[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

E-knihy, audioknihy, papierové knihy...

Kde nájdete knihy v angličtine? 📘

Read this article in English: Where can you find books in English? 📘.

Čítanie v angličtine je skvelé, ale kde nájdete knihy v angličtine, či už elektronické, papierové alebo audioknihy?

A kde nájdete bezplatné alebo platené knihy? Dnes dostanete niekoľko skvelých odporúčaní, aby ste mohli tráviť svoj čas čítaním v angličtine a nemrhali ho hľadaním zdrojov.

Kde si môžete stiahnuť knihy v angličtine?

Na stiahnutie máte dve možnosti - buď e-knihy (elektronické knihy), alebo zvukové knihy.

Kde nájdete elektronické knihy?

Bezplatné elektronické knihy

Ak si chcete stiahnuť knihy v angličtine zadarmo a legálne, najlepšou možnosťou je webová stránka Project Gutenberg. Tento projekt zhromažďuje knihy, ktoré sa ocitli vo verejnom vlastníctve, od roku 1971! Digitalizujú ich a potom ich ponúkajú na bezplatné stiahnutie.

⚠️ Pozor! Táto stránka má sídlo v USA, a keďže práva autorov nie sú všade rovnaké, kniha, ktorá je v Spojených štátoch už verejnou doménou, v skutočnosti NEMÔŽE byť verejnou doménou vo vašej krajine, a teda jej sťahovanie je nezákonné. To samozrejme nie je veľmi praktické, ale čo môžete robiť? Ak to zhrnieme - ak chcete mať istotu, že rešpektujete zákon, musíte sa pozrieť na dátum vydania knihy vo vašej krajine.

Books in English

Na webovej stránke Project Gutenberg, kde nájdete elektronické knihy v angličtine.

Vzhľadom na charakter projektu ponúka stránka Project Gutenberg prevažne klasickú literatúru. V ich stovke najobľúbenejších kníh nájdete knihy Jane Austenovej Pride and PrejudiceLewisa Carrolla Alice in Wonderland, Mary Shelleyovej Frankenstein a dokonca aj Kama Sutra... čo svedčí o tom, že pre každý vkus sa niečo nájde!

Mnohé z týchto kníh nie sú veľmi čerstvé, ale presadili sa ako klasika. Mohli by sme vymenovať aj diela Marka Twaina Machiavelli, Kafku, Oscara Wildea, H. G. Wellsa... a kopec ďalších!

Po technickej stránke sú knihy ponúkané v nasledujúcich formátoch: HTML, EPUB, Mobi/ Kindle, PDF a obyčajný text, čo zabezpečí, že ich môžete používať takmer na každom zariadení, počítači, telefóne, tablete atď.

Projekt Gutenberg, viac ako 54 000 elektronických kníh vo verejnom vlastníctve.

Platené elektronické knihy

Mať veci zadarmo je skvelé, ale ak chcete získať niečo novšie, budete musieť otvoriť peňaženku. Kde si môžete kúpiť knihy v angličtine na stiahnutie?

Najobľúbenejšou možnosťou je jednoznačne Amazon a jeho Kindle. Veľkou výhodou Amazon je neporovnateľná rozmanitosť komentárov zákazníkov na ich americkej stránke, Amazon.com. Toľko názorov vám pomôže pri výbere, pričom skutočnosť, že Amazon je najväčšou knižnicou na svete, robí amerického giganta bezkonkurenčným.

Books in English

Knihy v angličtine pre Kindle

Malý trik, ktorý používam niekoľkokrát do mesiaca: urobte si prieskum kníh v angličtine na americkej stránke a užite si obrovské množstvo komentárov, ktoré zanechali zákazníci. Potom, keď nájdete knihu, ktorá sa vám páči, upravte adresu stránky: doménu .com nahraďte kódom svojej krajiny. Ak ste napríklad zo Španielska, bude to .es a ak ste z Ruska, bude to .ru. Tým sa dostanete na verziu stránky vo vašej krajine a môžete získať výpis na stránke Kindle.

Môžete tiež priamo navštíviť adresu Amazon's vo vašej krajine a jej sekciu Kindle, potom kliknite na "Books in English", ale majte na pamäti, že kritík nie je toľko.

Ak by ste sa radšej vyhli stránke Amazon, ďalšou veľkou možnosťou na nákup elektronických kníh v angličtine je Kobo. Kobo je názov rôznych elektronických čítačiek podobných Kindle a, stránka, ktorú môžete použiť na nákup kníh pre Kobo, je Kobo.com.

Amazon.com, viac ako 1,4 milióna elektronických kníh

Kobo.com, elektronické knihy

Kde nájdete zvukové knihy

Čítanie je dobré, ale práca na počúvaní s porozumením (a precvičovanie angličtiny v MHD) je ešte lepšia! Audioknihy v angličtine vám pomôžu urobiť veľký pokrok v učení angličtiny - či už ju považujete za jazyk Shakespeara alebo Britney Spears!

