[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Učte se anglicky s YouTube

Anglicky mluvící youtubeři ▶️

Read this article in English: English speaking YouTubers ▶️.

Učte se anglicky pomocí YouTube - je to efektivní a poutavé. Objevte nejznámější anglicky mluvící youtubery!

Všichni rádi sledujeme videa na YouTube - stal se jedním z nejoblíbenějších a nejvlivnějších médií. Ale věděli jste, že sledování videí na YouTube může být také jednou z nejlepších technik pro procvičování angličtiny? Dnes se podíváme na to, jak si můžete zlepšit angličtinu a zároveň se bavit u videí na YouTube. Ukážeme si také některé z nejoblíbenějších kanálů YouTube v angličtině - přirozený obsah vytvořený anglicky mluvícími pro anglicky mluvící!

Ale pozor - nebudeme mluvit o kanálech YouTube pro výuku angličtiny s videi o gramatice nebo slovní zásobě - ne! Budeme mluvit o kanálech, které mají angličtináři rádi a které pravidelně sledují. Asi si říkáte, proč to děláme...

Proč sledovat videa na YouTube v angličtině?

Pro mě je YouTube jednou z nejpříjemnějších technik učení jazyka, ale také jednou z nejefektivnějších. Zamyslete se - jsou to skuteční lidé, kteří používají autentická slovíčka, slang, výslovnost a výrazy. Takto obvykle mluví skuteční lidé, které potkáte na ulici. Pokud si zvyknete na způsob, jakým mluví youtubeři, budete lépe rozumět všem rodilým mluvčím.

Je to lepší než se učit anglicky pomocí příručky, kde najdete pouze slovíčka a výrazy, které lidé používali před 20 nebo 30 lety. Jazyky se vyvíjejí velmi rychle, a pokud nežijete v anglicky mluvící zemi, jedním z nejlepších způsobů, jak se seznámit s angličtinou, je číst a poslouchat totéž, co dělají angličtináři.

Mohu vám říct, že právě díky YouTube jsem se naučil velkou část své angličtiny a francouzštiny.

Proto jsme se rozhodli vytvořit seznam anglicky mluvících youtuberů, kteří jsou populární a zajímaví. Díky nim se můžete zdokonalit v angličtině a zároveň si užít videa, na která byste se rádi podívali i ve svém rodném jazyce.

V tomto článku je hodně obsahu, proto doporučujeme uložit si ho do seznamu oblíbených, abyste se k němu mohli vracet pokaždé, když budete chtít objevit nový kanál.

Vyberte si tedy typ videa, které se vám líbí, a objevte nejlepší kanály YouTube, které můžete využít k procvičování angličtiny!

Komedie

Jedná se bezpochyby o nejoblíbenější typ videí. Sledováním vtipných videí na YouTube se nejen dobře zasmějete, ale také se naučíte vtipkovat v angličtině, dělat slovní hříčky a poznáte anglický humor!

Zde je několik nejoblíbenějších komiků na YouTube:

JennaMarbles

Jenna natáčí videa, která ukazují realitu - například jak lidé řídí, sprchují se nebo usínají. S jejími videi se může ztotožnit každý!

Shane Dawson

Shane je youtuber, který dělá výzvy, často mluví o konspiračních teoriích a drbech ve světě YouTube. Možná právě díky svému rozmanitému obsahu získal 20 milionů odběratelů!

Smosh

Smosh je skupina youtuberů, kteří natáčejí parodická videa na oblíbené situace z reálného života, jako jsou lidé na internetu nebo například ve fastfoodu.

Tady je parodická reklama na hovězí maso, dobrou chuť:

nigahiga

Ryan Higa, známý také jako nigahiga, což je název jeho kanálu, natáčí humorná videa, v nichž si často utahuje z určitých skupin lidí. Například "Jak být emo", "Jak být gangster" a jeho nejoblíbenější video "Nice guys":

IISuperwomanII (Kanada)

Lilly Singhová se narodila v Kanadě, ale její rodiče pocházejí z Indie. To je důvod, proč ve spoustě videí napodobuje své rodiče a často je v nich slyšet indický přízvuk. Další její oblíbená videa jsou "Typy XXX", například "Typy rodičů" nebo "Typy reklam".

