[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

E-knihy, audioknihy, papírové knihy...

Kde najdete knihy v angličtině? 📘

Read this article in English: Where can you find books in English? 📘.

Čtení v angličtině je skvělé, ale kde najdete knihy v angličtině, ať už elektronické, papírové nebo audioknihy?

A kde najdete knihy zdarma nebo placené? Dnes dostanete několik skvělých doporučení, takže můžete svůj čas věnovat čtení v angličtině, místo abyste ho ztráceli hledáním zdrojů.

Kde si můžete stáhnout knihy v angličtině?

Máte dvě možnosti stahování - buď e-knihy (elektronické knihy), nebo audioknihy.

Kde najdete elektronické knihy?

E-knihy zdarma

Chcete-li si zdarma a legálně stáhnout knihy v angličtině, nejlepší možností je webová stránka Project Gutenberg. Tento projekt shromažďuje knihy, které se ocitly ve veřejném vlastnictví, již od roku 1971! Digitalizuje je a poté je nabízí ke stažení zdarma.

⚠️ Pozor! Stránka sídlí v USA, a protože práva autorů nejsou všude stejná, kniha, která je ve Spojených státech již veřejně dostupná, ve vaší zemi ve skutečnosti NEMUSÍ být veřejně dostupná, a její stahování je tedy nelegální. To samozřejmě není příliš praktické, ale co můžete dělat? Shrnuto - pokud chcete mít jistotu, že dodržujete zákony, musíte se podívat na datum vydání knihy ve vaší zemi.

Books in English

Webové stránky Project Gutenberg, kde najdete elektronické knihy v angličtině.

Vzhledem k povaze projektu nabízí Project Gutenberg především klasickou literaturu. V jejich stovce nejoblíbenějších knih najdete například Jane Austenovou. Pride and Prejudice, Lewis Carroll Alice in Wonderland, Mary Shelleyové Frankenstein a dokonce i Kama Sutra... což svědčí o tom, že pro každý vkus se něco najde!

Mnoho knih není z poslední doby, ale prosadily se jako klasika. Mohli bychom jmenovat také Marka Twaina Machiavelli, Kafku, Oscara Wildea, H. G. Wellse... a spoustu dalších!

Po technické stránce jsou knihy nabízeny v následujících formátech: HTML, EPUB, Mobi/ Kindle, PDF a prostý text, což vám zajistí, že je budete moci používat v podstatě na jakémkoli zařízení, počítači, telefonu, tabletu atd!

Projekt Gutenberg, více než 54 000 elektronických knih ve veřejném vlastnictví.

Placené elektronické knihy

Mít věci zdarma je skvělé, ale pokud chcete získat něco novějšího, budete muset otevřít peněženku. Kde si můžete koupit knihy v angličtině ke stažení?

Nejoblíbenější možností je jednoznačně Amazon a jeho Kindle. Velkou výhodou Amazon je nesrovnatelná pestrost komentářů zákazníků na jejich amerických stránkách, Amazon.com. Tolik názorů vám pomůže při výběru, zatímco skutečnost, že Amazon je největší knihovnou na světě, činí amerického giganta bezkonkurenčním.

Books in English

Knihy v angličtině pro Kindle

Malý trik, který používám několikrát do měsíce: udělejte si průzkum knih v angličtině na amerických stránkách a pokochejte se obrovským množstvím komentářů zanechaných zákazníky. Jakmile pak najdete knihu, která se vám líbí, upravte adresu stránky: doménu .com nahraďte kódem své země. Pokud jste například ze Španělska, bude to .es, a pokud jste z Ruska, bude to .ru. Tím se dostanete na verzi stránky ve vaší zemi a můžete získat výpis na adrese Kindle.

Můžete také přejít přímo na adresu Amazon've vaší zemi a její sekci Kindle a poté kliknout na "Books in English", ale mějte na paměti, že kritik není tolik.

Pokud byste se raději vyhnuli stránce Amazon, další velkou možností nákupu elektronických knih v angličtině je. Kobo. Kobo je název různých elektronických čteček podobných Kindle a, stránka, kterou můžete použít k nákupu knih pro Kobo, je Kobo.com.

Amazon.com, více než 1,4 milionu elektronických knih.

Kobo.com, elektronické knihy

Kde najdete audioknihy

Čtení je dobré, ale práce na poslechu s porozuměním (a procvičování angličtiny v MHD) je ještě lepší! Audio knihy v angličtině vám pomohou udělat velký pokrok ve studiu angličtiny - ať už ji považujete za jazyk Shakespeara nebo Britney Spears!

