[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Čo znamená "binge watching"? 🤔

45 najlepších seriálov na učenie angličtiny 📺

Read this article in English: The 45 best TV series to learn English 📺.

Chcete sa učiť angličtinu zábavnou formou? Objavte náš zoznam najlepších seriálov na učenie angličtiny!

Všetci radi trávime čas sledovaním vzrušujúcich televíznych seriálov. Ale necítite sa niekedy trochu vinní? Máte niekedy pocit, že mrháte svojím časom?

Dnes spoločne zistíme, ako vám sledovanie televíznych seriálov v angličtine môže pomôcť pri učení sa angličtiny, a konkrétne, ktoré televízne seriály by ste mali sledovať, aby ste sa naučili po anglicky. Čaká na vás zaujímavý program! 🤩

Učte sa angličtinu sledovaním televíznych seriálov

Sledovanie seriálov v pôvodnom znení vám pomôže osvojiť si správnejšiu a prirodzenejšiu výslovnosť v angličtine, zlepšiť si počúvanie s porozumením (pretože si zvyknete na spôsob, akým hovoria rodení hovorcovia), naučiť sa slang, výrazy a kultúrne charakteristiky prostredníctvom napínavých príbehov! Sledovaním seriálov v angličtine naozaj získate to najlepšie z oboch svetov, pretože sa budete učiť bez toho, aby ste si to uvedomovali.

Čo mám robiť, ak nerozumiem?

Ako sa učíte angličtinu sledovaním televíznych seriálov? Čo máte robiť, ak seriálom v pôvodnom jazyku nerozumiete?

Samozrejme, najlepším spôsobom, ako sledovať televízne seriály na učenie sa angličtiny, by bolo sledovať ich v pôvodnom jazyku bez titulkov. Ak však aj napriek tomu máte problém sledovať dialógy a dej seriálu, je lepšie zapnúť si anglické titulky ako titulky vo vašom jazyku! Dôvodom, prečo niečomu nerozumiete, často nie je to, že nepoznáte slová, ale to, že herci hovoria príliš fakticky, nejasne alebo že je v pozadí príliš veľa hluku. Vďaka anglickým titulkom budete môcť čítať a zároveň počúvať, čo postavy hovoria. Používaním svojich dvoch zmyslov znásobíte svoju schopnosť porozumieť, čo vám pomôže postupne začať sledovať filmy a televízne programy bez titulkov!

To som vlastne urobil aj ja. Kedysi mojím cieľom nebolo nevyhnutne naučiť sa anglicky. V skutočnosti boli titulky v mojom rodnom jazyku dostupné až niekoľko dní po odvysielaní nových epizód mojich obľúbených seriálov. Keďže som sa jednoducho nemohol dočkať, čo sa stane, pustil som si titulky v angličtine napriek tomu, že som nerozumel všetkému. Postupne som ich nakoniec nepotreboval, pretože som si zvykol na spôsob, akým hovorili domorodci.

Televízne seriály mi nesmierne pomohli pri štúdiu angličtiny a som presvedčená, že to môžu urobiť aj pre vás! Nebojte sa, ak zo začiatku nebudete všetkému rozumieť. Ak by ste rozumeli 100 % obsahu, znamenalo by to, že sa nič nové nenaučíte.**

Kde si môžem pozrieť televízne seriály v angličtine?

Dobre, ste motivovaní. Chcete využiť televízne seriály na učenie sa angličtiny, ale neviete, kde ich nájsť. Najobľúbenejšou platformou na sledovanie seriálov v anglicky hovoriacom svete je bezpochyby Netflix. Pravdepodobne ste o nej už počuli, ale tu je aj niekoľko alternatív:

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete učiť angličtinu pomocou Netflixu alebo inej platformy, dôležitá je vaša motivácia! Práve pre vás sme vytvorili zoznam najlepších televíznych programov, ktoré môžete sledovať, aby ste si zlepšili angličtinu! Pridajte si tento článok do obľúbených a vracajte sa k nemu vždy, keď budete chcieť objaviť nový seriál.

Binge-watching

Chcel som vám venovať malý odsek, aby som vám vysvetlil fenomén binge-watching. To binge-watch znamená, že trávite značný čas pred televízorom (alebo počítačom) a sledujete epizódy televízneho programu jednu za druhou.

  • I decided to binge-watch all the episodes of Game of Thrones I had missed - it took me all day!

