[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Kõik, mida pead teadma inglise keele sõnavara õppimise kohta

Kui palju sõnu on vaja inglise keeles rääkida? 🙊

Kui palju sõnu on vaja inglise keeles rääkida? Kuidas saab sõnavara tõhusamalt õppida?

See on tavaline ja oluline küsimus, mis inimestel on, nii et täna räägin teile kõike, mida peate teadma inglise keele sõnavara õppimise kohta, alustades küsimusest, kui palju sõnu on vaja inglise keele kõnelemiseks.

Vastus sõltub muidugi sellest, millisele tasemele soovite jõuda. Rusikareegel on järgmine:

 • Püüdke saavutada 600 sõna inglise keeles, et olla võimeline pidama põhilisi vestlusi.
 • 5000 sõna inglise keeles, kui soovite jõuda tasemele, kus te ei kasutaks enam oma emakeelt, et mõista või end väljendada.

Kui ma ütlen sõna, siis pean siinkohal silmas sõnastikus leiduvaid variante:

 • am, are, is, was, were, be loetakse üheks sõnaks, verbi to be.
 • man, men loetakse üheks sõnaks, nimisõna man.
 • Teisalt, book (kui verb book a hotel) ja a book (kui nimisõna, miski, mida sa loed) loetakse kahe erineva sõnana, sest neil on erinevad tähendused.

Hea on olla teadlik sellest, et suur osa inglise keele sõnadest kirjutatakse ühtemoodi, kuid nende grammatiline tüüp(verb, nimisõna, omadussõna, adverb jne) on sõltuvalt kontekstist erinev. Seepärast ei saa me inglise keele algajatel sageli aru sõnadest, mida me arvasime teadvat.

Enne kui ma näitan teile, kuidas inglise keele sõnavara tõhusamalt õppida, on siin mõned statistilised andmed:

Mitu sõna ühe taseme kohta

Kaasaegsed keeled järgivad Pareto põhimõtet - 20 % kõige sagedamini kasutatavatest sõnadest kasutatakse 80 % ajast.

Erinevate uurimuste kohaselt on vaja mõista umbes 95-98 % keelest, et jõuda tasemele, kus te mitte ainult ei saa aru peaaegu kõigest, vaid suudate ka ära arvata nende sõnade tähenduse, mida te ilma emakeeleta ei tea.

Tuginedes oma uurimustele sel teemal, võin kinnitada, et 5000 kõige levinumat sõna räägitud inglise keeles katavad 90 % kõneldavast keelest. Kui me paneme selle CEFRi konteksti, saame:

CEFRi tase Sõnade arv Akumuleeritud sõnavara Katvus
A1 600 sõna 600 sõna 85%
A2 1000 sõna 1600 sõna 91%
B1 1100 sõna 2700 sõna 94%
B2 1000 sõna 3700 sõna 95%
C1 1000 sõna 4700 sõna 96.13%
C1+ 300 sõna 5000 sõna 96.30%

Allikas: Fabien Snauwaert, Liste de fréquence (2014)

Täpsemalt öeldes tähendab see, et kui sihikule võtta inglise keele sõnavara, mida me tahame õppida, jõuame kiiresti 80-protsendilise arusaamiseni. Selleks ongi sagedusloendid loodud, need annavad meile inglise keele kõige levinumate sõnade nimekirja, et me saaksime keskenduda sõnade õppimisele, mis meile kohe kasulikud on.

Tabelist näeme ka seda, et mida kaugemale jõuame, seda aeglasemaks muutub meie edasiminek - see on normaalne, nii toimivad keeled, uue, tundmatu sõnaga kohtumine muutub harvemaks.

Muide, midagi huvitavat juhtub tasemel C1+ (umbes 4700 sõna) - sünonüümid muutuvad üha sagedasemaks.

Lõpuks, nende 5000 sõnavara sõnadega ei ole teil enam vaja kakskeelset sõnaraamatut, mis tähendab, et te ei pea enam inglise keele sõnu oma emakeelde tõlkima. Selle asemel saate otse vaadata inglise ühekeelsest sõnaraamatust ja teil on võime mõista kõiki mõisteid.

Sekundi pärast räägin teile, kuidas saate kogu seda teavet praktikas rakendada. Enne seda tahaksin vastata ühele levinud küsimusele sel teemal.

How many words do you need to speak English

Sõnad, sõnad ja veel rohkem sõnu!

Kui palju sõnu piisab inglise keele oskusest?

Kui palju on inglise keeles sõnu? Ja sellega seotud küsimus, kui palju sõnu teavad emakeele kõnelejad?

