[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Nájdite si anglicky hovoriacich priateľov 🤗

Ako nájsť anglicky hovoriaceho kamaráta na dopisovanie ✍️

Read this article in English: How to find an English-speaking penpal ✍️.

Načo sa roky učiť angličtinu, keď ju nikdy nepoužijete? Zistite, ako a kde nájsť anglicky hovoriacich partnerov na dopisovanie!

Angličtinu sa určite učíte už roky, ale len zriedkavo sa vám stáva, že by ste ňou hovorili. Vedeli ste, že v škole má polovica študentov možnosť hovoriť po anglicky len jednu hodinu? Jednu hodinu týždenne? Jednu hodinu za mesiac? Nie! Jednu hodinu počas celého svojho vzdelávania.

Určite ste však počuli aj o tom, že practice makes perfect!. Musíte sa stretávať s konverzačnými partnermi, nájsť si penpals, precvičovať angličtinu so skutočnými ľuďmi. To je to, čo pre vás urobí rozdiel v hovorenom jazyku a pomôže vám cítiť sa v angličtine pohodlne. Hovorená angličtina nie je to isté ako písaný jazyk a je nevyhnutné rozprávať sa s rodenými hovoriacimi, aj keby to malo byť len na chvíľu.

Našťastie ešte nikdy nebolo také jednoduché nájsť si anglicky hovoriacich priateľov. Môžete to urobiť pomocou webových stránok, na ktorých nájdete anglicky hovoriacich penpals.

Hľadanie anglicky hovoriacich kamarátov na dopisovanie - osvedčené stránky

Tu je výber stránok, ktoré som objavil v priebehu rokov a ktoré sa ukázali ako užitočné.

ConversationExchange

Najskôr sa porozprávajme o ConversationExchange - bezplatnej webovej stránke, ktorá vám umožní nájsť anglicky hovoriacich partnerov na dopisovanie. Rozhranie je prehľadné a nezahlcuje vás reklamami.

Stránky vám umožňujú hľadať ľudí, s ktorými si môžete písať, a umožňujú vám vyhľadávať samozrejme podľa jazyka, ale aj podľa krajiny, v ktorej sa daná osoba práve nachádza (obzvlášť užitočné, ak plánujete danú krajinu navštíviť!).

Navyše si môžete vybrať, či chcete mať Face to face conversations (stretnúť sa s ľuďmi osobne), či chcete radšej komunikovať prostredníctvom listov (Correspondence (Pen-Pal)), alebo či chcete hovoriť online (Using a chat software). V prípade poslednej možnosti máte na výber medzi Skype a tonou ďalších softvérov.

CouchSurfing

CouchSurfing Je to známa stránka, pretože vám umožňuje nájsť ľudí, ktorí sa vám prispôsobia po celom svete. Umožní vám ušetriť nejaké peniaze počas vašich ciest a predovšetkým je oveľa prívetivejšia ako hotel.

Neviem presne prečo, ale na stránke CouchSurfing je mimoriadne jednoduché prelomiť ľady. Stále si musíte dávať pozor, kam klikáte (stránka má systém hodnotenia, ktorý vám s tým pomôže), ale nie je nič lepšie ako prísť do nového mesta a hneď sa stretnúť s rodenými hovoriacimi, ktorí vám ukážu okolie a zároveň si precvičia nový jazyk. Je to jednoducho skvelé!

Stránka CouchSurfing vám však nepomôže len s hľadaním ubytovania. Môžete ju využiť na nájdenie nových kontaktov na miestnych rodených hovorcov, s ktorými môžete ísť na kávu (môžete sa s nimi skontaktovať pred cestou alebo počas nej - odporúčam vám urobiť oboje). Jednoducho si na stránke vyhľadajte ľudí, ktorí boli nedávno aktívni, alebo takých, ktorí majú podobné záujmy, a ponúknite im, aby ste s nimi išli na drink a pokecali. Ľudia na stránke CouchSurfing sú zvyčajne otvorení (inak by tam neboli!).

Na záver, Couchsurfers často organizujú podujatia (stretnutia, pikniky). Samozrejme, nie všetky podujatia sú rovnako dobré, ale aj tak je to skvelý spôsob, ako nájsť rodených hovorcov, keď ste v krajine, alebo dokonca cudzincov žijúcich vo vašej krajine.