Ako si viete predstaviť, môže sa to rýchlo zmeniť na závislosť... Ale ak to robíte v angličtine namiesto vo svojom jazyku, je to skvelá príležitosť precvičiť si angličtinu viac ako kedykoľvek predtým! Všetko je otázkou perspektívy :)

The 45 best series to learn English
Čo znamená to binge watch?

A teraz si vyberte svoj obľúbený žáner televízneho programu a Happy binge-watching!

Thrillery

Náš zoznam začíname najlepšími anglickými thrillerovými seriálmi! Zamknite si dvere!

The Wire (USA)

Svet drog z pohľadu drogových dílerov a polície. Tento seriál obsahuje veľa slangu a slovnej zásoby súvisiacej s drogovým svetom - junkies, dílerov, policajtov, politikov atď. Na IMDb bol tento seriál dlho hodnotený ako najlepší anglický seriál všetkých čias!

House of Cards (USA)

Politický televízny seriál, ktorý je výborný, ak máte záujem naučiť sa obchodnú slovnú zásobu v angličtine! Môžete sa tiež lepšie zoznámiť s americkým súdnym systémom. Zo začiatku sa vám to môže zdať trochu komplikované, ale keď sa zoznámite s novou slovnou zásobou, môžete si začať užívať pútavý dej!

Breaking Bad (USA)

Príbeh učiteľa chémie, ktorému nedávno diagnostikovali rakovinu a ktorý začne vyrábať a predávať drogy. Tento nečakaný zvrat udalostí má za následok koktail jazykových registrov - neutrálny, kriminálny, so slangom súvisiacim s drogami v angličtine.

Sherlock (UK/ USA)

Moderná verzia dobrodružstiev postáv detektíva Sherlocka Holmesa od Sira Conana Doyla z 19. storočia. Tento televízny seriál situovaný do Londýna na konci 21. storočia ponúka napínavý dej, prízvuk, ktorý je so British a dlhé rozhovory plné vtipu!

Ozark (USA)

Skutočné majstrovské dielo kriminálneho príbehu - príbeh finančného plánovača z Chicaga, ktorý sa náhle musí s rodinou presťahovať na Ozarks. To je región v srdci amerického Stredozápadu. Tam si ho všimne mexický kartel, ktorý ich okradol. Tento seriál je skvelý na precvičenie porozumenia latinsko-amerického a stredozápadného prízvuku v angličtine!

Horor

Pokračujeme s najlepšími hororovými seriálmi v angličtine! Neodporúčame pre slabé duše.

American Horror Story (USA)

Každá sezóna má svoj vlastný príbeh. To znamená nové postavy, nové prízvuky, nové spôsoby rozprávania. Dialógy sú veľmi prístupné a na ich sledovanie by ste nepotrebovali obzvlášť pokročilú úroveň - to je ideálne na učenie sa angličtiny pre začiatočníkov!

The Haunting of Hill House (USA)

Ak rozmýšľate, ktorý seriál z Netflixu si pozrieť, aby ste sa naučili po anglicky, odporúčam tento - je to horor, na ktorom si rýchlo získate závislosť! Kombinuje krátke, jednoduché dialógy s hlbšími monológmi, ktoré si vyžadujú pokročilejšiu úroveň. Môže byť skvelým odrazovým mostíkom, aby ste sa pokúsili dosiahnuť vyššiu úroveň počúvania s porozumením.

The Walking Dead (USA)

Predstavte si apokalyptický svet, ktorý ovládli zombie. V tejto pekelnej dystópii zostáva už len jedna otázka - kto prežije? Seriál vznikol aj na základe komiksu, takže jazyk je jednoduchší ako ten, ktorý nájdeme na Sherlock!

Mydlové opery

Výhodou sledovania telenoviel v angličtine je, že nevyžadujú všetku vašu pozornosť! Môžete si ich pustiť na televízore alebo na počítači a zároveň robiť niečo iné - cvičiť, upratovať, prať atď. Dialógy sú zvyčajne jednoduché a zápletky... predvídateľné. Keďže dejové línie nie sú zložité, môžete sa sústrediť na porozumenie jazyka. Toto je bezpochyby skvelý žáner na učenie angličtiny pre začiatočníkov!

Home and Away (Austrália)

Skvelé pre každého, kto si chce pustiť svetelnú šou na pozadí. Seriál sleduje život, lásku, radosť a smútok obyčajných ľudí v Austrálii. Jeho sledovaním môžete získať lepšiu predstavu o tom, aký je život v Austrálii, a precvičiť si porozumenie Aussie prízvuku!

