Najděte si anglicky mluvící přátele 🤗

Jak najít anglicky mluvícího kamaráda na dopisování ✍️

Read this article in English: How to find an English-speaking penpal ✍️.

Proč se roky učit anglicky, když ji nikdy nepoužijete? Zjistěte, jak a kde najít anglicky mluvící kamarády na dopisování!

Určitě se učíte anglicky už léta, a přesto se málokdy přistihnete, že mluvíte anglicky. Věděli jste, že ve škole se polovina studentů dostane k angličtině jen na jednu hodinu? Jednu hodinu týdně? Jednu hodinu za měsíc? Ne! Jednu hodinu za celou dobu svého vzdělávání.

Určitě jste však také slyšeli, že practice makes perfect!. Je třeba se setkávat s konverzačními partnery, najít si penpals, procvičovat angličtinu s reálnými lidmi. To je to, co pro vás udělá rozdíl v mluveném jazyce a pomůže vám cítit se v angličtině pohodlně. Mluvená angličtina není totéž co psaný jazyk a je nezbytné mluvit s rodilými mluvčími, i kdyby to mělo být jen na chvíli.

Naštěstí ještě nikdy nebylo tak snadné najít anglicky mluvící přátele. Můžete tak učinit pomocí webových stránek, na kterých najdete anglicky mluvící kamarády na dopisování.

Hledání anglicky mluvících kamarádů na dopisování - zavedené stránky

Zde je výběr stránek, které jsem objevil v průběhu let a které se mi osvědčily.

ConversationExchange

Nejdříve si promluvme o ConversationExchange - bezplatné webové stránce, která vám umožní najít anglicky mluvící partnery na dopisování. Rozhraní je čisté a nezahlcuje vás reklamami.

Stránky umožňují hledat lidi, se kterými si můžete povídat, a umožňují vyhledávat samozřejmě podle jazyka, ale také podle země, kde se dotyčná osoba právě nachází (obzvlášť užitečné, pokud plánujete danou zemi navštívit!).

Navíc si můžete vybrat, zda chcete mít Face to face conversations (setkat se s lidmi osobně), zda chcete raději komunikovat prostřednictvím dopisů (Correspondence (Pen-Pal)) nebo zda si chcete povídat online (Using a chat software). U poslední možnosti máte na výběr mezi Skypem a tunou dalších softwarů.

CouchSurfing

CouchSurfing Je to známá stránka, protože vám umožňuje najít lidi, kteří vám vyhoví po celém světě. Umožní vám ušetřit nějaké peníze během vašich cest a především je mnohem přívětivější než hotel.

Nevím přesně proč, ale na CouchSurfing je nesmírně snadné prolomit ledy. Stále si musíte dávat pozor, kam klikáte (stránka má systém hodnocení, který vám s tím pomůže), ale není nad to, když přijedete do nového města a hned se setkáte s rodilými mluvčími, kteří vás provedou a zároveň si procvičíte nový jazyk. Je to prostě skvělé!

Ale CouchSurfing vám nepomůže jen najít ubytování. Můžete ji využít k nalezení nových kontaktů na místní rodilé mluvčí, se kterými můžete zajít na kávu (můžete se s nimi spojit před cestou nebo během ní - doporučuji obojí). Jednoduše si na stránkách vyhledejte lidi, kteří byli v poslední době aktivní, nebo takové, kteří mají podobné zájmy, a nabídněte jim, abyste s nimi zašli na skleničku a popovídali si. Lidé na CouchSurfing jsou obvykle otevření (jinak by tam nebyli!).

A konečně, Couchsurfers často pořádají akce (setkání, pikniky). Samozřejmě ne všechny akce jsou stejně dobré, ale i tak je to skvělý způsob, jak najít rodilé mluvčí, když jste v dané zemi, nebo dokonce cizince žijící ve vaší zemi.

MeetUp

Podobným způsobem jako CouchSurfing, ale orientovaným spíše na práci a koníčky než na večírky, funguje např. MeetUp.com.

