[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kā uzlabot klausīšanās izpratni angļu valodā 👂 [VIDEO]

Šajā video Miša dalās ar dažiem padomiem un trikiem, lai labāk saprastu angļu valodu! 👂

Vai jums ir grūti saprast dzimtās valodas runātājus, kad viņi runā dabiskā ātrumā? Vai jums vienmēr ir jālasa subtitri, lai saprastu savu iecienīto filmu vai TV raidījumu angļu valodā? 🎧

👇 Lūk, mūsu soli pa solim, kā uzlabot klausīšanās izpratni:

🌎 Neaizmirstiet izvēlēties subtitru valodu, noklikšķinot uz video iestatījumiem.

⏱️ Laiks
0:00 - Ievads
0:46 - Kāpēc ir tik SAGRŪTĪGI saprast angļu sarunvalodu?
4:51 - Kā uzlabot angļu valodas klausīšanās izpratni
5:11 - Kā pareizi apgūt vārdu krājumu
12:23 - Resursi vārdu krājuma apguvei
13:51 - Kurus vārdus vajadzētu apgūt angļu valodā?
17:42 - Kā apgūt visas angļu valodas skaņas
22:48 - Kā mācīties kontekstā
25:14 - Kas par SPEAKING
?

📝 Pilna stenogramma:

Sveicināti, šeit Miša no Click & Speak. Šajā video es vēlētos atbildēt uz vienu no biežāk uzdotajiem jautājumiem, ko saņemam no skolēniem, proti, kā labāk saprast angļu sarunvalodu? Ja jums šķiet, ka dzimtās valodas runātāji runā pārāk ātri un jūs nespējat sekot līdzi viņu teiktajam, vai arī jūs nesaprotat filmas vai TV raidījumus angļu valodā bez subtitriem, tad šis video ir domāts tieši jums. Ja jūs joprojām mācāties angļu valodu un jums ir grūti sekot līdzi tam, ko es saku, tad jums vajadzētu aktivizēt subtitrus, kas ir pieejami gan angļu, gan daudzās citās valodās. Lai jūs varētu saprast visu, ko es saku, pārliecinieties, ka tas ir izdarīts. Labi?

Es vienmēr esmu uzskatījis, ka izpratne par to, no kurienes rodas problēma, ir puse no risinājuma, vai ne? Tātad, ja jūs zināt, kāpēc ir tik grūti izprast angļu sarunvalodu, tad jūs varat veikt konkrētus pasākumus, lai uzlabotu klausīšanās izpratni angļu valodā. Labi? Apskatīsim galvenos iemeslus, kāpēc ir tik grūti saprast angļu valodas runāto tekstu. Pirmais iemesls ir prakses trūkums. Labi? Daudzi mūsu skolēni stundām ilgi strādā pie gramatikas, lasa, tulko, bet nepietiek laika, lai klausītos angļu valodu, vai ne? Un, kā mēs visi zinām, prakse padara perfektu. Tātad, ja jūs neklausāties angļu valodu, jūs nesāksiet saprast angļu sarunvalodu. Šķiet diezgan loģiski, bet man šķiet, ka mums vajadzētu to pieminēt. Labi? Tātad, pārliecinieties, ka jūsu angļu valodas studijās ir jāiekļauj vairāk audioierakstu. Nav svarīgi, vai tas ir podkāsts, audiogrāmata, filma, televīzijas raidījums, kurā runā reāli cilvēki. Svarīgi ir nepārtraukti tikt pakļautam angļu sarunvalodas pieredzei. Labi, tas ir pirmais.

Otra problēma, kas izriet no pirmās, ir kontrasts starp sarunvalodu un rakstīto angļu valodu. Mēs esam pieraduši lasīt angļu valodā, un varbūt mums ir jauks priekšstats par to, kā izrunāt vārdu, kas ļoti atšķiras no tā, kā tas patiesībā tiek izrunāts, vai ne? Problēma ir tā, ka angļu valoda nav fonētiska valoda, un tas nozīmē, ka vārda rakstība labi neatspoguļo tā izrunu. Un tā ir problēma, jo, mācoties vārdu bez audio, nedzirdot to, jūs varat maldināt ar tā rakstību un domāt, ka tas tiek izrunāts noteiktā veidā, lai gan patiesībā tas ir pavisam citādi. Lai no tā izvairītos, vienmēr, vienmēr, vienmēr, vienmēr klausieties audioierakstus par katru jaunu vārdu, ko mācāties, un tas ir būtiski.