Liza Koshy

Důvodem, proč lidé milují Lizu Koshy, je to, že natáčí extrémně vtipná videa, která jsou navíc trochu divná! Pro představu - v jednom z jejích nejoblíbenějších videí ukazuje, co všechno si můžete koupit za pouhý jeden dolar. Zpívá a tančí uprostřed dolarového obchodu - internetový humor v té nejlepší formě!

AmazingPhil (Anglie)

Phil a jeho kamarád Dan plní výzvy, jako je napodobování rostlin, zpívání o ještěrkách nebo například kreslení svých předplatitelů. Určitě je to díky originalitě jejich obsahu, že se stali jedněmi z nejoblíbenějších britských youtuberů!

Joey Graceffa

Joeyho videa jsou velmi různorodá - dělá výzvy, zkouší různé typy podivných výrobků, hudbu a především je moderátorem pořadu YouTube Escape The Night, který vznikl ve spolupráci s několika youtubery a je tajemný a trochu děsivý!

Zde je první díl pořadu:

Jacksfilms

Jackův humor je bezpochyby jedinečný. Nejenže natáčí parodická videa, ale také několik segmentů, například YIAY (Yesterday I asked you), kde upravuje fotky, vlajky a obrázky, aby byly ještě vtipnější. Další segment, který by vám mohl pomoci při studiu angličtiny, se jmenuje Your grammar sucks, kde čte komentáře s trapnými chybami, které nedávají smysl.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=68&v=AEmPk7uAQ34&feature=emb_title&ab_channel=jacksfilms

CollegeHumor

CollegeHumor dělá skeče, videa o realitě každodenního života a také parodická videa:

Troye Sivan(Austrálie)

Možná už Troye znáte díky jeho hudební kariéře, ale věděli jste, že začínal také na YouTube? Točí vtipná videa, jako například to, ve kterém mu jeho kamarád depiluje nohy nebo ho líčí:

Jamie's World (Nový Zéland)

Jamie by bezpochyby mohla natočit one-woman show, protože umí skvěle vyprávět o svém životě, což je vtipné a zajímavé zároveň:

Caspar Lee (Jižní Afrika)

To je jen malý přehled Casparových videí: parodie, výzvy a žertíky:

Hráčské

Překvapivě nejoblíbenější videa na YouTube jsou ta o hrách, ve kterých lidé hrají videohry a ukazují nám, jak projít obtížnými úrovněmi, nebo streamují při hraní.

PewDiePie (Švédsko)

Možná jste už o PewDiePie slyšeli - je to nejpopulárnější YouTuber, který má více než 110 milionů odběratelů! Je opravdu těžké zařadit ho do jedné z těchto kategorií, protože jeho videa jsou opravdu různorodá, ale rozhodli jsme se, že právě v herních videích jeho osobnost září:

VanossGaming (Kanada)

Evan Fong, známý také jako VanossGaming, je dalším z nejpopulárnějších youtuberů s více než 9 miliardami zhlédnutí na svém kanálu. Nejspíš si je vysloužil díky svým vtipným komentářům a kvalitnímu střihu!

Markiplier

Markovou specialitou jsou jistě videa ze segmentu Let's play. Tento typ videí spadá do kategorie play-through, kde člověk přehrává celou hru, často s komentáři:

Jacksepticeye (Irsko)

Je to jistě díky jeho talentu pro hraní videoher a humoru, že Jack na svém kanálu na YouTube získal více než 10 miliard zhlédnutí. Stejně jako Markplier, i on natáčí videa s názvem Let's play:

DanTDM (Anglie)

Daniel na svém kanálu hraje spoustu videoher, ale známý je hlavně svými videi na Minecraft a Spiderman PS4. Je jedním z nejpopulárnějších youtuberů ve Spojeném království.

