[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kurs angielskiego online

Jak korzystać z funkcji Kliknij i mów

Read this article in English: How to use Click & Speak .

Przedstawiamy Ci CLICK & SPEAK, nasz kurs angielskiego, który pozwoli Ci opanować język mówiony z 22 języków!

Chcesz zrozumieć wszystko, co słyszysz po angielsku, a także mówić płynnie, bez wahania, z poprawną wymową? W tym filmie Misha pokazuje, jak wygląda kurs i jak możesz go wykorzystać, aby znaleźć swoje słowa w języku angielskim! 🥰

👇 Kliknij tutaj, aby zajrzeć do naszego kursu angielskiego:

🌎 Nie zapomnij wybrać języka napisów , klikając ustawienia wideo.

⏱️Kody czasowe
0:00 - Wprowadzenie
0:37 — Strona główna, kategorie treści
1:25 - Monologi
5:34 - Dialogi
10:08 – Indeks gramatyki
11:45 - Jak Click & Speak może pomóc Ci w nauce angielskiego

📝 Pełny zapis :

Witam, tu Misza. A w tym filmie chciałbym pokazać, jak korzystać z kursu Click & Speak , co pomoże Ci lepiej komunikować się w języku angielskim. Oznacza to poprawę rozumienia ze słuchu w języku angielskim, dzięki czemu możesz zacząć rozumieć native speakerów, którzy mówią z naturalną prędkością, a także zacząć rozumieć filmy i programy telewizyjne bez napisów. Ale kurs koncentruje się również na znalezieniu słów w języku angielskim. Oznacza to nauczenie się lepszego wyrażania siebie, z poprawną wymową i akcentem. Teraz to jest strona główna Click & Speak , a pierwszą rzeczą, którą zamierzam zrobić, jest zalogowanie się. Tak wygląda strona główna. Jak widać, istnieje kilka kategorii treści.

Pierwsza kategoria to monologi, które są prostymi zdaniami, których możesz używać, aby inteligentnie i progresywnie pracować nad słownictwem, gramatyką i wymową. Numer dwa to dialogi. W dialogach masz proste rozmowy z życia codziennego, których możesz użyć jako przykładu, aby wiedzieć, jakie słowa i wyrażenia są używane w określonych sytuacjach, co pozwoli Ci przygotować się na daną sytuację. Mamy też treść gramatyczną. W kategorii gramatyka możesz dowiedzieć się, jak używać różnych struktur gramatycznych w kontekście. Zacznę więc od pokazania, jak wyglądają monologi i jak można je wykorzystać, aby poprawić słuchanie, rozumienie i wymowę.

Głośnik 2: I'd like to say thank you.
Misha: Więc natychmiast słyszysz zdanie po angielsku wypowiadane przez native speakera. Możesz to usłyszeć tyle razy, ile chcesz, klikając na zdanie.
Głośnik 2: I'd like to say thank you. I'd like to say thank you. I'd like to say thank you.
Misha: W porządku. Teraz nadszedł czas, aby trochę przeanalizować wymowę i zdanie. Tutaj. Tutaj masz fonetyczną transkrypcję każdego słowa, więc możesz kliknąć każde słowo, aby usłyszeć je wymawiane w odosobniony sposób, dzięki czemu możesz popracować nad wymową tego konkretnego słowa, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Głośnik 2: Thank.
Misza: Thank.
Głośnik 2: Thank.
Misza: Thank.
Głośnik 2: Thank.
Misza: Thank. Tutaj każdy dźwięk jest reprezentowany w innym kolorze. W porządku. Jak widać przykładowe słowa są tymi samymi przykładowymi słowami z American IPA chart . Możesz więc naprawdę nauczyć się wymawiać każdy dźwięk w kontekście. Tutaj masz krzywą intonacji i jak zmienia się intonacja native speakera. Jak widzieliśmy w jednym z poprzednich filmów, intonacja angielska nie jest płaska. To idzie tak. I zwykle samo usłyszenie czegoś nie wystarczy, abyśmy mogli się uczyć jako dorośli, więc posiadanie tej wizualnej reprezentacji intonacji jest bardzo pomocne, aby móc naśladować wymowę i intonację native speakera. Chodzi głównie o to, aby słuchać nagrania audio i powtarzać za native speakerem, starając się jak najlepiej naśladować jego wymowę i intonację.

Głośnik 2: I'd like to say thank you.
Misza: I'd like to say thank you.
Głośnik 2: I'd like to say thank you.
Misza: I'd like to say thank you. Jeśli masz problem ze zrozumieniem zdania, możesz odwrócić kartę, a otrzymasz tłumaczenie na swój język ojczysty. Teraz mamy tłumaczenie na hiszpański, ale Click & Speak jest obecnie dostępny w kilku innych językach. Możesz więc wybrać swój język ojczysty, aby móc zrozumieć każde zdanie z kursu. Przechodząc do następnego zdania.