Trešā problēma ir vārdu krājuma trūkums. Ja jūs nekad neesat redzējuši kādu vārdu, ja jūs nekad neesat dzirdējuši kādu vārdu un kāds to lieto, tad, visticamāk, jūs nespēsiet to saprast. Protams, dažkārt jūs varat nojaust nozīmi, pamatojoties uz kontekstu, bet īpaši, ja esat iesācējs vai zemākā vidējā līmenī, tad jūs, visticamāk, nesapratīsiet, par ko mēs runājam. Labi? Mēs redzēsim, kā šo problēmu atrisināt.

Tagad ceturtā problēma, par kuru mums stāsta mūsu studenti, ir tā, ka angliski runājošie runā pārāk ātri. Tagad es šeit esmu uzlicis jautājuma zīmi, jo neesmu pārliecināts, vai tas ir tāpēc, ka viņi runā pārāk ātri, vai tāpēc, ka mēs klausāmies pārāk lēni? Tas, protams, ir neliels joks, un mēs redzēsim, kā atrisināt arī šo problēmu. Tagad pēdējā problēma, ko es bieži redzu, kad cilvēki mācās angļu valodu, ir praktizēšanās ar materiāliem, kas viņiem šķiet garlaicīgi. Labi? Ja jums konkrēts materiāls nešķiet interesants, ja tas nav stimulējošs, ja jūs nejūtaties motivēti, tad jūs to pametīsiet, un mēs to nevēlamies. Mēs vēlamies iegremdēties uz dabiskiem materiāliem, kas mums šķiet interesanti un kuriem mēs varam sekot. Tas ir labākais līdzsvars. Tātad šie bija galvenie iemesli, kāpēc cilvēkiem ir grūti saprast angļu sarunvalodu, un nākamajos pāris slaidos es vēlos parādīt, kā jūs to varat labot un ko jūs varat darīt, lai uzlabotu angļu valodas klausīšanās izpratni. Labi?

Pirmais, ko varat darīt, ir apgūt vārdus visās to formās. Labi? Tātad, kad jūs apgūstat jaunu vārdu krājumu, kad jūs apgūstat jaunus vārdus, vai jūs mēdzat tos apgūt tikai vienā no to formām? Ja tā, tad tā ir kļūda. Labi? Ņemsim piemēru ar visizplatītāko vārdu angļu valodā, kas ir darbības vārds to be, labi? Ja jūs mācīsieties šo vārdu tikai šajā formā be jeb nenoteiksmes formā, tad jūs nespēsiet to saprast visās pārējās formās. Labi? Un tas ir bieži sastopams darbības vārds, bet visbiežāk tas tiek lietots citās formās, piemēram, es esmu, viņa ir bijusi, mēs bijām un tā tālāk. Labi? Tātad būtība ir tāda, ka, ja jūs iemācīsieties vārdu tikai vienā no tā formām, tad jūs spēsiet saprast šo vārdu tikai šajā formā, bet nespēsiet to saprast citos kontekstos, un tā ir problēma. Tātad, ņemot to vērā, jums ir jāapgūst katrs vārds visās tā formās.

Problēma ir tā, ka, ja jūs iemācīsieties jaunus vārdus tikai vienā no to formām, jūs nespēsiet tos atpazīt citās formās. Un pastāv iespēja, ka cilvēki mēdz lietot vienu un to pašu vārdu vairākās dažādās formās. Labi? Tātad kā efektīvi apgūt jaunu vārdu visās tā formās? Šeit ir neliels saraksts ar visiem soļiem, kas jums jāveic, ar visām lietām, kas jums jāapgūst, lai apgūtu vārdu, lai spētu to atpazīt, kad kāds cits to lieto, bet arī lai spētu to lietot paši, kad vien jums tas ir nepieciešams. Labi? Mūsu piemēram, es esmu paņēmis vārdu piemērs. Labi, pieņemsim, ka jūs vēlaties iemācīties vārdu piemērs, kad jūs varat to pielietot, mācoties jebkuru jaunu vārdu. Labi?