TheSyndicateProject (Anglie)

Tom, tvůrce kanálu TheSyndicateProject, do značné míry vděčí za svou slávu videím, ve kterých hraje Call of Duty a Minecraft.

Angličtinu můžete využít nejen k zábavě, ale také k učení se novým věcem. Díky bohatému obsahu, který je na YouTube k dispozici, můžete najít informace o čemkoli, co vás zajímá.

Věda

I když je téma trochu složitější, pokud máte rádi vědu, vyzkoušejte tyto kanály zde, abyste si zlepšili své znalosti anglického jazyka a okolního světa!

Vsauce

Vsauce je kanál, který nabízí videa na témata jako věda, psychologie, matematika, filozofie a mnoho dalších! Položili jste si někdy otázku, co by se stalo, kdyby všichni lidé na Zemi najednou skočili? Tady je odpověď:

AsapSCIENCE (Kanada)

Kanál AsapSCIENCE nám díky skvělým animacím a informativním videím na různá témata poskytuje odpovědi na mnoho otázek. Pamatujete si například na zvuk Yanny or Laurel na Twitteru? Jedná se o zvukový záznam, který je slyšet různě v závislosti na člověku - někteří slyší Yanny, zatímco jiní slyší Laurel. Zde je vysvětlení této záhady:

(Já osobně vždy slyším Yanny... a co vy?).

SmarterEveryDay

Destin Sandlin je inženýr a v roce 2007 se rozhodl vytvořit svůj kanál SmarterEveryDay. Ve svých videích nám Destin vysvětluje, jak fungují věci v každodenním životě, věci, nad kterými jste se nepochybně pozastavili! Víte, jak se vyrábí tetování nebo proč je tak odolné?

Big Think

Tento kanál na YouTube nabízí tisíce videí na různá témata, díky nimž se můžete stát inteligentnějšími a zodpovědnějšími, a to díky odborníkům, jako jsou Bill Clinton nebo Bill Nye.

Chcete pochopit, jak funguje vesmír? Podívejte se na prezentaci Michia Kaku na toto téma:

Kurzgesagt - In a Nutshell (Německo)

Název tohoto kanálu pochází z němčiny - kurz gesagt znamená v překladu "v kostce". Tento kanál skutečně nabízí videa na různá témata z oblasti vědy... v kostce! Často mluvíme o imunitním systému, ale víte, jak vlastně funguje?

SciShow

We live in a fascinating universe... and here, at SciShow, we hate not knowing.

To je slogan tohoto kanálu. Dozvíte se například, co je to vlastně lepek, proč kočky mručí, jak zmizeli dinosauři a mnoho dalšího!

Veritasium

Derek Muller, povoláním inženýr, je také vášnivý vědec a chce se o své znalosti podělit se světem. Víte, co je to Magnusův efekt a jak ho můžete uplatnit ve svém životě?

minutephysics

Henry Reich nám pomocí kreseb a ilustrací vysvětluje fyzikální jevy. Co se stane, když se setká nepohyblivý předmět s nezastavitelnou silou - která z nich zvítězí?

It's Okay To Be Smart

Jak iglú udržuje lidi v teple? Patříme všichni do stejné rodiny? Proč má únor 28 dní? To jsou jen některé ze zajímavých otázek, na které najdete odpovědi při sledování kanálu It's Okay To Be Smart.

Home Science

Děláte doma rádi vědecké pokusy? Jak už název napovídá, Home Science je kanál YouTube věnovaný domácím vědeckým pokusům!

Historie

Big History Project

Toto je kanál na YouTube, který analyzuje vývoj vesmíru v průběhu jeho 13,8 miliard let dlouhé historie! Pomáhá nám lépe porozumět lidem, civilizaci a tomu, jak vše kolem nás souvisí, od formování planet až po život ve společnosti!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=SrvPOkMs4U4&feature=emb_title&ab_channel=OERProject

Simple History

Jak už název napovídá, Simple History je kanál, který jednoduchým a zajímavým způsobem přibližuje historické události, a to pomocí ilustrací, které pomáhají lépe pochopit nové informace.

