[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Poznaj anglojęzycznych przyjaciół 🤗

Jak znaleźć anglojęzycznego korespondenta ✍️

Read this article in English: How to find an English-speaking penpal ✍️.

Po co uczyć się angielskiego latami, jeśli nigdy nie zamierzasz go używać? Dowiedz się, jak i gdzie znaleźć anglojęzycznych przyjaciół!

Z pewnością uczysz się angielskiego od lat, a jednak rzadko nim mówisz. Czy wiesz, że w szkole połowa wszystkich uczniów mówi po angielsku tylko przez godzinę ? Jedna godzina tygodniowo? Jedna godzina miesięcznie? Nie! Jedna godzina podczas całej edukacji.

Jednak na pewno też to słyszałeś practice makes perfect! . Musisz spotkać się z rozmówcami, znaleźć korespondencyjnych przyjaciół, ćwiczyć angielski z prawdziwymi ludźmi. To właśnie zrobi dla Ciebie różnicę w języku mówionym i pomoże Ci czuć się komfortowo rozmawiając po angielsku. Mówiony angielski nie jest tym samym, co język pisany i rozmowa z native speakerami jest niezbędna, nawet jeśli jest to tylko chwilowe.

Na szczęście nigdy nie było tak łatwo znaleźć anglojęzycznych przyjaciół. Możesz to zrobić, korzystając ze stron internetowych, aby znaleźć anglojęzycznych przyjaciół .

Znalezienie anglojęzycznych przyjaciół z piórem - dobrze ugruntowanych witryn

Oto wybór stron, które odkryłem przez lata, a które okazały się przydatne.

Wymiana konwersacji

Przede wszystkim porozmawiajmy o Wymiana konwersacji - bezpłatna strona internetowa, na której można znaleźć korespondentów anglojęzycznych. Interfejs jest przejrzysty i nie przytłacza Cię reklamami.

Witryna umożliwia wyszukiwanie osób, z którymi można porozmawiać i wyszukiwanie według języka , oczywiście, ale także według kraju, w którym dana osoba aktualnie się znajduje (szczególnie przydatne, jeśli planujesz odwiedzić ten kraj!).

Co więcej, możesz wybrać, czy chcesz mieć Face to face conversations (spotkać się z ludźmi osobiście), jeśli wolisz komunikować się listownie ( Correspondence (Pen-Pal) ) lub jeśli chcesz porozmawiać online ( Using a chat software ). W przypadku ostatniej opcji masz wybór między Skype a mnóstwem innych programów.

Couchsurfing

Couchsurfing to słynna strona, ponieważ pozwala znaleźć ludzi na całym świecie. Pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas podróży, a przede wszystkim jest o wiele bardziej przyjazny niż hotel.

Nie wiem dokładnie dlaczego, ale bardzo łatwo przełamać lody CouchSurfing . Nadal musisz uważać, gdzie klikasz (strona ma system ocen, który pomaga w tym), ale nie ma to jak przybycie do nowego miasta i natychmiastowe spotkanie z native speakerami, aby pokazać Ci okolicę, jednocześnie ćwicząc swój nowy język. To jest po prostu świetne!

Ale CouchSurfing nie tylko pomaga w znalezieniu zakwaterowania. Możesz go użyć do nawiązania nowych kontaktów z lokalnymi native speakerami, z którymi możesz pójść na kawę (możesz się z nimi skontaktować przed lub w trakcie podróży - radzę zrobić jedno i drugie). Wystarczy poszukać na stronie osób, które ostatnio były aktywne lub mają podobne zainteresowania i zaproponować im pójście na drinka i pogawędkę. Ludzie na CouchSurfing są zazwyczaj otwarci (inaczej by ich tam nie było!).

Wreszcie, Couchsurferzy często organizujemy eventy (spotkania, pikniki). Oczywiście nie wszystkie wydarzenia są równie dobre, ale nadal jest to świetny sposób na znalezienie native speakerów, gdy jesteś w kraju, a nawet obcokrajowców mieszkających w Twoim kraju.

Spotkanie

W podobny sposób do CouchSurfing ale zorientowany bardziej na pracę i hobby niż na imprezy, jest, MeetUp.com .