Tagad, pirmkārt un galvenokārt, jums ir jāapgūst izruna. Kā jau mēs redzējām, ir liels kontrasts starp mutvārdu un rakstīto angļu valodu, vai ne? Tāpēc jums ir nepieciešama fonētiskā transkripcija, un vēlams, lai tā būtu starptautiskajā fonētiskajā alfabētā, labi? Tā ir alternatīva sistēma, alternatīvs alfabēts, kas ļauj atveidot vārda izrunu fonētiski. Tātad katrs simbols atbilst vienai skaņai, un tā vienmēr ir viena un tā pati skaņa. Kad jūs uzzināsiet vārda fonētisko transkripciju, jūs vienmēr zināsiet, kā to droši izrunāt. Labi? Un šeit ir šī vārda piemēra fonētiskā transkripcija. Labi? Es redzu, ka to izrunā piemērs, piemērs. Tagad neuztraucieties par šiem burtiem, šiem simboliem, kas izskatās smieklīgi, ja jūs tos nesaprotat, jo mēs tiem pievērsīsimies citā video. Pagaidām jums ir jāsaprot, cik svarīga ir fonētiskā transkripcija un ka tā ir vērtīgāka par pareizrakstību, kad runa ir par izrunu.

Otra lieta, kas jums ir jāapgūst, ir vārdu uzsvars. Tagad angļu valodā katrā vārdā ir vismaz viena uzsvērta zilbe. Mēs izrunājam zilbi skaidrāk, varbūt ar garāku patskaņa skaņu. Un šajā vārdā, šajā vārdu piemērā, tā ir otrā zilbe, kas ir uzsvērta. Es to esmu iezīmējis treknrakstā. Tātad tas ir piemērs, piemērs. Tas nav ne piemērs, ne piemērs. Labi, tas ir piemērs, piemērs. Trešā lieta, protams, ir iemācīties pareizrakstību. Tagad tas nav super svarīgi klausīšanās izpratnei, bet tas ir svarīgi jūsu vispārējām angļu valodas zināšanām jeb kā, lai jūs varētu lietot angļu valodu jebkurā kontekstā. Nu, pārliecinieties, ka zināt pareizu vārda pareizrakstību.

Nākamā lieta, ko varat darīt, ir meklēt vārda gramatisko kategoriju. Vai tas ir lietvārds? Vai tas ir darbības vārds? Vai tas ir īpašības vārds? Vai tas ir prievārds? Tas ir svarīgi, jo sniegs jums vērtīgu informāciju par to, kādas ir citas vārda formas. Šajā gadījumā vārds piemērs ir lietvārds. Tātad tas man sniedz vērtīgu informāciju par nākamo soli, kas man ir jāveic, proti, jāapgūst citas formas. Un lietvārdiem parasti ir divas formas, vienskaitļa un daudzskaitļa forma, piemērs vienskaitļa formā un piemēri daudzskaitļa formā. Tas ir diezgan acīmredzami un vienkārši attiecībā uz parastajiem lietvārdiem, bet ir tādi lietvārdi kā pele, kuriem ir neregulāra daudzskaitļa forma, pele vienskaitlī, bet peles daudzskaitlī. Pareizi? Un, ja jūs iemācīsieties tikai vārdu pele, pastāv iespēja, ka jūs nespēsiet saprast vārdu peles, kad kāds to lietos.

Tagad nākamā lieta, kas jums ir jāapgūst, ir valodas reģistrs, kādā kontekstā tiek lietots vārds, kuru jūs mācāties, jo angļu valodā ir ļoti daudz vārdu. Un daudziem vārdiem ir līdzīgas nozīmes, atšķirība ir tā, ka tie tiek lietoti dažādos kontekstos. Labi? Tiem ir dažādi valodas reģistri. Vārds var būt vulgārs, vārds var būt sarunvalodas vārds. Un, ja vārdnīcā nekas nav rakstīts, tad pastāv iespēja, ka vārds pieder pie neitrālā valodas reģistra, kas nozīmē, ka to var lietot jebkurā kontekstā, un tas nevar būt dīvains.

Un pēdējā lieta, kas jums noteikti ir jādara, mācoties jaunu vārdu, ir jāizpēta kāds teikuma piemērs. Tas palīdzēs jums saprast, kā vārdu lietot un kādā kontekstā tas tiek lietots. Un tas, iespējams, arī palīdzēs jums vārdu atcerēties, jo mūsu smadzenes labāk saprot un atceras lietas kontekstā. Arī par to mēs runāsim vēlāk, taču nav jēgas mācīties izolētus vārdus. Labi? Jums vienmēr ir jāmācās kontekstā, lai spētu saprast kontekstā un arī runāt kontekstā. Pareizi? Ir jēga. Tātad, mūsu piemērs teikums ar vārdu "piemērs" ir šāds: "Vai jūs varat man minēt piemēru?". Šis ir lielisks teikums, lai ilustrētu, ko šis vārds nozīmē un kā jūs to varat lietot. Noteikti ievērojiet visus šos soļus, kad mācāties jaunu vārdu. Lai jūs spētu to atpazīt, kad to dzirdēsiet, kā mēs spēsim to lietot, kad tas jums būs nepieciešams.