Võtame lihtsalt mõned numbrid, et illustreerida:

 • Inglise keele sõnaraamat nagu Oxford English Dictionary (20 köites) väidab, et tänapäeva inglise keeles on praegu kasutusel umbes 171 476 sõna.
 • Täiskasvanu eas teavad emakeeleõpetajad umbes 15 000 sõna ja haritumad 25 000 kuni 35 000 sõna.
  • See arv varieerub sõltuvalt vanusest ja haridustasemest.
  • See hinnang hõlmab ka kõiki sõnu, mida inimene teab, sealhulgas neid, mida ta kasutab vaid kord aastas või mida ta pole kasutanud alates lapsepõlvest.
 • Hinnanguliselt on inglise keeles üle miljoni sõna, kuid see sisaldab ka teatud valdkondadele (keemia, meditsiin, IT jne) omaste tehniliste terminite laviini.

Teie eesmärk ei ole kõike teada, sest see on lihtsalt võimatu. Keegi ei tea kõiki sõnaraamatu sõnu! Teie eesmärk on teada inglise keele sõnavara, mis on teile kasulik ja mis teid huvitab, et saaksite suhelda ja kasutada inglise keelt oma igapäevaelus.

Mida oodata

Kõigil neil põhjustel jääb 5000 sõna õppimine realistlikuks eesmärgiks. Sellel tasemel olete täiesti iseseisev ja saate inglise keelt hõlpsasti kasutada.

Ja mis siis? Kui olete need 5000 sõna ära õppinud, tahate keskenduda oma isikliku eluga seotud sõnavarale (hobid, töö ja muu), sest sagedusloendi järgimine on produktiivne ainult teatud määral. Pärast seda jõuate te selleni, et õpite sõnu, mis on liiga haruldased, et neist kasu oleks.

Aja möödudes jätkate hõlpsasti inglise keele sõnavara kogumist (sest teil on juba kindel alus), kuni jõuate 10 000 sõnani.

Kõigest sellest tähendab inglise keele peaaegu emakeele tasemel olemine minu jaoks igapäevast inglise keele oskust ja umbes 10 000 sõna tundmist, oskust kasutada neid sama vaevata kui emakeelekõnelejad.

Oma märguandega, saada valmis ... GO!

Nüüd, kui sa oled saanud aimu numbritest, on kaks küsimust, mis on loomulikult tekkinud:

 • Kuidas õppida ära esimesed 600 sõna inglise keeles?
 • Kuidas jõuda 5000 sõna tasemele?

Vaatame.

Sagedusnimekirjad

Alustada tuleks sageduste nimekirjaga, et näha, millised on kõige populaarsemad sõnad . See võimaldab teil õppida sõnavara arukalt ja organiseeritult, mitte kaootiliselt ja ebaloogiliselt.

Head nimekirjad korraldavad sõnu sõnaraamatu kirjete kaupa (nagu me nägime selle artikli alguses), et vältida dubleerimist ja õppida kõik sõnavormid korraga ära. Samuti keskenduvad head sagedusloendid kõnekeelele, sest kõige raskem on suhtlemine - räägitud inglise keel ja selle kirjalik versioon on erinevad.

Sagedusnimekirjad on võtmekivi, mis võimaldab teil keelt tõhusalt õppida. Keeleteaduslikud uuringud on nende tõhusust näidanud juba aastakümneid, kuid kahjuks on hea sagedusloendi leidmine osutunud raskemaks ülesandeks. See ajendas mind 6 kuud kulutama omaenda sagedusloendi väljatöötamisele, et inglise keelt intelligentselt õpetada.

Mainimist väärivad sagedusloendid:

 • Meie inglise keele õpitooteid.
  • Veebilehel Click & Speak - kõik õpetatavad sõnad on valitud vastavalt nende sagedusele, mis on loodud spetsiaalselt selleks puhuks. Eesmärk? Õpetada inglise keele sõnavara järk-järgult, kõige sagedamini esinevaid sõnu kõigepealt, jättes midagi juhuse hooleks .
  • Veebilehel FrequencyList.com : sama sagedusloend, mida kasutatakse aadressil Click & Speak, on nüüd internetis tasuta kättesaadav. Teil on juurdepääs foneetilistele transkriptsioonidele, saate kuulata hääldust, vaadata või lisada toredaid näidisvideosid (laulud, filmistseenid...), mis teeb õppimise lõbusaks.
 • Mark Daviesi töö, BYU ülikooli.
  • Mark Daviesi sagedusloend on pikka aega olnud ainus kvaliteetne loend.
  • Teil on juurdepääs 5000 kõige sagedamini kasutatava sõna loetelule tasuta. Täielik nimekiri maksab laiale üldsusele 90 dollarit ja üliõpilastele 45 dollarit ning võimaldab teil näha kõiki 5000 kõnekeeles kasutatavat sõna.
  • Nende nimekirjade puuduseks on see, et korpus (tekstide kogumik, mida kasutatakse keele analüüsimiseks) on väga keskendunud poliitikale ja ei kajasta palju igapäevast inglise keelt.

