[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kā uzlabot savu amerikāņu akcentu 🇺🇸

Kā uzlabot angļu valodas izrunu? 🎤

Vēlaties uzlabot angļu valodas akcentu? Šodien mēs jums parādīsim labākos veidus, kā uzlabot angļu valodas izrunu!

Runāt kā dzimtā valoda nav viegls uzdevums. Lai tā izklausītos, ir jāiegulda daudz darba. Tāpēc mēs izpētīsim labākos veidus, kā uzlabot savu izrunu angļu valodā un kā runāt angļu valodā ar labu akcentu, izmantojot dažus izrunas vingrinājumus.

Labas angļu valodas izrunas pamati

Vispirms aplūkosim galvenos elementus, kas jums jāzina, lai angļu valodā būtu laba izruna. Tie ir trīs:

How to improve your pronunciation in English
Izveidojiet pamatu angļu valodas fonētikā!

Vārdu uzsvars

Pirmais, kas jums jādara, pārbaudot kāda vārda izrunu vārdnīcā, ir jānoskaidro, kura zilbe ir uzsvērta. To angļu valodā sauc par word stress.

Ne visās valodās ir uzsvērtas zilbes, tāpēc daudzi skolēni šo aspektu mēdz atstāt novārtā un nepārbauda. Daži cilvēki dabiski uzsver pēdējo zilbi, bet citi vienmēr uzsver pirmo zilbi. Tas ir veids, kā mūsu dzimtā valoda var ietekmēt mūsu angļu valodu, un tā ir izplatīta kļūda. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc jūs joprojām runājat ar svešvalodas akcentu! Tomēr angļu valodā vārdu uzsvars ir ļoti atšķirīgs un ievērojami veicina vārda izpratni.

Var būt pat tā, ka, ja mēs slikti artikulējam vārdu, bet tomēr uzsvērsim pareizo zilbi, mūsu sarunu biedrs mūs sapratīs. Savukārt, ja mēs pārāk daudz artikulēsim un pilnībā ignorēsim vārdu uzsvēršanu, tas apgrūtinās izpratni.

Fonetikā vārdu uzsvars tiek parādīts ar šo simbolu (kas izskatās kā apostrofs) : '. To novieto pirms uzsvērtās zilbes. Šeit ir daži biežāk sastopamu vārdu piemēri, kurus izglītojamie mēdz izrunāt nepareizi:

 • ACtion /'æk·ʃən/
 • OPtion /ˈɑp·ʃən/
 • SIlence /ˈsaɪ·ləns/
 • diRECtion /dɪˈrɛk·ʃən/

Angļu valodā vārdu uzsvars dažkārt var būt pat vienīgā atšķirība starp lietvārdu un darbības vārdu. Salīdziniet:

 • RECord /ˈɹɛk·ɝd/ (piemēram, pasaules rekords)
 • to reCORD /ɹɪˈkɔɹd/ (ierakstīt kaut ko)

Mēs varam pamanīt, ka vārdu uzsvars ietekmē ne tikai zilbes intonāciju, spēku un garumu, bet arī tās artikulāciju.

Vārda uzsvars var būt arī vienīgā atšķirība starp īpašības vārdu un darbības vārdu:

 • PERfect /ˈpɝ·fɪkt/ = ideāls, nevainojams
 • to perFECT /pɝˈfɛkt/ = padarīt perfektu

Tā kā tā ir tik svarīga tēma angļu valodas izrunā, mēs gatavojam veselu rakstu par vārdu uzsvara noteikumiem.

Artikulācija

Vārda sadalīšana, lai analizētu katru tā skaņu, ir būtiska, lai iemācītos to labi izrunāt. Koncentrējieties uz skaņām, kas jūsu valodā nepastāv, jo tās parasti būs visgrūtāk izrunājamas. Iepazīstieties ar mūsu infografiku, kurā apkopotas visas amerikāņu angļu valodas skaņas!

Ja mēs veltām laiku, lai atpazītu tās angļu valodas skaņas, kuras nepastāv mūsu valodā, tas samazina risku pieļaut neērtu kļūdu! Tā var būt atšķirība starp liela Coke (gāzēts dzēriens) un liela cock (penis) pasūtīšanu.

Piemēram, es gadiem ilgi nezināju, ka pastāv tā sauktā TH skaņa, līdz uzzināju par Starptautisko fonētisko alfabētu (jeb IPA). Tas nozīmē, ka aptuveni astoņus gadus es biju pavadījis, runājot angliski, nezinot visas tās skaņas... diezgan neērti, es zinu. Bet jūs varat mācīties no manām kļūdām!