Tagad parunāsim par dažiem resursiem, kas palīdzēs jums labāk apgūt vārdu krājumu iEnglish. Labi? Pirmais resurss ir bezmaksas tiešsaistes vārdnīca Wiktionary, un tā ir apbrīnojama vārdnīca, jo tā sniedz informāciju par vārda nozīmi. Tā sniedz fonētisko transkripciju, lai jūs varētu saprast, kā vārdu izrunāt. Jūs varat analizēt dažādas skaņas, vārda uzsvaru utt. Turklāt jums ir pieejams arī vārda audioieraksts, lai jūs varētu dzirdēt, kā to izrunā dzimtā valoda.

Otrs resurss, ko es ieteiktu, ir vēl viena tiešsaistes vārdnīca ar nosaukumu Your Dictionary, kurā ir daudz piemēru teikumu. Labi? Tātad, ja jūs mācāties jaunu vārdu un neesat pārliecināts, kā to precīzi lietot, vai neesat pārliecināts par kontekstu, kādā vārds tiek lietots, tad varat doties uz Your Dictionary, meklēt vārdu, un jūs saņemsiet vairākus piemēru teikumus. Pēdējais resurss, ko es ieteiktu, ir YouGlish. Tā ir tīmekļa vietne, kurā varat meklēt vārdu un iegūt piemēru teikumus no YouTube videoklipiem. Tas ir lieliski, jo jūs varat dzirdēt, kā vārdu izrunā dzimtā valoda, kā arī redzēt un dzirdēt, kā vārds tiek lietots kontekstā.

Tagad, kad jūs zināt, kā mācīties vārdus angļu valodā, kādus vārdus jums vajadzētu iemācīties? Angļu valodā ir vairāk nekā miljons vārdu, bet neuztraucieties, nebaidieties, jums nav jāmācās visi angļu valodas vārdi. Labi? Neviens nezina visus vienu miljonu vārdu, pat dzimtās valodas runātāji. Un tas ir tāpēc, ka pastāv dabisks process, kurā svarīgākie vārdi tiek lietoti visu laiku. Un jo svarīgāks vārds ir, jo biežāk cilvēki to lieto. Kā piemēru var minēt to, ka 600 visbiežāk lietotie angļu valodas vārdi veido 85 % no ikdienas vārdu krājuma. Citiem vārdiem sakot, ja jūs zināsiet 600 populārākos angļu valodas vārdus, jūs spēsiet saprast aptuveni 85 % no visām sarunām.

Nākamais solis būtu iemācīties 5000 angļu valodas vārdu - 5000 visbiežāk lietoto vārdu, kas veido 96 % no ikdienas vārdu krājuma. Citiem vārdiem sakot, kad apgūsiet šos 5000 visbiežāk lietoto vārdu angļu valodā, jūs spēsiet saprast 96 % visu sarunu. Tajā brīdī jūs pilnīgi brīvi runāsiet angļu valodā. Labi? Lai gan joprojām būs vārdi, kurus jūs nesapratīsiet, jums būs pietiekams vārdu krājums, lai spētu saprast vārdu, spētu uzminēt tā nozīmi un spētu efektīvi sazināties.

Tātad, kā jūs atradīsiet šos svarīgākos, visbiežāk lietotos vārdus? Kā apgūt svarīgāko vārdu krājumu? Labākais risinājums ir izmantot biežumu sarakstu vai izmantot metodi vai kursu, kas balstīts uz biežumu sarakstu, kas palīdzēs jums apgūt noderīgāko vārdu krājumu. Vispirms koncentrējiet savu laiku, koncentrējiet savu enerģiju uz vissvarīgākajiem vārdiem, kurus jūs nekavējoties izmantosiet. Šeit ir redzams ekrānšāviņš no tīmekļa vietnes frequencylist.com, kas ir bezmaksas resurss, kuru varat izmantot, lai pārlūkotu 5000 visbiežāk lietoto vārdu angļu valodā. Tajā ir daudz noderīgas informācijas, piemēram, par pašu vārdu, piemēram, kāda ir runas daļa. Tātad šeit mēs redzam, ka tas ir darbības vārds.