MeetUp

Podobne ako na stránke CouchSurfing, ale orientovanej skôr na prácu a koníčky ako na večierky, je tu MeetUp.com.

A meetup v angličtine znamená neformálne stretnutie. Webová stránka MeetUp umožňuje zúčastňovať sa alebo organizovať podujatia na konkrétne témy. Ak sa chcete stretnúť so skupinou ľudí, ktorí sa zaoberajú jogou alebo možno výmenou jazykov, turistikou, podnikaním, technológiami (ktoré sú na stránke veľmi populárne), alebo dokonca chovom kôz v horách... No je veľká šanca, že takáto skupina už existuje.

Približne polovica podujatí je bezplatná a za druhú polovicu sa žiada mierny účastnícky poplatok, zvyčajne okolo 5 USD na pokrytie poplatkov za podujatie.

Stránka má približne 100 miliónov členov nachádzajúcich sa v 181 krajinách a bez ohľadu na krajinu je tu množstvo podujatí v angličtine. Ak existuje téma, okolo ktorej by ste sa chceli zoznámiť s ľuďmi, táto webová stránka je na to najlepšia.

italki

italki (vyslovuje sa /ˈaɪ·tɔk·i/) je **platforma, ktorá spája študentov a učiteľov (professional teachers) alebo lektorov (community tutors). Konkrétne to znamená, že ju môžete využiť buď na tradičné hodiny angličtiny, alebo na precvičovanie konverzačných zručností.

Učitelia a komunitní lektori vám samozrejme účtujú poplatky, pretože, ako my všetci, musia platiť nájom! Existuje aj bezplatná možnosť, a to nájsť si partnera na dopisovanie alebo jazykovú výmenu (v tomto prípade zaplatíte svojím časom).

Táto stránka je mimoriadne populárna medzi ľuďmi, ktorí sa učia moderné jazyky, vrátane polyglotov.

Nie vždy je ľahké nájsť niekoho, s kým by ste sa mohli porozprávať, a táto stránka ponúka jednoduché a praktické riešenie. Väčšina výmen prebieha cez Skype.

Nové stránky na nadviazanie priateľstiev s anglicky hovoriacimi ľuďmi

Tu je stručný zoznam ďalších webových stránok, ktoré som nepoužíval tak často, ale o ktorých ľudia hovorili a ktoré sa im zrejme páčia. Potom sa s vami podelím o svoje tipy, ako si nájsť dobrého anglicky hovoriaceho partnera na dopisovanie.

  • HelloTalk je aplikácia pre mobilné telefóny, ktorá vám umožní ľahko nadviazať kontakt s rodenými hovorcami. Umožňuje vám vymieňať si názory v textovej podobe, prostredníctvom chatu, ale ak chcete, môžete svojmu partnerovi v konverzácii vždy zavolať.
  • Tandem vám umožňuje vymieňať si správy prostredníctvom mobilného telefónu.

Tento zoznam budem rozširovať, keď dostanem vaše návrhy a keď objavím nové.

Ako nájsť správneho anglicky hovoriaceho penpal

Stretávanie sa s novými ľuďmi, najmä s tými, ktorí hovoria iným jazykom, môže zmeniť váš život a prinútiť vás prežiť mnoho neobyčajných dobrodružstiev. Mne osobne to pomohlo nájsť si priateľov na niekoľkých kontinentoch, navštíviť mestá a dokonca celé krajiny a tiež nadviazať niekoľko vzťahov.

Na to všetko však potrebujete stretnúť tých správnych ľudí. Tu je teda niekoľko tipov a príkladov správ, ktoré si môžete posielať.

Tipy, ktoré vám pomôžu začať

Učenie sa angličtiny je do veľkej miery spoločenská skúsenosť a čím pohodlnejšie sa cítime pri stretávaní sa s novými ľuďmi, tým je to jednoduchšie. (Je to zručnosť, na ktorej môžete pracovať nielen kvôli angličtine - čím spoločenskejší budete, tým viac príležitostí dostanete).

Tu je teda niekoľko jednoduchých tipov, ako si nájsť a udržať anglicky hovoriacich kamarátov na dopisovanie.