Crash Course - History

Crash Course je vlastně kanál YouTube, který nabízí kurzy na různá témata, jako je biologie, chemie, divadlo a mnoho dalších, ale my jsme se rozhodli zařadit jejich kurzy o historii. Tento kurz, který uvádí známý spisovatel John Green, má 42 epizod, které se věnují období od zemědělské revoluce až po globalizaci.

The Great War

Kanál věnovaný první světové válce, který každý týden sleduje události během konfliktu.

Epic History TV (Anglie)

Světové války, dějiny Ruska a Alexandr Veliký jsou jen některá z videí, která najdete na Epic History TV.

Feature History (Austrálie)

Objevte věci o méně známých tématech, jako je občanská válka v Číně nebo válka mezi Sovětským svazem a Afghánistánem, vše podané lehkou a humornou formou díky zábavnému vypravěči.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=jJr3KVM3lBo&feature=emb_title&ab_channel=FeatureHistory

Cestování

Objevujte krásy našeho světa sledováním nejoblíbenějších anglicky mluvících cestovatelů na YouTube!

FunForLouis (Anglie)

Louis natáčí vysoce kvalitní videa, která ukazují krásy našeho světa. V jednom ze svých nejoblíbenějších videí se setkává s africkým kmenem a ukazuje nám některé jeho tradice:

Hey Nadine (Kanada)

Nadine nejenže dokumentuje své cesty a dělí se o ně s námi, ale také dává tipy, jak cestovat s omezeným rozpočtem, čeho se při cestování vyvarovat, jak si sbalit kufry a mnoho dalšího.

Mr Ben Brown

Pan Ben Brown nám ukazuje krásy zemí, jako je Kanada nebo Spojené státy, ale také proč je důležité používat bezpečnostní pásy a co se děje při autonehodě:

Mark Wiens (Thajsko)

Markova videa se zaměřují na jídlo. Ukazuje nám kuchyni každé země, kterou navštíví:

Wolters World

Cílem tohoto kanálu je poskytnout cestovatelům všechny informace, které potřebují k tomu, aby se do dané země vydali - to nejlepší a to nejhorší z každého města, jak cestovat s omezeným rozpočtem, abyste měli více peněz na další výlety atd. Pokud chcete navštívit Spojené státy, bylo by dobré vědět o tom, co byste tam měli a neměli dělat:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2w6ephOxnTY&feature=emb_title&ab_channel=WoltersWorld.

Kristen & Siya

Kristen a Siya nás ve svých videích zavedou do zemí, jako je Indie, Finsko nebo Thajsko, a poradí nám, jak přežít dlouhé lety nebo jak se efektivně sbalit.

Životní styl

Tyler Oakley

Tylera je těžké zařadit do jedné kategorie, protože jeho videa jsou tak různorodá - hodně komedií, mnoho výzev, ale také videa o vaření, testování produktů a mnoho dalšího.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=HZJ2U-lYc30&feature=emb_title

CaseyNeistat

Rozmanitost Caseyho videí je prostě neuvěřitelná - na jeho kanálu najdete videa o cestování, testování produktů a služeb, vtípky a mnoho dalšího. V jednom ze svých nejoblíbenějších videí nám ukazuje, jak vypadá sedadlo v letadle první třídy, které stojí 21 000 dolarů.

Zoella (Anglie)

Zoella patří pravděpodobně mezi nejoblíbenější anglické youtubery. Ve svých videích testuje výrobky (někdy i podivné), radí, jak žít s úzkostí, každodenním stresem, dělá nákupní taháky a jako mnoho YouTuberů dělá vtipné výzvy!

David Dobrik

Určitě se pobavíte při sledování Davidových videí, ve kterých plave v 1 400 kilogramech uhlíkatého sněhu, dělá žertíky nebo jí největší pizzu na světě.

Ingrid Nilsen

Prohlídky bytu, ranní a večerní rutiny, vtipné výzvy a zdravé recepty jsou jen některá z videí, která najdete na Ingridině kanálu.

