[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

E-raamatud, audioraamatud, paberraamatud...

Kust leiate ingliskeelseid raamatuid? 📘

Read this article in English: Where can you find books in English? 📘.

Inglise keeles lugemine on suurepärane, kuid kust saab leida ingliskeelseid raamatuid, olgu need siis e-raamatud, paberraamatud või audioraamatud?

Ja kust leiad tasuta või tasulisi raamatuid ? Täna saate mõned suurepärased soovitused, nii et saate kulutada oma aega inglise keeles lugemisele, mitte raisata seda ressursside otsimisele.

Kust saab ingliskeelseid raamatuid alla laadida?

Sul on allalaadimiseks kaks võimalust - kas e-raamatud (elektroonilised raamatud) või audioraamatud.

Kust leiate e-raamatuid?

Tasuta e-raamatud

Ingliskeelsete raamatute tasuta ja seaduslikuks allalaadimiseks on parim võimalus veebileht Project Gutenberg. See projekt on kogunud raamatuid, mis on sattunud üldkasutatavaks alates 1971. aastast! Nad digiteerivad need ja pakuvad neid seejärel tasuta allalaadimiseks.

⚠️ Hoiatus! Sait asub USAs ja kuna autorite õigused ei ole kõikjal samad, siis võib raamat, mis on USAs juba üldkasutatav, teie riigis tegelikult EI pruugi olla üldkasutatav ja seega ebaseaduslik alla laadida. See ei ole ilmselt väga praktiline, aga mida te saate teha? Kokkuvõtteks - kui soovite olla kindel, et järgite seadust, peate vaatama raamatu avaldamiskuupäeva oma riigis.

Books in English

Veebisait Project Gutenberg, kust leiab ingliskeelseid e-raamatuid.

Arvestades projekti olemust, pakub Project Gutenberg peamiselt kirjandusklassikat. Nende 100 kõige populaarsema raamatu hulgas on Jane Austeni Pride and Prejudice, Lewis Carrolli Alice in Wonderland, Mary Shelley Frankenstein ja isegi Kama Sutra... mis näitab, et midagi on igale maitsele!

Paljud raamatud ei ole väga hiljutised, kuid nad on end klassikaks saanud. Võiksime nimetada ka Mark Twaini Machiavelli, Kafka, Oscar Wilde, H.G. Wells... ja veel tonne teisi!

Tehnilise poole pealt pakutakse raamatuid järgmistes formaatides: HTML, EPUB, Mobi/ Kindle, PDF ja tavaline tekst, mis tagab, et saate seda kasutada peaaegu igas seadmes, arvutites, telefonides, tahvelarvutites jne!

Project Gutenberg, üle 54 000 elektroonilise raamatu, mis on üldkasutatav.

Tasulised e-raamatud

Tasuta kraami omamine on tore, kuid kui tahad midagi uuemat, pead oma rahakoti avama. Kust saab osta ingliskeelseid raamatuid allalaadimiseks?

Kõige populaarsem valik on selgelt Amazon ja selle Kindle. Suur eelis Amazon on nende ameerika saidi klientide kommentaaride võrratu mitmekesisus, Amazon.com. Nii palju arvamusi aitab teil teha oma valikut, samas teeb Ameerika hiiglase võitmatuks asjaolu, et Amazon on maailma suurim raamatukogu.

Books in English

Ingliskeelsed raamatud Kindle

Väike trikk, mida kasutan mitu korda kuus: uurige ingliskeelsete raamatute kohta Ameerika saidil ja nautige klientide poolt jäetud tohutut hulka kommentaare. Seejärel, kui olete leidnud meelepärase raamatu, redigeerige lehe aadressi: asendage .com oma riigi koodiga. Kui olete näiteks Hispaaniast, siis oleks see .es ja kui olete Venemaalt, siis .ru. See viib teid oma riigi versioonile ja te saate väljavõtte veebilehelt Kindle.

Võite minna ka otse Amazon's aadressi oma riigis ja selle Kindle lõik, siis klõpsake "Books in English", kuid pidage meeles, et kriitikat ei ole nii palju.

Kui soovite vältida Amazon, siis teine suur võimalus ingliskeelsete e-raamatute ostmiseks on Kobo. Kobo on erinevate elektrooniliste lugejate nimi, mis sarnanevad Kindle ja, sait, mida saate kasutada Kobo raamatute ostmiseks, on Kobo.com.

Amazon.com, rohkem kui 1,4 miljonit e-raamatut

Kobo.com, elektroonilised raamatud

Kust leiate audioraamatuid

Lugemine on hea, kuid kuulamise mõistmise kallal töötamine (ja inglise keele harjutamine ühistranspordis) on veelgi parem! Ingliskeelsed audioraamatud aitavad teil inglise keele õppimisel suuri edusamme teha - olenemata sellest, kas peate seda Shakespeare'i või Britney Spearsi keeleks!

