[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Viskas, ką reikia žinoti apie anglų kalbos žodyno mokymąsi

Kiek žodžių reikia, kad galėtumėte kalbėti angliškai? 🙊

Kiek žodžių reikia, kad galėtumėte kalbėti angliškai? Kaip efektyviau mokytis žodyno?

Tai dažnas ir svarbus klausimas, todėl šiandien papasakosiu viską, ką reikia žinoti apie anglų kalbos žodyno mokymąsi, pradedant nuo klausimo, kiek žodžių reikia, norint kalbėti angliškai.

Atsakymas, žinoma, priklausys nuo lygio, kurį norite pasiekti. Pagrindinė taisyklė yra tokia:

 • Siekite 600 žodžių anglų kalba, kad galėtumėte palaikyti pagrindinius pokalbius.
 • 5 000 žodžių anglų kalba, jei norite pasiekti tokį lygį, kad norėdami suprasti ar išreikšti savo mintis nebesinaudotumėte gimtąja kalba.

Šiame kontekste, sakydamas žodis, turiu omenyje variantus, kuriuos galite rasti žodyne:

 • am, are, is, was, were, be skaičiuojami kaip vienas žodis, veiksmažodis to be.
 • man, men skaičiuojamas kaip vienas žodis, daiktavardis man.
 • Kita vertus, book (kaip veiksmažodis, book a hotel) ir a book (kaip daiktavardis, kažkas, ką skaitai) skaičiuojami kaip du skirtingi žodžiai, nes jie turi skirtingas reikšmes.

Pravartu žinoti, kad nemažai žodžių anglų kalboje rašomi vienodai, tačiau gramatinis tipas(veiksmažodis, daiktavardis, būdvardis, prieveiksmis ir t. t.) skiriasi priklausomai nuo konteksto. Štai kodėl, kai esame dar tik pradedantys anglų kalbos specialistai, dažnai nesuprantame žodžių, kuriuos manėme žinantys.

Prieš parodydamas, kaip efektyviau mokytis anglų kalbos žodyno, pateiksiu keletą statistinių duomenų:

Kiek žodžių per lygį

Šiuolaikinėse kalbose laikomasi Pareto principo - 20 % dažniausių žodžių vartojama 80 % laiko.

Įvairių tyrimų duomenimis, reikia suprasti apie 95-98 % kalbos, kad pasiektumėte tokį lygį, kai ne tik suprasite beveik viską, bet ir galėsite atspėti nežinomų žodžių reikšmę be gimtosios kalbos.

Remdamasis savo atliktais šios temos tyrimais, galiu patvirtinti, kad 5000 dažniausiai vartojamų žodžių šnekamojoje anglų kalboje sudaro 90 % šnekamosios kalbos. Jei tai susietume su Europos bendrųjų kalbos metmenų klasifikatoriumi, gautume:

CEFR lygis Žodžių skaičius Sukauptas žodynas Aprėptis
A1 600 žodžių 600 žodžių 85%
A2 1000 žodžių 1600 žodžių 91%
B1 1100 žodžių 2700 žodžių 94%
B2 1000 žodžių 3700 žodžių 95%
C1 1000 žodžių 4700 žodžių 96.13%
C1+ 300 žodžių 5000 žodžių 96.30%

Šaltinis: Fabien Snauwaert, Liste de fréquence (2014 m.)

Tiksliau tariant, tai reiškia, kad, pasirinkę anglų kalbos žodyną, kurį norime išmokti, galime greitai pasiekti 80 proc. supratimo lygį. Būtent tam ir yra sudaryti dažnių sąrašai, jie pateikia mums dažniausiai vartojamų anglų kalbos žodžių sąrašą, kad galėtume sutelkti dėmesį į mokymąsi žodžių, kurie mums iš karto pravers.

Lentelėje taip pat matome, kad kuo labiau tobulėjame, tuo mūsų pažanga darosi lėtesnė - tai normalu, taip veikia kalbos, susidurti su nauju, nežinomu žodžiu darosi vis rečiau.