The ACE Family

Tento kanál sleduje život okouzlující rodiny - od žádosti o ruku až po narození a život jejich dětí!

Wengie (Austrálie)

Wengie přitahuje diváky svými pestrými videi, humorem a tím, že poskytuje zajímavé rady na různá témata, testuje výrobky a natáčí videa typu "udělej si sám":

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=o9XoHms0IEc&feature=emb_title&ab_channel=Wengie.

Politika

VisualPolitik EN (Anglie)

Tento kanál se zabývá tématy jako politika, ekonomika a dění ve světě. Víte například, proč je Katar nejbohatší zemí světa nebo proč je izraelská armáda tak silná?

The Daily Wire

The Daily Wire je politický kanál na YouTube, který zveřejňuje videa, v nichž vyjadřuje své názory na různá témata související s politikou.

C-Span

Pokud se zajímáte o americkou politiku, bude pro vás tento kanál zajímavý:

Jordan B Peterson (Kanada)

Jordan je profesor a terapeut a ve svých videích hovoří o politice, náboženství, osobnosti a zabývá se i mnoha dalšími tématy.

LiberalViewer

Právník zapálený pro politiku a společnost, který pevně věří ve svobodu slova, se dělí o své názory a analyzuje aktuální dění.

Kuchyně

Gordon Ramsay (Spojené království)

Gordon Ramsay je bezpochyby jedním z nejznámějších šéfkuchařů ve Spojeném království i ve světě. Ve svých videích se dělí o techniky vaření, tipy a triky, jak se stát lepším kuchařem, a také o zajímavé a exotické recepty!

Binging with Babish

Babish na svém kanálu na YouTube spojuje svou vášeň pro výrobu a kuchyni. Naučte se připravit pizzu v newyorském stylu, ratatouille nebo slavný Krabby Patty z kresleného filmu Sponge Bob:

Food Wishes

Zdokonalte svůj kulinářský talent díky videím šéfkuchaře Johna!

Munchies

Munchies je kulinářský kanál YouTube, který ukazuje, jak připravit cheeseburger, lehké palačinky nebo jak správně jíst sushi.

Bon Appétit

Vařte s jistotou při sledování videí na Bon appétit, kde najdete snadné recepty, tipy na lepší vaření a průvodce restauracemi. Podívejte se, jak profesionální kuchař připravuje gurmánské Oreos:

Laura in the Kitchen

Laura se s námi podělí o svou vášeň pro vaření a ukáže nám snadno proveditelné recepty, které jsou opravdu vynikající:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=ngN4TWgL3sY&feature=emb_title&ab_channel=LauraintheKitchen

Krása

Rclbeauty101

Rachel nabízí velkou škálu videí - tipy a triky, DIY, komedie a samozřejmě videa o kráse:

Bethany Mota

Bethany natáčí videa s nákupními úlovky, dává tipy a nápady na oblečení a také návody na líčení a účesy:

NikkieTutorials (Nizozemsko)

Nikkie de Jager, která je ve skutečnosti Holanďanka, je jednou z nejoblíbenějších youtuberek v oblasti krásy na světě. Na internetu se stala populární díky svým videím The Power of MAKEUP!, která inspirovala další youtuberky k tomu, aby ukázaly svou tvář s make-upem i bez něj.

Tanya Burr (Anglie)

Tanya se věnuje nejen líčení, ale je také spisovatelkou a herečkou. V roce 2014 dokonce založila vlastní kosmetickou řadu s názvem Tanya Burr Cosmetics.

Shaaanxo (Nový Zéland)

Vyzkoušejte si, zda rozumíte novozélandskému přízvuku, a zároveň si užijte videa o líčení, kosmetice a kráse:

Fitness a výživa

FitnessBlender

Na stránkáchFitnessBlender najdete více než 500 cvičení a tipů, jak se stát nejlepší verzí sebe sama!

Nikki Blackketter

Nikki na svém kanálu natáčí vlogy (jinými slovy videoblog) - dělí se o svůj život, o to, co jí a co dělá pro to, aby se udržela ve formě.