Tasuta audioraamatud

Alustame tasuta ressurssidest.

LoyalBooks (varem tuntud kui BooksShouldbeFree) on ingliskeelsete audioraamatute kogumik, mis on üldkasutatav. Need audioraamatud on salvestatud vabatahtlike poolt projekti Librivox avalikus kasutuses olevatest raamatutest (vt Project Gutenberg eespool).

Raamatud on MP3-formaadis ja saidil, iga audioraamatu all, leiate lingid tasuta e-raamatute versioonidele, mis võimaldavad teil jälgida audioraamatu ingliskeelset teksti. See on äärmiselt praktiline, et õppida uuesti inglise keeles lugema pärast aastaid kestnud halbu harjumusi koolis.

Books in English

Sait LoyalBooks

Nii nagu Project Gutenberg, on meil ees terve kollektsioon klassikuid. Enamik neist on ilukirjandus, kuid leiame ka mõned kuulsad teosed, näiteks Henry David Thoreau Walden või Charles Darwini On the Origin of Species.

Informatsiooniks, et jutustajad on pärit kogu maailmast. Võite vaadata tabelit jutustajate aktsentide kohta või ehk neid Aisopose muinasjutte, mis on salvestatud erinevates aktsentides kogu maailmast ( teine köide on siin).

Teadmiseks, LoyalBooks ja Libribox on enam-vähem sama sisuga. Raamatud on salvestatud vabatahtlike poolt Librivox jaoks, samas kui veebileht LoyalBooks on ehk kasutajasõbralikum ja võimaldab hõlpsasti ligi pääseda raamatu versioonile.

LoyalBooks, üle 7000 üldkasutatava audioraamatu ja e-raamatu.

Librivox, rohkem kui 11 000 üldkasutatavat heliraamatut.

Tasulised audioraamatud

Suurim audioraamatute müüja on Audible, mille ettevõte on Amazon. Nende peamine konkurent on Kobo, mida me eelnevalt mainisime ja mis pakub samuti audioraamatuid. Kahjuks ei soovitaks ma kumbagi.

Rant

Praegu müüakse kõiki audioraamatuid kaitstud formaadis koos DRM. See tähendab, et kui te ostate raamatu igalt ettevõttelt, saate seda lugeda ainult nende enda tarkvaraga, kas Audible või Kobo.

Soovite raamatut kuulata mõne teise tarkvaraga? Tahate konverteerida seda teise formaati? Sa tahad seda kasutada seadmes, mis ei toeta nende tarkvara? Noh, te ei saa.

(Kui soovite minu sõnavõtu vahele jätta, minge järgmisesse ossa).

Või nii, nagu Audible'i abilehel on öeldud:

Kas ma saan oma Audible'i audioraamatuid MP3-failideks konverteerida?

Kahjuks ei saa Audible'i helifaile konverteerida MP3- või mõnda muusse failivormingusse. Selle põhjuseks on see, et me kasutame turvatehnoloogiaid, et kaitsta meie sisuteenuse pakkujate ja autorite intellektuaalomandi õigusi.

Viimati kui ma midagi tellisin Audible, leidsin end graveerimas raamatut CD-le... et saaksin siis CD-d MP3-ks ripida... et saaksin lõpuks ometi telefonis kuulata! Olin ostnud kaks raamatut. Teine - laadisin lihtsalt alla torrentsaidilt, et saaksin hõlpsasti ligi MP3-versioonile (mis on legaalne, kuna mul on originaal). Muidugi, see oli kümme aastat tagasi, kuid DRM olukord ei ole sellest ajast peale tegelikult muutunud.

Books in English

Kampaania, mille on korraldanud FSF võitluseks DRM

Ma saan aru, et tootjad soovivad oma toodangut kaitsta (sõltumatu autorina mõistan seda ilmselt paremini kui nemad). Probleem on selles, et nende süsteem karistab klienti. Kui ma tahan raamatut piraatida, siis ei ole seda nii raske leida, peer-to-peer leheküljed on täis allalaadimisvõimalusi! Ja suur iroonia on see, et kui sa piraatid, siis saad toodet nautida, kuidas iganes soovid, kui aga maksad, siis oled kõikjalt blokeeritud.

Kokkuvõttes karistatakse meid selle eest, et me ostsime toote legaalselt... See ongi tasuline. Sa näed probleemi, eks ole?

Raamatutööstus, nagu ka muusikatööstus varem, on ikka veel väga tundlik ja näib unustavat, et ta peaks oma kliente teenindama, kuid praktikas on ta neile halvasti meelestatud. See julgustab piraatlust kättemaksu mõttes, selle asemel et julgustada oma kliente.

(Ma ei hakka siinkohal rääkima sellest, et raamatut on võimatu lugeda vokaalsünteesi süsteemiga või isegi piirangute probleemist sõltuvalt riigist... Pange tähele, et Kindle/ Kobo ei ole nii palju parem, kui tegemist on DRM kuid nende lihtsus ja kasutajasõbralikum olemus teevad midagi, mis aitab probleemi unustada).