A meetup v angličtině znamená neformální setkání. Webové stránky MeetUp umožňují účastnit se nebo organizovat akce na konkrétní témata. Pokud se chcete setkat se skupinou lidí zabývajících se jógou nebo třeba jazykovou výměnou, turistikou, obchodem, technologiemi (které jsou na stránkách velmi populární), nebo třeba chovem koz v horách... No, je velká šance, že taková skupina už existuje.

Přibližně polovina akcí je zdarma a za druhou polovinu je požadován mírný účastnický poplatek, obvykle kolem 5 dolarů na pokrytí poplatků za akci.

Stránka má asi 100 milionů členů nacházejících se ve 181 zemích a bez ohledu na zemi je zde spousta akcí v angličtině. Pokud existuje téma, kolem kterého byste se rádi seznámili s lidmi, je to nejlepší webová stránka, jak toho dosáhnout.

italki

italki (vyslovuje se /ˈaɪ·tɔk·i/) je **platforma, která spojuje studenty a učitele (professional teachers) nebo lektory (community tutors). Konkrétně to znamená, že ji můžete využít buď k tradiční výuce angličtiny, nebo k procvičování konverzačních dovedností.

Učitelé a komunitní lektoři vám samozřejmě účtují poplatky, protože stejně jako my všichni musí platit nájem! Existuje také bezplatná možnost, a to najít si partnera na dopisování nebo jazykovou výměnu (v tomto případě platíte svým časem).

Tato stránka je mimořádně oblíbená mezi lidmi, kteří se učí moderní jazyky, včetně polyglotů.

Ne vždy je snadné najít někoho, s kým si můžete popovídat, a tato stránka nabízí jednoduché a praktické řešení. Většina výměn probíhá přes Skype.

Nové stránky pro navázání přátelství s anglicky mluvícími lidmi

Zde je stručný seznam dalších webových stránek, které jsem tolik nepoužíval, ale o kterých lidé mluví a které se jim zřejmě líbí. Poté se s vámi podělím o své tipy, jak najít dobrého anglicky mluvícího penpal.

  • HelloTalk je aplikace pro mobilní telefony, která vám umožní snadno navázat kontakt s rodilými mluvčími. Umožňuje výměnu v textové podobě, prostřednictvím chatu, ale pokud dáváte přednost, můžete svému konverzačnímu partnerovi kdykoli zavolat.
  • Tandem umožňuje vyměňovat si zprávy na mobilním telefonu.

Tento seznam budu rozšiřovat, až dostanu vaše návrhy a až objevím nové.

Jak najít správného anglicky mluvícího penpal

Setkání s novými lidmi, zejména s těmi, kteří mluví jiným jazykem, může změnit váš život a díky němu prožijete mnoho nevšedních dobrodružství. Mně osobně to pomohlo získat přátele na několika kontinentech, navštívit města a dokonce celé země a také navázat několik vztahů.

K tomu všemu je však třeba potkat ty správné lidi. Zde je tedy několik tipů a příkladů zpráv, které si můžete posílat.

Tipy, které vám pomohou začít

Učení angličtiny je do značné míry společenská zkušenost a čím pohodlněji se seznamujeme s novými lidmi, tím je to jednodušší. (Na této dovednosti můžete pracovat nejen kvůli angličtině - čím společenskější budete, tím více příležitostí se vám naskytne).

Zde je tedy několik jednoduchých tipů, jak si najít a udržet anglicky mluvící kamarády na dopisování.

  • Zajímejte se o lidi, buďte zvědaví, buďte dobrými posluchači. Čím více se o ně budete zajímat, tím více jim budete připadat zajímaví.
  • Mluvte o tom, co vás baví. Nadšení je nakažlivé!
  • Buďte pozitivní. Učení angličtiny je ideální příležitostí, jak zapomenout na vlastní problémy.
  • Místo toho, abyste mluvili o tom, co děláte (nikdo nemá dokonalý život), můžete mluvit o tom, co byste dělali vy, a povzbuzovat své partnery k tomu, aby dělali totéž. Mluvit o svých snech a projektech je dobrý způsob, jak prolomit ledy.