Audioknihy zdarma

Začněme od bezplatných zdrojů.

LoyalBooks (dříve známý jako BooksShouldbeFree) je sbírka zvukových knih v angličtině ve veřejném vlastnictví. Tyto zvukové knihy byly nahrány dobrovolníky v rámci projektu Librivox z knih ve veřejném vlastnictví (viz výše Project Gutenberg ).

Knihy jsou ve formátu MP3 a na stránkách pod každou audioknihou najdete odkazy na bezplatné verze e-knih, které vám umožní sledovat audioknihu v angličtině s textem. To je nesmírně praktické pro znovunaučení se číst anglicky po letech strávených vytvářením špatných návyků ve škole.

Books in English

Stránky LoyalBooks

Stejně jako u stránky Project Gutenberg, i zde máme před sebou celou sbírku klasických knih. Většinou se jedná o beletrii, ale najdeme zde i některé slavné tituly, jako je například Walden Henryho Davida Thoreaua nebo On the Origin of Species Charlese Darwina.

Pro informaci uvádíme, že vypravěči jsou z celého světa. Můžete se podívat na tabulku přízvuků vypravěčů nebo třeba na tyto Ezopovy bajky, nahrané s různými přízvuky z celého světa ( druhý díl je zde).

Pro vaši informaci, stránky LoyalBooks a Libribox mají víceméně stejný obsah. Knihy nahráli dobrovolníci pro Librivox, zatímco stránky LoyalBooks jsou možná uživatelsky přívětivější a umožňují snadný přístup k verzi knihy.

LoyalBooks, více než 7 000 zvukových knih a elektronických knih ve veřejném vlastnictví.

Librivox, více než 11 000 zvukových knih ve veřejném vlastnictví.

Placené audioknihy

Největším prodejcem audioknih je Audible, společnost Amazon. Jejich hlavním konkurentem je Kobo, o kterém jsme se již zmínili, a který rovněž nabízí audioknihy. Bohužel ani jednu z nich bych nedoporučoval.

Rant

V současné době se všechny audioknihy prodávají v chráněném formátu s adresou DRM. To znamená, že když si koupíte knihu od každé společnosti, můžete ji číst pouze na jejich vlastním softwaru, buď na Audible, nebo na Kobo.

Chcete knihu poslouchat pomocí jiného softwaru? Chcete ji převést do jiného formátu? Chcete ji používat na zařízení, které nepodporuje jejich software? Tak to nemůžete.

(Pokud chcete přeskočit mou tirádu, přejděte na další část).

Nebo, jak se píše na stránce nápovědy Audible:

Mohu své audioknihy Audible převést do souborů MP3?

Audio soubory Audible bohužel nelze převést do formátu MP3 ani do žádného jiného formátu. Důvodem je to, že používáme bezpečnostní technologie na ochranu práv duševního vlastnictví našich poskytovatelů obsahu a autorů.

Když jsem si naposledy objednal něco z Audible, přistihl jsem se, že jsem si knihu vyryl na CD... abych si pak mohl CD zkopírovat do MP3... takže si ji konečně můžu poslechnout v telefonu! Koupil jsem si dvě knihy. Tu druhou - jsem si prostě stáhla z torrentů, abych měla snadný přístup k MP3 verzi (což je legální, protože mám originál). Jistě, je to už deset let, ale... DRM situace se od té doby nijak nezměnila.

Books in English

Kampaň od FSF na boj proti DRM

Chápu, že producenti chtějí chránit svou produkci (jako nezávislý autor tomu rozumím pravděpodobně lépe než oni). Problém je v tom, že jejich systém penalizuje klienta. Pokud si chci knihu upirátit, není tak těžké ji najít, stránky peer-to-peer jsou přeplněné možnostmi stahování! A velkou ironií je, že pokud pirátíte, můžete si produkt užívat, jak chcete, zatímco pokud platíte, jste všude blokováni.

Když to shrneme, jsme penalizováni za to, že jsme si produkt koupili legálně... To je ta odměna. Vidíte ten problém, že?

Knižní průmysl, stejně jako předtím ten hudební, je stále velmi citlivý a jako by zapomínal, že má sloužit svým klientům, ale v praxi je znevýhodňuje. Podporuje pirátství z pocitu pomsty, místo aby své zákazníky povzbuzoval.

(Nebudu zabíhat do detailů nemožnosti číst knihu se systémem hlasové syntézy nebo dokonce problému omezení v závislosti na zemi... Všimněte si, že Kindle/ Kobo na tom nejsou o moc lépe, pokud jde o tzv. DRM ale jejich jednoduchost a fakt, že jsou uživatelsky přívětivější, dělají něco, co pomáhá zapomenout na problém).