Beje, C1+ lygyje (apie 4700 žodžių) įvyksta kai kas įdomaus - vis dažniau pasitaiko sinonimų.

Galiausiai, turint šiuos 5000 žodžių, jums nebereikės dvikalbio žodyno, t. y. nebereikės versti anglų kalbos žodžių į gimtąją kalbą. Vietoj to galėsite tiesiogiai pažvelgti į anglų kalbos vienakalbį žodyną ir galėsite suprasti visas apibrėžtis.

Po akimirkos papasakosiu, kaip visą šią informaciją galėsite pritaikyti praktiškai. Prieš tai norėčiau atsakyti į dažną klausimą šia tema.

How many words do you need to speak English

Žodžiai, žodžiai ir dar daugiau žodžių!

Kiek žodžių užtenka, kad galėtumėte kalbėti angliškai?

Kiek žodžių yra anglų kalboje? Ir su tuo susijęs klausimas, kiek žodžių žino gimtakalbiai?

Iliustracijai paimkime tik kelis skaičius:

 • Anglų kalbos žodyne, pavyzdžiui, Oxford English Dictionary (20 tomų), teigiama, kad šiuo metu šiuolaikinėje anglų kalboje vartojama apie 171 476 žodžių.
 • Suaugę gimtakalbiai žino apie 15 000 žodžių, o labiau išsilavinę - nuo 25 000 iki 35 000 žodžių.
  • Šis skaičius kinta priklausomai nuo amžiaus ir išsilavinimo lygio.
  • Į šį vertinimą taip pat įtraukti visi žodžiai, kuriuos žmogus žino, įskaitant ir tuos, kuriuos vartoja tik kartą per metus arba nevartojo nuo vaikystės.
 • Apskaičiuota, kad anglų kal boje yra daugiau nei milijonas žodžių, tačiau į šį skaičių įeina ir techninių terminų lavina, būdinga tam tikroms sritims (chemija, medicina, IT ir t. t.).

Jūsų tikslas nėra žinoti viską, nes tai tiesiog neįmanoma. Niekas nežino visų žodyne esančių žodžių! Jūsų tikslas - žinoti anglų kalbos žodyną, kuris jums pasitarnaus ir kuris jus domina, kad galėtumėte bendrauti ir vartoti anglų kalbą kasdieniame gyvenime.

Ko tikėtis

Dėl visų šių priežasčių 5000 žodžių išmokimas išlieka realus tikslas. Pasiekę tokį lygį, būsite visiškai savarankiški ir galėsite lengvai vartoti anglų kalbą.

O kas bus tada? Išmokę šiuos 5000 žodžių, norėsite sutelkti dėmesį į žodyną, susijusį su jūsų asmeniniu gyvenimu (pomėgiais, darbu ir kt.), nes vadovautis dažnių sąrašu produktyvu tik iki tam tikro lygio. Vėliau baigsite mokytis žodžių, kurie yra per reti, kad būtų naudingi.

Laikui bėgant nesunkiai toliau kaupsite anglų kalbos žodyną (nes jau turėsite tvirtą pagrindą), kol pasieksite 10 000 žodžių.

Be viso to, beveik gimtosios anglų kalbos lygis man reiškia kasdienę anglų kalbą ir apie 10 000 žodžių žinojimą, gebėjimą juos vartoti taip pat lengvai, kaip ir gimtakalbiai.

Ant savo ženklo, nusiteikite ... EIKITE!

Dabar, kai jau supratote apie skaičius, natūraliai kyla du klausimai:

 • Kaip išmokti pirmuosius 600 žodžių anglų kalba?
 • Kaip pasiekti 5000 žodžių lygį?

Pažiūrėkime.

Dažnumo sąrašai

Pirmiausia norėsite pradėti nuo dažnių sąrašo, kad pamatytumėte, kokie žodžiai yra populiariausi. Tai leis jums mokytis žodyno protingai ir organizuotai, o ne chaotiškai ir nelogiškai.