Ühesõnaga, ma ei saa tegelikult midagi legaalset soovitada.

Kokkuvõtted mittekirjanduslikest raamatutest

Kindlasti tuleks mainida Blinklist meie nimekirjas, mis on rakendus ja veebisait, mis võimaldab kuulata mitte-kirjanduslike raamatute kokkuvõtteid.

Iga pealkiri on saadaval kokkuvõtte kujul audioraamatuna (15 minutit) või tekstina, täielikult inglise keeles. Väga praktiline, et kuulata inglise keeles ja õppida midagi jalutuskäigu ajal või võib-olla ühistranspordis olles (proovige lihtsalt raamatut avada tiheda liiklusega metrooliinil!).

Erialaraamatute toodang on juba aastaid olnud äärmiselt rikkalik ja kõike on võimatu jälgida. Blinklist aitab sellele infovoolule vastu astuda ja võimaldab kiiresti paljusid raamatuid läbi sirvida.

Books in English

Rakenduse ekraanipilt Blinklist

See süsteem on veelgi kasulikum, arvestades raamatute suurt hulka (usun, et eriti ettevõtlusvaldkonna raamatuid). Minu meelest on nii, et autor alustab ühe hea mõttega, kuid esimeses peatükis on kõik kirjas, ülejäänud raamat on juba öeldut kordamine.

Koos Blinklist, saab iga päev midagi õppida, samal ajal töötades oma inglise keele kallal. Kui ma tunnen meie blogi lugejaid hästi, siis arvan, et teie hulgas on palju neid, kes seda hindavad!

Ärme nüüd ennast narrida - need kokkuvõtted võimaldavad teil lühidalt raamatut sirvida, nii et saate hakkama meie praeguses maailmas kättesaadava teabe laviiniga... kuid see on siiski üsna pealiskaudne.

Kui soovite minna sügavamale, koos kõigi hüvedega, mida lugemine pakub (mõtlemine selge mõttega, kasu kogemusest autorilt, kes on võtnud aega oma mõtteid paberile organiseerida, näha asju üksikasjalikult jne), ei asenda miski suure raamatu tervikversiooni lugemist.

Blinklist on siiski suurepärane vahend avastamiseks.

Blinklist, kokkuvõtted enam kui 2000 mittekirjanduslikust raamatust.

Kust saab osta ingliskeelseid raamatuid?

Paberkandjallugemine pakub alati teatavat naudingut, mida me lihtsalt ei saa külmalt ekraanilt, olenemata sellest, kui praktiliseks on muutunud tehnoloogia (eriti teatud lõigete salvestamiseks).

Online

Jällegi on raske mitte mainida Amazon, olgu see siis Ameerika sait, teie riigis kasutatav domeen või mõni selle paljudest piirkondlikest variantidest (Ühendkuningriik, Saksamaa, Itaalia...).

Raamatud muutuvad üha enam kättesaadavaks kogu maailmas korraga, nii et võite lihtsalt tellida lähimalt saidilt. Kui te tõesti soovite, võite tellida ka Ameerika veebisaidilt, kuid pidage meeles, et see võtab tavaliselt 2 kuni 4 nädalat, sõltuvalt välismaale saatmisest.

See, mis eristab Amazon oma konkurentidest, on klientide kommentaaride mitmekesisus ja kvaliteet, samuti nende mõttes võrratu klienditugi.

Kui on mõni sõltumatu valik, mida soovitate, andke meile teada!

Offline

Noh, jah, enne internetti käisid inimesed kauplustes asju ostmas. Ja on veel mõned väikesed raamatupoed, mis on sissetungijatele vastu pidanud.

Peaaegu igas suuremas linnas on spetsialiseerunud ingliskeelne raamatukogu. Otsi English bookshop sind huvitavas linnas ja sa peaksid sellise leidma.

Books in English

Okei, mida sa siis vajad? Raamatud, palju raamatuid...

➤ Otsi Google Mapsist "English bookshop".

Ma loodan, et ma vastasin teie küsimustele, kust leida ingliskeelseid raamatuid. Nüüd on sinu asi leida parimad! Uurige, lugege ja avastage ingliskeelseid raamatuid... Kohandage need oma maitse ja õppimisviisiga. Loodan, et nad võtavad suure koha teie elus!

Vaata ka

Vaatasime just, kust leida ingliskeelseid raamatuid. Nüüd soovid sa kindlasti näpunäiteid, kuidas inglise keeles lugeda, nii et vaata seda:

  • Inglise keeles lugemine - milline peaks olema sinu esimene raamat? Kust leiad kakskeelseid raamatuid? Milliseid vahendeid saad kasutada, et lugeda inglise keeles, internetis, internetis? Ja veel palju muid lugemisnippe, mis sulle meeldivad ja aitavad sul oma inglise keelt parandada!
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:54 pm