Stručně řečeno, nemohu doporučit nic legálního.

Shrnutí knih literatury faktu

Určitě bychom měli zmínit Blinklist v našem seznamu, což je aplikace a webová stránka, která umožňuje poslouchat shrnutí knih literatury faktu.

Každý titul je k dispozici ve formě shrnutí ve zvukové podobě (15 minut) nebo v textové podobě, a to výhradně v angličtině. Velmi praktické poslouchat angličtinu a něco se dozvědět při procházce nebo třeba v MHD (jen si zkuste otevřít knihu v rušném metru!).

Produkce knih literatury faktu je již několik let nesmírně bohatá a není možné vše sledovat. Blinklist pomáhá tomuto proudu informací čelit a umožňuje rychle procházet mnoho knih.

Books in English

Screenshot aplikace Blinklist

Tento systém je ještě užitečnější vzhledem k velkému množství knih (domnívám se, že zejména těch z podnikatelské oblasti). Vidím to tak, že autor začíná jednou dobrou myšlenkou, ale první kapitola obsahuje vše, zatímco zbytek knihy je opakováním již řečeného.

S Blinklist, se můžete každý den něco naučit a zároveň pracovat na své angličtině. Jak dobře znám lidi, kteří čtou náš blog, myslím, že se mezi vámi najde mnoho těch, kteří ji ocení!

Nebudeme si nic nalhávat - tato shrnutí vám umožní stručně prolistovat knihu, abyste zvládli lavinu informací, která je v našem současném světě k dispozici... ale pořád je to dost povrchní.

Pokud chcete jít hlouběji, se všemi výhodami, které vám četba nabízí (přemýšlet s čistou myslí, těžit ze zkušeností autora, který si dal na čas, aby své myšlenky uspořádal na papíře, aby si věci prohlédl do detailu atd...), nic vám nenahradí čtení kompletní verze skvělé knihy.

StránkyBlinklist jsou však stále vynikajícím nástrojem k objevování.

Blinklist, shrnutí více než 2 000 knih literatury faktu.

Kde si můžete koupit knihy v angličtině?

Čtení na papíře vždy přináší určitý požitek, který ze studené obrazovky prostě nezískáme, bez ohledu na to, jak praktickou se stala technologie (zejména pro ukládání určitých pasáží).

Online

Opět je těžké nezmínit Amazon, ať už se jedná o americkou stránku, doménu používanou ve vaší zemi nebo jednu z jejích mnoha regionálních variant (Velká Británie, Německo, Itálie...).

Knihy jsou stále více dostupné na celém světě současně, takže stačí objednat na nejbližší stránce. Pokud opravdu chcete, můžete si objednat i na amerických stránkách, ale mějte na paměti, že to obvykle trvá 2 až 4 týdny v závislosti na zámořské přepravě.

To, co odlišuje stránky Amazon od konkurence, je rozmanitost a kvalita komentářů zákazníků, stejně jako jejich smysl pro bezkonkurenční zákaznickou podporu.

Pokud byste doporučili nějaké nezávislé možnosti, dejte nám vědět!

Offline

No ano, před internetem lidé chodili nakupovat do obchodů. A stále existuje několik malých knihkupectví, která odolala nájezdníkům.

Téměř v každém větším městě je specializovaná anglická knihovna. Podívejte se na English bookshop ve městě, které vás zajímá, a měli byste nějakou najít.

Books in English

Dobře, tak co potřebujete? Knihy, spoustu knih...

➤ Na Google Maps vyhledejte "anglické knihkupectví".

Doufám, že jsem vám odpověděl na otázky, kde najít knihy v angličtině. Teď je na vás, abyste našli ty nejlepší! Prozkoumávejte, čtěte a objevujte knihy v angličtině... Přizpůsobte si je svému vkusu a svému způsobu učení. Doufám, že ve vašem životě zaujmou velké místo!

Viz také

Právě jsme se podívali, kde najít knihy v angličtině. Teď vás určitě zajímá pár tipů, jak číst v angličtině, tak se podívejte na tohle:

  • Čtení v angličtině - jaká by měla být vaše první kniha? Kde najdete dvojjazyčné knihy? Jaké nástroje vám mohou pomoci při čtení v angličtině, online, na internetu? A mnoho dalších tipů na čtení, které se vám budou líbit a pomohou vám zlepšit angličtinu!
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:39 pm