Un, kā mēs tikko redzējām, ir svarīgi zināt katra vārda gramatisko kategoriju, lai jūs zinātu, kādas ir citas vārda formas, vai ne? Tātad šeit jūs redzat, ka vārda būt inflikācijas jeb citas vārda būt formas ir būt, esmu, ir, ir, bija, ir, ir, bija, bija, bija, un neviena no tām nav acīmredzama, vienkārši aplūkojot vārdu būt, pareizi? Tāpēc ir ļoti svarīgi izpētīt katra vārda citas formas. Apbrīnojams ir tas, ka šajā tīmekļa vietnē var meklēt vārdu arī YouTube, līdzīgi kā Youglish, jūs varat redzēt, kā vārds tiek lietots kontekstā. Tagad es iesaku izmantot FrequencyList.com, jo tā ir bezmaksas vietne. Tā ļauj jums pārlūkot visus 5000 visbiežāk lietotos vārdus angļu valodā. Un, kad jūs iemācīsieties visus 5000 no tiem, jūs varēsiet angļu valodā darīt jebko, ko vēlaties. Labi? Jūs būsiet pilnīgi brīvi runājošs. Nākamā svarīgā lieta, kas jums jādara, lai uzlabotu klausīšanos, izpratni angļu valodā, ir jāzina par fonētiku. Nebēdziet prom. Nebaidieties. Tas nav tik sarežģīti, kā izklausās, un mēs neiedziļināsimies pārāk sīkumos.

Mēs apskatīsim tikai tās lietas, kas jums noderēs nekavējoties. Un pirmā lieta, kas jums noteikti ir jādara, ir jāiemācās atpazīt un jāspēj izrunāt visas angļu valodas skaņas vai visas tā dialekta skaņas, kura akcentu jūs mācāties. Labi?

Vai jūs zinājāt, ka vispārējā amerikāņu angļu valodā ir 39 skaņas? Iespējams, ka ar jums neviens nekad nav sēdējis, lai pārrunātu katru skaņu, kā to izrunāt, kā atpazīt, kad kāds to izrunā, un kā to artikulēt, vai ne? Tieši to mēs tagad darīsim, izmantojot apbrīnojamu resursu, ko sauc par amerikāņu IPA diagrammu. Lūk, kā izskatās tīmekļa vietne americanipachart.com, un tā ir interaktīva infografika, kas ļauj jums bez maksas pārlūkot visas 39 vispārējās amerikāņu valodas skaņas. Šo tabulu var pat bez maksas izdrukāt vai lejupielādēt. Šeit jūs varat redzēt, ka, pirmkārt, mums ir 24 līdzskaņi, ko izmanto amerikāņu standartā. Labi. Tagad infografikā varat noklikšķināt uz skaņas, lai dzirdētu, kā to izrunā dzimtā valoda. Labi?

Redzēsim P: puh, puh, puh, puh, puh. Mums ir vārda piemērs, un jūs redzat vārdu angļu valodā, tad jūs redzat vārda fonētisko transkripciju, lai jūs varētu analizēt katru skaņu. Tātad, ja noklikšķināsiet uz vārda, jūs vēlreiz dzirdēsiet, kā šo vārdu izrunā dzimtā valoda. Cūka, cūka. Ja noklikšķināsiet otrreiz, dzimtā valoda izrunās to pašu vārdu lēni. Cūka, cūka. Mērķis ir apgūt visas skaņas, visas 39 vispārējās amerikāņu valodas skaņas, un iemācīties tās izrunāt gan atsevišķi, gan vārda ietvaros. Katram cilvēkam ir grūti izrunāt atšķirīgas skaņas, un tas parasti ir atkarīgs no dzimtās valodas. Ja skaņa vispārējā amerikāņu valodā nepastāv jūsu dzimtajā valodā, tad jums būs grūtāk šo skaņu izrunāt. Piemēram, skaņa th, /θ/ ir skaņa, kas nepastāv daudzās valodās, un ārzemniekiem parasti ir grūti to izrunāt. Tāpēc nedaudz piestrādāsim pie tās. Pantera, pantera, pantera, pantera, pantera. Labi? Tāda pati skaņa, bet izrunāta /ð/, /ð/, /ð/, /ð/. Spalvu, spalvu, spalvu.

