[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Leia ingliskeelseid sõpru 🤗

Kuidas leida ingliskeelne kirjasõber ✍️

Read this article in English: How to find an English-speaking penpal ✍️.

Milleks õppida aastaid inglise keelt, kui sa seda kunagi ei kasuta? Avasta, kuidas ja kust leida ingliskeelseid kirjasõpru!

Te olete kindlasti aastaid inglise keelt õppinud ja ometi leiate end harva seda rääkides. Kas teadsid, et koolis saavad pooled õpilased inglise keelt rääkida vaid ühe tunni jooksul? Üks tund nädalas? Üks tund kuus? Ei! Üks tund kogu nende hariduse jooksul.

Kuid kindlasti olete kuulnud ka seda, et practice makes perfect!. Sa pead kohtuma vestluspartneritega, leidma kirjasõpru, harjutama inglise keelt reaalsete inimestega. See on see, mis teeb sinu jaoks kõnekeeles vahet ja aitab sul end inglise keeles mugavalt tunda. Räägitud inglise keel ei ole sama, mis kirjakeel, ja on oluline rääkida emakeelekõnelejatega, isegi kui see on vaid natuke aega korraga.

Õnneks ei ole kunagi varem olnud nii lihtne leida inglise keelt kõnelevate sõpru. Seda saab teha, kasutades veebisaite, et leida ingliskeelseid kirjasõpru.

Ingliskeelsete kirjasõprade leidmine - hästi tuntud saite

Siin on valik saite, mida olen aastate jooksul avastanud ja mis on osutunud kasulikuks.

ConversationExchange

Kõigepealt räägime ConversationExchange - tasuta veebisaidist, mis võimaldab teil leida ingliskeelseid kirjasaatjaid. Kasutajaliides on puhas ja ei kimbuta teid reklaamidega.

Sait võimaldab teil otsida inimesi, kellega vestelda, ja võimaldab otsida loomulikult keele järgi, aga ka selle riigi järgi, kus inimene praegu viibib (eriti kasulik, kui plaanite riiki külastada!).

Veelgi enam, saate valida, kas soovite Face to face conversations (kohtuda inimestega isiklikult), kas eelistate suhelda kirjade kaudu (Correspondence (Pen-Pal)) või soovite rääkida internetis (Using a chat software). Viimase võimaluse puhul on teil valida Skype'i ja tonnide kaupa muid tarkvarasid.

CouchSurfing

CouchSurfing on kuulus sait, sest see võimaldab teil leida inimesi, kes teid üle kogu maailma majutaksid. See võimaldab teil reiside ajal raha kokku hoida ja eelkõige on see palju külalislahkem kui hotell.

Ma ei tea täpselt, miks, aga CouchSurfing on äärmiselt lihtne jää murda. Sa pead ikka olema ettevaatlik, kus sa klikid (saidil on hindamissüsteem, mis aitab seda teha), kuid pole midagi paremat, kui uude linna saabudes koheselt kohtuda emakeelega kõnelejatega, kes sulle kõike näitavad ja samal ajal oma uut keelt harjutavad. See on lihtsalt suurepärane!

Kuid CouchSurfing ei aita sul ainult majutuskohti leida. Selle abil saate leida uusi kontakte kohalike emakeelekõnelejatega, kellega minna kohvi jo oma (võite nendega ühendust võtta enne reisi või reisi ajal - soovitan teha mõlemat). Lihtsalt otsige saidilt inimesi, kes on hiljuti tegutsenud või kellel on sarnased huvid, ja pakkuge neile välja, et läheksite jooki jooma ja vestlema. Inimesed veebilehel CouchSurfing on tavaliselt avatud (muidu nad ei oleks seal!).

Lõpuks, Couchsurfers korraldavad sageli üritusi (kokkusaamised, piknikud). Loomulikult ei ole kõik üritused võrdselt head, kuid see on siiski suurepärane võimalus leida emakeelseid kõnelejaid, kui olete riigis või isegi välismaalasi, kes elavad teie riigis.

MeetUp

Sarnaselt CouchSurfing, kuid rohkem tööle ja hobidele, mitte pidudele orienteeritud, on olemas ka MeetUp.com.

