gerai? Tas pats garsas, bet įgarsintas /ð/, /ð/, /ð/, /ð/. Plunksna, plunksna, plunksna.

Taigi, taip pat galite pereiti per visus bendrinės amerikiečių kalbos balsius. Taigi Bendrojoje amerikiečių kalboje yra 10 grynųjų balsių, pavyzdžiui, i rausvojoje kalboje: i, i, rausva, rausva, rausva, rausva, rausva, rausva, rausva. Arba garsas, labai būdingas amerikiečių anglų kalbai, kurį užsieniečiams sunku ištarti: er, er, purple, purple, purple, purple, purple, purple. Gerai? Taip pat galite peržvelgti visus penkis standartinės amerikiečių kalbos diftongus arba penkias balsių grupes, pavyzdžiui, ei, ei, ei žodžiuose jade, jade, jade, jade, jade. Gerai? Arba ai, ai žodžiuose lime, lime, lime, lime, lime. Ką tik matėme amerikiečių IPA lentelę, kuri yra nemokama svetainė, kurioje galite peržiūrėti visus 39 standartinės amerikiečių anglų kalbos garsus. Patarčiau atskirai peržiūrėti kiekvieną garsą ir atkreipti dėmesį į tuos, kuriuos jums sunkiausia atpažinti ir ištarti. Dabar nepamirškite, kad kitame vaizdo įraše apžvelgsime kiekvieną bendrinės amerikiečių kalbos garsą ir kartu jį ištarsime.

Kitas mano siūlomas žingsnis, kaip pagerinti klausymo supratimą, yra mokytis kontekste ir visada mokytis kontekste. Neverta mokytis pavienių žodžių. Ir jei kada nors mokėtės ar studijavote žodį atskirai, be konteksto, žinokite, kad tai klaida, nes jums bus sunku ir suprasti žodį, kai jį vartos kas nors kitas, ir jums taip pat bus sunku prisiminti žodį, kad galėtumėte jį panaudoti, kai jo prireiks. Tiesa? Štai kodėl visada reikia mokytis kontekste ir visada susidurti su anglų kalba. Štai keletas šaltinių, kuriuos galite naudoti, kad susipažintumėte su anglų kalba, ir tai yra medžiaga, kuri leis jums smagiai ir natūraliai mokytis anglų kalbos. Dabar rekomenduoju peržiūrėti kai kuriuos "YouTube" kanalus, muziką, filmus, serialus, knygas ir net komiksus. Mūsų tinklaraštyje clickandspeak.com galite rasti straipsnių su šaltiniais, kurie padės nemokamai praktikuoti anglų kalbą.

Kitas žingsnis, kurį jums siūlau, - praleisti laiką su garso įrašais ir be teksto, laikotarpius, kai klausysitės tik anglų kalbos be teksto, be subtitrų, be transkripcijų. Gerai? Dabar tai svarbu, nes kuo daugiau laiko praleisite klausydamiesi anglų kalbos, tuo geriau ją suprasite ir tuo patogiau jausitės jos klausydamiesi. Šiais laikotarpiais susitelkite tik į garsą, atkreipkite dėmesį į tai, kaip tariami žodžiai. Jei kada nors išgirsite naują žodį, kurio neatpažįstate, galite atlikti šį nedidelį pratimą - ištarti žodį arba pabandyti jį ištarti ir paieškoti internete. Tai padės jums priprasti prie šnekamosios ir rašytinės anglų kalbos skirtumų. Gerai? Puiku yra tai, kad žodynas arba "Google", nesvarbu, ką naudojate, greičiausiai atpažins žodį, net jei jį neteisingai parašėte.

Taigi, tai buvo mano svarbiausi patarimai, kaip pagerinti anglų kalbos klausymo supratimą. Reikalas tas, kad žmonės paprastai būna linkę gana gerai išmokti suprasti anglų kalbą, bet jiems vis tiek sunku atsakyti, atsakinėti ar kalbėti, tiesa? Ir paprastai pokalbių metu pusę laiko jūs klausotės, o pusę laiko kalbate. Taigi, jei norite efektyviai bendrauti angliškai, taip pat turite išmokti geriau reikšti savo mintis. Kitame vaizdo įraše parodysiu keletą geriausių būdų, kaip galite pagerinti savo kalbėjimą anglų kalba. Gerai? Ačiū, kad žiūrėjote (ir skaitėte!).

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:59 pm