Teised nimekirjad on liiga korrastamata, neis on liiga palju duplikaate ja ebareaalne sõnavara.

Taskusõnastik

Teine odav võimalus on osta taskusõnaraamat.

Taskusõnastikud on mõeldud kompaktseks ja sisaldavad seega ainult kõige sagedamini kasutatavaid sõnu, mille on välja valinud sõnaraamatu toimetaja. Näiteks see, mida ma kasutan ungari keele õppimiseks, sisaldab 5000 sõna ja 10 000 mõistet. See ei ole nii praktiline kui sagedusloend, kuid võimaldab siiski sirvida 5000 kõige sagedamini kasutatavat sõna.

Üks suur viga, mida tuleks vältida

Kui teil on hea sagedusloend käes, lugege see läbi, et näha, kus te seisate. See annab teile hea ülevaate sellest, kui palju tööd teil veel ees ootab, ja võimaldab teil organiseeruda, näidates, milliseid sõnu peate veel õppima.

Ja nüüd suur viga, mida tuleb iga hinna eest vältida - sõnade iseseisev õppimine! Inglise keele valdamine ei tähenda, et te tunnete viis tuhat üksikut sõna koos nende emakeelse tõlkega - ei!

Sõnavara tundmine tähendab sõnade selget äratundmist ja mõistmist lausekontekstis, et olla võimeline neid alati kasutama, kui neid vajate . Teisisõnu, te peate sõnavara loomulikul viisil ära õppima.

Mitu ingliskeelset sõna saab päevas ära õppida?

Mitu ingliskeelset sõna peaksin ma iga päev ära õppima? Enne sellele küsimusele vastamist inglise keelt õppivate välismaalaste puhul vaatame inglise keelt emakeelena kõnelejate kohta.

Inglise keele kõnelejad

How many words do you need to speak English

Allikas: TestYourVocab (blog)

Täpsemalt saate vaadata interaktiivset versiooni veebisaidil, kuid kokkuvõtlikult:

 • Keskmiselt 382 sõna aastas.
 • 4-15-aastased lapsed ja teismelised õpivad aastas umbes 1300 uut sõna.
  • Suurim tipp on umbes 13-aastaselt, kus ühe aasta jooksul õpitakse ligi 2500 sõna.
 • Vanuses 16-20 aastat õpivad noored täiskasvanud 600-800 sõna aastas.
 • 20 ja 50 aasta vahel kõigub see arv 300 ja 400 õpitud sõna vahel aastas.
 • Alates 50. eluaastast on suuri erinevusi - samal ajal kui mõned hakkavad sõnavara kaotama, omandavad teised jätkuvalt sadu uusi sõnu .

Kuigi paljudel on kiusatus seletada seda kõike bioloogiaga (ja ignoreerida variante, mis näitavad vastupidist), seletan ma neid numbreid pigem käitumise kaudu. Kui teete alati sama asja, ei õpi te midagi uut; kui te ei kasuta seda, mis teil on, kaotate selle. See on kahjuks paljude täiskasvanute puhul nii.

Võrdleme seda spordiga, kui sa lõpetad treenimise, leiad end kahtlemata kehvemas vormis kui see, kes jätkab. See on elu valik. See ei tähenda, et me ei vanane, vaid lihtsalt lõikame seda, mida külvame. Kui olete arvamusel, et olete liiga vana, et õppida ja mitte midagi teha, siis on see eesmärk, mida te saavutate. Pigem võite harjutada inglise keelt, sest te teate, et te ei ole kunagi liiga vana õppimiseks ja et on oluline kasutada oma aju, et seda vormis hoida.

Sellega seoses, kuidas on võimalik, et lapsed õpivad nii palju sõnu? Sest neil ei ole valikut! Lapsed ja täiskasvanud elavad erinevates maailmades. Lastel on palju vaba aega. Nad peavad avastama oma ümbritsevat maailma ja nad peavad koolis hästi hakkama saama. Täiskasvanud teavad juba palju asju - mis on eelis, kui sa ei muutu suletuks. Probleem on selles, et neil on tavaliselt vähem vaba aega. Kui laste keskkond sunnib neid õppima, siis täiskasvanute maailm piirab kasvu ja piirab õppimist.

Meie ülesanne on lahendada stagnatsiooniprobleem, võttes meetmeid.

