[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Viss, kas jums jāzina par angļu valodas vārdu krājuma apguvi

Cik vārdu jums ir nepieciešams, lai runātu angliski? 🙊

Cik vārdu jums ir nepieciešams, lai runātu angliski? Kā efektīvāk apgūt vārdu krājumu?

Šis ir bieži uzdots un svarīgs jautājums, tāpēc šodien es jums pastāstīšu visu, kas jums jāzina par angļu valodas vārdu krājuma apguvi, sākot ar jautājumu, cik vārdu ir nepieciešams, lai runātu angliski.

Atbilde, protams, būs dažāda atkarībā no tā, kādu līmeni vēlaties sasniegt. Vispārpieņemtais noteikums ir šāds:

 • Mērķis ir 600 vārdu angļu valodā, lai spētu uzturēt pamata sarunas.
 • 5000 vārdu angļu valodā, ja vēlaties sasniegt tādu līmeni, kurā jūs vairs nelietotu savu dzimto valodu, lai saprastu vai izteiktu sevi.

Šajā kontekstā, kad es saku vārds, es domāju vārdnīcā atrodamos variantus:

 • am, are, is, was, were, be skaitās kā viens vārds, darbības vārds to be.
 • man, men skaitās kā viens vārds, lietvārds man.
 • No otras puses, book (kā darbības vārds, book a hotel) un a book (kā lietvārds, kaut kas lasāms) skaitās kā divi dažādi vārdi, jo tiem ir dažādas nozīmes.

Ir labi apzināties, ka angļu valodā liela daļa vārdu tiek rakstīti vien ādi, bet gramatiskais veids(darbības vārds, lietvārds, lietvārds, īpašības vārds, apstākļa vārds utt.) atšķiras atkarībā no konteksta. Tāpēc, kad mēs vēl esam iesācēji angļu valodā, mēs bieži vien nesaprotam vārdus, kurus, kā mums šķita, esam zinājuši.

Pirms es jums parādīšu, kā efektīvāk apgūt angļu valodas vārdu krājumu, šeit ir daži statistikas dati:

Cik vārdu vienā līmenī

Mūsdienu valodās tiek ievērots Pareto princips - 20 % visbiežāk lietoto vārdu tiek lietoti 80 % gadījumu.

Saskaņā ar dažādiem pētījumiem, lai sasniegtu tādu līmeni, kurā jūs ne tikai saprotat gandrīz visu, bet arī varat uzminēt nezināmu vārdu nozīmi bez savas dzimtās valodas, jums ir jāsaprot aptuveni 95-98 % valodas.

Pamatojoties uz saviem pētījumiem par šo tēmu, es varu apstiprināt, ka 5000 visbiežāk sastopamie vārdi angļu sarunvalodā aptver 90 % no sarunvalodas. Ja to iekļaujam CEFR kontekstā, tad iegūstam:

CEFR līmenis Vārdu skaits Uzkrātais vārdu krājums Apjoms
A1 600 vārdi 600 vārdi 85%
A2 1000 vārdi 1600 vārdi 91%
B1 1100 vārdi 2700 vārdi 94%
B2 1000 vārdi 3700 vārdi 95%
C1 1000 vārdi 4700 vārdi 96.13%
C1+ 300 vārdi 5000 vārdu 96.30%

Avots: Fabien Snauwaert, Liste de fréquence (2014)

Konkrētāk, tas nozīmē, ka, izvēloties angļu valodas vārdu krājumu, ko vēlamies apgūt, mēs varam ātri sasniegt 80 procentu izpratni. Tieši šim nolūkam ir izveidoti biežumu saraksti, kas sniedz mums visbiežāk sastopamo angļu valodas vārdu sarakstu, lai mēs varētu koncentrēties uz tādu vārdu apguvi, kas mums noderēs nekavējoties.

Tabulā redzam arī to, ka, jo vairāk mēs progresējam, jo lēnāks kļūst mūsu progress - tas ir normāli, tā darbojas valodas, sastopoties ar jaunu, nezināmu vārdu, tas kļūst arvien retāk.

Starp citu, kaut kas interesants notiek C1+ līmenī (aptuveni 4700 vārdu) - sinonīmi kļūst arvien biežāki.