A meetup tähendab inglise keeles mitteametlikku kohtumist. Veebisait MeetUp võimaldab teil osaleda või korraldada üritusi konkreetsetel teemadel. Kui soovite kohtuda grupiga, kes tegelevad joogaga või võib-olla keeltevahetusega, matkamise, äri, tehnoloogia (mis on saidil väga populaarne) või isegi kitsekasvatusega mägedes... Noh, on suur tõenäosus, et selline grupp on juba olemas.

Umbes pooled üritused on tasuta ja ülejäänud pooled küsivad tagasihoidlikku osalustasu, tavaliselt umbes 5 dollarit, et katta ürituse kulud.

Saidil on umbes 100 miljonit liiget, kes asuvad 181 riigis, ja olenemata riigist on seal palju ingliskeelseid üritusi. Kui teil on mingi teema, mille ümber te tahaksite inimestega kohtuda, on see parim veebisait selleks.

italki

italki (hääldatakse /ˈaɪ·tɔk·i/) on **platvorm, mis ühendab õppijaid ja õpetajaid (professional teachers) või juhendajaid (community tutors). Täpsemalt tähendab see, et saate seda kasutada kas traditsiooniliste inglise keele tundide läbimiseks või oma vestlusoskuste harjutamiseks.

Õpetajad ja kogukonna juhendajad võtavad ilmselt tasu, sest nagu me kõik, peavad ka nemad üüri maksma! Seal on ka tasuta võimalus, nimelt kirjasõbra või keelevahetuspartneri leidmine (sellisel juhul maksad oma ajaga).

See sait on väga populaarne kaasaegseid keeli õppivate inimeste, sealhulgas polüglotide seas.

Alati ei ole lihtne leida kedagi, kellega rääkida, ja see sait pakub lihtsat ja praktilist lahendust. Enamik vahetusi toimub Skype'i vahendusel.

Uued saidid ingliskeelsete sõprade leidmiseks

Siin on lühike nimekiri teistest veebisaitidest, mida ma ei ole nii palju kasutanud, kuid millest inimesed on rääkinud ja mis tunduvad meeldivat. Pärast seda jagan teiega oma näpunäiteid hea ingliskeelse kirjasõbra leidmiseks.

  • HelloTalk on mobiiltelefonirakendus, mis võimaldab teil hõlpsasti kontakti saada emakeelena kõnelejatega. See võimaldab teil vahetada tekstiformaadis, vestluse kaudu, kuid kui soovite, võite alati oma vestluspartnerile helistada.
  • Tandem võimaldab teil vahetada sõnumeid oma mobiiltelefonis.

Täiendan seda nimekirja, kui saan teie soovitusi ja kui avastan uusi.

Kuidas leida õige ingliskeelne kirjasõber

Kohtumine uute inimestega, eriti nendega, kes räägivad teist keelt, võib muuta teie elu ja panna teid elama palju erakordseid seiklusi. Isiklikult on see aidanud mul leida sõpru mitmel kontinendil, külastada linnu ja isegi terveid riike ning luua ka mõned suhted.

Kuid kõige selle jaoks on vaja kohtuda õigete inimestega. Niisiis, siin on mõned nõuanded ja näidissõnumid, mida võite üksteisele saata.

Näpunäited, et alustada

Inglise keele õppimine on suures osas sotsiaalne kogemus ja mida mugavam on uute inimestega kohtuda, seda lihtsam on see. (See on oskus, mille kallal saab töötada mitte ainult inglise keele oskuse nimel - mida seltskondlikum oled, seda rohkem võimalusi saad).

Niisiis, siin on mõned lihtsad näpunäited, kuidas leida ja hoida oma ingliskeelseid kirjasõpru.

  • Ole huvitatud inimestest, ole uudishimulik, ole hea kuulaja. Mida rohkem sa nende vastu huvi tunned, seda rohkem leiavad nad sind huvitavaks.
  • Räägi sellest, mida sa armastad. Entusiasm on nakkav!
  • Olge positiivne. Inglise keele õppimine on ideaalne võimalus unustada oma probleemid.
  • Selle asemel, et rääkida sellest, mida teete (kellelgi ei ole täiuslik elu), võite rääkida sellest, mida te teeksite ja julgustada oma partnereid tegema sama. Oma unistustest ja projektidest rääkimine on hea viis jää murdmiseks.

