[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kaip pagerinti amerikietišką akcentą 🇺🇸

Kaip pagerinti anglų kalbos tarimą? 🎤

Norite patobulinti anglų kalbos akcentą? Šiandien mes jums parodysime geriausius būdus, kaip pagerinti anglų kalbos tarimą!

Kalbėti kaip gimtakalbis nėra lengva užduotis. Norint skambėti kaip gimtoji kalba, reikia daug dirbti. Taigi, išnagrinėsime geriausius būdus, kaip pagerinti savo tarimą anglų kalba ir kaip kalbėti angliškai su geru akcentu naudojant keletą tarimo pratimų.

Gero anglų kalbos tarimo pagrindas

Pirmiausia apžvelkime pagrindinius elementus, apie kuriuos turėtumėte žinoti, norėdami gerai tarti angliškai. Jų yra trys:

How to improve your pronunciation in English
Sukurkite anglų kalbos fonetikos pagrindus!

Žodžių kirčiavimas

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti tikrinant žodžio tarimą žodyne, - pažiūrėti, kuriame skiemenyje yra akcentas. Anglų kalboje tai vadinama word stress.

Ne visose kalbose yra pabrėžiamų skiemenų, todėl daugelis besimokančiųjų šį aspektą ignoruoja ir jo netikrina. Kai kurie žmonės natūraliai pabrėžia paskutinį skiemenį, o kiti visada pabrėžia pirmąjį. Taip gimtoji kalba gali paveikti mūsų anglų kalbą ir tai yra dažna klaida. Tai pagrindinė priežastis, kodėl vis dar kalbate su užsienietišku akcentu! Tačiau anglų kalboje žodžių kirčiavimas labai skiriasi ir labai prisideda prie žodžio supratimo.

Gali būti net taip, kad jei blogai artikuliuosime žodį, bet vis tiek pabrėšime tinkamą skiemenį, mūsų pašnekovas mus supras. Tuo tarpu jei per daug artikuliuosime ir visiškai nekreipsime dėmesio į žodžio kirčiavimą, tai apsunkins supratimą.

Fonetikoje žodžių kirčiavimas rodomas šiuo simboliu (kuris atrodo kaip apostrofas) : '. Jis dedamas prieš pabrėžiamąjį skiemenį. Pateikiame keletą įprastų žodžių, kuriuos besimokantieji linkę tarti neteisingai, pavyzdžių:

 • ACtion /'æk·ʃən/
 • OPtion /ˈɑp·ʃən/
 • SIlence /ˈsaɪ·ləns/
 • diRECtion /dɪˈrɛk·ʃən/

Anglų kalboje žodžių kirčiavimas kartais gali būti netgi vienintelis skirtumas tarp daiktavardžio ir veiksmažodžio. Palyginkite:

 • RECord /ˈɹɛk·ɝd/ (kaip pasaulio rekordą).
 • to reCORD /ɹɪˈkɔɹd/ (padaryti ko nors įrašą)

Galime pastebėti, kad žodžių kirčiavimas turi įtakos ne tik skiemens intonacijai, galiai ir ilgiui, bet ir jo artikuliacijai.

Žodžių kirčiavimas taip pat gali būti vienintelis skirtumas tarp būdvardžio ir veiksmažodžio:

 • PERfect /ˈpɝ·fɪkt/ = idealus, nepriekaištingas
 • to perFECT /pɝˈfɛkt/ = padaryti tobulą

Kadangi tai tokia svarbi anglų kalbos tarimo tema, rengiame visą straipsnį apie žodžių kirčiavimo taisykles.

Artikuliacija

Norint išmokti gerai ištarti žodį, labai svarbu jį suskaidyti ir išanalizuoti kiekvieną jo garsą. Sutelkite dėmesį į garsus, kurių nėra jūsų gimtojoje kalboje, nes jie paprastai būna sunkiausi. Susipažinkite su mūsų infografiku, kuriame pateikiami visi amerikiečių anglų kalbos garsai!

Kai skiriame laiko anglų kalbos garsams, kurių nėra mūsų gimtojoje kalboje, atpažinti, sumažėja rizika padaryti gėdingą klaidą! Tai gali būti skirtumas tarp to, ar užsisakysite didelį Coke (gazuotą gėrimą), ar paprašysite didelio cock (penio).