Īsāk sakot, skaņu, no kurām sastāv vārdi, analīze ir atslēgas solis jūsu mācībās. Aplūkosim piemēru ar vārdu "thought /θɔt/".

Mēs uzreiz redzam, ka šī vārda izruna ļoti atšķiras no tā rakstības, tāpēc aplūkosim to nedaudz rūpīgāk:

 • Mēs redzam, ka tā sastāv no trim fonēmām:
  • /θ/ ;
  • /ɔ/ ; un
  • /t/
  • kamēr GH ir bezskaņa.
 • No visiem šiem izrunas variantiem lielākajā daļā valodu nepastāv tieši "θ"!

Šāda veida vingrinājumu, kas paredz vārdu sadalīšanu, sauc par chunking, un tas ir labas mācīšanās pamats. Tas ļauj saprast, kā patiesībā tiek izrunāts angļu valodā, un sākt runāt ar labāku akcentu un līdz ar to arī ar lielāku pārliecību.

Tāpēc koncentrējieties uz šīm skaņām, nebaidieties sākumā pārspīlēt, kamēr pieradīsiet. Ar laiku tas kļūs par ieradumu, un jūs zināsiet, kā izrunāt pat vissarežģītākos vārdus!

How to improve your pronunciation in English
Lai saprastu, kā izrunāt vārdu, sadaliet to pa daļām.

Teikuma uzsvars

Kad esat izpētījis vārdu, varat kāpt augšup pa kāpnēm, lai pievērstos nākamajam solim - teikumam. Daudzi izglītojamie zina par vārdu uzsvaru, bet maz zina par teikuma uzsvaru. Vai tas attiecas arī uz jums?

Jums ir jāpievērš uzmanība teikuma uzsvaram, jo tas palīdzēs jums sākt runāt dabiskāk, precīzāk un no runāšanas kā ro-bot pāriet uz runāšanu brīvi un dabiski!

Tātad, ar ko jūs sākat? Lūk, pirmie noteikumi, kas jums jāzina, lai salabotu veselu teikumu izrunu angļu valodā:

 • Mēs vienmēr uzsveram vismaz vienu vārdu katrā teikumā, bet ne visus vārdus.
 • Mēs liekam uzsvaru uz content words, t. i., uz vārdiem, kas sniedz galveno informāciju.
 • Mēs liekam uzsvaru uz jaunu informāciju.

Šo noteikumu piemērošana palīdzēs jums uzlabot akcentu angļu valodā!

How to improve your pronunciation in English
Uzlabojiet savu izrunu angļu valodā un nekad vairs nesaņemiet šo izteicienu no saviem sarunu partneriem!

Paņēmieni, kā uzlabot izrunu angļu valodā

Jums jau ir pamats. Tagad aplūkosim dažus veidus, kā to pielietot praksē, lai uzlabotu savu angļu valodas izrunu, pat ja pašlaik neatrodaties angliski runājošā vidē.

Iemāciet IPA

Tā kā IPA katrs simbols atbilst tikai vienai skaņai, jūs vienmēr zināsiet, kā droši izrunāt vārdus. Nekādu haosu, ko rada mulsinošā pareizrakstības sistēma!

Viens no labākajiem veidiem, kā apgūt IPA, ir izmantot mūsu interaktīvo dokumentu. Tajā ir audioieraksts, visas vispārējās amerikāņu angļu valodas skaņas un vārdu piemēru saraksts! Viss, kas jums jādara, ir jānoklikšķina uz skaņas, lai to dzirdētu.

Klausieties audiogrāmatu un vienlaikus lasiet.

Ja jums patīk lasīt, papīra grāmatas un e-grāmatas var būt neparasts rīks, kas palīdzēs jums vingrināt angļu valodas izrunu. Klausīšanās un lasīšana vienlaikus palīdzēs jums pierast pie izrunas, akcenta un atšķirībām starp to, kā mēs runājam un rakstām angļu valodā.

Šis ir vingrinājums, kas palīdzēs jums labāk saprast un izrunāt angļu valodu!

Lasiet tālāk Kindle

Milzīga Kindle (vai e-lasītāju vispār) lietošanas priekšrocība ir tā, ka tajos ir integrētas vārdnīcas! Tas ļauj sistemātiski pārbaudīt vārdu izrunu - ātri un vienkārši.