🦘 Aussie je slangové označenie pre niekoho alebo niečo, čo pochádza z Austrálie.

Shortland Street (Nový Zéland)

Sledujte osobný a profesionálny život zamestnancov nemocnice z Aucklandu. Ochutnajte životný štýl Kiwi a naučte sa veľa o novozélandskom prízvuku a slangu!

🥝 Kiwi je bežný slangový výraz na označenie niekoho alebo niečoho, kto pochádza z Nového Zélandu.

Drámy

Chcete si pozrieť drámy v angličtine? Tu je náš najlepší výber:

Orange Is the New Black (USA)

Toto je príbeh o tom, ako väzenie môže zmeniť život. Preskúmajte bohatú škálu bežných prízvukov, ktoré bývajú vo filmoch málo zastúpené : černošský, južanský, taliansky a ďalšie.

Grey's Anatomy (USA)

Sledujte osobný a profesionálny život skupiny stážistov na chirurgii. Ideálne, ak sa chcete naučiť slovnú zásobu súvisiacu s biológiou a anatómiou v angličtine!

Suits (USA)

Ak si chcete zlepšiť svoju obchodnú angličtinu, toto je pre vás ideálny program! Ak ste začiatočník, asi nie je ideálne začať od tohto, ale je to skvelé, ak sa chcete začať učiť o pracovnom živote v angličtine!

Dear White People (USA)

Na prevažne bielej univerzite bojuje skupina čiernych Američanov proti rasizmu a iným druhom diskriminácie. Presné zobrazenie súčasnej reality v USA, ideálne na to, aby ste sa naučili rozumieť černošskému prízvuku a slangu.

Dynasty (USA)

Upozornenie - ide o verziu z roku 2017 odvodenú od televízneho seriálu z 80. rokov. Seriál sleduje život dvoch najbohatších rodín v Spojených štátoch, ktoré bojujú o moc. Keďže postavy a prostredie sú skôr z vyššej triedy, v mnohých scénach môžete očakávať sofistikovanejší jazyk a pokročilejší jazykový register.

Mad Men (USA)

Seriál sa odohráva v reklamnej agentúre v New Yorku v 60. rokoch, takže sa stretnete s retro verziou angličtiny aj s marketingovým jazykom! Rozumieť väčšine televíznych relácií je trochu ťažšie, pretože rozhovory sú rýchle a nie vždy zrozumiteľné. Je to ideálny televízny program pre pokročilých hovorcov.

You (USA)

Milostný príbeh z 21. storočia, ktorý sa točí okolo internetu a sociálnych sietí. Scenáristi odviedli skvelú prácu pri tvorbe scenára, ktorý pôsobí prirodzene a vďaka ktorému sa seriál ľahko sleduje. Perfektné na precvičenie každodennej angličtiny!

EastEnders (SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO)

Tento televízny seriál vám priblíži život robotníckej časti Londýna, ktorá sa nazýva East End. Ak sa zaujímate o britský prízvuk a trávite veľa času v Londýne, tento seriál vám veľmi pomôže zvyknúť si na prízvuk Cockney!

Please Like Me (Austrália)

Hlavná postava tohto seriálu sa volá Josh a dej sa točí okolo uvedomenia si skutočnosti, že je gay. Objavte slovnú zásobu LGBTQ+ v angličtine a zároveň si precvičte austrálsku angličtinu!

Peaky Blinders (SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO)

Tento televízny seriál situovaný do Birminghamu v Anglicku po druhej svetovej vojne rozpráva príbeh rodiny gangstrov. Hovorí sa v ňom o zločine, vojne a diskriminácii. Naozaj môžete cítiť temnú atmosféru, ktorá je typická pre seriály z Veľkej Británie, a zároveň objavíte množstvo britských dialektov!

REALITYHIGH (USA)

Tu je televízny program, ktorý môže byť pre študentov angličtiny mimoriadne cenný, pretože sa v ňom hovorí o internete a používa sa v ňom veľa slangu zo sociálnych sietí. Ide o slovnú zásobu, s ktorou sa stretávame neustále - hashtag, trending, follow a ďalšie.

The Crown (VEĽKÁ BRITÁNIA/USA)

Objavte krásy Anglicka a anglického života s príbehom mladej kráľovnej Alžbety II! Ďalší skvelý seriál na precvičenie britskej angličtiny.

