[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kuidas parandada oma Ameerika aktsenti 🇺🇸🇸

Kuidas parandada oma hääldust inglise keeles? 🎤

Tahad parandada oma inglise keele aktsenti? Täna näitame teile parimaid viise, kuidas parandada oma inglise keele hääldust!

Emakeelse kõnelejana rääkimine ei ole lihtne ülesanne. Et kõlada nagu emakeelena, on vaja palju tööd teha. Seega uurime, kuidas parandada oma hääldust inglise keeles ja kuidas rääkida inglise keelt hea aktsendiga, kasutades selleks mõningaid hääldusharjutusi.

Hea häälduse alus inglise keeles

Kõigepealt vaatame, milliseid põhielemente peaksite teadma, et inglise keeles oleks hea hääldus. Neid on kolm:

How to improve your pronunciation in English
Ehita alus inglise keele foneetikas!

Sõnade rõhk

Esimene asi, mida peate tegema, kui kontrollige sõnaraamatust sõna hääldust, on vaadata, milline silp on rõhutatud. Seda nimetatakse inglise keeles word stress.

Kõigis keeltes ei ole rõhutatud silpe ja seetõttu kipuvad paljud õppijad selle aspekti unarusse jätma ja seda mitte kontrollima. Mõned inimesed rõhutavad loomulikult viimast silpi, teised aga alati esimest silpi. Nii võib meie emakeel mõjutada meie inglise keelt ja see on tavaline viga. See on peamine põhjus, miks te ikka veel võõrkeelse aktsendiga räägite! Inglise keeles on sõnade rõhk aga väga erinev ja see aitab suuresti kaasa sõna mõistmisele.

Võib isegi juhtuda, et kui me sõnu halvasti artikuleerime, kuid rõhutame siiski õiget silpi, saab vestluspartner meist aru. Kui me aga liigselt artikuleerime ja jätame sõnatoonuse täielikult tähelepanuta, muudab see arusaamise raskeks.

Foneetikas näidatakse sõna rõhku selle sümboliga (mis näeb välja nagu apostroof) : '. See paigutatakse rõhutatud silbi ette. Siin on mõned näited tavalistest sõnadest, mida õppijad kipuvad valesti hääldama:

 • ACtion /'æk·ʃən/
 • OPtion /ˈɑp·ʃən/
 • SIlence /ˈsaɪ·ləns/
 • diRECtion /dɪˈrɛk·ʃən/

Inglise keeles võib sõnade rõhk olla mõnikord isegi ainus erinevus noomeni ja verbi vahel. Võrdle:

 • RECord /ˈɹɛk·ɝd/ (nagu maailmarekord)
 • to reCORD /ɹɪˈkɔɹd/ (teeb millestki salvestuse)

Me võime märgata, et sõnatoonitus mõjutab mitte ainult silbi intonatsiooni, jõudu ja pikkust, vaid ka selle artikuleerimist.

Sõnatoon võib olla ka ainus erinevus adjektiivi ja verbi vahel:

 • PERfect /ˈpɝ·fɪkt/ = ideaalne, veatu
 • to perFECT /pɝˈfɛkt/ = täiuslikuks teha

Kuna see on inglise keele häälduses nii oluline teema, valmistame sõnatoonuse reeglitest ette terve artikli.

Artikulatsioon

Sõna lahtimõtestamine, et analüüsida iga selle häälikut, on oluline, et õppida seda hästi hääldama. Keskenduge helidele, mida teie emakeeles ei ole, sest need on tavaliselt kõige raskemad. Avastage meie infograafika kõigi Ameerika inglise keele helide kohta!

Kui me võtame aega, et tuvastada inglise keele helisid, mida meie emakeeles ei eksisteeri, vähendab see piinliku vea tegemise riski! See võib olla vahe, kas tellida suur Coke (kihisev jook) või paluda suur cock (peenis).