Geruose sąrašuose žodžiai suskirstyti pagal žodyno straipsnius (kaip matėme šio straipsnio pradžioje), kad išvengtumėte pasikartojimų ir vienu ypu išmoktumėte visas žodžio formas. Be to, geruose dažnių sąrašuose daugiausia dėmesio skiriama šnekamajai kalbai, nes sunkiausia yra susikalbėti - šnekamoji anglų kalba ir jos rašytinis variantas skiriasi.

Dažnumo sąrašai yra kertinis akmuo, kuris leis efektyviai išmokti kalbą. Lingvistikos tyrimai jau kelis dešimtmečius rodo jų veiksmingumą, deja, rasti gerą dažnių sąrašą pasirodė esanti sunkesnė užduotis. Būtent tai paskatino mane praleisti 6 mėnesius, kad sukurčiau savo dažnių sąrašą ir galėčiau išmaniai mokyti anglų kalbos.

Dažnių sąrašai, kuriuos verta paminėti:

 • Mūsų anglų kalbos mokymosi produktuose.
  • Svetainėje Click & Speak - Visi mokomieji žodžiai parinkti pagal jų dažnumą, sukurti specialiai šiai progai. Tikslas? Palaipsniui mokyti anglų kalbos žodyno, pirmiausia mokant dažniausių žodžių, nepaliekant nieko atsitiktinumui.
  • Svetainėje FrequencyList.com : tą patį dažnių sąrašą, kuris naudojamas svetainėje Click & Speak, dabar galima nemokamai rasti internete. Galite naudotis fonetinėmis transkripcijomis, klausytis tarimo, žiūrėti ar pridėti gražių pavyzdžių vaizdo įrašų (dainų, filmų scenų...), todėl mokytis smagu.
 • Marko Deiviso (Mark Davies) darbas, BYU universitetas.
  • Marko Deiviso dažnių sąrašas ilgą laiką buvo vienintelis kokybiškas sąrašas.
  • Nemokamai galite naudotis 5000 dažniausių žodžių sąrašu. Pilnas sąrašas plačiajai visuomenei kainuoja 90 JAV dolerių, o studentams - 45 JAV dolerius ir leidžia pamatyti visus 5000 šnekamojoje kalboje vartojamų žodžių.
  • Šių sąrašų trūkumas yra tas, kad korpusas (tekstų rinkinys, naudojamas kalbai analizuoti) yra labai orientuotas į politiką ir mažai atspindi kasdienę anglų kalbą.

Kiti sąrašai yra per daug neorganizuoti, juose yra per daug pasikartojančių žodžių ir nerealus žodynas.

Kišeninis žodynas

Kitas pigus variantas - įsigyti kišeninį žodyną.

Kišeniniai žodynai sukurti taip, kad būtų kompaktiški, todėl į juos įtraukiami tik dažniausiai vartojami žodžiai, atrinkti žodyno redaktorių. Pavyzdžiui, mano naudojamame vengrų kalbai mokytis žodyne yra 5 000 žodžių ir 10 000 apibrėžimų. Tai ne toks praktiškas žodynas, kaip dažnių sąrašas, tačiau jis leidžia peržiūrėti 5 000 dažniausiai vartojamų žodžių.

Viena didelė klaida, kurios reikia vengti

Turėdami gerą dažnių sąrašą, perskaitykite jį, kad pamatytumėte, kokioje padėtyje esate. Tai padės jums suprasti, koks darbas dar laukia, ir padės susiorientuoti, nes parodys, kuriuos žodžius dar turite išmokti.

O dabar - didžioji klaida, kurios reikia vengti bet kokia kaina - mokytis žodžių savarankiškai! Įvaldyti anglų kalbą nereiškia mokėti penkis tūkstančius atskirų žodžių kartu su jų vertimais į gimtąją kalbą - ne!

Mokėti žodyną reiškia aiškiai atpažinti ir suprasti žodžius sakinių kontekste, kad galėtumėte juos vartoti, kai tik jums jų prireiks. Kitaip tariant, žodyno reikia mokytis natūraliai.