Akčné/dobrodružné

Čas na akciu! Objavte najlepšie akčné a dobrodružné televízne programy v angličtine:

Game of Thrones (USA/ UK)

Aj keď tento seriál už každý pozná, bolo by zločinom nezaradiť ho do tohto zoznamu! Určite ste ho už videli (niekoľkokrát), ale možno len vo svojom rodnom jazyku. Odporúčam pozrieť si radšej Game of Thrones v angličtine! Obsadenie hercov z celého sveta vás vystaví rôznym prízvukom. Jazyk je celkom štandardný, nie je príliš náročný na pochopenie, najmä vzhľadom na to, že dej už poznáte, môžete sa teraz sústrediť len na jazyk!

The Umbrella Academy (USA)

Ak máte radi superhrdinov a komiksy, toto je pre vás ideálny seriál! Rozpráva príbeh skupiny superhrdinov, ktorí sa opäť stretli po smrti svojho otca. Seriál neobsahuje príliš veľa slangu ani nesprávnej gramatiky, čo znamená, že sa dá pomerne ľahko sledovať.

Vikings (Írsko/Kanada)

Ak radi sledujete akciu a zaujímate sa o históriu, tento seriál sa vám určite bude páčiť! Pokiaľ ide o jazyk, nájdete v ňom slovnú zásobu týkajúcu sa života v dedine, plavby, boja, nástrojov, rituálov, mágie a mnoho ďalšieho!

Prison Break (USA/ VEĽKÁ BRITÁNIA)

Tento televízny seriál rozpráva príbeh nevinného muža, ktorý sa dostal do väzenia. Jeho jediným cieľom je pomôcť svojmu bratovi, ktorý je tiež uväznený, utiecť. Tým sa však dostane do toho istého väzenia. Vzhľadom na väzenské prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, sa môžete pripraviť na hovorovú verziu angličtiny a objavovať slovnú zásobu spojenú s touto špecifickou oblasťou.

Rome (SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO/USA)

Kvôli veľkému počtu scén so sexom a násilím bol tento televízny seriál pri svojej premiére veľmi kontroverzný. Zaznamenal však aj veľký úspech vďaka hereckým výkonom, napínavému deju, príbehom o zrade a krásnemu príbehu o priateľstve v starovekom Ríme. Bude vám smutno, keď sa skončí!

Spartacus (USA)

Objavte svetoznámy príbeh gladiátora Spartaka! Čo sa týka sexu a násilia, seriál je porovnateľný s Rome, ale dej je stále taký pútavý, že by vám to nemalo prekážať!

Reality šou

Anglické reality šou sú skvelým zdrojom na precvičovanie jazykových zručností, pretože bývajú špecifickejšie ako bežné relácie. Môžete sa naučiť, ako sa vyjadrovať v konkrétnych situáciách, a zlepšiť si slovnú zásobu súvisiacu s určitými oblasťami, ako je varenie, fyzické výzvy, život na farme, každodenný život atď. Tu je niekoľko návrhov:

The Great British Bake Off (UK)

Ak by ste si chceli zlepšiť slovnú zásobu v angličtine pri varení s krásnym britským prízvukom, potom je táto relácia ako stvorená pre vás!

Survivor (USA)

O Survivor už vie každý, pretože takmer každá krajina má svoju vlastnú verziu tejto šou. Ale napadlo vám niekedy pozerať ju v angličtine? Sledujte, čo robí tím, aby prežil na ostrove, vychutnajte si prirodzenú reč, spontánne dialógy a autentické reakcie, aby ste sa naučili prirodzenú angličtinu!

Keeping up with the Kardashians (USA)

Bez ohľadu na zlú povesť môže byť tento seriál z jazykového hľadiska užitočný. Aj keď sú Kardashianky niekedy extravagantné, predstavujú časť americkej populácie a konkrétne ich spôsob reči. Naučte sa americké slangové slová, ako napríklad like, literally, bežné interjekcie atď.

Fantázia

Príliš veľa reality? Tu sú niektoré z najlepších anglických fantasy televíznych seriálov:

Stranger Things (USA)

Seriál sa odohráva v Indiane v 80. rokoch a rozpráva o niekoľkých nevysvetliteľných udalostiach, ktoré sa tam stali. Keďže sa dej neodohráva v modernom svete, seriál neobsahuje veľa súčasného slangu a môžete si vychutnať "klasickejšiu" angličtinu!

Once Upon a Time (USA)

Čo by sa stalo, keby sa rozprávky, ktoré všetci poznáme a milujeme, odohrávali v súčasnom svete? Objavte mená princezien v angličtine, ako aj slovnú zásobu súvisiacu s kúzlami, kliatbami, zakliatymi lesmi atď.