ZA meetup w języku angielskim oznacza nieformalne spotkanie. Strona internetowa MeetUp pozwala uczestniczyć lub organizować wydarzenia dotyczące określonych tematów . Jeśli chcesz poznać grupę ludzi zajmujących się jogą, a może wymianą językową, turystyką pieszą, biznesem, technologią (która jest bardzo popularna na stronie), a nawet hodowlą kóz w górach… Cóż, jest duża szansa, że takie grupa już istnieje.

Około połowa wydarzeń jest bezpłatna, a druga połowa prosi o skromną opłatę za uczestnictwo, zwykle około 5 USD na pokrycie opłat za wydarzenie.

Witryna ma około 100 milionów członków w 181 krajach i niezależnie od kraju, odbywa się wiele wydarzeń w języku angielskim . Jeśli jest temat, wokół którego chciałbyś poznać ludzi, jest to najlepsza strona do tego.

italki

italki (wyraźny /ˈaɪ·tɔk·i/ ) to **platforma, która łączy uczniów i nauczycieli ( professional teachers ) lub korepetytorów ( community tutors ). Mówiąc dokładniej, oznacza to, że możesz go używać na tradycyjnych lekcjach języka angielskiego lub ćwiczyć umiejętności konwersacyjne.

Nauczyciele i opiekunowie społeczności oczywiście pobierają opłaty, ponieważ, jak my wszyscy, musimy płacić czynsz! Istnieje również bezpłatna opcja, a mianowicie znalezienie korespondencyjnego partnera lub partnera językowego (w takim przypadku zapłacisz swoim czasem).

Ta strona jest niezwykle popularna wśród osób uczących się języków nowożytnych, w tym poliglotów.

Nie zawsze jest łatwo znaleźć kogoś, z kim można porozmawiać, a ta strona oferuje proste i praktyczne rozwiązanie. Większość wymian odbywa się przez Skype.

Nowe strony, aby poznać anglojęzycznych przyjaciół

Oto krótka lista innych stron internetowych, z których nie korzystałem tak często, ale o których ludzie rozmawiali i wydają się lubić. Następnie podzielę się z wami moimi wskazówkami, jak znaleźć dobrego angielskojęzycznego przyjaciela.

  • WitajRozmawiaj to aplikacja na telefon komórkowy, która umożliwia łatwy kontakt z native speakerami. Pozwala to na wymianę w formacie tekstowym, poprzez czat, ale jeśli wolisz, zawsze możesz zadzwonić do swojego rozmówcy.
  • Tandem umożliwia wymianę wiadomości w telefonie komórkowym.

Rozszerzę tę listę, gdy otrzymam Twoje sugestie i odkryję nowe.

Jak znaleźć odpowiedniego anglojęzycznego przyjaciela?

Poznawanie nowych ludzi, zwłaszcza tych, którzy mówią innym językiem, może zmienić Twoje życie i sprawić, że przeżyjesz wiele niezwykłych przygód. Osobiście pomogło mi to nawiązać przyjaźnie na kilku kontynentach, odwiedzić miasta, a nawet całe kraje, a także nawiązać kilka relacji.

Ale do tego wszystkiego trzeba poznać właściwych ludzi. Oto kilka wskazówek i przykładowych wiadomości, które możesz sobie nawzajem wysyłać.

Wskazówki na dobry początek

Nauka języka angielskiego jest w dużej mierze doświadczeniem towarzyskim i im bardziej czujemy się komfortowo w poznawaniu nowych ludzi, tym jest to prostsze. (Jest to umiejętność, nad którą możesz popracować nie tylko ze względu na swój angielski - im bardziej jesteś towarzyski, tym więcej dostaniesz możliwości).

Oto kilka prostych wskazówek, jak znaleźć i zachować anglojęzycznych przyjaciół.

  • Interesuj się ludźmi , bądź ciekawy, bądź dobrym słuchaczem. Im bardziej się nimi zainteresujesz, tym bardziej Cię zainteresują.
  • Mów o tym, co kochasz . Entuzjazm jest zaraźliwy!
  • Bądź pozytywnie nastawiony. Nauka języka angielskiego to doskonała okazja, aby zapomnieć o własnych problemach.
  • Zamiast mówić o tym, co robisz (nikt nie ma idealnego życia), możesz porozmawiać o tym, co byś zrobił i zachęcić swoich partnerów do tego samego. Rozmowa o swoich marzeniach i projektach to dobry sposób na przełamanie lodów.

