[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Все, що вам потрібно знати про вивчення англійської лексики

Скільки слів потрібно, щоб розмовляти англійською? 🙊

Скільки слів потрібно, щоб розмовляти англійською? Як можна ефективніше вивчити словниковий запас?

Це поширене і важливе питання, яке виникає у людей, тому сьогодні я розповім вам усе, що вам потрібно знати про вивчення англійської лексики, починаючи з питання, скільки слів потрібно для розмови англійською мовою .

Відповідь, звичайно, буде залежати від рівня, якого ви хочете досягти. Емпіричне правило:

 • Прагніть на 600 слів англійською мовою , щоб мати можливість вести основні розмови.
 • 5000 слів англійською мовою, якщо ви хочете досягти рівня, коли ви більше не будете використовувати рідну мову , щоб зрозуміти чи висловити себе.

У цьому контексті, коли я кажу слово , я маю на увазі варіанти, які ви можете знайти у словнику:

 • am , are , is , was , were , be рахувати як одне слово, дієслово to be .
 • man , men рахувати як одне слово, іменник man .
 • З іншого боку, book (як дієслово, book a hotel ) і a book (як іменник, те, що ви прочитали ) зараховуйте до двох різних слів, оскільки вони мають різне значення.

Хороша ідея усвідомлювати той факт, що велика кількість слів англійською мовою пишуться однаково, але граматичний тип (дієслово, іменник, прикметник, прислівник тощо) змінюється залежно від контексту. Ось чому, коли ми все ще новачки в англійській мові, ми часто не розуміємо слів, які, на наш погляд, знали.

Перш ніж я покажу вам, як ефективніше вивчити словниковий запас англійської, ось кілька статистичних даних:

Скільки слів на рівень

Сучасні мови поважають принцип Парето - 20% найпоширеніших слів використовують 80% часу .

Згідно з різними дослідженнями, вам потрібно розуміти приблизно від 95 до 98% мови, щоб досягти рівня, коли ви не тільки зможете зрозуміти майже все, але й здогадаєтесь про значення слів, яких ви не знаєте без рідної мови .

На основі власного дослідження з цієї теми я можу підтвердити, що 5000 найпоширеніших слів у розмовній англійській мові охоплюють 90% розмовної мови . Якщо ми помістимо це в контекст CEFR , ми отримаємо:

Рівень CEFR Кількість слів Накопичений словниковий запас Покриття
А1 600 слів 600 слів 85%
А2 1000 слів 1600 слів 91%
B1 1100 слів 2700 слів 94%
В2 1000 слів 3700 слів 95%
C1 1000 слів 4700 слів 96,13%
C1 + 300 слів 5000 слів 96,30%

Джерело: Fabien Snauwaert, Liste de fréquence (2014)

Більш конкретно, це означає, що, орієнтуючись на англійську лексику, яку ми хочемо вивчити, ми можемо швидко досягти 80-відсоткового розуміння . Для цього створені частотні списки , вони дають нам список найпоширеніших слів англійською мовою, щоб ми могли зосередитися на вивченні слів, які нам послужать одразу .

У таблиці ми також бачимо, що чим прогресивнішими ми стаємо, тим повільнішим стає наш прогрес - це нормально, саме так працюють мови, зустрічаючи нове, невідоме слово, стає рідше.

До речі, щось цікаве відбувається в C1+ рівень (близько 4700 слів) - синоніми стають все більш поширеними.

Нарешті, з цими 5000 словникових слів вам більше не знадобиться двомовний словник, тобто вам більше не потрібно буде перекладати слова англійською мовою на вашу рідну мову. Натомість ви зможете безпосередньо заглянути в англійський одномовний словник, і ви зможете зрозуміти всі визначення.

За секунду я розповім вам, як ви можете застосувати всю цю інформацію на практиці. До цього я хотів би відповісти на поширене запитання на цю тему.

Скільки вам потрібно слів, щоб розмовляти англійською

Слова, слова і навіть більше слів!

Скільки слів достатньо, щоб розмовляти англійською?

Скільки слів в англійській мові? І пов’язане з цим питання, скільки слів знають носії мови?