Bezplatné audioknihy

Začnime od bezplatných zdrojov.

LoyalBooks (predtým známa ako BooksShouldbeFree) je zbierka zvukových kníh v angličtine vo verejnom vlastníctve. Tieto zvukové knihy nahrali dobrovoľníci v rámci projektu Librivox z kníh vo verejnej doméne (pozri vyššie Project Gutenberg ).

Knihy sú vo formáte MP3 a na stránke pod každou audioknihou nájdete odkazy na bezplatné verzie elektronických kníh, ktoré vám umožnia sledovať audioknihu v angličtine spolu s textom. Je to mimoriadne praktické na opätovné naučenie sa čítať po anglicky po rokoch strávených vytváraním zlých návykov v škole.

Books in English

Na stránke LoyalBooks

Podobne ako v prípade stránky Project Gutenberg, aj tu máme pred sebou celú zbierku klasických diel. Väčšinu z nich tvorí beletria, ale nájdeme tu aj niektoré slávne tituly, ako napríklad Henry David Thoreau Walden alebo Charles Darwin On the Origin of Species.

Pre vašu informáciu uvádzame, že rozprávači sú z celého sveta. Môžete si pozrieť tabuľku s prízvukmi rozprávačov, prípadne tieto Ezopove bájky nahrané s rôznymi prízvukmi z celého sveta ( druhý diel nájdete tu).

Pre vašu informáciu, stránky LoyalBooks a Libribox majú viac-menej rovnaký obsah. Knihy nahrali dobrovoľníci pre Librivox, zatiaľ čo stránka LoyalBooks je možno užívateľsky prívetivejšia a umožňuje jednoduchý prístup k verzii knihy.

LoyalBooks, viac ako 7 000 zvukových kníh a elektronických kníh vo verejnej doméne.

Librivox, viac ako 11 000 zvukových kníh vo verejnej doméne.

Platené zvukové knihy

Najväčším predajcom audiokníh je Audible, spoločnosť Amazon. Ich hlavným konkurentom je stránka Kobo, ktorú sme už spomínali a ktorá tiež ponúka zvukové knihy. Bohužiaľ, neodporúčam ani jednu z nich.

Rant

V súčasnosti sa všetky zvukové knihy predávajú v chránenom formáte s adresou DRM. To znamená, že keď si kúpite knihu od každej spoločnosti, môžete si ju prečítať len na ich vlastnom softvéri, buď na Audible alebo Kobo.

Chcete počúvať knihu pomocou iného softvéru? Chcete ju previesť do iného formátu? Chcete ju používať na zariadení, ktoré nepodporuje ich softvér? No, nemôžete.

(Ak chcete preskočiť moje rozprávanie, prejdite na ďalšiu časť).

Alebo, ako sa píše na stránke pomoci spoločnosti Audible:

Môžem svoje audioknihy Audible previesť do súborov MP3?

Bohužiaľ, zvukové súbory Audible nie je možné konvertovať do formátu MP3 ani do žiadneho iného formátu. Dôvodom je, že používame bezpečnostné technológie na ochranu práv duševného vlastníctva našich poskytovateľov obsahu a autorov.

Keď som si naposledy niečo objednal na stránke Audible, zistil som, že som si knihu vyryl na CD... aby som si potom mohol CD prehrať do MP3... aby som ju konečne mohol počúvať na svojom telefóne! Kúpil som si dve knihy. Druhú - som si jednoducho stiahla z torrentovej stránky, aby som sa mohla ľahko dostať k MP3 verzii (čo je legálne, keďže mám originál). Jasné, bolo to pred desiatimi rokmi, ale DRM situácia sa odvtedy v podstate nezmenila.

Books in English

Kampaň od FSF na boj proti DRM

Chápem, že producenti chcú chrániť svoju produkciu (ako nezávislý autor tomu pravdepodobne rozumiem lepšie ako oni). Problémom je, že ich systém penalizuje klienta. Ak si chcem pirátsky stiahnuť knihu, nie je také ťažké ju nájsť, stránky peer-to-peer sú preplnené možnosťami na stiahnutie! A veľkou iróniou je, že ak pirátite, môžete si produkt užívať, ako chcete, zatiaľ čo ak platíte, ste zablokovaní všade.

Aby som to zhrnul, sme penalizovaní, pretože sme si produkt kúpili legálne... To je výplata. Vidíte ten problém, však?

Knižný priemysel, rovnako ako predtým hudobný, je stále veľmi citlivý a akoby zabúdal, že má slúžiť svojim klientom, ale v praxi ich zneisťuje. Podporuje pirátstvo z pocitu pomsty, namiesto toho, aby podporoval svojich zákazníkov.

(Nebudem zachádzať do detailov nemožnosti čítať knihu so systémom hlasovej syntézy alebo dokonca do problému obmedzenia v závislosti od krajiny... Všimnite si, že Kindle/ Kobo na tom nie sú o veľa lepšie, pokiaľ ide o DRM ale ich jednoduchosť a fakt, že sú užívateľsky prívetivejšie, robia niečo, čo pomáha zabudnúť na tento problém).