Wreszcie, panowie, proszę nie patrzeć na te strony w celu wymiany językowej jako aplikacji randkowych. Jeśli dobrze się z kimś dogadujesz i atrakcyjność jest wzajemna, sprawy naturalnie się rozwiną. Nie trzeba być przeciąganiem i zniechęcać ludzi do korzystania z tych witryn.

Świetna książka o komunikacji, którą łatwo czytać lub słuchać po angielsku, to: Jak zdobyć przyjaciół i mieć wpływ na ludzi przez Dale Carnegie. To klasyka, wręcz podstawa w dziedzinie rozwoju osobistego. Tytuł może wydawać się nieco głupi, ale książka jest pełna dobrych rad.

Przykłady wiadomości do wysłania

Oto kilka przykładów wiadomości, które wysłałem i które z powodzeniem wykorzystałem do nawiązania znajomości anglojęzycznych i rozpoczęcia wymiany językowej dla różnych języków (użyłem go do nauki węgierskiego i ćwiczenia hiszpańskiego, ale zaadaptowałem przykłady do angielskiego).

Wiadomość włączona Couchsurfing w języku angielskim (zakwaterowanie 1):

Hello [IMIĘ OSOBY]!

If you feel like traveling without leaving [TWOJE MIASTO], let meet sleep on your couch! :) I'll be in [TWÓJ KRAJ] for [X MIESIĘCY/X TYGODNI] and I would like to CouchSurf a little in [TWOJE MIASTO] because I definitely want to spend time with locals. I'm here to learn English.

Ciao

[TWOJE IMIĘ]

Wiadomość włączona Couchsurfing w języku angielskim (zakwaterowanie 2):

Hi [THE PERSON'S NAME],

My name is [YOUR NAME]. I'm from France and started a little trip around the world two weeks ago. Right now I'm in [CITY A] and next week I'll be in [YOUR CITY]. I'd like to couchsurf with someone chill with who I could speak English, because I'm learning this nice language. I only know a few words (this sucks!), but I'm trying my best. I would only need a couch to sleep on for 2-3 nights, or whatever is most convenient for you, of course.

Have a nice day!

[YOUR NAME]

Wiadomość na Couchsurfing po angielsku (na drinka):

Hi girls, (wiadomość, którą wysłałem do grupy znajomych w dniu CouchSurfing )

I've just moved to [CITY] and I am looking to make friends around a drink, chatting in English or French. I have been learning English for a few months and now have the chance to practice and make faster progress!

[YOUR NAME]

W przypadku innych witryn nie mam przykładu jednej z moich wiadomości, ale coś takiego powinno wystarczyć:

Hi [THE PERSON'S NAME]!

My name is [YOUR NAME]. I'm from [YOUR COUNTRY] and am planning to travel and see the world. Right now, I'd like to find someone cool to practice my English with. In exchange, I'll be happy to help you with your [YOUR LANGUAGE]. I definitely want to spend time chatting with [AMERICANS / ENGLISH / AUSTRALIANS OR WHEREVER YOU WANT TO GO]. I love [HOBBY 1], [HOBBY 2] and just to talk to people and make friends.

All the best,

[YOUR NAME]

Są to komunikaty, które są dość ogólne, które działają, ale jeśli chcesz, możesz oczywiście dostosować je lub spersonalizować w zależności od własnych zainteresowań i zainteresowań osoby, z którą się kontaktujesz (zwłaszcza, gdy masz coś wspólnego). To przygotuje Cię do rozmowy o ciekawych rzeczach po angielsku!

Miłego poznawania nowych ludzi!

PS Czy przegapiłem jakieś dobre strony, aby znaleźć anglojęzycznych przyjaciół? A co z tobą, jak znalazłeś ludzi, z którymi rozmawiałeś po angielsku? Podzielcie się informacjami i anegdotami w komentarzach!

PPS Jeśli chcesz nawiązać znajomości anglojęzyczne, skorzystaj z jednego z wyżej wymienionych zasobów, a nie z sekcji komentarzy.

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: June 4, 2021, 10:53 am