Visbeidzot, ar šiem 5000 vārdu krājuma vārdiem jums vairs nebūs vajadzīga divvalodu vārdnīca, proti, jums vairs nebūs nepieciešams tulkot vārdus angļu valodā dzimtajā valodā. Tā vietā jūs varēsiet tieši ielūkoties angļu vienvalodu vārdnīcā, un jums būs iespēja saprast visas definīcijas.

Pēc brīža es jums pastāstīšu, kā jūs varat visu šo informāciju izmantot praksē. Pirms tam es vēlētos atbildēt uz bieži uzdoto jautājumu par šo tēmu.

How many words do you need to speak English

Vārdi, vārdi un vēl vairāk vārdu!

Cik vārdu pietiek, lai runātu angliski?

Cik daudz vārdu ir angļu valodā? Un ar to saistīts jautājums, cik daudz vārdu zina dzimtās valodas runātāji?

Ilustrācijai ņemsim tikai dažus skaitļus:

 • Angļu valodas vārdnīca, piemēram, Oxford English Dictionary (20 sējumos), norāda, ka mūsdienu angļu valodā pašlaik tiek lietoti aptuveni 171 476 vārdi.
 • Pieaugušā vecumā dzimtās valodas lietotāji zina aptuveni 15 000 vārdu, bet izglītotākie - no 25 000 līdz 35 000 vārdu.
  • Šis skaits mainās atkarībā no vecuma un izglītības līmeņa.
  • Aprēķins ietver arī visus vārdus, ko cilvēks zina, ieskaitot tos, kurus viņš lieto tikai reizi gadā vai nav lietojis kopš bērnības.
 • Tiek lēsts, ka angļu valodā ir vairāk nekā viens miljons vārdu, taču tajā ir iekļauta arī lavīna tehnisko terminu, kas raksturīgi noteiktām nozarēm (ķīmija, medicīna, IT u. c.).

Jūsu mērķis nav zināt visu, jo tas vienkārši nav iespējams. Neviens nezina visus vārdnīcā esošos vārdus! Jūsu mērķis ir zināt angļu valodas vārdu krājumu, kas jums noderēs un kas jūs interesē, lai spētu sazināties un lietot angļu valodu ikdienā.

Ko sagaidīt

Visu šo iemeslu dēļ 5000 vārdu apguve joprojām ir reāls mērķis. Sasniedzot šo līmeni, jūs būsiet pilnīgi patstāvīgs un varēsiet bez grūtībām lietot angļu valodu.

Un kas tad? Pēc tam, kad būsiet apguvis šos 5000 vārdu, jūs vēlēsieties pievērsties vārdu krājumam, kas saistīts ar jūsu personīgo dzīvi (hobiji, darbs u. c.), jo sekošana biežumu sarakstam ir produktīva tikai līdz noteiktam līmenim. Pēc tam jūs galu galā iemācīsieties vārdus, kas ir pārāk reti, lai būtu noderīgi.

Laikam ritot, jūs viegli turpināsiet krāt angļu valodas vārdu kr ājumu (jo jums jau būs stabils pamats), līdz sasniegsiet 10 000 vārdu.

No tā visa man gandrīz dzimtās angļu valodas līmenis nozīmē ikdienas angļu valodu un aptuveni 10 000 vārdu zināšanu, spējot tos lietot tikpat viegli kā dzimtās valodas runātāji.

Uz atzīmi, iestatiet ... GO!

Tagad, kad jums ir priekšstats par skaitļiem, dabiski rodas divi jautājumi:

 • Kā apgūt pirmos 600 vārdus angļu valodā?
 • Kā sasniegt 5000 vārdu līmeni?

Paskatīsimies.

Biežuma saraksti

Jūs vēlaties sākt ar biežumu sarakstu, lai redzētu, kādi ir populārākie vārdi. Tas ļaus jums apgūt vārdu krājumu saprātīgi un organizēti, nevis haotiski un neloģiski.

Labos sarakstos vārdi ir sakārtoti pēc vārdnīcu ierakstiem (kā mēs redzējām šī raksta sākumā), lai izvairītos no dublēšanās un apgūtu visas vārda formas vienā piegājienā. Tāpat labie biežumu saraksti koncentrējas uz sarunvalodu, jo visgrūtāk ir sazināties - sarunvaloda un tās rakstītā versija atšķiras.