Lucifer (USA)

Ak máte radi kriminálne príbehy, ktorých riešenie je naozaj náročné, odporúčam pozrieť si túto reláciu. Sčasti policajná dráma, sčasti komédia, seriál je ľahký, náročný na myseľ, ale zároveň ľahko sledovateľný.

Záhady

V našom zozname pokračujeme odporúčaniami anglických mysterióznych seriálov:

(USA):Bates Motel

Moderný prequel k románu Psycho, ktorý ukazuje, ako sa vyvíja psychika Normana Batesa počas jeho dospievania. Keďže seriál hovorí o psychických problémoch hlavnej postavy, obsahuje veľa slovíčok súvisiacich s psychológiou a duševnými chorobami, pre tých z vás, ktorí sa o tieto témy zaujímajú!

The Mentalist (USA)

Manželka a dcéra iluzionistu boli zavraždené, a tak sa snaží pomôcť FBI vyriešiť tieto zločiny. Dúfa, že tým zistí, kto je zodpovedný za vyvraždenie jeho rodiny.

Riverdale (USA)

Ak máte radi drámy, záhady a romantiku, máme pre vás prekvapenie! Stránka Riverdale vám odškrtne všetky tieto položky! Seriál sa odohráva na vidieckej strednej škole, takže vám nepochybne pomôže naučiť sa aj kopec slangu.

How to Get Away with Murder (USA)

Mimoriadne návyková šou! Sleduje život skupiny študentov práva a ich profesora. Je ideálny, ak sa chcete oboznámiť so slovnou zásobou amerického súdneho systému.

Broadchurch (VEĽKÁ BRITÁNIA)

Tento seriál sa točí okolo vyšetrovania záhadnej vraždy mladého chlapca v malom pobrežnom mestečku vo Veľkej Británii. Naučte sa slovnú zásobu súvisiacu s políciou a zločinom!

13 Reasons Why (USA)

Seriál, ktorý sa zaoberá témami drámy na strednej škole, emócií a predovšetkým samovraždy.

Homeland (USA)

Bipolárny člen CIA je presvedčený, že vojnový zajatec sa stal členom al-Káidy a plánuje teroristický útok na americkom území. Seriál je mimoriadne pútavý a umožňuje osvojiť si slovnú zásobu súvisiacu s terorizmom, teroristickými útokmi, násilím. Témy, ktoré sú, žiaľ, stále aktuálne vo svete, v ktorom teraz žijeme.

Luther (SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO)

Policajná dráma, ktorá sa odohráva v Londýne. Každá epizóda sa zameriava na nový prípad, takže sa nikdy nebudete nudiť! Je to výborná príležitosť precvičiť si porozumenie regionálnym prízvukom v Spojenom kráľovstve!

Sci-fi

Hľadáte anglické sci-fi seriály? Prečo nezačať s...

Orphan Black (Kanada)

Tento seriál má niekoľko rôznych tém, ktoré sú všetky vzrušujúce a zaujímavé - vymývanie mozgov, veda a dokonca aj genetické vylepšovanie! Možno sa vám to bude zdať trochu mätúce, ale môžem vám zaručiť, že sa stanete závislými už od prvej epizódy!

Black Mirror (VEĽKÁ BRITÁNIA)

Čo nás čaká v budúcnosti? V súčasnosti sú technológie všade, ale je to tak skutočne lepšie? Epizódy tohto dystopického seriálu vás prinútia k otázkam a diskusiám o tom, čo ste videli!

Stargate SG-1 (USA/Kanada)

Tajný civilný tím, SG-1, je vytvorený s cieľom preskúmať iné planéty pomocou nedávno objaveného Stargates. Ak ste vášnivým fanúšikom vesmíru a astronómie a chceli by ste si zlepšiť angličtinu, tento seriál je pre vás ten pravý!

Práve ste objavili najlepšie seriály v angličtine (podľa nášho názoru!) a spôsob, ako sa učiť angličtinu pomocou Netflixu alebo inej platformy, ktorú preferujete. Vynechali sme váš obľúbený? Povedzte nám to v komentároch!

Pozri tiež

  • Click & Speak - kurz, ktorý vám umožní porozumieť televíznym seriálom v angličtine!

Už čoskoro

  • Najlepšie sitkomy na učenie angličtiny
  • Televízne programy na precvičenie britskej angličtiny
  • Najlepšie kanály na YouTube na učenie angličtiny
  • Najlepšie kanály YouTube na precvičovanie angličtiny
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:24 pm