[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

E-booki, audiobooki, papierowe książki ...

Gdzie można znaleźć książki w języku angielskim? 📘

Read this article in English: Where can you find books in English? 📘.

Czytanie po angielsku jest świetne, ale gdzie można znaleźć książki w języku angielskim , czy to e-booki, książki papierowe czy audiobooki?

A gdzie można znaleźć darmowe lub płatne książki? Dzisiaj otrzymasz świetne rekomendacje, dzięki którym możesz spędzić czas na czytaniu po angielsku, zamiast marnować go na szukanie zasobów.

Skąd możesz pobrać książki w języku angielskim?

Masz dwie możliwości pobierania - książki elektroniczne (książki elektroniczne) lub książki audio .

Gdzie można znaleźć e-booki?

Darmowe e-booki

Aby bezpłatnie i legalnie pobierać książki w języku angielskim , najlepszą opcją jest strona internetowa Projekt Gutenberg . Ten projekt zbiera książki, które znalazły się w domenie publicznej od 1971 roku! Digitalizują je, a następnie oferują do bezpłatnego pobrania.

⚠️ Ostrzeżenie! Witryna ma siedzibę w USA, a ponieważ prawa autorów nie są wszędzie takie same, książka, która już jest w domenie publicznej w Stanach Zjednoczonych, NIE mogłaby w rzeczywistości należeć do domeny publicznej w Twoim kraju, a zatem jej pobieranie jest nielegalne. . To oczywiście nie jest zbyt praktyczne, ale co możesz zrobić? Podsumowując - jeśli chcesz mieć pewność przestrzegania prawa, musisz spojrzeć na datę publikacji książki w swoim kraju.

Książki w języku angielskim

Strona internetowa Project Gutenberg , gdzie znaleźć e-booki w języku angielskim

Biorąc pod uwagę charakter projektu, Project Gutenberg oferuje głównie klasykę w literaturze . W ich 100 najpopularniejszych książkach można znaleźć Jane Austen Duma i uprzedzenie , Lewisa Carrolla Alicja w Krainie Czarów , Mary Shelley's Frankenstein i nawet Kamasutra ... co pokazuje, że jest coś na każdy gust!

Wiele książek nie jest super nowych, ale zyskały miano klasyki. Moglibyśmy również wymienić Mark Twain's Machiavelli , Kafka, Oscar Wilde, HG Wells ... i mnóstwo innych!

Od strony technicznej książki są oferowane w następujących formatach: HTML, EPUB, Mobi / Kindle, PDF i zwykły tekst , dzięki czemu można z nich korzystać na prawie każdym urządzeniu, komputerach, telefonach, tabletach itp. .!

Projekt Gutenberg , ponad 54 000 książek elektronicznych znajdujących się w domenie publicznej.

Płatne e-booki

Posiadanie darmowych rzeczy jest świetne, ale jeśli chcesz dostać coś nieco nowszego, musisz otworzyć portfel. Gdzie można kupić książki w języku angielskim do pobrania?

Najbardziej popularną opcją jest oczywiście Amazon i jej Kindle . Duża zaleta Amazon ma niezrównaną różnorodność komentarzy klientów na ich amerykańskiej stronie, Amazon.com . Posiadanie tak wielu opinii pomoże ci w dokonaniu wyboru, a fakt ten Amazon to największa biblioteka na świecie sprawia, że amerykański gigant jest niepokonany.

Książki w języku angielskim

Książki w języku angielskim dla Kindle

Mała sztuczka, której używam kilka razy w miesiącu: poszukaj angielskich książek na amerykańskiej stronie i ciesz się ogromną liczbą komentarzy pozostawionych przez klientów. Następnie, po znalezieniu książki, którą lubisz, zmień adres strony: zastąp .com kodem własnego kraju. Jeśli jesteś na przykład z Hiszpanii, będzie to .es a jeśli jesteś z Rosji, będzie to .ru . Spowoduje to przejście do wersji witryny w Twoim kraju i pobranie wyciągu z pliku Kindle .

Możesz też udać się bezpośrednio do Amazon adres w twoim kraju i jego Kindle , a następnie kliknij „Książki w języku angielskim”, ale pamiętaj, że jest ich mniej.

Jeśli wolisz tego uniknąć Amazon , inną dużą opcją kupowania e-booków w języku angielskim jest Kobo . Kobo to nazwa wielu podobnych czytników elektronicznych Kindle oraz witrynę, w której można kupować książki Kobo to Kobo.com.

Amazon.com , ponad 1,4 miliona e-booków

Kobo.com , książki elektroniczne

Gdzie można znaleźć książki audio

Czytanie jest dobre, ale praca nad rozumieniem ze słuchu (i ćwiczenie angielskiego w transporcie publicznym) jest jeszcze lepsza! Książki audio w języku angielskim pomogą Ci zrobić duże postępy w nauce języka angielskiego - niezależnie od tego, czy uważasz go za język Szekspira czy Britney Spears!

Darmowe audiobooki

Zacznijmy od darmowych zasobów.