Głośnik 2: Would you like to drive?
Misza: Would you like to drive? W porządku. I jeszcze raz tego posłucham.
Głośnik 2: Would you like to drive?
Misza: Would you like to drive? Tutaj ciekawa jest jego intonacja.
Głośnik 2: Would you like to drive?
Misza: Would you like to drive? W porządku. I widzę, jak zmienia się intonacja dzięki tej krzywej intonacji. Would you like to drive? To samo, mogę kliknąć każde słowo, aby usłyszeć je wymawiane indywidualnie, dzięki czemu mogę popracować nad wymową tego konkretnego słowa. Na przykład.
Głośnik 2: Would.
Misza: Would.
Mówca 2: Tak.
Misza: Would.
Głośnik 2: Would.
Misza: Would.
Głośnik 2: Drive.
Misza: Drive.
Głośnik 2: Drive.
Misza: Drive. Mogę wielokrotnie słuchać samego zdania, więc mogę ćwiczyć wymowę i akcent, wymawiając to konkretne zdanie.
Głośnik 2: Would you like to drive?
Misza: Would you like to drive?
Głośnik 2: Would you like to drive?
Misza: Would you like to drive? I widzę tłumaczenie zdania, odwracając kartę.

Głośnik 2: We would like to build our own house.
Misza: We would like to build our own house.
Głośnik 2: We would like to build our own house.
Misza: We would like to build our own house. Masz więc ponad 7000 monologów lub prostych zdań, takich jak te, które pozwolą Ci nauczyć się 5000 najczęściej używanych słów w języku angielskim w kontekście audio. Możesz więc nauczyć się je wymawiać i rozumieć również w języku mówionym. A także przyswajanie struktur gramatycznych poprzez kontekst.

Przechodząc do drugiej kategorii treści, jaką są dialogi. Są to proste konwersacje, które pozwalają poznać codzienne życie w języku angielskim, jak się wyrażać, jakie słowa, jakie wyrażenia możesz usłyszeć i których możesz chcieć użyć w różnych sytuacjach życia codziennego. Do wyboru jest 365 dialogów, które są podzielone tematycznie. Jak widać, pierwszy jest na wakacjach za granicą. Mamy spotkanie z native speakerem, przedstawienie się na spotkaniu grupowym, rozmowę i zaprzyjaźnienie się z kimś, i tak dalej. Mamy więc 365 dialogów, co oznacza jeden dialog dziennie przez cały rok. Dlatego zalecamy, aby pracować nad jednym dialogiem dziennie, aby móc zobaczyć te same monologi, nad którymi pracujesz, w kontekście rozmowy, co naprawdę pomaga utrzymać porządek. Dialogi są lekkie, zabawne, ciekawe i naturalne. Są nagrane przez native speakerów ze Stanów Zjednoczonych i brzmią jak sit-com. Więc utrzyma twoją uwagę.

Jeśli wiesz, że będziesz używać angielskiego w konkretnej sytuacji, możesz wysłuchać i przeanalizować jeden z dialogów, aby się wcześniej przygotować. Powiedzmy, że wiesz, że spotkasz native speakera lub ogólnie mówiącego po angielsku i chcesz się z nimi zaprzyjaźnić. Możesz znaleźć ten temat w naszym menu i zgłębić go. Możesz więc najpierw wysłuchać całego dialogu, klikając Odtwórz wszystko.

Głośnik 1: Imagine you're chatting and making friends with someone.
Głośnik 2: Hey, what kind of music do you like?
Głośnik 1: Oh, you know, I listen to all kinds of music.
Głośnik 2: All kinds, hey?
Głośnik 1: Yes, really.
Głośnik 2: Do you listen to Britney Spears?
Głośnik 1: No, I don't listen to Britney.
Głośnik 2: Never?
Głośnik 1: Never. Do you?
Głośnik 2: Yes, I do.
Głośnik 1: Are you kidding me?
Głośnik 2: No, I'm serious. I listen to her all the time.
Głośnik 1: Really?
Głośnik 2: Really.
Głośnik 1: I don't believe you. You're kidding.
Głośnik 2: Oops, I did it again.

Misha: W porządku. Jak widać, dialogi są naprawdę zabawne. I to jest pomysł na to, jak można prowadzić small talk po angielsku, z odniesieniami również do popkultury, filmów, muzyki popularnej w Stanach Zjednoczonych i świecie anglojęzycznym. Po wysłuchaniu dialogu możesz pracować nad każdym zdaniem indywidualnie, tak jak pracujesz z monologami. Jeśli chcesz popracować nad jednym zdaniem, możesz kliknąć je, aby usłyszeć je wymawiane pojedynczo.

