[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Як покращити свій американський акцент 🇺🇸

Як покращити свою вимову англійською? 🎤

Хочете покращити свій англійський акцент? Сьогодні ми покажемо вам найкращі способи покращити свою вимову англійською мовою!

Розмовляти носієм мови - непросте завдання. Для того, щоб звучати так, потрібно багато працювати. Отже, ми вивчимо найкращі способи покращити свою вимову англійською мовою та як говорити англійською з гарним акцентом, використовуючи кілька вправ на вимову.

Основа гарної вимови англійською мовою

Перш за все, давайте розглянемо ключові елементи, про які ви повинні знати, щоб мати гарну вимову англійською мовою. Їх три:

Як покращити свою вимову англійською мовою
Побудуйте фундамент з англійської фонетики!

Слово наголос

Перше, що потрібно зробити, перевіряючи вимову слова у словнику, - це побачити, на якому складі наголошено. Це називається word stress англійською.

Не всі мови мають наголошені склади, і тому багато тих, хто вивчає, як правило, нехтують цим аспектом і не перевіряють його. Деякі люди природно наголошують на останніх складах, тоді як інші завжди наголошують на першому. Ось як наша рідна мова може вплинути на нашу англійську, і це поширена помилка. Це головна причина, чому ви все ще говорите з іноземним акцентом! Однак в англійській мові наголос на слова дуже різниться і суттєво сприяє розумінню слова.

Може бути навіть так, що якщо ми погано сформулюємо слово, але все одно наголосимо на правильному складі, наш партнер по розмові нас зрозуміє . Якщо ми надмірно сформулюємо та повністю нехтуємо наголосом на словах, це ускладнить розуміння.

У фонетиці слово наголос відображається цим символом (що виглядає як апостроф): ' . Він ставиться перед наголошеним складом. Ось кілька прикладів поширених слів, які учні, як правило, вимовляють неправильно:

 • ACtion / 'æk · ʃən /
 • OPtion / ˈⱭp · ʃən /
 • SIlence / Ɪsaɪ · ləns /
 • diRECtion /dɪ ˈRɛk · ʃən /

В англійській мові слово наголос іноді може бути навіть єдиною відмінністю іменника від дієслова. Порівняйте:

 • RECord /ˈɹɛk·ɝd/ (як світовий рекорд)
 • to reCORD /ɹɪˈkɔɹd/ (зробити запис чогось)

Ми можемо помітити, що наголос слова впливає не лише на інтонацію, силу та довжину складу, але й на його артикуляцію.

Слово наголос також може бути єдиною різницею між прикметником та дієсловом:

 • PERfect /ˈpɝ·fɪkt/ = ідеальний, бездоганний
 • to perFECT /pɝˈfɛkt/ = зробити ідеальним

Оскільки це така важлива тема в англійській вимові, ми готуємо цілу статтю про правила наголошення слів.

Артикуляція

Розбивати слово, щоб проаналізувати кожен з його звуків, важливо для того, щоб навчитися добре вимовляти його. Зосередьтеся на звуках, яких не існує у вашій рідній мові, оскільки вони, як правило, бувають найскладнішими. Відкрийте нашу інфографіку всіх звуків американською англійською мовою !

Коли ми витрачаємо час на ідентифікацію звуків англійською мовою, яких не існує в нашій рідній мові, це знижує ризик зробити незручну помилку! Це може бути різниця між замовленням великого Coke (газований напій) і просять великий cock (пеніс).

Наприклад, я не знав про існування т.зв. TH звук роками, поки я не дізнався про Міжнародний фонетичний алфавіт (або IPA). Це означає, що я провів близько 8 років, розмовляючи англійською, навіть не знаючи всіх її звуків ... досить незручно, я знаю. Але ви можете вчитися на моїх помилках!

Коротше кажучи, аналіз звуків, що складають слова, є ключовим кроком у ваших дослідженнях. Візьмемо приклад зі словом "thought /θɔt/ " .

Ми відразу бачимо, що вимова цього слова сильно відрізняється від написання, тож давайте розглянемо трохи уважніше:

 • Ми бачимо, що він складається з трьох фонем:
  • /θ/ ;
  • /ɔ/ ; і
  • /t/
  • в той час як GH мовчить.
 • Із усього перерахованого не існує у більшості мов "θ" !

Цей тип вправи на розбиття слова називається chunking і є основою для гарного навчання. Це дозволяє зрозуміти, як насправді вимовляється англійська, і почати говорити на ній з кращим акцентом, а отже, з більшою впевненістю.

Отже, зосередьте свої зусилля на цих звуках, не бійтеся перебільшувати спочатку, поки не звикнете. З часом це стане звичкою, і ви будете знати, як вимовляти навіть найскладніші слова!

Як покращити свою вимову англійською мовою
Щоб зрозуміти, як вимовити слово, розбийте його на частини.

Наголошення речення

Вивчивши слово , ви можете піднятися сходами, щоб зосередитися на наступному кроці - реченні. Багато тих, хто навчається, усвідомлюють наголос на словах, але не знають багато про наголошення речень . Це так для вас?

Ви повинні бути обережними з наголосом речення, тому що це допоможе вам почати говорити більш природно, точніше, і переходити від розмови як ro-bot говорити вільно і природно!