LoyalBooks (wcześniej znany jako BooksShouldbeFree ) to zbiór audiobooków w języku angielskim, należący do domeny publicznej. Te audiobooki zostały nagrane przez wolontariuszy w ramach projektu Librivox z książek należących do domeny publicznej (por. Project Gutenberg powyżej).

Książki są w formacie MP3, a na stronie, pod każdym audiobookiem, znajdują się linki do bezpłatnych wersji e-booków, które pozwolą Ci śledzić audiobook w języku angielskim wraz z tekstem . Jest to niezwykle praktyczne, aby ponownie nauczyć się czytać po angielsku po latach spędzonych na rozwijaniu złych nawyków w szkole.

Książki w języku angielskim

Strona LoyalBooks

Tak jak w przypadku Project Gutenberg , mamy przed sobą całą kolekcję klasyków. Większość z nich to fikcja, ale możemy również znaleźć kilka znanych tytułów, takich jak Henry Davida Thoreau Walden lub Karola Darwina On the Origin of Species .

Dla twojej informacji, narratorzy pochodzą z całego świata. Możesz sprawdzić tabelę akcentów narratorów, a może te bajki Ezopa, zapisane w różnych akcentach z całego świata ( tom drugi ).

Do Twojej wiadomości, LoyalBooks i Libribox mają mniej więcej tę samą treść. Książki zostały nagrane przez wolontariuszy dla Librivox , podczas gdy witryna LoyalBooks jest być może bardziej przyjazny dla użytkownika i umożliwia łatwy dostęp do wersji książki.

LoyalBooks , ponad 7 000 audiobooków i e-booków z domeny publicznej.

Librivox , ponad 11 000 książek audio z domeny publicznej.

Płatne książki audio

Największym sprzedawcą książek audio jest Audible , firma wg Amazon . Ich głównym konkurentem jest Kobo , o którym wspominaliśmy wcześniej, która oferuje również dźwięk. Niestety nie poleciłbym żadnego z nich.

Tyrada

Obecnie wszystkie książki audio są sprzedawane w formacie chronionym z DRM . Oznacza to, że kupując książkę w każdej firmie, możesz ją przeczytać tylko w jej własnym oprogramowaniu Audible lub Kobo .

Chcesz posłuchać swojej książki za pomocą innego oprogramowania? Chcesz przekonwertować go na inny format? Chcesz go używać na urządzeniu, które nie obsługuje ich oprogramowania? Cóż, nie możesz.

(Jeśli chcesz pominąć mój rant, przejdź do następnej sekcji).

Lub sposób, w jaki przedstawia to strona pomocy Audible:

Czy mogę przekonwertować moje audiobooki Audible na pliki MP3?

Niestety, pliki audio Audible nie mogą być konwertowane do formatu MP3 ani żadnego innego formatu. Dzieje się tak dlatego, że używamy technologii bezpieczeństwa w celu ochrony praw własności intelektualnej naszych dostawców treści i autorów.

Ostatni raz, kiedy coś zamówiłem Audible , Znalazłem się, że wygrawerowałem książkę na płycie CD ... więc mogłem zgrać płytę do formatu MP3 ... więc w końcu mogę słuchać na telefonie! Kupiłem dwie książki. Drugi - właśnie pobrałem ze strony z torrentami, dzięki czemu mogę łatwo uzyskać dostęp do wersji MP3 (która jest legalna, ponieważ mam oryginał). Jasne, to było dziesięć lat temu, ale plik DRM sytuacja tak naprawdę się nie zmieniła od tamtego czasu.

Książki w języku angielskim

Kampania autorstwa FSF do walki DRM

Rozumiem, że producenci chcą chronić swoją produkcję (jako niezależny autor pewnie rozumiem to lepiej od nich). Problem w tym, że ich system karze klienta . Jeśli chcę piracką książkę, nie jest tak trudno ją znaleźć, plik peer-to-peer strony są przepełnione opcjami pobierania! I wielką ironią jest to, że jeśli jesteś piratem, możesz cieszyć się produktem tak, jak chcesz, podczas gdy jeśli zapłacisz, jesteś zablokowany zewsząd .

Podsumowując, jesteśmy ukarani, ponieważ legalnie kupiliśmy produkt ... To jest wypłata. Widzisz problem, prawda?

Branża książkowa, podobnie jak wcześniej muzyczna, jest nadal bardzo wrażliwa i zdaje się zapominać, że ma służyć swoim klientom, ale w praktyce im to szkodzi. Zachęca do piractwa w poczuciu zemsty, zamiast zachęcać swoich klientów.

(Nie będę wchodził w szczegóły dotyczące niemożności przeczytania książki z systemem syntezy głosu czy nawet problemu ograniczeń w zależności od kraju ... Zauważ, że Kindle / Kobo nie są dużo lepsze, jeśli chodzi o DRM ale ich prostota i fakt, że są bardziej przyjazne dla użytkownika, pomagają zapomnieć o problemie).