Lõpetuseks, härrased, palun vältige nende saitide vaatamist keeltevahetuseks kui tutvumisrakendusi. Kui saate kellegagi hästi läbi ja tõmme on vastastikune, arenevad asjad loomulikult edasi. Ei ole vaja olla tülgastav ja heidutada inimesi nende saitide kasutamisest.

Hea raamat suhtlemisest, mida on lihtne lugeda või kuulata inglise keeles, on How to Win Friends and Influence People Dale Carnegie poolt. See on klassika, isegi põhikiri isikliku arengu valdkonnas. Pealkiri võib tunduda veidi rumal, kuid raamat on täis häid nõuandeid.

Näiteid saadetavate sõnumite kohta

Siin on mõned näited sõnumitest, mida olen saatnud ja edukalt kasutanud ingliskeelsete sõprade leidmiseks ja erinevate keelte vahetamise alustamiseks (olen kasutanud seda ungari keele õppimiseks ja hispaania keele harjutamiseks, kuid olen näited kohandanud inglise keelele).

Sõnum aadressil Couchsurfing inglise keeles (majutus 1):

Hello [ISIKU NIMI]!

If you feel like traveling without leaving [TEIE LINN], let meet sleep on your couch! :) I'll be in [TEIE RIIK] for [X KUUD/X NÄDALAT] and I would like to CouchSurf a little in [TEIE LINN] because I definitely want to spend time with locals. I'm here to learn English.

Ciao

[SINU NIMI]

Sõnum Couchsurfing inglise keeles (majutus 2):

Hi [THE PERSON'S NAME],

My name is [YOUR NAME]. I'm from France and started a little trip around the world two weeks ago. Right now I'm in [CITY A] and next week I'll be in [YOUR CITY]. I'd like to couchsurf with someone chill with who I could speak English, because I'm learning this nice language. I only know a few words (this sucks!), but I'm trying my best. I would only need a couch to sleep on for 2-3 nights, or whatever is most convenient for you, of course.

Have a nice day!

[YOUR NAME]

Sõnum Couchsurfing'ile inglise keeles (joomine):

Hi girls, (sõnum, mille saatsin sõpruskonnale aadressil CouchSurfing).

I've just moved to [CITY] and I am looking to make friends around a drink, chatting in English or French. I have been learning English for a few months and now have the chance to practice and make faster progress!

[YOUR NAME]

Teiste saitide puhul ei ole mul näide ühest minu sõnumist, kuid midagi sellist peaks piisama:

Hi [THE PERSON'S NAME]!

My name is [YOUR NAME]. I'm from [YOUR COUNTRY] and am planning to travel and see the world. Right now, I'd like to find someone cool to practice my English with. In exchange, I'll be happy to help you with your [YOUR LANGUAGE]. I definitely want to spend time chatting with [AMERICANS / ENGLISH / AUSTRALIANS OR WHEREVER YOU WANT TO GO]. I love [HOBBY 1], [HOBBY 2] and just to talk to people and make friends.

All the best,

[YOUR NAME]

Need on üsna üldised sõnumid, mis on toiminud, kuid kui soovite, võite neid loomulikult kohandada või isikupärastada sõltuvalt oma ja kontaktajate huvidest (eriti kui teil on midagi ühist). See valmistab teid ette, et rääkida huvitavatest asjadest inglise keeles!

Head kohtumist uute inimestega!

P.S. Kas ma jätsin vahele mõne hea saidi, kust leida ingliskeelseid kirjasaatjaid? Ja kuidas teie olete leidnud inimesi, kellega inglise keeles rääkida? Jagage infot ja anekdoote kommentaarides!

P.P.S. Kui soovite leida ingliskeelseid sõpru, kasutage palun ühte ülalnimetatud allikatest, mitte kommentaariumit.

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:54 pm