Näiteks ei olnud ma aastaid teadlik nn TH heli olemasolust, kuni ma õppisin tundma rahvusvahelist foneetilist tähestikku (ehk IPA). See tähendab, et olin umbes 8 aastat rääkinud inglise keelt, ilma et oleksin teadnud kõiki selle häälikuid... üsna piinlik, ma tean. Aga minu vigadest saab õppida!

Lühidalt öeldes on sõnu moodustavate helide analüüsimine teie õpingute võtmetähtsusega samm. Võtame näiteks sõna "thought /θɔt/".

Me näeme kohe, et selle sõna hääldus erineb väga palju selle kirjapildist, nii et vaatame veidi lähemalt:

 • Näeme, et see koosneb kolmest foneemist:
  • /θ/ ;
  • /ɔ/ ; ja
  • /t/
  • samas kui GH vaikib.
 • Neist kõigist on see, mida enamikus keeltes ei eksisteeri, "θ"!

Sellist sõnade lahtimõtestamise harjutust nimetatakse chunking ja see on hea õppimise alus. See võimaldab teil mõista, kuidas inglise keelt tegelikult hääldatakse, ja hakata seda parema aktsendiga ja seega enesekindlamalt rääkima.

Nii et keskenduge nendele helidele, ärge kartke alguses liialdada, kuni harjute sellega. Aja jooksul muutub see harjumuseks ja te oskate hääldada ka kõige raskemaid sõnu!

How to improve your pronunciation in English
Selleks, et mõista, kuidas sõna välja öelda, murra see tükkideks.

Lause rõhk

Kui olete sõna uurinud, võite ronida redelil ülespoole, et keskenduda järgmisele sammule - lausele. Paljud õppijad on teadlikud sõnade rõhuasetusest, kuid ei tea palju lause rõhuasetusest. Kas see on nii ka teie puhul?

Sa pead olema ettevaatlik lause rõhuasetusega, sest see aitab sul hakata rääkima loomulikumalt ja täpsemalt ning jõuda sellest, et sa räägid nagu ro-bot, selleni, et räägid ladusalt ja loomulikult!

Niisiis, millest te alustate? Siin on esimesed reeglid, mida pead teadma, et parandada oma tervete lausete hääldamist inglise keeles:

 • Igas lauses rõhutame alati vähemalt ühte sõna, kuid mitte kõiki sõnu.
 • Me paneme rõhu content words, st sõnadele, mis annavad põhiteavet.
 • Me paneme rõhu uuele informatsioonile.

Nende reeglite rakendamine aitab teil parandada oma aktsenti inglise keeles!

How to improve your pronunciation in English
Parandage oma hääldust inglise keeles ja ärge enam kunagi oma vestluskaaslastelt sellist väljendit saage!

Tehnikad oma häälduse parandamiseks inglise keeles

Teil on alus juba olemas. Nüüd vaatame mõned viisid, kuidas seda praktikas rakendada, et parandada oma inglise keele hääldust, isegi kui te praegu ei ole ingliskeelses keskkonnas.

Õppige ära IPA

Kuna IPA-s vastab iga sümbol ainult ühele helile, siis teate alati kindlalt, kuidas sõnu hääldada. Enam ei ole segadust tekitav õigekirjasüsteemist tingitud kaos!

Üks parimaid viise IPA õppimiseks on kasutada meie interaktiivset dokumenti. Selles on heli, kõik Ameerika üldkeele inglise keele helid ja loetelu näidissõnadest! Selleks, et kuulata heli, tuleb vaid klõpsata sellel.

Kuulake heliraamatut ja lugege samal ajal

Kui sulle meeldib lugeda, võivad paberraamatud ja e-raamatud olla erakordne vahend, mis aitab sul harjutada inglise keele hääldust. Samaaegne kuulamine ja lugemine aitab teil harjuda häälduse, aktsendi ja erinevustega inglise keele kõnekeele ja kirjaviisi vahel.

See on harjutus, mis aitab teil inglise keelt paremini mõista ja paremini hääldada!

Loe edasi Kindle

Kindle (või üldse e-lugerite) kasutamise tohutu eelis on see, et neil on integreeritud sõnastikud! See võimaldab teil süstemaatiliselt kontrollida sõnade hääldust - kiiresti ja lihtsalt.