  • Zaujímajte sa o ľudí, buďte zvedaví, buďte dobrým poslucháčom. Čím viac sa o nich budete zaujímať, tým viac vás budú považovať za zaujímavého.
  • Hovorte o tom, čo vás baví. Nadšenie je nákazlivé!
  • Buďte pozitívni. Učenie angličtiny je ideálnou príležitosťou zabudnúť na vlastné problémy.
  • Namiesto toho, aby ste hovorili o tom, čo robíte (nikto nemá dokonalý život), môžete hovoriť o tom, čo by ste robili vy, a povzbudzovať partnerov k tomu istému. Rozprávanie o svojich snoch a projektoch je dobrý spôsob, ako prelomiť ľady.

A nakoniec, páni, vyhnite sa tomu, aby ste sa na tieto stránky na výmenu jazykov pozerali ako na zoznamovacie aplikácie. Ak si s niekým dobre rozumiete a príťažlivosť je vzájomná, veci sa prirodzene vyvinú. Netreba byť ťahúňom a odrádzať ľudí od používania týchto stránok.

Skvelá kniha o komunikácii, ktorú si môžete prečítať alebo vypočuť v angličtine, je How to Win Friends and Influence People od Dalea Carnegieho. Je to klasika, dokonca základ v oblasti osobného rozvoja. Názov sa môže zdať trochu hlúpy, ale kniha je plná dobrých rád.

Príklady správ na odoslanie

Tu je niekoľko príkladov správ, ktoré som poslal a úspešne použil na nadviazanie priateľstiev s anglicky hovoriacimi ľuďmi a na začatie jazykových výmen pre rôzne jazyky (použil som ho na učenie maďarčiny a precvičovanie španielčiny, ale príklady som prispôsobil angličtine).

Správa na stránke Couchsurfing v angličtine (ubytovanie 1):

Hello [MENO OSOBY]!

If you feel like traveling without leaving [VAŠE MESTO], let meet sleep on your couch! :) I'll be in [VAŠA KRAJINA] for [X MESIACOV/X TÝŽDŇOV] and I would like to CouchSurf a little in [VAŠE MESTO] because I definitely want to spend time with locals. I'm here to learn English.

Ciao

[VAŠE MENO]

Správa na Couchsurfing v angličtine (ubytovanie 2):

Hi [THE PERSON'S NAME],

My name is [YOUR NAME]. I'm from France and started a little trip around the world two weeks ago. Right now I'm in [CITY A] and next week I'll be in [YOUR CITY]. I'd like to couchsurf with someone chill with who I could speak English, because I'm learning this nice language. I only know a few words (this sucks!), but I'm trying my best. I would only need a couch to sleep on for 2-3 nights, or whatever is most convenient for you, of course.

Have a nice day!

[YOUR NAME]

Správa na Couchsurfingu v angličtine (na drink):

Hi girls, (správa, ktorú som poslal skupine priateľov na CouchSurfing)

I've just moved to [CITY] and I am looking to make friends around a drink, chatting in English or French. I have been learning English for a few months and now have the chance to practice and make faster progress!

[YOUR NAME]

Pre ostatné stránky nemám príklad jednej z mojich správ, ale niečo také by malo stačiť:

Hi [THE PERSON'S NAME]!

My name is [YOUR NAME]. I'm from [YOUR COUNTRY] and am planning to travel and see the world. Right now, I'd like to find someone cool to practice my English with. In exchange, I'll be happy to help you with your [YOUR LANGUAGE]. I definitely want to spend time chatting with [AMERICANS / ENGLISH / AUSTRALIANS OR WHEREVER YOU WANT TO GO]. I love [HOBBY 1], [HOBBY 2] and just to talk to people and make friends.

All the best,

[YOUR NAME]

Toto sú správy, ktoré sú dosť všeobecné, ktoré fungovali, ale ak chcete, môžete si ich samozrejme prispôsobiť alebo personalizovať v závislosti od vlastných záujmov a záujmov osoby, ktorú kontaktujete (najmä ak máte niečo spoločné). Pripravíte sa tak na to, aby ste mohli hovoriť o zaujímavých veciach v angličtine!

Prajeme vám príjemné stretnutia s novými ľuďmi!

P.S. Vynechal som nejaké dobré stránky na hľadanie anglicky hovoriacich penpals? A čo vy, ako ste našli ľudí, s ktorými sa môžete porozprávať po anglicky? Podeľte sa o informácie a anekdoty v komentároch!

P.P.S. Ak si chcete nájsť anglicky hovoriacich priateľov, použite jeden z vyššie uvedených zdrojov a nie sekciu komentárov.

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:28 pm