[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Učte sa anglicky s YouTube

Najlepšie kanály YouTube na učenie angličtiny 📸

Read this article in English: The best YouTube channels to learn English 📸.

Hľadáte zábavný spôsob, ako sa naučiť anglicky? Tu je zoznam najlepších vzdelávacích kanálov YouTube na učenie angličtiny!

Každý už počul o YouTube - obrovskej platforme, na ktorej sa každý deň zverejní viac ako 300 hodín videí! Ale ako by ste to všetko mohli využiť na zlepšenie svojej angličtiny?

Vybrali sme pre vás najlepšie kanály na učenie angličtiny, zlepšenie prízvuku (či už amerického alebo britského), ako aj kanály s tipmi a technikami, ktoré vám pomôžu pri štúdiu angličtiny, či už ste začiatočník alebo pokročilý!

Vyberte si svoju úroveň a nájdite tie najlepšie kanály pre vás!

Kanály pre začiatočníkov

Ak sa chcete zoznámiť s angličtinou od úplného začiatku, tieto kanály sú ideálne pre začiatočníkov a falošných začiatočníkov:

Speak English with Christina

Christina sa venuje širokej škále tém, od gramatiky (napríklad rozdielom medzi používaním infinitívu a tvaru -ing ), ako aj videám, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť hovorenej angličtine a dokonca začať myslieť v angličtine!

Ako zlepšiť porozumenie hovorenej angličtiny

Daily English Conversation

Ak dávate prednosť tradičnejším metódam, potom je tento kanál určený práve vám! Ponúka videá s bežnými vetami a slovíčkami so zvukom, ktoré môžete počúvať kdekoľvek. Pomôže vám to zvyknúť si na zvuky anglického jazyka a lepšie porozumieť angličtine v kontexte. Takmer akoby ste počúvali podcasty!

Naučte sa bežné vety a slovnú zásobu v angličtine

Kanály pre stredne pokročilých

Ak ste stredne pokročilý hovorca, odporúčam vám sledovať videá výlučne v angličtine. Som si istý, že vaša úroveň je už dostatočne dobrá na to, aby ste im rozumeli - nebuďte skromní!

Britská angličtina

Easy English

Začnime od jedného z mojich obľúbených kanálov na precvičovanie jazykov. Máte radi autentický obsah? Počúvať skutočných ľudí, ktorí hovoria po anglicky na ulici? V tom prípade vám odporúčam kanál Easy English! Je to skvelý spôsob, ako sa naučiť skutočnú angličtinu pomocou YouTube!

Prejdite sa po uliciach Anglicka a zistite, čo si ľudia myslia o témach, ktoré sú aktuálne a zaujímavé. Budete počúvať skutočné rozhovory, nehovoriac o tom, že sú k dispozícii titulky, ktoré vám pomôžu, ak niečomu nebudete rozumieť!

Čo majú ľudia z Yorku na svojom meste najradšej?

Speak English with Misterduncan

Vďaka svojmu humoru, osobnosti a, samozrejme, britskému prízvuku si Misterduncan udrží pozornosť všetkých študentov!

Vo svojich videách sa venuje témam, ktoré sú relatívne základné, ako napríklad anglická abeceda, ako sa anglicky pozdraviť a rozlúčiť, ale aj témam, ktoré môžu byť zaujímavé pre stredne pokročilých študentov, ako napríklad anglický slang:

Hovoriť po anglicky s Misterduncan

English with Lucy

Naučte sa hovoriť s krásnym britským prízvukom, presne ako Lucy! Delí sa s vami o techniky, ako sa efektívne naučiť slovnú zásobu, ako ľahšie viesť konverzáciu v angličtine a predovšetkým natáča veľa videí zameraných na výslovnosť v britskej angličtine.

Naučte sa anglickú výslovnosť na YouTube

BBC Learning English

Učiť sa angličtinu s BBC znie ako dobrý nápad, však? Kanál BBC's na YouTube ponúka množstvo videí na zaujímavé a autentické témy s otázkami, ktoré preveria vaše porozumenie!

Ak ste už na pokročilej úrovni, môžete si pozrieť aj rubriku News Review, kde analyzujú jazyk používaný v správach a vysvetľujú, ako lepšie porozumieť pokročilejším témam:

Naučte sa používať jazyk správ v každodennom živote!

British Council | LearnEnglish Kids

Máte deti? Chceli by ste ich učiť angličtinu už od útleho veku? Vďaka tomuto kanálu z British Council, môžete svoje deti oboznámiť s angličtinou pomocou videí, ktoré sú vzrušujúce, zaujímavé a vzdelávacie! A ak máte záujem, môžete sa popri malých deťoch zdokonaľovať aj v angličtine - počúvanie rozprávok alebo detských pesničiek v angličtine je skvelý spôsob, ako sa prepašovať na niekoľko hodín cvičenia navyše!