Frekvenču saraksti ir stūrakmens, kas ļaus jums efektīvi apgūt valodu. Pētījumi lingvistikā jau vairākus gadu desmitus ir pierādījuši to efektivitāti, bet diemžēl atrast labu frekvenču sarakstu ir izrādījies grūtāks uzdevums. Tieši tas mani pamudināja pavadīt sešus mēnešus, lai izstrādātu savu frekvenču sarakstu, kas ļautu inteliģenti mācīt angļu valodu.

Frekvenču saraksti, kurus ir vērts pieminēt:

 • Mūsu angļu valodas mācību produktos.
  • In Click & Speak - Visi mācītie vārdi ir izvēlēti pēc to biežuma, kas izveidoti īpaši šim gadījumam. Mērķis? Mācīt angļu valodas vārdu krājumu pakāpeniski, vispirms apgūstot visbiežāk sastopamos vārdus, neko neatstājot nejaušībai.
  • Uz FrequencyList.com : tas pats biežumu saraksts, kas izmantots vietnē Click & Speak, tagad ir pieejams tiešsaistē bez maksas. Jums ir pieejama fonētiskā transkripcija, varat klausīties izrunu, skatīties vai pievienot jaukus piemēru video (dziesmas, filmu ainas...), kas padara mācīšanos jautru.
 • Marka Deivisa darbs, BYU universitāte.
  • Marka Deivisa biežumu saraksts ilgu laiku ir bijis vienīgais kvalitatīvais saraksts.
  • Jums ir pieejams 5000 biežāk sastopamo vārdu saraksts bez maksas. Pilns saraksts maksā 90 dolārus plašai sabiedrībai un 45 dolārus studentiem, un tas ļauj jums apskatīt visus 5000 vārdus, kas tiek lietoti sarunvalodā.
  • Šo sarakstu trūkums ir tas, ka korpuss (tekstu krājums, ko izmanto valodas analīzei) ir ļoti vērsts uz politiku un maz atspoguļo ikdienas angļu valodu.

Citi saraksti ir pārāk neorganizēti, tajos ir pārāk daudz dublikātu un nereāls vārdu krājums.

Kabatas vārdnīca

Vēl viena lēta iespēja ir iegādāties kabatas vārdnīcu.

Kabatas vārdnīcas ir veidotas tā, lai tās būtu kompaktas, tāpēc tajās iekļauti tikai visbiežāk lietotie vārdi, kurus atlasījuši vārdnīcas redaktori. Piemēram, tajā, ko es izmantoju ungāru valodas apguvei, ir 5000 vārdu un 10 000 definīciju. Tā nav tik praktiska kā biežāk lietoto vārdu saraksts, taču ļauj pārlūkot 5000 visbiežāk lietoto vārdu.

Viena liela kļūda, no kuras jāizvairās

Kad esat ieguvuši labu biežumu sarakstu, izlasiet to, lai redzētu, kā jums klājas. Tas sniedz jums labu priekšstatu par darbu, kas jums vēl priekšā, un ļauj jums sakārtot savu darbu, parādot, kuri vārdi jums vēl ir jāapgūst.

Un tagad - lielā kļūda, no kuras jāizvairās par katru cenu, - vārdu mācīšanās pašu spē kiem! Apgūt angļu valodu nenozīmē zināt piecus tūkstošus atsevišķu vārdu kopā ar to tulkojumiem dzimtajā valodā - nē!

Zināt vārdu krājumu nozīmē skaidri atpazīt un saprast vārdus teikumu kontekstā, lai spētu tos lietot, kad vien jums tie ir vajadzīgi. Citiem vārdiem sakot, vārdu krājums ir jāapgūst dabiski.

Cik angļu valodas vārdu es varu iemācīties dienā?

Cik angļu valodas vārdu man vajadzētu iemācīties katru dienu? Pirms atbildēt uz šo jautājumu ārzemniekiem, kas apgūst angļu valodu, aplūkosim, kā angļu valodu apgūst dzimtās valodas lietotāji.