Välismaalased, kes õpivad inglise keelt

Täiskasvanute eelis on see, et nad ei pea enam ümbritsevat maailma avastama. Kui teil on vaja nimetada armas väikest lemmiklooma, mis on "kass" inglise keeles, ei ole see uus mõiste (kuigi see kehtib ka väikese lapse puhul). Sama kehtib paljude asjade kohta.

Täiskasvanuna tahate kõigepealt õppida ennast väljendama asjade kohta, mis on teile juba tuttavad. Seejärel soovite jätkata õppimist inglise keeles, mitte oma emakeeles, et arendada inglise keele oskust ja rikastada oma elu.

Võrreldes emakeelekõnelejatega on tänapäeval inglise keelt õppivate täiskasvanute eelis see, et tehnoloogia on erakordselt arenenud. Vahepealsed kordussüsteemid võimaldavad teil optimeerida oma aega kordamiseks, neelata rohkem sõnavara ja meelde jätta inglise keelt pikemas perspektiivis .

Lisaks sellele, kui õpite intelligentselt, kasutades kõigepealt olulist sõnavara (sagedusloendeid), õppides seda lausete kontekstis, koos progressiivse grammatikaga, usun siiralt, et inglise keeles saate sõnu palju kiiremini selgeks kui oma emakeeles.

Lõpuks on see, mida me õpime, selge ja täiesti arusaadav, mitte ainult tähenduse, vaid ka kõnekeele ja foneetika osas, nii et ma arvan, et me võime seda piiri veelgi edasi lükata.

Kõigil neil põhjustel panen inglise keeles õpitavate sõnade arvuks:

14 sõna päevas.

Või: 5000 sõna aastas.

See on jätkusuutlik ja realistlik tempo inimestele, kes tahavad inglise keelt aasta jooksul omandada.

See ongi teooria... aga kuidas on see praktikas?

Eesmärk õppida aasta jooksul ära 5000 inglise keele sõna on saanud reaalsuseks päeval, mil esimesed kasutajad Click & Speak lõpetasid oma inglise keele koolituse, üks aasta pärast alustamist. See oli palju tööd, aga nad tegid selle ära! Nad õppisid ära 5000 sõna 7066 fraasi kontekstis, 365 dialoogi abiks.

Küsimus, mida mõned teist võivad küsida: kas on võimalik teha rohkem? Kui te töötate ka täiskohaga, siis ei.

Ma esitan kellelegi väljakutse õppida aasta jooksul ära rohkem kui 5000 ingliskeelset sõna, koos nende tähenduse, häälduse ja suutma kogu selle sõnavara abil korrektseid lauseid moodustada, mitte ainult mõista.

Kui aus olla, siis ma isegi kutsun kedagi välja õppima 5000 sõna inglise keeles aasta jooksul ilma Click & Speak, sest kursus on optimeeritud ja on teinud kogu töö teie eest ära, öeldes teile täpselt, millist sõnavara peate iga päev õppima.

Kokkuvõte

Inglise keele sõnavara õppimine on laialivalguv ülesanne. Inglise keele valdamine tähendab, et sa pead teadma, kuidas neid 5000 sõna kasutada. Sa pead teadma, kuidas seda teha.

 • Kui sul on kiire ja sa tahad inglise keelt aastaga ära õppida, siis sea eesmärgiks õppida 14 uut sõna päevas.
 • Kui soovite seda teha mõõdukamas rütmis, siis võtke eesmärgiks õppida pool sellest ehk seitse uut sõna päevas.

Igal juhul pidage meeles, et peale nende numbrite loeb järjepidevus, sest ilma selleta on võimatu midagi meelde jätta, te raiskate oma aega.

Olles korrapärane, muutub kõik lihtsamaks ja te saate õpitud sõnu kasutada alati, kui neid vajate.

Teisisõnu, püüdke õppida inglise keelt iga päev. Kuidas seda võimalikuks teha, näeme järgmistes artiklites.

How many words do you need to speak English

Kui palju sõnu on vaja inglise keeles rääkida?

Vaata ka

 • Click & Speak - veebikursus, mis võimaldab sul inglise keelt omandada. Oleme loonud selle kursuse selleks, et võimaldada teil õppida võimalikult lühikese ajaga maksimaalne hulk inglise keelt.

Mida oodata:

Töötame kõvasti selle nimel, et tuua teile parimaid artikleid inglise keele õppimise kohta! Kui sulle meeldis see artikkel inglise keele sõnade arvu kohta, siis jää lainele:

 • Kui palju aega kulub inglise keele õppimiseks - vastus on pigem tundides kui aastates.
 • Kuidas jõuda inglise keeles emakeele tasemeni
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:52 pm