Pavyzdžiui, daugelį metų nežinojau, kad egzistuoja vadinamasis TH garsas, kol nesužinojau apie tarptautinę fonetinę abėcėlę (arba IPA). Tai reiškia, kad apie aštuonerius metus kalbėjau angliškai, net nežinodamas visų jos garsų... Žinau, kad tai gana gėdinga. Bet jūs galite pasimokyti iš mano klaidų!

Trumpai tariant, žodžius sudarančių garsų analizė yra esminis jūsų studijų etapas. Paimkime pavyzdį su žodžiu "thought /θɔt/".

Iš karto matome, kad šio žodžio tarimas labai skiriasi nuo jo rašybos, todėl pažvelkime šiek tiek atidžiau:

 • Matome, kad jį sudaro trys fonemos:
  • /θ/ ;
  • /ɔ/ ; ; ir
  • /t/
  • o GH yra bevardė.
 • Iš visų šių žodžių daugumoje kalbų neegzistuojantis yra "θ"!

Toks žodžio skaidymo pratimas vadinamas chunking ir yra gero mokymosi pagrindas. Jis leidžia suprasti, kaip iš tikrųjų tariamas anglų kalbos žodis, ir pradėti kalbėti su geresniu akcentu, taigi ir drąsiau.

Taigi sutelkite pastangas į tuos garsus, nebijokite pradžioje persistengti, kol priprasite. Laikui bėgant tai taps įpročiu, ir jūs žinosite, kaip ištarti net sunkiausius žodžius!

How to improve your pronunciation in English
Kad suprastumėte, kaip ištarti žodį, suskaidykite jį į dalis.

Sakinio pabrėžimas

Išnagrinėję žodį, galite lipti laipteliais aukštyn ir sutelkti dėmesį į kitą žingsnį - sakinį. Daugelis besimokančiųjų žino apie žodžių kirčiavimą, bet mažai žino apie sakinių kirčiavimą. Ar taip yra ir jūsų atveju?

Turite būti atidūs sakinių kirčiavimui, nes tai padės jums pradėti kalbėti natūraliau, tiksliau ir nuo kalbėjimo kaip ro-bot pereiti prie sklandaus ir natūralaus kalbėjimo!

Taigi, nuo ko pradėti? Štai pirmosios taisyklės, kurias turite žinoti, norėdami sutvarkyti ištisų sakinių tarimą anglų kalba:

 • Kiekviename sakinyje visada pabrėžiame bent vieną žodį, bet ne visus.
 • Akcentuojame content words, t. y. žodžius, kuriuose pateikiama pagrindinė informacija.
 • Akcentą dedame ant naujos informacijos.

Taikydami šias taisykles pagerinsite savo anglų kalbos akcentą!

How to improve your pronunciation in English
Pagerinkite savo tarimą anglų kalba ir daugiau niekada nesulauksite šio posakio iš savo pašnekovų!

Metodai, kaip pagerinti tarimą anglų kalba

Jūs jau turite pagrindą. Dabar panagrinėkime kelis būdus, kaip tai pritaikyti praktiškai, kad pagerintumėte savo anglų kalbos tarimą, net jei šiuo metu nesate angliškai kalbančioje aplinkoje.

Išmokite IPA

Kadangi IPA kiekvienas simbolis atitinka tik vieną garsą, visada tiksliai žinosite, kaip tarti žodžius. Daugiau jokio chaoso, kurį sukelia paini rašybos sistema!

Vienas geriausių būdų išmokti IPA - naudotis mūsų interaktyviuoju dokumentu. Jame yra garso įrašas, visi bendrosios amerikiečių anglų kalbos garsai ir pavyzdinių žodžių sąrašas! Kad išgirstumėte garsą, tereikia spustelėti ant jo.

Klausykitės garsinės knygos ir skaitykite tuo pačiu metu

Jei mėgstate skaityti, popierinės ir elektroninės knygos gali būti nepaprasta priemonė, padedanti lavinti anglų kalbos tarimą. Klausydamiesi ir skaitydami tuo pačiu metu, galėsite priprasti prie tarimo, akcento ir skirtumų tarp to, kaip kalbame ir rašome angliškai.

Tai pratimas, kuris padės jums geriau suprasti ir geriau ištarti anglų kalbą!