Візьмемо лише кілька цифр для ілюстрації:

 • Англійський словник, як Oxford English Dictionary (у 20 томах) зазначається, що в даний час в сучасній англійській мові використовується близько 171476 слів.
 • У зрілому віці носії мови знають близько 15 000 слів , а більш освічені - від 25 000 до 35 000 слів .
  • Ця кількість варіюється залежно від віку та рівня освіти.
  • Оцінка також охоплює всі слова, які людина знає, включаючи слова, які вони вживають лише раз на рік або не вживають з дитинства.
 • За підрахунками, англійською мовою є більше одного мільйона слів, але це включає лавину технічних термінів, характерних для певних галузей (хімія, медицина, ІТ тощо).

Ваша мета не знати всього, бо це просто неможливо. Ніхто не знає всіх слів у словнику! Ваша мета - знати словниковий запас англійської мови, який послужить вам і який вас цікавить , щоб мати змогу спілкуватися та використовувати англійську мову у своєму повсякденному житті .

Чого очікувати

З усіх цих причин вивчення 5000 слів залишається реалістичною метою . На цьому рівні ви будете повністю автономним і зможете легко користуватися англійською мовою.

І що тоді? Вивчивши ці 5000 слів, ви захочете зосередитись на словниковому запасі, пов’язаному з вашим особистим життям (хобі, робота та інші), оскільки дотримання списку частот є продуктивним лише певною мірою. Після цього ви в результаті вивчаєте слова, які надто рідкі, щоб бути корисними.

Із часом ви легко продовжуватимете накопичувати словниковий запас англійською мовою (адже у вас вже буде міцний фундамент), доки ви не досягнете 10000 слів.

Серед усього цього, володіння майже рідною рівнем англійської мови для мене означає повсякденну англійську та знання близько 10 000 слів , можливість використовувати їх так само легко, як носії мови .

На вашій позначці, будьте готові ... ВПЕРЕД

Тепер, коли ви отримали уявлення про цифри, два питання, які природно виникнуть:

 • Як вивчити перші 600 слів англійською мовою?
 • Як досягти рівня 5000 слів?

Подивимось.

Списки частот

Ви хочете почати зі списку частот , щоб побачити, які найпопулярніші слова. Це дозволить вивчити словниковий запас розумно та організовано, на відміну від хаотичного та нелогічного.

Хороші списки впорядковують слова за словниковими записами (як ми бачили на початку цієї статті), щоб уникнути дублікатів і вивчити всі форми слова за один раз. Крім того, хороші списки частот зосереджені на розмовній мові, оскільки найважче спілкуватися - розмовна англійська та її письмова версія відрізняються.

Списки частот є ключовим каменем, який дозволить вам ефективно вивчити мову . Дослідження в галузі лінгвістики демонструють їх ефективність протягом десятиліть, але, на жаль, пошук хорошого списку частот виявилося важчим завданням. Саме це змусило мене витратити 6 місяців на розробку власного списку частот, щоб розумно викладати англійську мову.

Списки частот, про які варто згадати:

 • У наших продуктах, що вивчають англійську мову.
  • В Клацніть і говоріть - усі викладені слова були підібрані відповідно до їх частоти, створеної спеціально для цього випадку. Мета? Викладати лексику англійської мови поступово , спочатку найпоширенішими словами, не залишаючи нічого випадковому.
  • Увімкнено FrequencyList.com : той самий список частот, що використовується в Click & Speak тепер доступна в Інтернеті безкоштовно. Ви маєте доступ до фонетичних транскрипцій, ви можете слухати вимову, дивитись або додавати гарні приклади відео (пісні, сцени з фільмів ...), що робить навчання цікавим.
 • Робота Марка Девіса, університет БДУ.
  • Список частот Марка Девіса вже давно є єдиним списком якості.
  • Ви маєте доступ до переліку 5000 найпоширеніших слів безкоштовно. Повний перелік коштує 90 доларів для широкої громадськості та 45 доларів для студентів, а також дозволяє побачити всі 5000 слів, що використовуються в розмовній мові.
  • Недоліком цих списків є те, що корпус (збірник текстів, що використовується для аналізу мови) дуже зосереджений на політиці і мало відображає повсякденну англійську мову.