Отже, з чого ви починаєте? Ось перші правила, які потрібно знати, щоб зафіксувати вимову цілих речень англійською мовою :

 • Ми завжди підкреслюємо принаймні одне слово в кожному реченні, але не всі слова.
 • Ми робимо наголос content words , що означає слова, що дають основну інформацію.
 • Ми робимо акцент на новій інформації.

Застосування цих правил допоможе вам покращити свій акцент англійською мовою!

Як покращити свою вимову англійською мовою
Удосконалюйте свою вимову англійською мовою і ніколи більше не отримуйте цього виразу від партнерів по розмові!

Методи покращення вимови англійською мовою

Ви вже маєте фундамент. Тепер давайте розглянемо кілька способів застосувати це на практиці, щоб покращити свою англійську вимову, навіть якщо ви зараз не перебуваєте в англомовному середовищі.

Дізнайтеся IPA

Оскільки в IPA кожен символ відповідає лише одному звуку, ви завжди будете знати, як вимовляти слова з певністю. Більше хаосу, спричиненого заплутаною системою правопису!

Одним з найкращих способів вивчити IPA є використання нашого інтерактивного документа . У ньому є звук, усі звуки загальноамериканської англійської та список прикладів слів! Все, що вам потрібно зробити, це натиснути на звук, щоб почути його.

Слухайте аудіокнигу і читайте одночасно

Якщо ви любите читати , паперові книги та електронні книги можуть стати надзвичайним інструментом, який допоможе вам потренуватися у вимові англійської мови. Слухання та читання одночасно допоможуть вам звикнути до вимови, наголосу та відмінностей між тим, як ми говоримо, та тим, як ми пишемо англійською мовою.

Це вправа, яка допоможе вам краще зрозуміти та краще вимовити англійську мову!

Читайте далі Kindle

Величезна перевага використання Kindle (або електронних читачів загалом) полягає в тому, що вони мають інтегровані словники! Це дозволяє систематично перевіряти вимову слів - швидко і легко.

Коли ви читаєте і стикаєтесь із незрозумілим словом або словом, яке не знаєте, як вимовляти , просто натисніть на нього та перегляньте його визначення та транскрипцію.

Читання цим способом англійською мовою - один із найкращих способів збагатити свій словниковий запас, одночасно коригуючи свою вимову та насолоджуючись вмістом на ваш смак! Не знаєте, що читати? Перегляньте наші найкращі вибір книг англійською мовою !

Вивчіть артикуляційну фонетику

Як носії мови з США, Великобританії та інших країн точно вимовляють англійську? Зверніть увагу на те, як рухаються їх губи, рот і язик, коли вони говорять. Визначити, звідки походить звук , дуже корисно і допомагає навчитися його артикулювати. Це те, що ми називаємо артикуляційною фонетикою.

Як покращити свою вимову англійською мовою
Поліпшіть свою вимову англійською мовою за допомогою артикуляційної фонетики

Запишіть себе

Запишіть себе, коли ви розмовляєте англійською мовою, вимовляючи одне слово або навіть один звук . 📼

Використовуйте відео, а не лише аудіозаписи, щоб ви могли не тільки почути свій голос, але й побачити, як ви рухаєте ротом. Порівняйте це з носіями мови. Коли ви порівнюєте обидві версії пліч-о-пліч, стає простіше визначити, що не здається правильним, а потім відпрацювати правильну артикуляцію англійською мовою. Перевірте положення рота, рух язика та де ви робите стрес.

Пограйте з Сірі

Вправа, яка допоможе вам краще вимовляти англійську, - це перевірити свою англійську вимову та перевірити, чи достатньо чітко ви сформулюєте, - це використовувати Siri, асистент Google або будь-яку іншу систему розпізнавання голосу. Віддавайте замовлення! Спробуйте зателефонувати комусь або відкрити улюблену програму англійською мовою. Якщо це працює, ви повинні бути на правильному шляху!

... але не переживайте занадто сильно, якщо Сірі вас не завжди розуміє! Це частина програмного забезпечення, яка все ще не є досконалою. Існують навіть певні англійські діалекти, які Сірі важко вловити:

Шотландський акцент сумно відомий тим, що його важко зрозуміти !

Використовуйте ці техніки, регулярно тренуйтеся, і ви швидко освоїте англійську вимову!

Попрацюйте над розмовною англійською мовою за допомогою одного повного рішення

Для того, щоб заощадити час та організовано практикувати більше англійської мови, скористайтеся Click & Speak, нашим тренінгом з вивчення англійської мови , який поєднує в собі все, що потрібно для вивчення англійської мови з хорошою вимовою:

Everywhere звук скрізь

🔣 фонетичні транскрипції

✔️ якісні записи

🤩 багато вмісту
... і набагато більше!

За допомогою Click & Speak ви можете негайно перевірити вимову слів під час навчання з жвавим змістом!

Дивитися також

Сподіваюся, ця стаття допомогла вам краще зрозуміти, що вам потрібно зробити, щоб покращити свою вимову англійською мовою! Якщо ви хочете продовжити вивчення даної теми, перегляньте такі ресурси:

 • Міжнародний фонетичний алфавіт , щоб легко вивчити вимову всіх звуків в американській англійській мові.
 • Клацніть і говоріть , щоб організовано вправлятись у англійській мові, розуміти розмовну мову, виправляти акцент та охоплювати всю лексику та граматику, необхідні для вільного володіння. Закінчивши навчання, ви більше не будете потребувати допомоги рідної мови!
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: April 10, 2021, 9:54 am