Skaitykite toliau Kindle

Didžiulis Kindle (arba apskritai e. skaityklių) privalumas yra tas, kad jose yra integruoti žodynai! Tai leidžia sistemingai tikrinti žodžių tarimą - greitai ir lengvai.

Kai skaitydami susiduriate su žodžiu, kurio nesuprantate, arba su žodžiu, kurio tarimas jums neaiškus, galite tiesiog spustelėti jį ir pamatyti jo apibrėžimą bei transkripciją.

Toks skaitymas anglų kalba yra vienas geriausių būdų praturtinti savo žodyną, kartu taisant tarimą ir mėgaujantis skonio turiniu! Nežinote, ką skaityti? Peržiūrėkite mūsų geriausius knygų anglų kalba pasirinkimus!

Mokykitės artikuliacinės fonetikos

Kaip tiksliai angliškai taria gimtakalbiai iš JAV, Jungtinės Karalystės ar kitų šalių? Atkreipkite dėmesį į tai, kaip kalbant juda jų lūpos, burna ir liežuvis. Nustatyti, iš kur sklinda garsas, yra labai naudinga ir padeda išmokti jį artikuliuoti. Tai vadiname artikuliacine fonetika.

How to improve your pronunciation in English
Patobulinkite anglų kalbos tarimą naudodamiesi artikuliacine fonetika

Įrašykite save

Įrašykite save, kai kalbate angliškai, tardami vieną žodį ar net vieną garsą. 📼

Naudokite ne tik garso įrašus, bet ir vaizdo įrašus, kad galėtumėte ne tik girdėti savo balsą, bet ir matyti, kaip judinate burną. Palyginkite tai su gimtakalbiais. Kai palyginsite abu variantus greta, bus lengviau nustatyti, kas skamba neteisingai, ir tada praktikuoti taisyklingą artikuliaciją anglų kalba. Patikrinkite burnos padėtį, liežuvio judesius ir tai, kur dedate akcentą.

Žaiskite su "Siri

Pratimas, padėsiantis geriau tarti angliškai, - pasitikrinti savo anglų kalbos tarimą ir patikrinti, ar pakankamai aiškiai artikuliuojate, galima naudojant "Siri", "Google" asistentą ar bet kurią kitą balso atpažinimo sistemą. Duokite jai nurodymus! Pabandykite kam nors paskambinti arba atidaryti mėgstamą programą angliškai. Jei tai veikia, vadinasi, esate teisingame kelyje!

... bet per daug nesijaudinkite, jei "Siri" ne visada jus supranta! Tai programinė įranga, kuri vis dar nėra tobula. Yra net tam tikrų anglų kalbos dialektų, kuriuos "Siri" sunkiai pagauna:

Škotiškas akcentas yra žinomas kaip sunkiai suprantamas!

Naudokitės šiais metodais, reguliariai praktikuokitės ir anglų kalbos tarimą įvaldysite akimirksniu!

Tobulinkite šnekamąją anglų kalbą naudodami vieną išsamų sprendimą

Norėdami sutaupyti laiko ir organizuotai praktikuoti daugiau anglų kalbos, naudokitės "Click & Speak" - mūsų anglų kalbos mokymosi treniruote, kuri sujungia viską, ko reikia norint išmokti anglų kalbos su geru tarimu:

🎧 visur garso įrašai

🔣 fonetinės transkripcijos

✔️ aukštos kokybės įrašus

🤩 daugybė turinio...
ir dar daugiau!

Su "Click & Speak" galite iš karto pasitikrinti žodžių tarimą, o mokytis su gyvu turiniu!

Taip pat žr.

Tikiuosi, kad šis straipsnis padėjo jums geriau suprasti, ką turite daryti, kad pagerintumėte anglų kalbos tarimą! Jei norite tęsti studijas šia tema, peržiūrėkite šiuos šaltinius:

 • Tarptautinė fonetinė abėcėlė, kad lengvai išmoktumėte tarti visus amerikiečių anglų kalbos garsus.
 • Click & Speak (Spausk ir kalbėk), kad galėtumėte organizuotai praktikuoti anglų kalbą, suprasti šnekamąją kalbą, ištaisyti akcentą ir aprėpti visą žodyną bei gramatiką, reikalingą norint laisvai kalbėti. Baigus mokymąsi jums nebereikės gimtosios kalbos pagalbos!
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:56 pm