Bodybuilding.com

Cílem, který si kanál Bodybuilding.com klade, je podpořit vás, naučit vás něco o výživě a dát vám ty nejlepší cviky, abyste se dostali do formy:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=o9zCgPtsups&feature=emb_title&ab_channel=Bodybuilding.com

Lauren Toyota

Na svém kanálu na YouTube Lauren sdílí svou vášeň pro zodpovědný život, kreativitu a život v přítomnosti. Pokud vás zajímá veganský životní styl, její videa se vám určitě budou líbit:

Sixpackfactory (Jihoafrická republika)

Pokud chcete zhubnout, spálit tuky nebo nabrat svalovou hmotu, bude pro vás tento kanál zajímavý:

Talk show

Sledujte na YouTube stejné televizní pořady jako Američané!

TheEllenShow

TheEllenShow se díky humoru a důvtipu moderátorky Ellen DeGeneresové stala jednou z nejoblíbenějších talk show ve Spojených státech.

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

V tomto pořadu je mnoho segmentů, ale nejoblíbenějším musí být Wheel of Musical Impressions, kde zpěvačky jako Christina Aguilera, Ariana Grande nebo Céline Dion napodobují jiné populární umělce:

Jimmy Kimmel Live

Jimmy Kimmel ve svém pořadu dělá spoustu rozhovorů, vtípků a sociálních experimentů:

The Kelly Clarkson Show

Moje nejoblíbenější americká talk show! Kelly Clarkson je samozřejmě známá především díky své hudební kariéře, ale posledních pár let je také moderátorkou jednoho z nejoblíbenějších denních pořadů - The Kelly Clarkson Show! Její pořad je nejen zábavný díky její zářivé osobnosti a humoru; často si zve hosty, kterými jsou obyčejní lidé, kteří dokázali něco zajímavého a/nebo důležitého:

FBE

Reakční videa patří k nejoblíbenějším na webu. Proto se dva bratři Benny a Rafi rozhodli vytvořit kanál na YouTube, kde několik lidí různého věku reaguje na aktuální události, videa, hudbu a další. Videa ze segmentu Try not to laugh mají obrovský úspěch a miliony zhlédnutí:

TED talks

Poslechněte si stovky lidí z celého světa, kteří se dělí o své znalosti, zkušenosti a příběhy!

Stává se vám, že často prokrastinujete?

Objevte YouTube na vlastní pěst

Pokud se vám nelíbí žádný z námi doporučených kanálů, můžete zkusit prozkoumat svět YouTube i na vlastní pěst a najít si ideální kanály podle svého gusta! Použijte tuto stránku, vyberte si svůj oblíbený žánr, zemi, jazyk a zjistěte, kdo jsou nejoblíbenější youtubeři v dané oblasti!

Buďte vždy aktuální

Pokud chcete být vždy v obraze a vědět, co se děje ve světě YouTube ve vaší oblíbené anglicky mluvící zemi, pak klikněte na jeden z těchto odkazů a podívejte se na trendy videa ve vámi zvolené zemi:

Tady je máte, nejoblíbenější kanály YouTube k procvičování angličtiny. Je samozřejmě nemožné zahrnout všechny youtubery, takže nám pomozte a napište nám, kteří jsou vaši oblíbení youtubeři!

Viz také

  • Tento článek byl zaměřen na anglicky mluvící youtubery. Pokud se chcete učit angličtinu na YouTube tradičnějším způsobem, tedy spíše studiem než cvičením, pak se podívejte na náš článek o nejlepších kanálech YouTube pro výuku angličtiny. Najdete tam učitele angličtiny, kurzy gramatiky a výslovnosti pro začátečníky i mírně pokročilé. Pak se vraťte k tomuto článku a procvičujte angličtinu s autentickým obsahem.

  • Pokud stále nerozumíte anglicky natolik dobře, abyste si mohli vychutnat obsah na YouTube, pak vám doporučujeme vyzkoušet naše školení Click & Speak, které vám umožní porozumět a používat 96 % mluvené angličtiny.

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:41 pm