Kiek angliškų žodžių galiu išmokti per dieną?

Kiek anglų kalbos žodžių turėčiau išmokti kasdien? Prieš atsakydami į šį klausimą užsieniečiams, besimokantiems anglų kalbos, pažvelkime į gimtakalbius.

Angliškai kalbantieji

How many words do you need to speak English

Šaltinis: TestYourVocab (blog)

Išsamesnės informacijos galite rasti interaktyvioje svetainės versijoje, tačiau apibendrinant galima pasakyti, kad:

 • Vidutiniškai per metus išmokstama 382 žodžiai.
 • Nuo 4 iki 15 metų amžiaus vaikai ir paaugliai per metus išmoksta apie 1300 naujų žodžių.
  • Didžiausias pikas būna maždaug 13 metų amžiaus, kai per metus išmokstama beveik 2 500 žodžių.
 • Nuo 16 iki 20 metų jaunuoliai per metus išmoksta nuo 600 iki 800 žodžių.
 • Nuo 20 iki 50 metų amžiaus skaičius svyruoja tarp 300 ir 400 išmoktų žodžių per metus.
 • Nuo 50 metų yra daug skirtumų - kol vieni pradeda prarasti žodyną, kiti ir toliau įgyja šimtus naujų žodžių.

Nors daugelis bus linkę visa tai aiškinti biologija (ir nekreipti dėmesio į skirtumus, kurie rodo priešingai), aš mieliau šiuos skaičius aiškinčiau elgesiu. Jei visada darote tą patį, nieko naujo neišmokstate; jei nenaudojate to, ką turite, tai prarandate. Taip, deja, yra daugeliui suaugusiųjų.

Palyginkime tai su sportu: jei nustosite sportuoti, neabejotinai pasieksite prastesnę formą nei tas, kuris sportuoja toliau. Tai gyvenimo pasirinkimas. Tai nereiškia, kad mes nesenstame, o tiesiog tai, kad pjauname tai, ką pasėjame. Jei laikotės nuostatos, kad esate per senas mokytis, ir nieko dėl to nedarote, tuomet tokį tikslą ir pasieksite. Verčiau praktikuokite anglų kalbą, nes žinote, kad niekada nesate per senas mokytis ir kad svarbu naudoti savo smegenis, kad palaikytumėte jų formą.

Kalbant apie tai, kaip nutinka, kad vaikai išmoksta tiek daug žodžių? Nes jie neturi pasirinkimo! Vaikai ir suaugusieji gyvena skirtinguose pasauliuose. Vaikai turi daug laisvo laiko. Jiems reikia atrasti juos supantį pasaulį ir gerai mokytis mokykloje. Suaugusieji jau daug ką žino - tai privalumas, jei tik netampa uždaro būdo. Problema ta, kad jie paprastai turi mažiau laisvo laiko. Vaikų aplinka skatina juos mokytis, o suaugusiųjų pasaulis riboja augimą ir suvaržo mokymąsi.

Stagnacijos problemą turime spręsti imdamiesi veiksmų.

Anglų kalbos besimokantys užsieniečiai

Suaugusiųjų pranašumas yra tas, kad jiems nebereikia atrasti juos supančio pasaulio. Jei reikia angliškai pavadinti mielą gyvūnėlį, kuris yra "katinas", tai nėra nauja sąvoka (nors taip yra ir mažam vaikui). Tas pats pasakytina ir apie daugelį dalykų.

Būdamas suaugęs pirmiausia norėsite išmokti reikšti savo nuomonę apie dalykus, kurie jums jau pažįstami. Tada norėsite toliau mokytis anglų , o ne gimtosios kalbos, kad įgytumėte anglų kalbos įgūdžių ir praturtintumėte savo gyvenimą.

Palyginti su gimtakalbiais, šiais laikais anglų kalbos besimokančių suaugusiųjų pranašumas yra tas, kad technologijos nepaprastai pažengė į priekį. Paskirstytosios kartojimo sistemos leidžia optimizuoti kartojimui skirtą laiką, įsisavinti daugiau žodyno ir ilgainiui įsiminti anglų kalbą.