Інші списки занадто неорганізовані із занадто великою кількістю дублікатів та нереальним словниковим запасом.

Кишеньковий словник

Ще один дешевий варіант - купити кишеньковий словник.

Кишенькові словники розроблені компактно, тому містять лише найбільш часто вживані слова, відібрані редакторами словника. Наприклад, той, який я використовую для вивчення угорської мови, містить 5000 слів та 10 000 визначень. Це не так практично, як наявність частотного списку, але воно дозволяє переглядати 5000 найбільш часто вживаних слів .

Великої помилки, якої слід уникати

Отримавши гарний список частот під рукою, прочитайте його, щоб побачити, де ви стоїте . Це дає вам гарне уявлення про роботу, яка у вас ще попереду, і дозволяє організуватися, показуючи вам, які слова вам ще потрібно вивчити.

І зараз, велика помилка, якої слід уникнути будь-якою ціною - вивчення слів самостійно! Оволодіння англійською мовою не означає знання п’яти тисяч окремих слів разом із їх перекладами рідною мовою - ні!

Знати словниковий запас означає чітко розпізнавати і розуміти слова в контексті речень , щоб мати можливість використовувати їх, коли вони вам потрібні . Іншими словами, вам потрібно вивчити словниковий запас природним шляхом.

Скільки англійських слів я можу вивчити за день?

Скільки слів англійською мовою слід вивчати щодня? Перш ніж відповісти на це питання для іноземців, які вивчають англійську, давайте подивимось на носіїв англійської мови.

Англійська мова

Скільки вам потрібно слів, щоб розмовляти англійською

Джерело: TestYourVocab (блог)

Ви можете ознайомитися з інтерактивною версією на веб-сайті, щоб отримати докладнішу інформацію, але для підсумку:

 • В середньому 382 слова на рік .
 • З 4 до 15 років діти та підлітки вивчають близько 1300 нових слів на рік .
  • Найбільший пік - це вік 13 років, близько 2500 вивчених слів за рік .
 • У віці від 16 до 20 років молоді люди вивчають від 600 до 800 слів на рік .
 • У віці від 20 до 50 років кількість коливається від 300 до 400 вивчених слів на рік .
 • З 50 років існує багато варіацій - тоді як одні починають втрачати словниковий запас, інші продовжують набирати сотні нових слів.

Хоча у багатьох виникне спокуса пояснити все це біологією (і ігнорувати варіації, які показують протилежне), я волію пояснити ці цифри поведінкою. Якщо ви завжди робите одне і те ж, ви не дізнаєтеся нічого нового; якщо ти не використовуєш те, що маєш, втрачаєш. На жаль, це стосується багатьох дорослих.

Давайте порівняємо це зі спортом, якщо ви перестанете займатися, ви, безсумнівно, опинитеся в гіршому стані, ніж той, хто продовжує. Це життєвий вибір. Це не означає, що ми не старіємо, а просто те, що збираємо посіяне. Якщо ви думаєте, що ви занадто старі, щоб вчитися, і нічого з цим не робите, то це мета, яку ви досягнете. Швидше, ви можете займатися англійською мовою, бо знаєте, що вам ніколи не занадто старе, щоб вчитися, і що важливо використовувати свій мозок, щоб підтримувати його у формі .

На цій ноті, як це так, що діти вивчають стільки слів? Бо у них немає вибору! Діти та дорослі живуть у різних світах. У дітей є багато вільного часу. Їм потрібно відкрити для себе навколишній світ, і вони повинні добре вчитися в школі. Дорослі вже багато чого знають - що є перевагою, якщо ви не станете замкнутими. Проблема в тому, що у них, як правило, менше вільного часу. Поки оточення дітей штовхає їх до навчання, світ дорослих обмежує ріст і стримує навчання.

Ми повинні вирішити проблему застою, вживаючи заходів.