Kui sa loed ja puutud kokku sõnaga, millest sa ei saa aru, või sõnaga, mille hääldamises sa ei ole kindel, siis võid lihtsalt klõpsata sellel ja näha selle definitsiooni ja transkriptsiooni.

Niimoodi inglise keeles lugemine on üks parimaid viise, kuidas rikastada oma sõnavara, parandades samal ajal ka oma hääldust ja nautides sisu oma maitse järgi! Ei ole kindel, mida lugeda? Vaadake meie parimaid valikuid ingliskeelsete raamatute kohta!

Õppige artikulatsioonifoneetikat

Kuidas emakeelena kõnelejad USAst, Ühendkuningriigist või mujalt täpselt inglise keelt hääldavad? Pöörake tähelepanu sellele, kuidas nende huuled, suu ja keel kõneledes liiguvad. Selle tuvastamine, kust mingi heli tuleb, on väga kasulik ja aitab teil õppida, kuidas seda artikuleerida . Seda nimetame artikulatsioonifoneetikaks.

How to improve your pronunciation in English
Parandage oma inglise keele hääldust artikulatsioonifoneetika abil.

Salvestage ennast

Salvestage ennast inglise keeles rääkides, hääldades ühte sõna või isegi ühte heli. 📼

Kasuta video, mitte ainult helisalvestusi, et sa ei kuuleks mitte ainult oma häält, vaid näeksid ka, kuidas sa oma suud liigutad. Võrdle seda emakeelekõnelejatega. Kui võrdled kahte versiooni kõrvuti, on lihtsam tuvastada, mis ei kõla õigesti, ja seejärel harjutada õiget artikulatsiooni inglise keeles. Kontrollige suu asendit, keele liikumist ja seda, kuhu panete rõhu.

Mängige Siriga

Harjutus, mis aitab teil inglise keelt paremini hääldada, on testida oma inglise keele hääldust ja näha, kas artikuleerite piisavalt selgelt, on kasutada Sirit, Google'i assistenti või mis iganes muud häältuvastussüsteemi. Andke sellele korraldusi! Proovi helistada kellelegi või avada oma lemmikrakendus inglise keeles. Kui see toimib, siis oled kindlasti õigel teel!

... aga ärge muretsege liiga palju, kui Siri ei saa alati aru! See on tarkvara, mis ei ole veel täiuslik. On isegi teatud inglise keele murdeid, mida Siril on raske tabada:

Šoti aktsent on kurikuulus, sest sellest on raske aru saada!

Kasutage neid tehnikaid, harjutage regulaarselt ja te omandate inglise keele häälduse hetkega!

Töötage oma kõneleva inglise keele kallal ühe terviklahendusega

Selleks, et säästa aega ja harjutada rohkem inglise keelt organiseeritult, kasuta meie inglise keele õppimise koolitust Click & Speak, mis ühendab endas kõik vajaliku, et õppida inglise keelt hea hääldusega:

🎧 heli kõikjal

🔣 foneetilised transkriptsioonid

✔️ kvaliteetsed salvestused

🤩 palju sisu
... ja palju muud!

Click & Speakiga saate sõnade hääldust kohe kontrollida, õppides samal ajal elava sisuga!

Vaata ka

Ma loodan, et see artikkel aitas sul saada parema ettekujutuse sellest, mida sa pead tegema, et parandada oma hääldust inglise keeles! Kui soovid jätkata oma õpinguid sellel teemal, vaata järgmisi ressursse:

 • Rahvusvaheline foneetiline tähestik, et hõlpsasti õppida kõigi Ameerika inglise keele häälikute hääldamist .
 • Click & Speak, et harjutada inglise keelt organiseeritult, mõista kõnekeelt, parandada oma aktsenti ning katta kogu sõnavara ja grammatika, mida vajate, et saada sujuvalt kõlama. Pärast treeningu lõpetamist ei vaja te enam oma emakeele abi!
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:53 pm