Angličtina pre začiatočníkov na YouTube

Americká angličtina

Pokračujeme v našom zozname s najlepšími kanálmi YouTube na výučbu americkej angličtiny:

Rachel's English

Predstavujeme vám Rachel, kráľovnú americkej výslovnosti! Ak si chcete zlepšiť svoj americký prízvuk, vrelo vám odporúčame pozrieť si jej videá venované výslovnosti, polohe úst pri tvorbe jednotlivých zvukov americkej angličtiny a tomu, ako zlepšiť porozumenie americkej angličtiny. V jej najobľúbenejšom videu napríklad vysvetľuje rozdiel medzi výslovnosťou slov six a sex... Môžete si predstaviť, že je dobré naučiť sa tieto dve slová rozlišovať!

Ak vás Racheline videá o výslovnosti zaujali, určite sa vám bude páčiť naša interaktívna infografika, ktorá vám pomôže zvládnuť všetkých 39 hlások americkej angličtiny!

Accent's Way English with Hadar

Hadar pochádza z Izraela, ale po anglicky hovorí s dokonalým americkým prízvukom. Vo svojich videách sa delí o svoje tajomstvá výslovnosti zvukov v americkej angličtine a učí, ako vyslovovať zložité slová v angličtine. Keď to zvládla ona, prečo by ste to nezvládli aj vy?

5 ťažkých slov, ktoré sa vyslovujú v americkej angličtine

engVid

Tento kanál sa zaoberá gramatikou, slovnou zásobou, tréningom prízvuku, slangom, idiomatickými výrazmi, kultúrou a mnohým ďalším! Užite si jasné vysvetlenia, štruktúrované lekcie a 11 rôznych učiteľov z celého sveta!

Najlepší kanál YouTube na učenie anglickej gramatiky?

JenniferESL

Potrebujete sa znovu naučiť základy angličtiny? S videami Jennifer to zvládnete! Je to pokojná učiteľka, ktorá je pozitívna a príjemná. To vytvára dokonalú atmosféru na učenie! Tvorí videá o anglickej výslovnosti, štruktúrované lekcie základov, ale aj pokročilejšie témy, ako sú napríklad idiomatické výrazy alebo slang!

Naučte sa rozprávať po anglicky!

Business English Pod

Ak sa potrebujete naučiť anglicky kvôli práci alebo aby ste mohli obchodovať v angličtine, potom vám tento kanál bude určite veľmi užitočný! Venuje sa špecializovaným témam, ako je napríklad predkladanie ponúk alebo finančná slovná zásoba v angličtine!

Ako vyjadriť svoj názor počas pracovného stretnutia?

VOA Learning English

Chcete si pozrieť videá v angličtine, ale možno sa vám stále zdá, že jej trochu ťažko rozumiete? Ak je to tak, tento kanál je pre vás ideálny! Tieto videá sú pomalšie a hovoriaci viac artikulujú! Môže vám poslúžiť ako odrazový mostík na dosiahnutie pokročilejšej úrovne!

Čo znamená stereotype?

Austrálska angličtina

Aussie English

Zaujíma vás Austrália alebo austrálsky prízvuk? Pete nám ukáže, ako vyslovovať austrálske samohlásky, predvedie rôzne austrálske prízvuky a naučí nás slangové výrazy z jeho rodnej krajiny!

Rôzne varianty austrálskeho prízvuku

Novozélandská angličtina

Žiaľ, zatiaľ neexistujú kanály venované výhradne novozélandskému prízvuku, ale na YouTube sme zhromaždili tie najlepšie videá, ktoré vám ukážu, ako znie tento prízvuk, ako si ho osvojiť a niektoré bežné Kiwi slangy!

Najlepšie videá na učenie angličtiny na YouTube

Kanály pre pokročilých

Ak máte pokročilú úroveň angličtiny, potom by sme vám odporúčali sledovať neadaptovaný obsah! Videá, ktoré vytvorili rodení hovoriaci pre rodených hovoriacich. To je najlepší spôsob, ako sa vystaviť prirodzenému spôsobu rozprávania a získať skvelý prízvuk v angličtine! Učenie a precvičovanie pomocou videí na YouTube je jedným z mojich absolútne najobľúbenejších spôsobov zlepšovania jazykových zručností! V skutočnosti sme tiež plánovali čoskoro uverejniť článok so zoznamom najlepších kanálov YouTube na precvičovanie angličtiny. Takže zostaňte naladení!

Pozri tiež

Ak sa vám páčil tento článok o najlepších kanáloch YouTube na učenie angličtiny, potom sa vám určite budú páčiť aj tieto:

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:25 pm