Krótko mówiąc, naprawdę nie mogę polecić niczego legalnego.

Streszczenia książek non-fiction

Powinniśmy zdecydowanie wspomnieć Blinklist na naszej liście, która jest aplikacją i stroną internetową umożliwiającą odsłuchiwanie streszczeń książek non-fiction .

Każdy tytuł dostępny jest w formie streszczenia w formacie audio (15 minut) lub tekstu , w całości w języku angielskim. Bardzo praktyczne, aby słuchać angielskiego i uczyć się czegoś podczas spaceru, a może w transporcie publicznym (po prostu spróbuj otworzyć książkę na ruchliwej linii metra!).

Produkcja książek non-fiction od lat jest niezwykle bogata i nie sposób śledzić wszystkiego. Blinklist pomaga zmierzyć się z tym strumieniem informacji i umożliwia szybkie przeglądanie wielu książek .

Książki w języku angielskim

Zrzut ekranu aplikacji Blinklist

Ten system jest jeszcze bardziej przydatny, biorąc pod uwagę dużą liczbę książek (uważam, że szczególnie te z dziedziny przedsiębiorczości). Z mojego punktu widzenia autor zaczyna od jednego dobrego pomysłu, ale pierwszy rozdział zawiera wszystko, podczas gdy reszta książki jest powtórzeniem tego, co już zostało powiedziane.

Z Blinklist , możesz się czegoś nauczyć każdego dnia, pracując nad swoim angielskim. Jeśli znam osoby, które dobrze czytają naszego bloga, myślę, że będzie wśród Was wielu, którzy to docenią!

Nie oszukujmy się - te podsumowania pozwalają na krótkie przejrzenie książki, dzięki czemu poradzisz sobie z lawiną informacji dostępnych w naszym obecnym świecie ... ale to wciąż dość powierzchowne.

Jeśli chcesz sięgnąć głębiej, ze wszystkimi korzyściami, jakie ma do zaoferowania czytanie (myśl z czystym umysłem, skorzystaj z doświadczenia autora, który poświęcił swój czas na uporządkowanie swoich myśli na papierze, przyjrzenie się szczegółom itp.) nic nie zastąpi przeczytania pełnej wersji świetnej książki.

Blinklist jest jednak nadal doskonałym narzędziem do odkrywania.

Blinklist , streszczenia ponad 2000 książek non-fiction.

Gdzie można kupić książki w języku angielskim?

Czytanie na papierze zawsze przynosi pewną przyjemność, której po prostu nie da się uzyskać z zimnego ekranu, niezależnie od tego, jak praktyczna stała się technologia (zwłaszcza do zapisywania niektórych fragmentów).

online

Po raz kolejny trudno o tym nie wspomnieć Amazon , czy to amerykańska witryna, domena używana w Twoim kraju, czy też jedna z wielu regionalnych odmian (Wielka Brytania, Niemcy, Włochy ...)

Książki stają się jednocześnie coraz bardziej dostępne na całym świecie , więc możesz po prostu zamawiać w najbliższej witrynie. Jeśli naprawdę chcesz, możesz również złożyć zamówienie na amerykańskiej stronie internetowej, ale pamiętaj, że zwykle zajmuje to od 2 do 4 tygodni, w zależności od wysyłki za granicę.

Co ustawia Amazon oprócz konkurencji wyróżnia się różnorodnością i jakością komentarzy klientów , a także poczuciem niezrównanej obsługi klienta.

Jeśli są jakieś niezależne opcje, które możesz polecić, daj nam znać!

Offline

Cóż, tak, przed internetem ludzie chodzili do sklepów, żeby coś kupić. I wciąż jest kilka małych księgarń, które oparły się najeźdźcom.

Prawie każde duże miasto posiada wyspecjalizowaną bibliotekę w języku angielskim. Szukać English bookshop w mieście, które Cię interesuje i powinieneś być w stanie go znaleźć.

Książki w języku angielskim

Ok, więc czego potrzebujesz? Książki, dużo książek ...

➤ Poszukaj „English bookshop” w Mapach Google.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytania, gdzie znaleźć książki w języku angielskim. Teraz do Ciebie należy znalezienie najlepszych! Przeglądaj, czytaj i odkrywaj książki w języku angielskim ... Dostosuj je do swoich upodobań i sposobu uczenia się. Mam nadzieję, że zajmą ważne miejsce w Twoim życiu!

Zobacz też

Właśnie zobaczyliśmy, gdzie znaleźć książki w języku angielskim. Na pewno potrzebujesz wskazówek, jak czytać po angielsku, więc sprawdź to:

  • Czytanie po angielsku - Jaka powinna być Twoja pierwsza książka? Gdzie można znaleźć książki dwujęzyczne? Jakich narzędzi możesz użyć, aby pomóc Ci czytać w języku angielskim, w Internecie lub w Internecie? I wiele innych wskazówek dotyczących czytania, które pokochasz i które pomogą Ci poprawić swój angielski!
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: May 20, 2021, 10:53 am