Tātad, jūs varat arī iziet cauri visiem Vispārējās amerikāņu valodas patskaņiem. Tātad jums ir 10 tīrās patskaņu skaņas Vispārējā amerikāņu valodā, piemēram, i rozā: i, i, rozā, rozā, rozā, rozā, rozā, rozā, rozā. Vai arī skaņa, kas ir ļoti raksturīga amerikāņu angļu valodai, kuru ārzemniekiem ir grūti izrunāt: er, er, purple, purple, purple, purple, purple, purple. Labi? Un jūs varat arī pārlasīt visus piecus diftongus vai piecus amerikāņu standarta valodas patskaņu klasterus, piemēram, ei, ei, ei, ei savienojumā jade, jade, jade, jade, jade. Labi? Vai ai, ai, ai vārdos lime, lime, lime, lime, lime. Tagad mēs tikko redzējām amerikāņu IPA diagrammu, kas ir bezmaksas tīmekļa vietne, kuru var izmantot, lai pārlūkotu visas 39 amerikāņu standarta angļu valodas skaņas. Es ieteiktu jums individuāli pārlasīt katru skaņu un koncentrēties uz tām, kuras jums ir visgrūtāk atpazīt un visgrūtāk izrunāt. Tagad paturiet prātā, ka citā videoklipā mēs aplūkosim katru skaņu vispārējā amerikāņu valodā un izrunāsim to kopā.

Nākamais solis, ko es jums varu piedāvāt, lai uzlabotu klausīšanās izpratni, ir mācīties kontekstā un vienmēr mācīties kontekstā. Nav jēgas mācīties atsevišķus vārdus. Un, ja jūs kādreiz esat mācījies vai mācījāties vārdu atsevišķi ārpus konteksta, ziniet, ka tā ir kļūda, jo jums būs grūti gan saprast vārdu, kad to lietos kāds cits, gan arī jums būs grūti šo vārdu atcerēties, lai spētu to lietot, kad tas jums būs nepieciešams. Vai ne? Tāpēc jums vienmēr ir jāmācās kontekstā un jums vienmēr ir jāpakļauj sevi angļu valodas pieredzei. Tagad šeit ir daži resursi, kurus jūs varat izmantot, lai iepazīstinātu sevi ar angļu valodu, un šie ir daži materiāli, kas ļaus jums mācīties angļu valodu jautrā un dabiskā veidā. Tagad es iesaku apskatīt dažus YouTube kanālus, mūziku, filmas, seriālus, grāmatas un pat komiksus. Mūsu blogā clickandspeak.com jūs varat atrast rakstus ar resursiem, lai bez maksas praktizētu angļu valodu.

Nākamais solis, ko es jums piedāvāju, ir pavadīt laiku ar audio un bez teksta, laika periodus, kad jūs klausīsieties tikai angļu valodu bez teksta, bez subtitriem, bez transkripcijām. Labi? Tagad tas ir svarīgi, jo vairāk laika jūs pavadīsiet, klausoties angļu valodu, jo labāk jūs to sapratīsiet un jo ērtāk jutīsieties, klausoties to. Šajos periodos koncentrējieties tikai uz skaņu, pievērsiet uzmanību tam, kā tiek izrunāti vārdi. Ja kādreiz dzirdat jaunu vārdu, kuru neatpazīstat, varat veikt šo nelielo vingrinājumu, izrunājot vārdu vai mēģinot to izrunāt un meklējot to internetā. Tas palīdzēs jums pierast pie runātās un rakstītās angļu valodas atšķirībām. Labi? Un lieliski ir tas, ka vārdnīca vai Google, neatkarīgi no tā, ko jūs izmantojat, visticamāk, atpazīs šo vārdu pat tad, ja jūs to nepareizi uzrakstījāt.

Tātad šie bija mani galvenie padomi, kā uzlabot klausīšanās izpratni angļu valodā. Lieta tāda, ka cilvēki parasti mēdz diezgan labi iemācīties saprast angļu valodu, bet viņiem joprojām ir grūti atbildēt, atbildēt vai runāt, vai ne? Un parasti sarunās pusi no laika jūs klausāties, bet otru pusi laika jūs runājat. Tātad, ja vēlaties efektīvi sazināties angļu valodā, tad jums ir arī jāiemācās labāk izteikties. Nākamajā video es jums parādīšu dažus no labākajiem veidiem, kā jūs varat uzlabot savu runāšanu angļu valodā. Labi? Paldies, ka noskatījāties (un lasāt!).

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:14 pm