Angļu valodas runātāji

How many words do you need to speak English

Avots: TestYourVocab (blog)

Lai iegūtu sīkāku informāciju, varat aplūkot interaktīvo versiju tīmekļa vietnē, bet īsumā:

 • Vidēji 382 vārdi gadā.
 • No4 līdz 15 gadu vecumam bērni un pusaudži gadā apgūst aptuveni 1300 jaunu vārdu.
  • Lielākais maksimums ir aptuveni 13 gadu vecumā, kad viena gada laikā tiek apgūti līdz pat 2500 vārdu.
 • No16 līdz 20 gadu vecumam jaunieši apgūst no 600 līdz 800 vārdiem gadā.
 • No 20 līdz 50 gadu vecumam šis skaits svārstās no 300 līdz 400 apgūtajiem vārdiem gadā.
 • No 50 gadu vecuma ir lielas atšķirības - kamēr daži sāk zaudēt vārdu krājumu, citi turpina apgūt simtiem jaunu vārdu.

Lai gan daudziem radīsies kārdinājums izskaidrot to visu ar bioloģiju (un ignorēt variācijas, kas liecina par pretējo), es drīzāk vēlētos šos skaitļus izskaidrot ar uzvedību. Ja jūs vienmēr darāt vienu un to pašu, jūs neko jaunu neuzzināsiet; ja jūs neizmantojat to, kas jums ir, jūs to zaudējat. Tā diemžēl ir daudzu pieaugušo gadījumā.

Salīdzināsim to ar sportu - ja pārtrauksiet nodarboties ar sportu, jūs neapšaubāmi būsiet sliktākā formā nekā tas, kurš turpina. Tā ir dzīves izvēle. Tas nenozīmē, ka mēs nekļūstam vecāki, bet vienkārši to, ka mēs pļaujam to, ko sējam. Ja esat noskaņots tā, ka esat pārāk vecs, lai mācītos un neko nedarītu, tad tas ir mērķis, ko jūs sasniegsiet. Drīzāk jūs varat praktizēt angļu valodu, jo zināt, ka nekad neesat pārāk vecs, lai mācītos, un ka ir svarīgi izmantot savas smadzenes, lai uzturētu tās labā formā.

Saistībā ar to, kā tas ir, ka bērni iemācās tik daudz vārdu? Jo viņiem nav izvēles! Bērni un pieaugušie dzīvo dažādās pasaulēs. Bērniem ir daudz brīvā laika. Viņiem ir jāatklāj apkārtējā pasaule, un viņiem ir labi jāstrādā skolā. Pieaugušie jau daudz ko zina - tā ir priekšrocība, ja vien nekļūst noslēgti domājoši. Problēma ir tā, ka viņiem parasti ir mazāk brīvā laika. Kamēr bērnu apkārtējā vide mudina viņus mācīties, pieaugušo pasaule ierobežo izaugsmi un ierobežo mācīšanos.

Mūsu ziņā ir risināt stagnācijas problēmu, rīkojoties.

Ārzemnieki, kas mācās angļu valodu

Pieaugušo priekšrocība ir tā, ka viņiem vairs nav jāatklāj apkārtējā pasaule. Ja jums ir nepieciešams angļu valodā nosaukt mīļu mājdzīvnieku, kas ir "kaķis", tas nav jauns jēdziens (pat ja tas ir gadījums mazam bērnam). Tas pats attiecas uz daudzām lietām.

Kā pieaugušais jūs vispirms gribēsiet iemācīties izteikties par lietām, kas jums jau ir pazīstamas. Pēc tam jūs vēlēsieties turpināt mācīties angļu valodā , nevis dzimtajā valodā, lai attīstītu angļu valodas prasmes un bagātinātu savu dzīvi.

Salīdzinājumā ar dzimtās valodas pratējiem priekšrocība, kas pieaugušajiem, kuri mūsdienās apgūst angļu valodu, ir tā, ka tehnoloģijas ir ārkārtīgi attīstījušās. Izlīdzinātas atkārtošanas sistēmas ļauj optimizēt laiku, kas veltīts atkārtošanai, apgūt lielāku vārdu krājumu un ilgtermiņā iegaumēt angļu valodu.