Kad lasāt un sastopaties ar vārdu, kuru nesaprotat, vai vārdu, par kura izrunu neesat pārliecināts, varat vienkārši uzklikšķināt uz tā un redzēt tā definīciju un transkripciju.

Šāds lasīšanas veids angļu valodā ir viens no labākajiem veidiem, kā bagātināt savu vārdu krājumu, vienlaikus labojot izrunu un baudot saturu pēc savas gaumes! Neesat pārliecināts, ko lasīt? Apskatiet mūsu labāko grāmatu izlasi angļu valodā!

Studējiet artikulācijas fonētiku

Kā tieši izrunā angļu valodu dzimtās valodas lietotāji no ASV, Apvienotās Karalistes vai citām valstīm? Pievērsiet uzmanību tam, kā viņu lūpas, mute un mēle kustas, kad viņi runā. Noteikt, no kurienes nāk kāda skaņa, ir ļoti noderīgi, un tas palīdzēs jums iemācīties to artikulēt. To mēs saucam par artikulācijas fonētiku.

How to improve your pronunciation in English
Uzlabojiet savu angļu valodas izrunu ar artikulācijas fonētikas palīdzību

Ierakstiet sevi

Ierakstiet sevi, runājot angļu valodā, izrunājot vienu vārdu vai pat vienu skaņu. 📼

Izmantojiet video, nevis tikai audioierakstus, lai jūs varētu ne tikai dzirdēt savu balsi, bet arī redzēt, kā jūs kustināt muti. Salīdziniet to ar dzimtās valodas runātājiem. Salīdzinot abus variantus vienu otram blakus, ir vieglāk noteikt, kas neizklausās pareizi, un pēc tam praktizēt pareizu artikulāciju angļu valodā. Pārbaudiet mutes stāvokli, mēles kustības un to, kur liekat uzsvaru.

Spēlējiet ar Siri

Vingrinājums, kas palīdzēs jums labāk izrunāt angļu valodā, ir pārbaudīt savu angļu valodas izrunu un pārliecināties, vai jūs pietiekami skaidri artikulējat, ir izmantot Siri, Google asistentu vai kādu citu balss atpazīšanas sistēmu. Dodiet tai rīkojumus! Mēģiniet kādam piezvanīt vai atvērt savu iecienītāko lietojumprogrammu angļu valodā. Ja tas izdodas, jūs, iespējams, esat uz pareizā ceļa!

... bet pārāk neuztraucieties, ja Siri ne vienmēr jūs saprot! Tā ir programmatūra, kas joprojām nav pilnīga. Ir pat daži angļu valodas dialekti, kurus Siri ir grūti uztvert:

Skotu akcents ir bēdīgi slavens ar to, ka to ir grūti saprast!

Izmantojiet šos paņēmienus, regulāri praktizējiet, un jūs ātri vien apgūsiet angļu valodas izrunu!

Pilnveidojiet savu angļu valodas runas valodu ar vienu pilnīgu risinājumu

Lai ietaupītu laiku un organizēti praktizētu vairāk angļu valodas, izmantojiet Click & Speak, mūsu angļu valodas apguves apmācību, kas apvieno visu nepieciešamo, lai apgūtu angļu valodu ar labu izrunu:

🎧 audio visur

🔣 fonētiskās transkripcijas

✔️ augstas kvalitātes ieraksti

🤩 daudz satura
... un vēl daudz ko citu!

Ar Click & Speak vari uzreiz pārbaudīt vārdu izrunu, vienlaikus mācoties ar dzīvu saturu!

Skatīt arī

Es ceru, ka šis raksts jums ir palīdzējis gūt labāku priekšstatu par to, kas jums jādara, lai uzlabotu savu angļu valodas izrunu! Ja vēlaties turpināt studijas par šo tēmu, iepazīstieties ar šādiem resursiem:

 • Starptautiskais fonētiskais alfabēts, lai viegli apgūtu visu Amerikas angļu valodas skaņu izrunu.
 • Click & Speak, lai organizēti vingrinātos angļu valodā, izprastu sarunvalodu, izlabotu akcentu, kā arī apgūtu visu nepieciešamo vārdu krājumu un gramatiku, lai apgūtu angļu valodas prasmes. Pēc mācību pabeigšanas jums vairs nebūs nepieciešama dzimtās valodas palīdzība!
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:11 pm