Be to, jei mokysitės protingai, pirmiausia mokydamiesi svarbios leksikos (dažniniai sąrašai), mokysitės jos sakinių kontekste, taikydami progresyvią gramatiką, nuoširdžiai tikiu, kad žodžius anglų kalba galite išmokti daug greičiau nei gimtąja kalba.

Galiausiai tai, ką išmokstame, yra aišku ir puikiai suprantama ne tik kalbant apie prasmę, bet ir apie šnekamąją kalbą bei fonetiką, todėl manau, kad šią ribą galime dar labiau praplėsti.

Dėl visų šių priežasčių žodžių, kuriuos galite išmokti angliškai, skaičių nustatau:

14 žodžių per dieną.

Arba: 5000 žodžių per metus.

Tai tvarus ir realus tempas žmonėms, norintiems išmokti anglų kalbą per metus.

Tai tiek teorijos... bet kaip yra praktiškai?

Tikslas per metus išmokti 5000 anglų kalbos žodžių tapo realybe tą dieną, kai pirmieji vartotojai Click & Speak baigė mokytis anglų kalbos, praėjus metams po to, kai pradėjo mokytis. Buvo daug darbo, bet jiems pavyko! Jie išmoko 5 000 žodžių 7 066 frazių kontekste, o į pagalbą pasitelkė 365 dialogus.

Kai kuriems iš jūsų gali kilti klausimas: ar įmanoma padaryti daugiau? Jei taip pat dirbate visą darbo dieną, ne.

Iššūkį bet kuriam žmogui mesti galiu: per metus išmokti daugiau nei 5000 anglų kalbos žodžių, jų reikšmių, tarimo ir gebėti iš viso šio žodyno sudaryti taisyklingus sakinius, o ne tik jį suprasti.

Tiesą sakant, aš netgi mestų iššūkį bet kam, kas per metus išmoktų 5000 žodžių anglų kalba be Click & Speak, nes kursas yra optimizuotas ir atliko visą darbą už jus, tiksliai nurodydamas, kokį žodyną turite mokytis kiekvieną dieną.

Išvada

Anglų kalbos žodyno mokymasis yra išsiplėtusi užduotis. Įvaldyti anglų kalbą reiškia mokėti vartoti tuos 5 000 žodžių. Turite žinoti, kaip tai daryti.

 • Jei skubate ir norite išmokti anglų kalbą per metus, siekite išmokti 14 naujų žodžių per dieną.
 • Jei norite tai daryti nuosaikesniu ritmu, siekite išmokti perpus mažiau, t. y. septynis naujus žodžius per dieną.

Bet kuriuo atveju nepamirškite, kad už šių skaičių svarbiausia yra nuoseklumas, nes be jo neįmanoma nieko įsiminti, švaistote savo laiką.

Būnant reguliariam, viskas taps paprasčiau, o išmoktus žodžius galėsite panaudoti visada, kai jų prireiks.

Kitaip tariant, siekite mokytis anglų kalbos kiekvieną dieną. Kaip tai padaryti, pamatysime kituose straipsniuose.

How many words do you need to speak English

Kiek žodžių jums reikia, kad galėtumėte kalbėti angliškai?

Taip pat žr.

 • Click & Speak - internetinį kursą, kuris padės jums išmokti anglų kalbą. Šį kursą sukūrėme tam, kad per kuo trumpesnį laiką išmoktumėte kuo daugiau anglų kalbos.

Ko laukti:

Dedame visas pastangas, kad jums pateiktume geriausius straipsnius apie anglų kalbos mokymąsi! Jei jums patiko šis straipsnis apie žodžių skaičių anglų kalboje, laukite:

 • Kiek laiko reikia, kad išmoktumėte anglų kalbą - atsakymas valandomis, o ne metais.
 • Kaip pasiekti gimtosios anglų kalbos lygį
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:55 pm