Skrátka, nemôžem odporučiť nič legálne.

Zhrnutia kníh literatúry faktu

Určite by sme mali spomenúť Blinklist v našom zozname, čo je aplikácia a webová stránka, ktoré umožňujú počúvať súhrny kníh literatúry faktu.

Každý titul je k dispozícii vo forme zhrnutia v audio formáte (15 minút) alebo v textovej podobe, kompletne v angličtine. Veľmi praktické, ak chcete počúvať angličtinu a niečo sa naučiť počas prechádzky alebo možno počas jazdy v MHD (len si skúste otvoriť knihu v rušnej linke metra!).

Produkcia kníh literatúry faktu je už roky mimoriadne bohatá a nie je možné všetko sledovať. Blinklist pomáha čeliť tomuto prúdu informácií a umožňuje rýchlo prelistovať množstvo kníh.

Books in English

Screenscreen aplikácie Blinklist

Tento systém je ešte užitočnejší vzhľadom na veľký počet kníh (myslím, že najmä tých v oblasti podnikania). Vnímam to tak, že autor začína jednou dobrou myšlienkou, ale prvá kapitola obsahuje všetko, zatiaľ čo zvyšok knihy je opakovaním už povedaného.

S Blinklist, sa môžete každý deň niečo naučiť a zároveň pracovať na svojej angličtine. Ak dobre poznám ľudí, ktorí čítajú náš blog, myslím, že sa medzi vami nájde veľa takých, ktorí ju ocenia!

Nebudeme si teraz klamať - tieto zhrnutia vám umožnia stručne prelistovať knihu, aby ste zvládli lavínu informácií, ktoré sú v našom súčasnom svete k dispozícii... ale stále je to dosť povrchné.

Ak chcete ísť hlbšie, so všetkými výhodami, ktoré vám čítanie ponúka (premýšľať s čistou mysľou, využiť skúsenosti od autora, ktorý si dal na čas, aby svoje myšlienky usporiadal na papier, aby videl veci do detailov atď), nič vám nenahradí čítanie kompletnej verzie veľkej knihy.

StránkaBlinklist je však stále vynikajúcim nástrojom na objavovanie.

Blinklist, súhrny viac ako 2 000 kníh literatúry faktu.

Kde si môžete kúpiť knihy v angličtine?

Čítanie na papieri vždy prináša určitý pôžitok, ktorý jednoducho nemôžeme získať zo studenej obrazovky, bez ohľadu na to, aká praktická sa stala technológia (najmä na ukladanie určitých pasáží).

Online

Opäť je ťažké nespomenúť stránku Amazon, či už ide o americkú stránku, doménu používanú vo vašej krajine alebo jednu z jej mnohých regionálnych variácií (Veľká Británia, Nemecko, Taliansko...).

Knihy sú čoraz dostupnejšie na celom svete súčasne, takže stačí objednať na najbližšej stránke. Ak naozaj chcete, môžete si objednať aj z americkej webovej stránky, ale majte na pamäti, že to zvyčajne trvá 2 až 4 týždne v závislosti od zahraničnej dopravy.

To, čo odlišuje stránku Amazon od konkurencie, je rozmanitosť a kvalita komentárov zákazníkov, ako aj ich zmysel pre bezkonkurenčnú zákaznícku podporu.

Ak by ste nám odporučili nejaké nezávislé možnosti, dajte nám vedieť!

Offline

No áno, pred internetom ľudia chodili nakupovať do obchodov. A stále existuje niekoľko malých kníhkupectiev, ktoré odolali nájazdníkom.

Takmer každé veľké mesto má špecializovanú anglickú knižnicu. Vyhľadajte si English bookshop v meste, ktoré vás zaujíma, a mali by ste ju nájsť.

Books in English

Dobre, takže čo potrebujete? Knihy, veľa kníh...

➤ Vyhľadajte na Google Maps "anglické kníhkupectvo".

Dúfam, že som vám odpovedal na otázky o tom, kde nájsť knihy v angličtine. Teraz je na vás, aby ste našli tie najlepšie! Skúmajte, čítajte a objavujte knihy v angličtine... Prispôsobte si ich svojmu vkusu a svojmu spôsobu učenia. Dúfam, že zaujmú veľké miesto vo vašom živote!

Pozri aj

Práve sme sa pozreli, kde nájsť knihy v angličtine. Teraz určite chcete nejaké tipy, ako čítať v angličtine, tak si pozrite toto:

  • Čítanie v angličtine - aká by mala byť vaša prvá kniha? Kde nájdete dvojjazyčné knihy? Aké nástroje môžete použiť na pomoc pri čítaní v angličtine, online, na internete? A mnoho ďalších tipov na čítanie, ktoré sa vám budú páčiť a pomôžu vám zlepšiť si angličtinu!
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:26 pm