A konečně, pánové, vyhněte se tomu, abyste tyto stránky pro výměnu jazyků považovali za seznamovací aplikace. Pokud si s někým dobře rozumíte a přitažlivost je vzájemná, věci se přirozeně vyvinou. Nemusíte být otravní a odrazovat lidi od používání těchto stránek.

Skvělou knihou o komunikaci, kterou lze snadno číst nebo poslouchat v angličtině, je How to Win Friends and Influence People od Dalea Carnegieho. Je to klasika, dokonce základní kniha v oblasti osobního rozvoje. Název se může zdát trochu hloupý, ale kniha je plná dobrých rad.

Příklady zpráv, které je třeba posílat

Zde je několik příkladů zpráv, které jsem poslal a které jsem úspěšně použil k navázání přátelství s anglicky mluvícími lidmi a k zahájení jazykové výměny pro různé jazyky (použil jsem ji k učení maďarštiny a k procvičování španělštiny, ale příklady jsem přizpůsobil angličtině).

Zpráva na Couchsurfing v angličtině (ubytování 1):

Hello [JMÉNO OSOBY]!

If you feel like traveling without leaving [VAŠE MĚSTO], let meet sleep on your couch! :) I'll be in [VAŠE ZEMĚ] for [X MĚSÍCŮ/X TÝDNŮ] and I would like to CouchSurf a little in [VAŠE MĚSTO]. because I definitely want to spend time with locals. I'm here to learn English.

Ciao

[VAŠE JMÉNO]

Zpráva na Couchsurfing v angličtině (ubytování 2):

Hi [THE PERSON'S NAME],

My name is [YOUR NAME]. I'm from France and started a little trip around the world two weeks ago. Right now I'm in [CITY A] and next week I'll be in [YOUR CITY]. I'd like to couchsurf with someone chill with who I could speak English, because I'm learning this nice language. I only know a few words (this sucks!), but I'm trying my best. I would only need a couch to sleep on for 2-3 nights, or whatever is most convenient for you, of course.

Have a nice day!

[YOUR NAME]

Zpráva na Couchsurfingu v angličtině (na drink):

Hi girls, (zpráva, kterou jsem poslal skupině přátel na CouchSurfing)

I've just moved to [CITY] and I am looking to make friends around a drink, chatting in English or French. I have been learning English for a few months and now have the chance to practice and make faster progress!

[YOUR NAME]

Pro ostatní stránky nemám příklad jedné z mých zpráv, ale něco takového by mělo stačit:

Hi [THE PERSON'S NAME]!

My name is [YOUR NAME]. I'm from [YOUR COUNTRY] and am planning to travel and see the world. Right now, I'd like to find someone cool to practice my English with. In exchange, I'll be happy to help you with your [YOUR LANGUAGE]. I definitely want to spend time chatting with [AMERICANS / ENGLISH / AUSTRALIANS OR WHEREVER YOU WANT TO GO]. I love [HOBBY 1], [HOBBY 2] and just to talk to people and make friends.

All the best,

[YOUR NAME]

Toto jsou zprávy, které jsou poměrně obecné, které se osvědčily, ale pokud chcete, můžete si je samozřejmě přizpůsobit nebo personalizovat v závislosti na svých zájmech a zájmech kontaktované osoby (zejména pokud máte něco společného). Připravíte se tak na to, že budete mluvit o zajímavých věcech v angličtině!

Přeji vám příjemné setkání s novými lidmi!

P.S. Přehlédl jsem nějaké dobré stránky pro hledání anglicky mluvících penpals? A co vy, jak jste si našli lidi, se kterými si můžete popovídat anglicky? Podělte se o informace a vy anekdoty v komentářích!

P.P.S. Pokud si chcete najít anglicky mluvící přátele, použijte prosím některý z výše uvedených zdrojů, a ne sekci komentářů.

Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:39 pm