Turklāt, ja jūs mācāties gudri, vispirms apgūstot svarīgo vārdu krājumu (biežumu sarakstus), mācāties to teikumu kontekstā, ar progresīvu gramatiku, es patiesi ticu, ka angļu valodā jūs varat apgūt vārdus daudz ātrāk nekā dzimtajā valodā.

Visbeidzot, tas, ko mēs iemācāmies, ir skaidrs un pilnīgi saprotams ne tikai attiecībā uz nozīmi, bet arī runas valodu un fonētiku, tāpēc, manuprāt, mēs varam šo robežu vēl vairāk paplašināt.

Visu šo iemeslu dēļ es nosaku vārdu skaitu, ko jūs varat iemācīties angļu valodā, pie:

14 vārdus dienā.

Vai arī: 5000 vārdu gadā.

Tas ir ilgtspējīgs un reālistisks temps cilvēkiem, kuri vēlas apgūt angļu valodu gada laikā.

Teorētiski tas ir viss... bet kā tas ir praksē?

Mērķis gada laikā apgūt 5000 vārdu angļu valodā ir kļuvis par realitāti dienā, kad pirmie lietotāji sāka mācīties angļu valodu. Click & Speak pabeidza mācības angļu valodā gadu pēc to uzsākšanas. Tas bija liels darbs, bet viņi to paveica! Viņi iemācījās 5000 vārdus 7066 frāžu kontekstā, un viņiem palīdzēja 365 dialogi.

Jautājums, ko daži no jums, iespējams, uzdod: vai ir iespējams izdarīt vairāk? Ja jūs strādājat pilnu slodzi, tad nē.

Es izaicinu ikvienu, lai gada laikā iemācītos vairāk nekā 5000 vārdu angļu valodā ar to nozīmi, izrunu un spētu salikt pareizus teikumus ar visu šo vārdu krājumu, nevis tikai to saprast.

Godīgi sakot, es pat izaicinātu ikvienu, kas gada laikā iemācītos 5000 vārdu angļu valodā bez Click & Speak, jo kurss ir optimizēts un ir paveicis visu darbu jūsu vietā, precīzi norādot, kāda leksika jums jāmācās katru dienu.

Secinājumi

Angļu valodas vārdu krājuma apguve ir apjomīgs uzdevums. Apgūt angļu valodu nozīmē zināt, kā lietot šos 5000 vārdu. Jums ir jāzina, kā to darīt.

 • Ja steidzaties un vēlaties apgūt angļu valodu gada laikā, tiecieties apgūt 14 jaunus vārdus dienā.
 • Ja vēlaties to darīt mērenākā ritmā, tiecieties apgūt pusi no šīs summas jeb septiņus jaunus vārdus dienā.

Jebkurā gadījumā paturiet prātā, ka ārpus šiem skaitļiem svarīga ir konsekvence, jo bez tās nav iespējams neko atcerēties, jūs veltīgi tērējat savu laiku.

Ievērojot regularitāti, viss kļūs vieglāk, un jūs varēsiet izmantot iemācītos vārdus, kad vien jums tie būs vajadzīgi.

Citiem vārdiem sakot, centieties mācīties angļu valodu katru dienu. Mēs redzēsim, kā to padarīt iespējamu nākamajos rakstos.

How many words do you need to speak English

Cik vārdu jums ir nepieciešams, lai runātu angliski?

Skatiet arī

 • Click & Speak - tiešsaistes kursu, kas ļaus jums apgūt angļu valodu. Mēs esam izveidojuši šo kursu, lai jūs varētu apgūt maksimāli daudz angļu valodas minimālā laikā.

Ko gaidīt:

Mēs cītīgi strādājam pie tā, lai piedāvātu jums labākos rakstus par angļu valodas apguvi! Ja jums patika šis raksts par vārdu skaitu angļu valodā, gaidiet:

 • Cik daudz laika ir nepieciešams, lai iemācītos angļu valodu - atbilde ir drīzāk stundās, nevis gados.
 • Kā sasniegt dzimtās valodas līmeni angļu valodā
Profile picture for Fabien Snauwaert

Fabien Snauwaert

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:10 pm