Głośnik 2: Hey, what kind of music do you like?
Misha: Możesz kliknąć tę małą notatkę tutaj, aby zobaczyć transkrypcję fonetyczną i możesz pracować nad zdaniami w ten sam sposób, w jaki pracujesz nad monologami. Możesz więc kliknąć to zdanie, a tutaj tyle razy, ile chcesz.
Prelegent 2: Hej, jaki rodzaj muzyki lubisz? Hej, jaki rodzaj muzyki lubisz?
Misha: Tutaj możesz zobaczyć tłumaczenie w swoim ojczystym języku i możesz przeanalizować każdy dźwięk w każdym słowie.
Głośnik 2: Hey.
Misza: Hey.
Głośnik 2: Hey.
Misza: Hey.
Głośnik 2: What.
Misza: What.
Głośnik 2: Kind.
Misza: Kind.
Głośnik 2: Of.
Misza: Of.
Głośnik 2: Music.
Misza: Music. Tutaj jest coś ciekawego, jest też słowo stres. Tak więc w słowach, które mają więcej niż jedną sylabę, oczywiście jedna z nich musi być zaakcentowana. A w transkrypcji fonetycznej jest oznaczony tym, co większa sylaba.
Głośnik 2: Music.
Misza: Music.
Głośnik 2: Music.
Misza: Music. Możesz kontynuować w ten sposób ze wszystkimi zdaniami.
Głośnik 2: Oh, you know, I listen to all kinds of music.
Misza: Oh, you know, I listen to all kinds of music. Możesz także zobaczyć cały dialog przetłumaczony na Twój język, dzięki czemu możesz naprawdę zrozumieć, co się dzieje. Jak wspomniałem, jest 365 takich dialogów, które możesz wykorzystać, aby nauczyć się wyrażać siebie w codziennych sytuacjach w języku angielskim.

Trzecią kategorią treści jest indeks gramatyczny. To świetny sposób na poznanie wszystkich różnych struktur gramatycznych, których potrzebujesz w kontekście. Teraz tak to wygląda. Możesz pracować nad gramatyką na określonym poziomie. Załóżmy, że jesteś obecnie na poziomie A2 i chcesz nauczyć się wszystkich struktur gramatycznych, które są wymagane, aby osiągnąć następny poziom. Kliknij więc na A2. Widzisz, że są to struktury gramatyczne, które musisz znać, aby osiągnąć poziom A2. Jednym z przykładów jest udzielanie porad, aby osiągnąć poziom A2, trzeba umieć udzielać porad w języku angielskim. Możesz kliknąć tę kategorię, aby zobaczyć kilka przykładów.

You should see a doctor. You should ask someone. You should take that job. We could ask your mom. We could always Google it. You could start with this book , i tak dalej. Więc to jest, dajemy radę. Powiedzmy, że chcesz popracować nad zaimkami dzierżawczymi. Możesz je znaleźć w indeksie gramatycznym i zapoznać się z różnymi przykładami. Whose phone is this? Is it yours? Yes, that's mine. No, it's not mine. I think it's, Lauren's. Praca nad gramatyką w kontekście jest o wiele lepszym sposobem na przyswojenie i zrozumienie jej działania niż nauka zasad i zwykłe odmienianie czasowników bez kontekstu.

To był krótki samouczek wideo, jak używać Click & Speak . Jak wspomniałem kurs jest gigantyczny. Zawiera ponad 7000 monologów lub krótkich zdań i 365 dialogów lub prostych rozmów, w których możesz pracować nad swoją ekspresją i zrozumieniem codziennego języka angielskiego. Wspaniałe w tym jest to, że pozwala ci pracować nad językiem angielskim we własnym tempie. Niektórzy z naszych użytkowników spędzają co najmniej 20 minut dziennie, podczas gdy inni, którzy mają więcej czasu lub są bardziej elastyczni, spędzają do trzech godzin dziennie, pracując nad językiem angielskim przez cały rok.

Po zakończeniu Click & Speak Oczywiście nauczysz się wszystkich 5000 najczęściej używanych słów w języku angielskim, co pozwoli Ci zrozumieć i używać do 96% języka. Przyswoisz 86 struktur gramatycznych, których potrzebujesz, aby wyrazić siebie w języku angielskim. I nauczysz się biegle mówić po angielsku, co oznacza, że zrozumiesz wszystko lub słowa, których nie rozumiesz, będziesz w stanie odgadnąć na podstawie kontekstu. I będziesz mógł płynnie wyrażać siebie. Nawet jeśli nie znasz słowa, będziesz miał wystarczająco dużo słów, aby wyjaśnić, co masz na myśli. Będziesz mógł pracować, uczyć się i mieszkać w kraju anglojęzycznym i robić wszystko, co chcesz w języku angielskim. Dziękuję za obejrzenie. I mam nadzieję, że zobaczę, jak używasz Click & Speak wkrótce.

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:57 pm