Іноземці, які вивчають англійську мову

Перевага, яку мають дорослі, полягає в тому, що їм більше не потрібно відкривати навколишній світ. Якщо вам потрібно назвати милого маленького вихованця, який по-англійськи є «котом», це не нова концепція (хоча це стосується маленької дитини). Те саме стосується багатьох речей.

Ставши дорослим, вам спочатку хочеться навчитися висловлюватися про речі, з якими ви вже знайомі . Тоді ви хочете продовжити навчання на англійській мові, на відміну від на вашій рідній мові, для того , щоб побудувати говорить по -англійськи навички і збагатити ваше життя.

У порівнянні з носіями мови, перевагою, яку сьогодні мають дорослі, які вивчають англійську, є те, що технології надзвичайно розвивалися. Рознесені системи повторення дозволяють оптимізувати свій час на перегляд , поглинати більше словникового запасу та запам’ятовувати англійську мову в довгостроковій перспективі .

До того ж, якщо ви навчитеся розумно з важливою лексикою (списки частот), вивчите її в контексті речень , з поступовою граматикою , я щиро вірю, що ви можете вивчити слова набагато швидше англійською, ніж ви зробив на вашій рідній мові.

Нарешті, те, що ми дізнаємось, є чітким і цілком зрозумілим , не лише коли справа стосується значення , але й коли мова йде про розмовну мову та фонетику , тому я думаю, що ми зможемо розсунути цю межу ще далі.

З усіх цих причин я розміщую кількість слів, які ви можете вивчити англійською мовою :

14 слів на день .

Або: 5000 слів на рік .

Це стійкий і реалістичний темп для людей, які хочуть оволодіти англійською мовою за рік.

Це все для теорії ... але як це на практиці?

Мета вивчення 5000 слів англійською мовою за рік стала реальністю в день, коли з’явилися перші користувачі Клацніть і говоріть закінчили навчання англійській мові через рік після початку навчання. Це було багато роботи, але вони встигли! Вони вивчили 5000 слів у контексті 7066 фраз, і 365 діалогів допомогли їм.

Питання, яке можуть задати деякі з вас: чи можна зробити більше? Якщо ви також працюєте повний робочий день, ні.

Я кидаю виклик кожному, хто вивчить більше 5000 слів англійською мовою за рік із їх значенням, вимовою та здатністю будувати правильні речення з усією цією лексикою, а не просто розуміти її.

Чесно кажучи, я б навіть кинув виклик кожному, хто навчиться 5000 слів англійською мовою за рік без цього Click & Speak , оскільки курс оптимізований і зробив всю роботу за вас, сказавши вам, який саме словник вам потрібно вивчати щодня.

Висновок

Вивчення словникового запасу англійської мови - розтягнуте завдання. Оволодіти англійською мовою означає знати, як вживати ці 5000 слів. Ви повинні знати, як це робити.

 • Якщо ви поспішаєте і хочете вивчити англійську мову за рік, прагніть вивчати 14 нових слів на день .
 • Якщо ви хочете робити це в більш поміркованому ритмі, прагніть вивчити половину цього або сім нових слів на день.

У будь-якому випадку, майте на увазі, що за цими цифрами важливе значення має послідовність , оскільки без цього неможливо щось запам’ятати, ви марно витрачаєте час.

Будучи регулярним, все стає простішим, і ви зможете використовувати вивчені слова, коли вам це потрібно .

Іншими словами, прагніть вивчати англійську мову щодня . Як це зробити, ми побачимо в наступних статтях.

Скільки вам потрібно слів, щоб розмовляти англійською

Скільки слів потрібно, щоб розмовляти англійською?

Дивитися також

 • Клацніть і говоріть - Інтернет-курс, який дозволить вам оволодіти англійською мовою. Ми створили цей курс, щоб дозволити вам вивчити максимальну кількість англійської мови за мінімальний проміжок часу.

На що чекати:

Ми наполегливо працюємо над тим, щоб представити вам найкращі статті про вивчення англійської мови! Якщо вам сподобалась ця стаття про кількість слів англійською мовою , стежте за нами:

 • Скільки часу потрібно для вивчення англійської - відповідь полягає в годинах, а не в роках.
 • Як досягти рідного рівня англійською мовою
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: March 8, 2021, 10:34 am